R

Teğmen
11 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
18 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
R
geçen yıl
Klozetteki Taşlaşmış Madde
Selam. Geçenlere banyoda bi tadilat yapıldı, eski küvet kaldırıldı yerine fayans döşenip duşakabin takıldı. İş bittikten 1-2 gün sonra banyo kullanılabilir hale geldikten sonra yani, banyoyu temizlerken klozetin içinde beyaz bi kütle farkettim. Taşlaşmış beyaz bi madde, öyle olunca haliyle klozetin gider yolunu daraltmış sıkıntı yaşatıyor. 2 yıldır oturduğum evde klozette böyle bişey görmemiş olamam heralde, demek banyo tadilat edilirken usta klozete bişey dökmüştür diye işi yapan ustayı aradım, geldi baktı bu bizle ilgili değil dedi kendince teknik gerekçeleri de sundu, ben de yukarda yazdıklarımı anlattım. Usta aletlerle klozetteki kütleyi parçalamaya çalıştı bi kısmı parçalandı ama büyük oranda hala duruyor, çıkan parçalar çakıl taşı sertliğinde. Şimdi oraya ya derz dolgusu döküldü ya da fayans yapıştırıcısı diye düşündüm. Usta da diyor ki, fayans yapıştırıcısı beyaz olmaz gridir, derz dediğimiz şey de taşlaşmaz tebeşir gibidir zorlarsan kolayca çıkar bu derz de değil diyor. Ben de klozete peçete dahi atmamaya özen gösteren biri olarak yabancı bişeyler dökmiceme göre o madde ne? Bu derz dediğimiz şey su içinde kalınca taşlaşır mı, sizin fikriniz nedir?
R
2 yıl
Fifa Manager Takım Logosu Değiştirme Sorunu
Merhaba. Fifa Manager'da logosu olmaya bir takıma logo eklemek istiyorum. Logoyu Google'dan png olarak indirip photoshopta TGA formatına çevirip ilgili klasöre atıyorum, editten logoyu ekleyince logo geliyor ama arka plan beyaz görünüyor ya da jpg olarak indirip kendim photoshopta png yapıp tga ya döndürüyorum ama yine aynı durum yaşanıyor. Neyi yanlış yapıyorum? Teşekkürler.
R
4 yıl
Merkezi Uydu Sistemi ve Dahili Uydu Alıcı
İnşaatı henüz bitmiş evimize taşındık. Apartmanda merkezi uydu sistemi var, uygun bağlantı ve ayarlara rağmen kendinden uydu alıcılı samsung tv'ye sinyal gitmiyor, Televizyon 400 küsür kanalı kuruyor ama kanalları açınca sinyal yok uyarısı veriyor. Ancak dışardan uydu alıcı cihazı bağlayınca cam gibi geliyor görüntü. Merkezi sistemle dahili uydu alıcıları genel olarak bir uyumsuzluk içinde sanki.
R
4 yıl
Sennheiser PX 100-ii ve 1 Soru
Bugün Sennheiser PX 100-ii aldım, bembeyaz ve çok yakışıklı kerata, aynı ben:) Şaka bir yana şimdi size Low-mid-high analizi yapamicam çünkü sesle ilgili o kadar teknik bilgim yok ama şunu söyleyim tek kelimeyle muhteşem bir kulaklık beyler bayanlar, tavsiye ediyorum. Ben bu kadar dengeli ve tatlı vuran bir bass görmedim. Yalnız açık sistem olduğu için dışarı ses veriyor bilginize, zaten bu modelin ses yalıtma gibi bir iddası yok, o bambaşka şeylerin peşinde:) Soruma gelecek olursam...Telefonum LG G3, laptopum 2014 model Samsung NP serisi bir pc. Bu cihazların ses çıkış güçleri nedir bilen var mı? Kulaklık, laptopta oldukça tatminkar ses veriyor, telefonda sanki daha tatminkar ses veriyor ama hala kulaklığın ses potansiyelini bu cihazlarla tam kullanamadığını düşünüyorum. Kulaklıklığın 32 ohm empedansı, 114 db ses basınç düzeyi var.
R
4 yıl
Vadesiz Mevduatı Bölümlendirme
Vadesiz bir mevduat hesabı parçalara ayrılabilir mi? Yani tek bir hesap ve tek bir bankamatik kartı altında iki ayrı hesap...Örneğin birinde maaşımdan arttırdığım paraları biriktirirken diğerinde maaş dışında ekstradan gelen paraları tutacam....gibi? Tamam vurmayın
R
4 yıl
Spor Ayakkabısı Seçimi
Merhaba. İnşallah konuyu doğru yerde açmışımdır. Spor ayakkabısı almayı düşünüyorum. Yaş 25. Kısmen haklı bulduğum bir söylem vardır, derler ki: yapacağın spora göre ayakkabı seçmelisin. Şimdi ben düzenli spor yapan biri değilim, çoğunlukla da spor yapmam, ye-iç-yat-araba kullan...ama şöyle de birşey var ki: bir bakarsın asfalt yolda 15 km yürürüm, bir bakarsın 10 km koşarım, bir bakarsın dağlarda taşlarda saatlerce yürürüm, atlarım, zıplarım bir bakarsın basket oynarım veya pedal basarım...yani işin o kısmı hiç belli olmuyor. Şimdi spora göre ayakkabı mantığıyla düşünürsem benim en az 4 çift ayakkabı almam lazım ki böyle birşey yapmaya hiç niyetim yok, param da yok. Kısacası bazı konfor ve hatta sağlık faktörlerinden bir parça feragat etmeye razıyım. Bu şartlar altında yukarıda bahsettiğim sporların tümüne asgari de olsa uyum sağlayabilecek bir spor ayakkabısı bulamaz mıyım? Örneğin düz taban bir yürüyüş ayakkabısıyla dağa taşa gitmek uygun olmaz ama örneğin tabanı dişli sağlam bir dağ-taş ayakkabısı yukarıda saydığım birçok spora az da olsa uyum sağlamaz mı?

