D

Yüzbaşı
15 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
D
8 yıl
Video çekimi İyi makine tavsiyesi
Selam arkadaşlar, bar ortamında canlı müzik için video kaydı yapabilen ve şarjı en az 15 dakika dayanan bir fotoğraf makinesi ihtiyacı var, loş ve az ışıklı bir ortam olacak, alınacak makinenin fotoğraf çekimi de en az Canon SX 230 ayarında olmalı, bütçe 600lira, ne önerisiniz?

En az 24mm ve panorama özelliği mutlaka olmalı. Tahminim istediğim özellikler Sony markasında olabilir, hangi modeli tam olarak istediklerimi karşılar?
,
D
9 yıl
İlk yorum üstte, Son yorum üstte Problemi
Yıllardır DH sitesine girdiğimde ve yorumlara baktığımda, yorumlar her zaman ilk yorum üstte görünecek şekilde sıralanıyordu, mobil uygulamadan girince hala o şekilde sıralanıyor, son 2 aydır siteye PC'den ne zaman girsem, yorumlar son yorum üstte şeklinde sıralanıyor ve ben her defasında oraya tıklayarak ilk yorum üstte şeklinde sıralanmasını sağlıyorum ve bu durum oldukça can sıkıcı bir hale gelmeye başladı, bunu temelli düzeltmenin bir yolu var mıdır? İlk yorum üstte şeklinde görünsün hatta mümkünse son yorum üstte seçeneği olmasın bile.
D
10 yıl
Hangi tarife, ikisi birden olur mu?
Herkese selamlar, ben dün numaramı Avea'ya taşıdım, fakat henüz aktif olmadı neyse, sorum şu;
1.Avea'nın sitesinde
Tarifeler-Faturasız-Katlayan Tarife'ye geçmek istiyorum, bu tarifede hem hatta yüklediğimiz para kalıyor hem de numara taşıyanlara 60 tl her yöne 150 dk konuşma şansı veriyor.

Şimdi bu tarifede anlamadığım kısım detaylar bölümünde yazanlar, ''Numarasını taşıyarak gelen aboneler mevcut numara taşıma kampanyası yerine, bu tarifeye özel 4 aylık numara taşıma kampanyasından yararlanacaklardır.''

2. Mevcut numara taşıma kampanyası dediği hangi kampanya?
3. Bu tarifeye özel 4 aylık denilen nedir, neyin 4 ayı, bu tarife sadece 4 ay mı geçerli yoksa 1 yıl içinde 4 kere mi kullanılabilir? hiç bir şey anlamadım.

Öncelikle bunların cevabını bilen biri açıklayabilirse sevinirim.

4. Avea ana sayfasında Kampanyalar-Avealı olursam-Faturasız-Her yöne 600dk hediye
Bu kampanyada ise 12 ay boyunca ayda 20tl yüklersem her yöne 50 dk veriyor.

Yukarıda yazdığım tarife ve kampanyaların ikisine birden dahil olabilirmiyim?

Son sorum, bunlardan daha iyi bir tarife veya kampanya var mı, ayda en fazla 20tl yükleyeceğim göz önüne alınırsa kendi seçtiğim tarifeler uygun mudur?

Uzun oldu ama bilen biri cevap verirse çok sevinirim.
D
11 yıl
Sitedeki ok işaretlerini kaldırma
Daha önce yani Firefox 3 sürümlerinde sitedeki ok işaretlerini adb..plus eklentisi ile engelleyebiliyorduk fakat 4 de nedense bu özellik çıkmıyor. Üstelik bu işaretleri hiç kullanmıyorum, bunları iptal etmenin bir yolu varmıdır?
< Resime gitmek için tıklayın >
D
11 yıl
Soldan Sağa açılır Kapaklı Ç.makinesi tavsiye
Arkadaşlar Çamaşır makinesi almamız gerekiyor, fakat bizim banyonun şeklinden dolayı çamaşır makinesinin kapağı soldan sağa şeklinde açılmak zorunda, mevcut makinemiz de zaten bu şekilde, fakat internet üzerinden baktığım cihazlarda %95'i sağdan sola açılır görünüyor.

Bütçemiz maksimum 1500 TL.

Her türden marka ve model önerilirenizi bekliyorum, teşekkür ederim.
D
11 yıl
Bu anakarta hangi psu?
Arkadaşlar mevcut power supply cihazım 24+4 pin.

Almayı düşündüğüm anakart bu: Gigabyte GA-890GPA-UD3H
Linki:http://www.gigabyte.com.tr/products/mb/specs/ga-890gpa-ud3hrev_21.html

Özelliklerinde:
# 1 x 24-pin ATX güç bağlantı noktası
# 1 x 8-pin ATX 12V güç bağlantısı diyor.

Bu durumda mevcut psu ile çalışmıyor sanırım.

Bana önerebileceğiniz 24+8 lik güç çıkışları olan hesaplı psu lar nelerdir.
Yardımcı olursanız sevinirim.
D
11 yıl
Yeni Mesaj-Yeni Albüm
forum kuralları içerisinde göremedim, ikinci el bölmünde, veya diğer bölümlerde yeni mesaj ya da yeni albüm açmak arasındaki fark nedir, özellikle 2.el bölümünde resimli konular yeni albüm şeklinde açılabilir mi, her hangi bir yasak söz konusumudur?

aslında aralarındaki farkı anladım, mesaj olarak konu açınca resim eklediğimizde resimler, yazılan mesaj doğrultusunda, yukarıdan aşağıya gidiyor, albümde ise tüm resimler grup halinde en üstte, bu durumda 2.el bölümünde birden çok resim kullanacağımız zaman, konuyu yeni mesaj şeklinde değil de yeni albüm şeklinde açabilirmiyiz?
D
11 yıl
Donanım Haber Videoları
Düne kadar videolar açılıyordu, şimdi hiç bir video açılmıyor, flash player güncelledim sadece, diğer sitelerde sorun yok tıkır tıkır açılıyor, üstelik video açılmayınca bir uyarı çıkıp duruyor, firefoxu kapatamıyorum.

Flash playerı eski sürüme döndürdüm sorun düzelmedi, reklam engelleyici vb programları etkisizleştirdim yine düzelme yok :( ne yapabilirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.