N

Binbaşı
30 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
31 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
N
14 yıl
EV VEYA İŞTEN UCUZ KONUŞMANIN YOLU..
Bir adet kontörlü turkcell hat alıyoruz sonra 2.el yada ucuz yollu cep telefonu alıyoruz (sabit telefon gibi kullanmak için ve sar değeri düşük olursa daha iyi olur) 8008 i arayıp kaydınızı yapıyorsunuz bu kadar...Kampanya 30.06.2009 a geçerli ama bu tarihten sonra kampanyanın devam etmeside muhtemel..Bu arada kampanya kayıt olan 2 milyon kişiyi kapsıyor bilginiz ola..

Hesabıma göre 18 TL ye 100 kontör alan hazırkartlı 20 kontörden beleş gelmesinden dolayı bir dakika kontör ücreti 1.44 kuruş oluyor..Dolayısıyla bir dakikada 1 kontör gittiğine göre (bu tarifede) 18 TL ye sabit hatlarla 2 saat konuşuyorsunuz..

Şimdi gelelim telekomun ücretlendirmasine..

jetvelin en ucuz tarife paketine göre herşey dahil 19 TL ye size 100 dakika veriliyor..

dolayısıyla üstteki tarfide 18 TL ye 120 dakika sabit hatlarla görüşürken telekomun tarifesinde 19 TL ye 100 dakika veriliyor..üstelik evturkcell de yurtiçi aramalarıda dakikası 1 kontör..hesap ortada..
N
14 yıl
RÜYAMDA........
Ufo gördüm satürn gezegenine benziyordu bi o tarafa bi bu tarafa uçup duruyordu..millet ufo topiği aça aça rüyalarımıza girdi ufolar
N
14 yıl
YAPILABİLİRMİ??????
Bir odayı düşünün...Bu oda içerisinde deney ortamında + ve - bulutlar oluşturulup birbirleriyle çarpıştırılıp şimşekler oluşturup yağmur yağdırabilirmiyiz????
N
14 yıl
Linpus Linux LiveCD Kurulum Yardım..
LinpusLinux LiveCD iso dosyasını indirdim..içinde boot klasörü dosyaları vs. de var..kurulumu nasıl yapacağım..yoksa live cd den kastı kurulum yapmadan tak çalıştırmı?
N
14 yıl
Bir Konu Hakkında Yardım.....
Beyler LinpusLinux liveCD iso dosyasını indirdik peki nasıl kuracağız? direkt cdyemi kopyalacağız ayrı bir setup gerekiyormu içinde boot dosyalarıda var..Yardımlarınızı bekliyorum..
N
14 yıl
GOOGLE HER TIKLANMADA......
1 cent kazanıyormuş...dünya nüfusu 6,5 milyardan iyi para
N
14 yıl
KELEBEK ETKİSİ 2 BAŞLADI
ATV DE KAÇIRMAYIN......
N
14 yıl
UZMANLIK SORUSU...
Belki önceden verilmiş olabilir..

3 arkadaş 10 ' ar ytlden toplamda 30 ytl verip 25 ytl ye bir ayakkabı almak istemektedirler..Ayakkabıcı 30 ytl yi alıp 3 ytlyi 3 arkadaşa herbirine 1 ytl olacak şekilde dağıttığına ve kendisinede 2 ytl kaldığına göre geri kalan 1 ytlye ne oldu?
N
14 yıl
Ramazan Ayı ve getirdikleri...
Sağıma soluma bakıyorum hemen hemen herkes çevremde oruç tutuyor ne güzel...Yemiyoruz içmiyoruz bir takım ihtiyaçlarımıza ket vuruyoruz...Peki bu bedenin orucu...Ya ruhun orucu?

-Sinirlendiğimiz zamanlarda sabrımızı koruyabilmek insanları kırmamaya çalışmak..

-Kendi halimize bakıp aslında çok aciz olduğumuzu tefekkür edebilmek haddimizi bilmek..

-Ağzımızdan güzel sözlerin çıkması sinirlendiğimiz zaman küfür etmemek sağa sola sövmemek..

-Cömert olabilmek kalbimizi yumuşatabilmek vicdanlı olabilmek..

-Yalandan uzak durabilmek yalan dolan işler yapmamak..

-Elimizdeki nimetler için Allah' a şükredebilmek nankörlük etmemek..

bunlarda ruhun kalbin orucu oluyor olsa gerek...İşte tam manasıyla oruç tutabilmek için bu kaidelerede uymaya çalışmalıyız..Herkes tuttuğu orucun değerince ihlasınca sevap hayır hasenat kazanacak..

Allah' dan dilerimki oruç ayında hem bedenen hemde ruhen ve kalben oruç tutabilmeyi cümlemize nasip etsin...

Hayırlı Ramazanlar tüm foruma bu vesileyle...
N
14 yıl
Tatil bitti...........
Bugün döndüm dikiliden nutella gibi oldum 2 hafta çok çabuk geçti salı günü işbaşı varmı halen tatili devam eden..
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.