F

Yarbay
18 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
23 üye
Görüntülenme (?)
297 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
F
8 ay
2 aylık Türk.net fatura geldi?
Arkadaşlar 2 ay önce Türk.netten farklı bir İSS'e geçtim. (milleniye) otomatik olarak geçiş sağlanması gerekmiyor mu? Sonuçta ben evraklarımı göndermiştim. Türk.nete ben bildirmedim diye hem millenide hem de türk.net de aktif olarak gözüküyorum. İyi nakilde ben neden manuel iptal edeyim ki? Geçiş yaptığım İSS firmasının bunun yapması gerekmiyor mu? Diyelim ki pürüz veya sorun var. Türk.net'in beni arayıp onay veriyor musun diye sorması gerekmez mi? Ben imzamı atmışım, evraklarımı doldurmuşum. Burada bir terslik yok mu?

Düzeltme: nakil olarak değil yeni başvuru yaptığım için böyleymiş mecbur ödeyeceğim.

Sisteme bak be. 😡😡
F
3 yıl
Covid 19'a karşı propolis
Arkadaşlar propolis virüsün hücre içine girmesini engellediği ile ilgili yazı var. Arılar bu işin içinde olacak demedi demeyin

Çalışmalar Dünya’da büyük bir salgına dönüşen Covid-19 virüsünün akciğerlere ACE2 enzimine tutunarak girdiğini göstermektedir. Virüs bu şekilde akciğerlerde çoğalıp zatürre ve solunum sıkıntısına yol açmaktadır. Peki virüsün akciğerlerde çoğalması engellenebilir mi? Araştırmalar, virüsün tutunarak hücre içine girdiği ACE2 enzimini inhibe eden yani oluşmasını engelleyen ajanlar ile akciğer enfeksiyonunun ve tablonun ağırlaşmasının önüne geçilebileceğini göstermektedir. Peki propolis ACE2 oluşumunu engeller mi? “2008 yılında Florida Eyalet Üniversitesi’nde yapılan bilimsel bir çalışmada; ACE’nin yani anjiotensin dönüştürücü enzimin, ACE1 proteininden, ACE2 oluşmasını sağlayan bir enzim olduğu belirtilmiştir. Yani ortamda ACE enzimi olmazsa ACE2 oluşamamaktadır. Bu durumda virüsler ACE2’ye tutunarak hücre içine girememekte ve çoğalamamaktadır. Bu çalışmada; propolisin, ACE enzimini inhibe ederek ACE2 oluşumunu engellediği ortaya konulmuştur. Dolayısıyla propolisin virüslerin akciğer enfeksiyonuna yol açma ihtimalini azaltabileceği belirtilmiştir. (1).” 1. Bhadouria M, Nirala S, Jaswal A, Raghuvanshi S, Bhatt R, Shukla S, Propolis Therapeutic Perspectives Aganist Silica İnduced Toxic Manifestations, 13 (8271)/2008-09.

Propolis covid 19 ilişkisi


2008 yılında Kyushu Üniversitesi’nde gerçekleştirilen bilimsel çalışmada; propolis özütlerinin, koronavirüs gibi zarflı bir virüs olan, influenza virüsüne karşı antiviral aktivite gösterip göstermediği in vivo koşullarda incelenmiştir. Çalışmada virüsle enfekte gruba, yedi gün boyunca günde üç kez 10 mg / kg oral yoldan propolis verilmiştir ve diğer bir gruba verilmemiştir. Sonuç olarak, propolis alan grubun semptomlarında daha hızlı bir iyileşme görüldüğü ve propolisin enfeksiyon süresini kısalttığı bulunmuştur. Propolis alan grup hastalığı daha hafif semptomlar İle ve daha çabuk atlatmıştır. Bu durumun, propolisin antiviral özelliğinden yani virüslerin çoğalmasını engelleyici etkisinden kaynaklandığı belirlenmiştir. Araştırmacılar influenza virüsüne yakalanan insanlarda da düzenli propolis kullanımının hastalığın semptomlarını azaltacağını vurgulamışlardır. Kaynak: Shimizu T , Hino A , Tsutsumi A, Park Y, Watanabe W, Kurokawa M, “Anti-influenza virus activity of propolis in vitro and its efficacy against influenza infection in mice”, Antiviral Chemistry & Chemotherapy 19:7–1

https://www.solargezi.com/propolis-koronavirusun-hucre-icine-girmesini-engelleyebilir-mi/
F
3 yıl
Kağıt veya bozuk para yasaklanmalı
Arkadaşlar her şeye hassas duyduğumuz gibi bu da gerçekten çok önemli bir konu. Covid 19 metal yüzeylerde uzun süre kalabiliyor.

