D

Emekli Yönetici
25 Aralık 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
115 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
D
12 yıl
XP'de Wireless A4 Tech Mouse sorunu-- Acil Yardım Lütfen!!
arkadaşlar merhaba,

bugün a4tech G6-70D model wireless mouse aldım. XP kullanıyorum, mouseu taktığımda, yeni aygıt yükleniyor dedi, 1-2 saniye çalıştı sonra donanım kullanıma hazır mesajı geldi ve çalışmamaya başladı.

Device Manager da İnsan Arayüzü Aygıtlarında HID uyumlu aygıt olarak görünüyor ancak hiç bir şekilde çalışmıyor, buradan unistall deyip mouseu yeniden takınca yine tam yükleyene kadar 1-2 saniye çalışıyor ve sonra çalışmamaya başlıyor..

Mouse ın bir kaç farklı drivernı denedim ama düzelmedi, yardımcı olursanız çok sevinirim.
D
18 yıl
---------> ŞAMPİYON FENERBAHÇE<---------
[bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2]

[bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2]
D
18 yıl
***VOICE OVER IP Nedir, Tanıyalım!
Arkadaslar gecenlerde cok güzel bir site yakaladım VOIP ile ilgili bir çok sorununuzu çözebileceğiniz düsünüyorum.Siten başlangıç düzeyindeki arkadaslar icin VOIP kavramını anlatan yazıyı koyuyorum.yararlı olur insallah!

VOİP (Voice Over IP) NEDİR?

Internet ve Intranetlerin gelişerek yaygınlaşmasıyla birlikte, ses iletişiminin paketlenerek, analog teknolojilere göre daha avantajlı olan IP ağları üzerinden transferi son derece cazip ve ekonomik gözükmektedir.
Zira paketlenerek IP trafiği üzerine oturtulmuş ses verilerinden oluşan telefon faturaları, özellikle deniz aşırı konuşmalar dikkate alındığında ciddi bir ucuzlama sağlıyor. Şehir içi görüşmelerde her ne kadar belirgin bir ucuzlama olamıyorsa da, deniz aşırı görüşmelerde IP telefonu yaklaşık % 60'lık bir tasarrufu sağlamakta. Tabi bunun yanı sıra firmalar oluşturdukları intranetler vasıtasıyla, dahili olarak ta Voice Over IP tekniği ile dahili fax ve telefon trafiğini oluşturarak tasarruf sağlayabilirler.

Ancak tüm bu avantajlarına karşın bu teknolojiye geçmeden önce yapılması gereken bazı önemli saptamalar vardır ve bu tür teknolojilere ne kadar hazır olduğunuzu belirlemeye yarar. Bunları sıralayacak olursak;


1)Öncelikle sahip olduğunuz networklerdeki trafiğinizi ölçümleyerek, ne kadar yoğunlukta bir data trafiğine sahip olduğunuzu belirleyin. Ayrıca bu data trafiğine bir de ses trafiğinin ilave edildiği durumlarda, altyapınızın bu daha da ağır yükü taşıyıp taşıyamayacağından emin olmanız gerekir. Bu anlamda Voice Over IP'ye geçmeden önce, belirleyeceğiniz iki kullanıcı arasında günün değişik zamanlarında bir dizi denemeler yapın ve gecikme zamanını ölçün.

2)Yaptığınız bu testlere bağlı olarak performans analizi yapın ve ne kadar paket kaybı, paket gecikmesi sinyal/gürültü oranları ve ses/veri kalitesi ile güvenlik gibi son derece önemli değerleri belirleyin. Kullanıcılar Voice Over IP ile normal telefonu karşılaştırarak, size yanıltıcı bilgi verebilirler ancak normalde bu trafiğin bir SNMP ile yönetilerek RMON (Remote Monitoring) uyumlu bir network ortamında yapılması yararlıdır. Tüm bu değerler alındıktan sonra ancak bir optimizasyona gidebilir ve gerekli servis kalitesini sağlayacak bir network oluşturabilirsiniz.

3)Seçeceğiniz Voice Over IP cihazınızın (gateway), kullandığınız PBX ve diğer etkileşimli sesli yanıt sistemleri ile uyumlu olması gerekmektedir. Özellikle PBX üzerindeki Trunk devre port'u problem olabilir.

4)Voice Over IP teknolojisini bir bütün halinde anlamaya çalışın ve teknolojisini öğrenin. Özellikle kodlama mekanizmaları ve analog sesin paketler haline getirilerek bir IP ağına aktarılması esnasında yapılan dönüşümlere önem verin. Zira bu teknik, değişik gateway üreticisi firmalarca değişik biçimlerde yapılmaktadır.
Bu analog sinyallerin, bir IP paketi haline getirilmesi için ve karşı tarafta yine aynı paketin çözülerek yeniden ses haline gelmesi için gerekli decoder/encoder (kodlayıcı/kod çözücü) için bir dizi standart bulunmaktadır. ITU-T G.711 (64 Kbit ses), G.729 (8 Kbit ses) ve G.723 (5.2 ile 6.3 Kbit arası).


