D

Yüzbaşı
27 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
8 üye
Görüntülenme (?)
76 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
7 yıl
Bosch KGN56AW30N (Kullanıcılar Kulübü)
Öncelikle bu konuyu açmaktaki amacım bu ürünü almayı düşünen arkadaşlara yol göstermek ve hayır dualarını almak. Bende bu ürünü alacakken internette epey araştırma yaptım. Bu tür kullanıcı tavsiyeleri oldukça yararlı oluyor yeni dolap alacak arkadaşlara.
*paragrafların başındaki (-) işaretleri bana göre olumsuz gelen yönleri olduğunu belirteyim.

Cihazın resimlerini ve özelliklerini resmi sitesinden görebilirsiniz:
http://www.bosch-home.com/tr/store/product/KGN56AW30N/KGN56AW30N

Ağustos ayının sonunda peşin 2450TL'ye aldım. Bu ürüne eylül ayında da 150TL zam geldiğini duydum. Servis ürünü kutusunda getirerek eve getirdi. Ev sahibi misiniz yoksa kiracı mısınız diye sordular :) Ürünün ağırlığından dolayı servisteki elemanlar biraz yakındı. (Abi en ağır buzdolabımız bu model siz de bunu almışsınız diye) Bende 100kg olduğunu söyledim ama onlarda 100'den fazla olduğunu söyledi. :)
Garanti süresini uzatmak istemiyordum ama dedem yaptır yaptır sağlam olsun diye söyleyince ve servis 1 hafta içerisinde garanti uzatırsanız 170TL 2.hafta garanti uzatırsanız 190TL olduğunu belirtince bende iyi yapın o zaman dedim :) bence gereksiz 170TL verdim ama yine de garantiye almış olduk işte dedem tabiri ile.

Ürün ilk çalışmada yan tarafları epey ısınıyor.Hatta kış aylarında ellerinizi ısıtmak için birebir olur :)
Bu ısınma işlemi gün içerisinde belirli zamanlarda da oluyor ama hangi zaman aralıklarında olduğunu şuan için tespit edemedim.Çok da önemsemediğimden olsa gerek
Bu ısınma normal. Yani telaşlanmanıza gerek yok. Ses seviyesi normal geldi bana ama forumdan
Mechatronik arkadaşımız sesinin fazla olduğunu söylüyor. En kısa sürede ses seviyelerini karşılaştırma yapacağız. Yalnız ben 88 model AEG kullandığım için birden bu makineye geçince sesi bana o yüzden normal gelmiş gibi de olabilir :)

Yaylada olduğumuz için ekonomi mod.da kullanıyoruz. -16 / +8 dereceler de.
Meyvelerin 2 kat dayanıp dayanmadığı ile ilgili daha tespit yapmaya vakit olmadı. Zamanla burada tecrübeleri paylaşırım.
Dolabın içi oldukça derin.Annem genelde dolabın ön taraflarına koyup arkada kısımlarını boş bırakıyor :)

- Yumurtalık yuvası ne hikmetse az koymuşlar. 3*4=12'lik. 88 model AEG'de bile 16'lıktı.
Ama normal sıralamak isterseniz sıkıntı olmaz ama ben eski dolabın yumurtalık kutusunu bu makineye koydum :) 20-25 tane yumurtayı sıralıyorum.

-LED spot aydınlatmanın sanki hiç bir işlevi yok gibi.Ama normal led aydınlatma işlevinizi oldukça görüyor.

-Kahvaltılık kısmına gelirsek, Kahvaltılık bölümü plastik malzemeden olduğu için bizimkiler hala kullanmak istemiyor. Cam kavanozdaki reçelleri,peynirleri ve zeytinleri bir türlü bu kahvaltılık bölmesine koydurtamadım :) Kullanış açısından güzel tasarlanmış kahvaltılık kutusu ama işte plastik olması işi bozmuş.

- Eğer boyunuz 1.60 civarı ise üst rafın arka kısımlarına erişim sorunu oluyor.

Meyvelik bölümü oldukça geniş.Şeftali üzüm vs.şeyleri doldur babam doldur yani :) Balık ve etler için yapılmış 0* bölmeyi ise biz şuan için biber,domates vs. şeyler ile doldurduk. Genelde taze tüketmeye çalışırız et ve balık ürünlerini. (Niye bu buzdolabını aldınız maden diye sorarsanız. Cevabım geniş olduğu için) Yeni nesil geniş dolaplarda böyle ekstra özellikleri her ne kadar kullanmayacak olsanız da genişlikten dolayı almanız normal yani :)