Para alışverişi virüsü yayar.

Temassız veya QR pos ödeme sistemlerine geçmeli. Eldiven bu işi kurtarmıyor.


Covid 19 lu hastanın yanına giren kişilerin nasıl kat kat giyindiklerini anımsayın.

Şu saatten sonra parayla alışveriş yasaklanmalı.

QR kod , mobil ödeme, kartlı temassız ödeme sistemleri geliştirilmeli.
F
3 yıl
CoranaVirus Hk.
Arkadaşlar selam.

CoronaVirus hakkında bazı gözlemlerim, araştırmalarım, bulgularım var. fakat iletişime geçecek kimse yok. Özellikle oraya buraya mail attık fazlasıyla kimse geri dönüş yapmadı. Dünya sağlık örgütünün tutun, çin ajanslarına kadar.

Sizden rica Çinli veya dünya örgütlerinden birine direkt olarak mail yolu ile ulaşabilecek bir mail adresi var mı ☺️

Böyle bir durumda direkt olarak tr aracı olmadan onlarla nasıl iletişime geçilir?

Demek biri bir şey bulsa iletişim problemi olacak.
F
3 yıl
Açıköğretim okuyan birisi kaç sene akbilden yararlanabilir?
Arkadaşlar AÖF uni okuyan birisi kaç sene İstanbul kart imkanlarından yararlanabilir.

Bunun bir limiti var mı?

Benim 2014 kayıdım var ( 4 senelik tarih ) eğer ki yararlanıyorsam tekrar yks ile uğraşmak istemem.

Bununla ilgili net bir bilgi var mı bir yerde bulamadım.
F
4 yıl
Telegram SEO haber
Arkadaşlar SEO hakkında yeniliklerden haberdar olacağınız telegram SEO kanalı aktif olmuştur. Bu kanaldan sadece yenilik, haber, makale, blog tarzı vb şeyler hakkında bilgi alacaksınız.

Umarım katkı sağlarız.

SEO haber 📮
SEO'dan al haberi 📌

Davetiye linki:
https://t.me/Seohaber
F
4 yıl
Şişli Profilo Avm Pidexpress
Uygun, kaliteli ve lezzetli pideler yiyebileceğiniz yer.

< Resime gitmek için tıklayın >

Link
F
4 yıl
Muaneye doktorunun ameliyat etme yetkisi var mı?
Bugün bir devlet doktoruna gittik. (Cildiye) kadın hem hastasını muayene ediyor. Hem de hastadan parça falan alıyor. Yani bu iki şeyi aynı kişi yapıyor.

Parça dediğim de (ben, siğil, vb şeyler.) Ama tabi yine de yakma kesme işlemleri var. Yani bir operasyon söz konusu.


Normalde parçacı ayrıdır, muayeneyici ayrıdır. Yani ilk defa denk geldiğim için merak ettim.

Doktorun sürekli parça alma isteği bende şüphe uyandırdı. Acaba ek prim vs söz konusu mu?

Mazur görün ilk defa karşılaştım. Başka özele gittik sorguladık da farklı bir durum olabilme söz konusu diye açtım.

Şimdiden teşekkürler.
F
4 yıl
Saç çıkartma yöntemleri (Dökülen saçı geri getirme )
Arkadaşlar bununla ilgili yazı yazılmış. Saç dökülmeleriniz genetik değilse, saç çıkarmak mümkün.


https://www.solargezi.com/dokulen-saclarimi-geri-kazandim/
F
5 yıl
Web Tasarım Hizmetleri - Webbenim.com
https://www.webbenim.com Web tasarım, Seo, Sem, Sosyal Medya, Adsense, Google Console kullanımı, Kartvizit tasarımı, E-Ticaret sitesi gibi alanlar da hizmet vermektedir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.