T

Yarbay
02 Ocak 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
62 üye
Görüntülenme (?)
1459 (Bu ay: 44)
Gönderiler Hakkında
T
2 hafta
Bu Bilgisayarı Satacağım Fakat Fiyat Çıkaramıyorum
Merhaba ;

Eskiden forumda bir konu vardı pc almak yada satmak isteyen arkadaşlar donanımı yazıp bilenlere yaklaşık ederini soruyorlardı. Konuyu çok aradım ama bulamadım. O yüzden konuyu buraya açmaya karar verdim yanlış ise gereğini yaparsınız.

Bir masa üstü PC var elimde fazlalık satmayı düşünüyorum. Donanımı yazsam yaklaşık bir ikinci el fiyatı çıkarabilir misiniz? Yakın bir arkadaşıma satacağım o yüzden fiyat olması gerekene yakın olursa içim rahat eder ancak.

Donanım şu Şekilde..

cpu : Intel(R) Core(TM) i5-8600K CPU @ 3.60GHz  3.60 GHz

Ram : 16 gb ddr 3000 mhz

ana kart : gigabyte z370 aorus ultra gaming

e.kartı : gforce gtx 960

kasa : silverstone raven 2

psu : thermaltake thougpower 750w

ssd : 512 samsung evo 970 plus

hdd : 1 tb seagate 7200

monıtor : samsung syncmaster xl2370


Makıne bu bır kısmı ıyı bır kısmı kotu garıp bır pc :)
T
6 ay
Sekersiz / Potasyumsuz Hazir Diyet Urunleri Nasil Bulurum.
Merhaba Potasyumdan / Fosfordan / Sekerden fakir diyet uyguluyorum. 3 gündür piyasada bu maddeleri icermeyen ürün ariyorum. Tek bir sey bile bulamadim.

Biskuvi olur / sandwich olur / ne bilim konserve olur akliniza ne gelirse / müsli olur iste hayal edin yenecek herhangi birsey ;)

Bilen daha tecrubesi olan şu ürün iyidir ditebileceginiz önerilere ve tartismalara acigim.

Tesekkur ederim.
T
geçen yıl
Whell of time ne oldu
Konu başlıktaki gibi bu dizi duyurulmuştu ama hiç bilgi yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı?

Seriyi 2 kez okudum en sevdiğim fantastik kurgulardan biridir dizisini hep istemişimdir.
T
geçen yıl
Samsung A01
Merhaba ;

Bir kaç gün sonra annemin doğum günü olduğundan dolayı birazda telefonu eskidiği için hediye olarak Samsung A01 düşündüm fakat ben telefondan pek anlamıyorum. Satın almadan önce önereceğiniz aynı bütçede başka bir cihaz var mı yok mu buradakilerin de bir fikrini alayım dedim bu sebepten bu konuyu açtım.

Sizce 1250 - 1300 TL A01 almak mantıklı olur mu yoksa önerilebilecek daha mantıklı bir cihaz var mı?
T
3 yıl
Gigabyte Z370 AORUS Ultra Gaming Motherboard Ram Uyumu
T
3 yıl
Acil Kediden Anlayanlar
Gençler. Okulun bahçesinde tarihi bir alan var ve oralarda büyük metruk alanlar var. Buradan bir miyavlama sesi geliyordu neyse kırdık girdik filan kayaların arasında elimin yarısı kadar bir kedi bulduk.

Kedinin gözleri açık anladım kadarı ile de bir iki tane dişi var.

ama çok çok ufak. Ben şimdi bununla ne yapayım.

Süt var su var sulandırılmış süt yaptım. Revirden şiringa aldım Sulandırılmış sütü şiringaya çektim ama kediye ne yaptıysam içiremedim.

Şu an çılgınca miyavlıyor. Ne yapayım ben bunu ?
T
3 yıl
Atıştırmalık Paketi
Böyle bir şey var mı bilmiyorum ama ofiste atıştırma için çikolata gofret bisküvi vs.vs. Junk food içeren paketler var mı?

Markete gidip tek tek seçmek sıkıcı geliyor siparişi veriyim 1 aylık göndersinler.

Böyle bir şey satan bir yer biliyorsanız veya daha önce alıp memnun olduğunuz paketler varsa önerir misiniz?
T
4 yıl
Ana Karta Uygun Ekran Kartı Tavsiyesi
Herkese Kolay gelsin.

Arkadaşlar bir arkadaşımın aşağıdaki linkte belirttiğim ana kart ile kurulmuş eski bir sistemi var. Maddi durumu iyi olmadığı için ona düşük bütçe ile bir ekran kartı alıp azda olsa bir şeyler oynamasını sağlamak istiyoruz.

Fakat bu ana karta uyumlu olacak ekran kartı konusunda emin olamadık. Linkini vereceğim ana karta uygun 400 - 500 TL aralığında bir ekran kartı önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Ana kart linki :http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_SPEC.aspx?DetailID=1289&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0
T
4 yıl
Linkteki Ana Karta Hangi Ekran Kartı Uygundur ?
Herkese Kolay gelsin.

Arkadaşlar bir arkadaşımın aşağıdaki linkte belirttiğim ana kart ile kurulmuş eski bir sistemi var. Maddi durumu iyi olmadığı için ona düşük bütçe ile bir ekran kartı alıp azda olsa bir şeyler oynamasını sağlamak istiyoruz.

Fakat bu ana karta uyumlu olacak ekran kartı konusunda emin olamadık. Linkini vereceğim ana karta uygun 400 - 500 TL aralığında bir ekran kartı önerebilir misiniz?