Bu noktada üreticiler yukarıda belirttiğimiz gibi değişik ve kendilerine özgü ürünleri piyasaya sunmaktadırlar. Burada dikkat edilmesi gerekli şey, her üretici firma cihazı için iletilen sesin karakteristiklerinin bilinmesi gerekir. Yani sesin, Fax, Müzik, Video sesi veya sadece sesten oluşup oluşmadığı bilinmelidir. Her birinin değişik kodlama algoritması vardır ve gateway cihazlarının hangi algoritmaları destekleyip desteklemediği ve hangi standartla çalıştığı kesin olarak bilinmelidir.
Ancak bu bilgiler doğrultusunda Voice Over IP gateway sizin gereksinimlerinize uygun hizmet verebilir. Ayrıca tüm bunların yanı sıra yapacağınız bir diğer şey de tüm bu karmaşık ve zor gibi görünen işlemleri alabildiğine basite indirgeyerek, kullanım kolaylığını ön planda tutmaktır.


bu linkten daha ayrıntılı bilgi almanız mümkündür:http://www.voipturk.com

[frndsp]
D
18 yıl
TTnetten DNS degisikligi....
TTNet Network'ünde bulunan;
212.156.4.4 ve 212.156.4.20 DNS Serverlar, 14 Nisan 2004 tarihinde Recursive (Domain Dışı) sorgulara kapatılacağından dolayı, yukarıdaki DNS Server ' ların yerine;
212.156.4.6 ve 212.156.4.7 DNS serverların kullanılması uygun olacaktır.

özellikle ADSL kullancılarının dikkatine!

[frndsp]
D
18 yıl
***HEDIYE MP3 BITTI
evet arkadaslar, dogumgünüm olması vesilesiyle aksama kadar sizin icin sectigim en hit mp3leri cekebilirsiniz...

yapmanız gereken 160.75.116.247 ye ftp atıp user: dhuser pass:1234 seklinde logon olmanız...

explorer cubugunaftp://160.75.116.247 yazarak da baglantı saglanabilir.

herkese iyi eglenceler [bgdnc2][bgdnc2][bgdnc2]
D
18 yıl
Siemens M50 ile gprs....(bilg. baglantısı)
ya arkadaslar.bu aralar fena halde internetsizim.yurdun baglantısı kesildi artık ben de mecburen gprs takılıcam ama bi iki sorum var tecrübeli arkadaslara.
simdi ilk olarak benim notebookun malesef seri portu yok (compaq 1015v).fakat siemens M50nin modem softwareni kurdugumda "telefonunuzun baglı oldugu seri portu secin" gibi bir ekran cıkıyor ve ekran bombos cünkü seri port yok :( [ngt]
simdi bu durumda bi LPT-seri dönüstürücü alıp taksam win xp onu seri arayüz olarak görürmü ki?görürse problem yok ama emin degilim.deneyen yada bilen varsa yazıversin [frndsp]
D
19 yıl
son cıkan divxleri izleyemiyorum
arkadaslar son cıkan xvid filmleri izleyemez oldum ne mircodvd ile nede radlight ile.kodek sorunu gibi duruyor, hangi kodekleri kullanamalıyım...[help]
D
19 yıl
feridun düzağaç...
arkadaslar bu adamın son albümünün bulundugu bir site var mı yaf cekelim su f.d yi.kazaada arattım hic yok neredeyse.1-2 tane var onlar da inmiyo [:(!]
D
19 yıl
***100-110$a Hangi Ses Sistemi?????
ya arkadaslar ses sistemi alıcam söyle 100-110$ para ayırdım ama bi türlü karar veremiyorum.creative düsündüm bi ara 5+1 5200 ama sonra jaguar'ın bir kac modelini gördüm uzaktan kumandalı falan fakat ses kalitesi nedir hemen bozulur mu uzun kullanırmıyım bilemiyorum.

yorum ve tavsiylerinizi bekliyorum...
D
19 yıl
UEFA kupası sahibi buldu...
gercekten cok zevkli bir 90 dakikanın ardından uzatmalara giden macı 2.devre porto attıgı golle kazandı ve kupanın sahibi oldu.atılan 4 gol de gercekten güzel gollerdi.özellikle Larsonun o kadar klas goller atmasından sonra kupayı kaybetmelerine biraz üzüldüm.
bu arada bu mac ilk kez izledigim portolu ortasaha DECO gercekten cok teknik ve hızlı bir genc.portekiz asıllıymıs ve gercektende dünya starı olmaya aday bi topcu.
şlk yarının basında sahaya inen fanatik de gercekten cok komikti.böyle seyler tabiki hos deil ama resmen gülmekten kırıldım
benim izlenimlerim bunlar......
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.