... (Devamını zamanla ekleyeceğim.)
D
7 yıl
Buzdolabı Rengi?
beyaz camlı veya siyah camlı buzdolabı kullanan var mı? Avantajı ve dezavantajı nedir camlı kullanmanın?
D
7 yıl
Sizce Hangisi ?
Araştırmalarımın sonucunda şunlardan birisini bu ay içerisinde almak istiyorum.Malum doların vaziyeti ortada. Bu ay içerisinde az bir zam farkı ile alabilirsin dediler.Zamlar gelecek ay da yansıyacakmış.
Bosch, Siemens ve Arçelik den birisini seçmeme yardımcı olursanız sevinirim. (Anneme alacağım çünkü)

1)http://www.asillerarcelik.com/Arcelik-2487-CEIY-A-No-Frost-Buzdolabi,PR-938.html?ref=akakce&v=1.44.4
2)http://www.istanbulbilisim.com.tr/bosch-kgn56ai40n-nofrost-kombi-buzdolabi-fiyati,165366.html (sadece yakıt tasarrufu için +350TL vermekte pek mantıklı gelmiyor.) 8-9 sene de anca amorti edecek çünkü kendini. yeni nesil dolapların 8-9 sene gideceği şüpheli :)
3)http://www.hepsiburada.com/siemens-kg56naw30n-iq500-a-nofrost-buzdolabi-pm-mtsiekkg56naw30n
4)http://urun.n11.com/buzdolabi/bosch-kgn56lw30n-no-frost-kombi-buzdolabi-P64413410
(Beyaz camlı) Cam için +500TL vermek pek mantıklı gelmiyor ama cam kullanmanın avantaj ve dezavantajları hakkında bir bilgim yok?
5)http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KGN56AI30N.html?source=manual
6)http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/KG56NAI40N?breadcrumb=fridgefreezers#/tab-section-technicalspecs
7)http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/buzdolaplari-ve-derin-dondurucular/buzdolaplari/KG56NAW30N
D
7 yıl
Hangisini Alayım (Harici HDD) :)
Tecrübeli arkadaşların bilgilerinden istifade edelim istedik.
Siz olsanız bunlardan hangisi alırdınız?

http://www.n11.com/toshiba-1tb-canvio-basics-25inc-usb30-harddisk-P41422628
http://www.n11.com/samsung-m3-portable-1tb-hx-m101tcbg-tasinabilir-harddisk-P20456503
http://www.n11.com/seagate-expansion-1tb-25-usb-30-tasinabilir-disk-stbx1000201-P60963419
http://www.n11.com/sony-hd-e1b-1tb-25-tasinabilir-hard-disk-gumus-renk-P58375563

Fiyatlar hemen hemen yakın yani birbirine. Marka konusunda yani sağlamlık konusunda kıyas yapamıyoruz

Filmlerimi ve verilerimi yedeklemek için alıyorum.Çok sık kullanmayacağım zaten.
D
8 yıl
Ciddi bir iş :) Yardım Pls
Arkadaşlar dün bankada babamla para yatırıyorken.Diğer banko asistanı dikkatimi acayip çekti.Gözlerimi üstünden alamıyordum aslında ama yanlış anlamasın diye onun dikkatini çekmeden bakmaya çalıştım:) Hangi akla hizmetse artık yaptığım. Bu konuda ciddiyim arkadaşlar, bu kızla benim bir şekilde tanışmam lazım. Eğer kafa dengi ise evlenirim bile :) Memur bekar adamız yani artık sağa sola evlilik için bakınıyoruz. Ben bu kız işlerinde çok tecrübesizim.The imam tipli biriyim çünkü.Mesela bir arkadaşım kıza dik dik bakman gerekiyordu dedi.Bende utandım doğrusu bakamamıştım.
Şimdi bana tecrübeli arkadaşlar ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi?Benim aklımdan öğle arası gidip kızı takip etmek geçiyor.Hiç olmazsa nerelere takıldığını öğrenirim.İşin aksiliği bizim o banka ile hiç işimiz olmuyor :( Acaba sırf onun için gidip bankadan hesap mı açtırsam diyorum :) Yardım edin arkadaşlar :) Hangi arkadaşın taktik başarılı olursa bana ondan Burdur şiş hediye
D
8 yıl
YGS Kimya Sorusu?
D
8 yıl
YGS Tavsiye?
Arkadaşlar ben sadece YGS'ye gireceğim. Doğal olarak bana sadece YGS kaynakları lazım.Tavsiye edebileceğiz bir kaynak var mı? Elimdeki konu anlatım ve sb (FEM,Final) içerisinde muhakkak YGS için gerek olmayan konularda var.Bunlarla uğraşmadan sadece YGS müfradat içeren kaynak arıyorum? Var mı böyle bir bilgisi olan?

Özellikle Kimya-Biyoloji için
D
8 yıl
Şu kaliteli soruyu çözer misini?
D
8 yıl
Maddenin Özellikleri konulu sorularım?
D
8 yıl
EVEREST EFN-482 Usb Masaüstü Vantilatör
Arkadaşlar bu ürünü kullanan var mı? Ya da buna benzer tavsiye edebileceğiniz f/p oranlı bir ürün var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.