S

Er
21 Mart 2024
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
17 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
S
4 hafta
XIAOMI DEN KURTULMAK ISTIYORUM
Merhabalar forumdaslarim. Geçen sen bu zamanlarda 12kya note 12 pro almıştım. Bir yıldır kullanıyorum. Ama kullanmak istemediğimi iliklerime kadar hissettim. Şuan yine çok zengin değilim 15-20k biraz daha üstü olabilir bu fiyata XIAOMI VE BENZERI bir marka OLMAYACAK şekilde alabileceğim bir şey önerir misiniz? 2-3 yıl telefondan şikayetçi olmak istemiyorum.
S
geçen ay
TYT KOLAY AYT MAT ZOR (2021 KADAR DEĞİL) AYT FEN İDEAL
Arkadaşlar üç senedir sınavlara katılıyorum. Bu TYT sınavının 2023'teki sınavdan farkı yoktu neredeyse. Türkçesinden sosyaline ondan matematik ondan fene hep denemelerde gördüğümüz klasik sorular vardı. Kimsenin kendini kandırmasına gerek yok. Sıralamalar zaten 2021 gibi gelemez. 2021'de 70 tyt neti muazzam bir şeydi. Şuan 100 netler havalarda uçuşuyor. Öte yandan ayt'de matematik zordu ama sanırım onun zorluğu ve stresi feni de etkilemiş olacak ki öğrenciler aytyi büsbütün olarak algılayıp yanlış yorumluyorlar. Sıralamalar açıklanınca göreceğiz ki hiçbir şey twitter fenolarının öyle girdi böyle çıktı yazdığı gibi değil.

Sıralamanıza yakın bir hesap yapmanız için de şunları söyleyebilirim.
  • Normal tyt netlerinizi ve obp nizi girip 2023'teki sıralamasına bakın.
  • 2019'da bu sıralamayı elde edecek tyt netlerini girin.
  • Ardından ayt netlerinizi girin.
  • Sonucunuz muhtemelen gerçeğinden biraz daha yüksek olacaktır ama ben yaklaşabileceğinizi düşünüyorum.
S
2 ay
.
.
S
4 ay
.
.
S
4 ay
Ideal ekran süresi nedir?
Saatlerce forumda takılmak, instada reels izlemek, Twitter'da gündemi bir an bile kaçırmamak derken ekran süremiz beyin yakan seviyelere çıkıyor. 5 saat ve daha fazla kullanımlarımda kendimi direkt asosyal biri ilan ediyorum ve canımı sıkıyor.

Öte yandan sosyal medyada fazla vakit harcamayan tayfa ne yapıyor merak ediyorum. Ya da öyle bir tayfa var mı? Çünkü hiç denk gelmedim. Ya da sosyallik nedir, dijital dünya ve gerçek dünyanın dengesi nasıl olmalı? Aklımda onlarca soru...

Bu konu hakkında önerebileceğiniz kitap, video, belgesel vb. varsa memnun olurum. Üzerine gitmek istiyorum.
S
4 ay
ayrılığın erkeği daha çok etkilediği gerçeği
Yakın zamanda bir ayrılık (terk edilme) yaşadım. Neden ayrıldığımıza anlam bile veremedim. Çok ilginç bir ilişkiydi ama bir şekilde bitti. Şimdi tekrar başlasın falan istediğim yok. Bitti gitti kafasındayım ama aklımdan da çıkmıyor hala. Instadan sürekli hesabına bakıyorum. Ortak arkadaşlarımızın hiçbiri ile onunla ayrıldıktan sonra konuşmadım sanki hepsini de aldı gitti. Zaman geçtikçe azalıyor kendimi daha iyi hissediyorum ama bazen öyle şeyler aklıma geliyor ki donup kalıyorum sadece.

Bugün bu yazıyı yazmama vesile olan düşünce de şuydu. Ben ayrıldıktan sonra (doğal olarak) yedekte hiç kimseyi tutmadığım için derin bir yalnızlık hissediyorum. Onunla beraberken gelen istekleri düşünmeden reddediyordum. O ise erkek arkadaşları ile muhabbete devam ediyordu. Bir iki lafını ettim ama onu da kaybetmek istemediğim için göz yummak zorunda kaldım. Şimdi nasıl böyle bir şey yaptım ben diye hayıflanıyorum ama gözüm çok da bir şey görmemiş o zamanlar... İşte şimdi ben hiçbir kızla konuşmuyor muhabbete girmiyorken onun (çok bir haberim yok ama eminim) erkek arkadaşlarıyla okeylere gittiğini biliyorum.

Beni kötü hissettiren şey bu çocukların biz onunla beraberken de onunla konuşuyor olması. Yani sonradan tanışsa biriyle ne yaşıyorsa yaşasın ama böyle çok kötü hissettiriyor. Hatta bu çocuklarda biri biz daha beraberken buna ondan hoşlandığını söylemişti.

Hayat acı dersler vermeye devam ediyor.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.