Dip Soru: Merak ettim gerçekten, içinizde birden fazla sporla ilgilenip de hepsi için ayrı ayakkabı alan var mı? Ya da hepsini tek ayakkabıyla halleden yok mu?


!.....insan ve bilgi deryası forum donanımhaber'de başlığımın arada kaynamaması; dikkate alınıp yanıtlanması dileğiyle...!
R
4 yıl
Bluetooth Kulaklık Üzerine 1 Soru
Bugün Sony'nin MDR-XB50BS model kulakiçi bluetooth kulaklığını aldım, bana hayırlı olsun. Sorum şu: bu alet cep telefonu şarj eder gibi, telefonun şarj aletiyle prizden şarj edilebilir mi? Aynı şekilde, powerbanktan şarj edilebilir mi? Yoksa illa bilgisayar usb'sinden mi şarj etmek gerekir?
R
4 yıl
Kaldırılan Oyunda Database Dosyasının Kalkmaması
Oyunu aylar yıllar önce kaldırdım, birşey denemek için tekrar yükledim ve oyuna girdiğimde en son oynarken database editörden yaptığım değişiklikler aynen oyuna yansımış halde duruyordu. O dönem oyunu sildikten sonra C klasöründe kalan oyunla ilgili dosyaları ve Documents klasöründeki ilgili oyun dosyalarını da elle silmiştim halbuki. Bu database verileri pc'nin neresinde saklanıyor ola ki?
R
4 yıl
Ağırlık Çalışması Öncesi ve Sonrası Beslenme
Merhaba. Ön bilgilerim ve sorum şöyle.

 • Yaş 25, boy 173 cm, kilo 79
  Mezomorf-endomorf arası bir vücuda sahibim.
  Bölgesel bazı yağlarımı yakıp, kasları toparlama amacındayım.
  Spor salonuna gidemeyeceğim bu yüzden evde çalışacam.(Temel ekipmanları sağladım)
  Mutfağım ortalama bir Türk mutfağıdır, çok fazla egzantirik yemekler pişmez, bilirsiniz işte.
  Suppement olayına maddi sebepler ve bazı çekincelerim nedeniyle giremeyeceğim.
  Sorum ağırlık çalışması öncesi ve sonrası besin takviyesiyle ilgili.
  Bu arada diyet konusunda "idealist" ol(a)madan, temel beslenme kurallara uyarak beslenmek niyetindeyim(Yürüyüş yap, 3 beyazı kes, bol su iç, daha çok yeşillik ye....vs gibi)Sorum:...1 saatlik ağırlık çalışmasından hemen sonraki 35-40 dk lik süreçte almam gereken protein ve karbonhidrat ihtiyacımı en kolay ve en hesaplı yoldan nasıl karşılarım...(Nedense bu süreçte en çok kafama takılan ve sinirimi bozan konu bu). Teşekkürler.
R
4 yıl
İşbankası Hizmet Ücretleri
Merhaba. İşbankasında vadesiz hesabı olan arkadaşlar, yeni vadesiz hesap açtım da, iki sorum olacak......Vadesiz hesabınızdan, otomatik ödeme talimatı vermeden, işcebi veya internet şubesini kullanarak başka bankaların kredi kartı borcunu öderken işbankası kaç TL hizmet ücreti alıyor? Aynı sorum cep telefonu faturaları için de geçerli.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.