Teşekkürler.

Ana kart linki :http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_SPEC.aspx?DetailID=1289&CategoryID=1&DetailName=Feature&MenuID=24&LanID=0

Konuyu nereye açacağıma emin olamadım sistem tavsiyelerini düşündüm fakat bu daha çok ana kart ekran kartı uyumu ile alakalı olduğundan teknik yardımın daha mantıklı olacağını sanıyorum. O sebepten buraya açtım.
T
4 yıl
Suriye deki Savaş Öncesi ve Muhtemelen Sonrasında Olacaklar.
Orta doğudaki durum ile ilgili kendi fikirlerimi içeren konudur. Bunlar sadece benim düşüncelerim. Doğrusu yanlışı tartışmaya açıktır.


Para basma olayını hepiniz biliyorsunuz. Altın rezerviniz kadar para basabilirsiniz gerisi değersiz kağıttır. Özetle durum bu. Dünyada her ülke buna uyar sadece Amerika uymuyor. Amerikanın piyasada dolanan dolarının büyük kısmının karşılığı yok normalde. O yüzden sık sık para aklaması gerekir. Sonsuz bir döngü gerekiyor bu sebepten dolayı.

Normalde Amerika bu para aklama işini Irak ile yapardı. Değersiz doları ile petrol alır sonra tekrar satardı. Fakat bir zaman sonra Saddam Amerika'ya " senin paran değersiz sadece altın ile petrol alabilirsin benden " dedi. Sonucunda Saddam'a ne olduğunu biliyorsunuz zaten. Bu arada Saddam'ın Cumhuriyet Muhafızları Ordusu yani gerçek ordusu ise Saddam yok edilirken sadece usulca yer altı sığınaklarına girdi ve hiç bir şeye katılmadılar.

Amerika Irakta istediğini aldı ama şöyle bir sorun var ki oradaki petrole yerleşse bile Amerikanın altın rezervi dışında bastığı doların bir sonu olmadığından dolayı kendi eline geçirdiği petrolü alıp satamayacağına göre bu para aklama işini yapabileceği bir ülkeye ihtiyacı vardı.

Bu sefer hedefe Libya girdi. Libya çok kısa bir süre sonra Amerika'ya " senin paran değersiz ben sana ancak altın karşılığı petrol satarım " dedi. Bir bakmışız ki Kaddafi sizlere ömür.

Libya da Amerikanın Kaddafiyi öldürmesine rağmen neden istediğini elde edemediğini bilmiyorum çünkü o süreci takip etmedim aklımda bir bilgi yok şu an.

Fakat aynı olay sonradan Mısır vb. denendi. Başarılı sonuç alınamadı.

Amerika Iraktaki petrolü ele geçirip Libya da Kaddafiyi katledip Mısırı karıştırmaya çalışıp başarısız olunca. Diğer bir kartını ortaya sürüp Saddam'ın Cumhuriyet Muhafızlarını İşid olarak piyasaya sürdü. İşid ortalığı kasıp kavururken ortada oluşan kaos ortamında Amerika tamamen kendi kontrolünde olacak fakat kendisinin sahip olmayacağı yani rahatlıkla emirlerine uyan petrolünü dolarla alıp tekrar piyasaya satabileceği bir ülke istiyordu.

Önce islam dininin zayıf halkası olan mezhep davasından bir iç savaş çıkarıldı. Sonra Amerika aradaki olayları filan geçiyorum Suriye konusunda YPG ye yatırım yapmaya başladı. Bu arada Rusya Amerikanın amacını anlayınca Rusya İran Çin harekete geçip Esad'ı desteklemeye başladılar.

Amerikanın canını sıkan durum YPG nın o kadar yatırımdan sonra Esad ın sınırlarındaki bölgelere yerleşmesi ve Esad'ın elinin yetişemeyeceği yerlerde resmen Esad'ı korumaya başlamış olması. Bu Amerikanın işine gelen bir durum değil. O zaman Amerika Türkiye kartını ortaya sürdü ve şimdi biz ÖSO ile birlikte Esad'ın sınırlarındaki YPG yi vuruyoruz.

YPG resmi bir ordu değil. Biz YPG ye vurduğumuz sürece Rusya İran ve Çin hiç bir şey demeyecek. Bekleyecekler sadece. YPG ise bizim açımızdan terörist olduğu için onları vurmak işimize gelecek bizim açımızdan normal bu durum aslında.

İş bittiği zaman geriye Türkiye ÖSO ve Esad'ın ordusu kalacak. Amerikanın hayallerinde ÖSO nun Esad'ı devirmesi var. Ama bana göre Türkiye Esad ordusuna tek bir kurşun bile sıkmayacağı için oraya kadar gidip ÖSO yu Esad'ın orsunun önüne atıp geri çekileceğiz.

Esad Çin Iran Rusya desteği ile ÖSO yu ortadan kaldıracak. Bu arada Amerika yine bizi kullanıp Esad ordusuna karşı harekete geçirmeye çalışacak.

Eğer Amerikayı dinler Esad'ın resmi ve kabul edilmiş ordusuna karşı tek bir mermi sıkarsak Rusya Çin ve iran bize yüklenecek. Amerika ise ben sana oraya girme dememişmiydim deyip işin içinden çıkacak.

Eğer Amerikayı dinlemezsek Rusya İran Çin ve Esad ÖSO yu yok edecek Amerika yeni bir ülke arayacak para aklamak için.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.