I

Onbaşı
19 Nisan 2022
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
500 (Bu ay: 7)
Gönderiler Hakkında
I
10 sa. önce
stres atmak için süper yöntem
burda paylaşmam uygun olmaz.

youtube'a girin "+18 Sönmez Reyiz - Dünyanın en yaratıcı küfür eden adamı" yazıp aratın, çıkan videoyu dinleyin..
I
21 sa. önce
türkçeye dilimiz dönmüyor
amerika = ingiliz + irlandalı + alman + diğerleri

amerikalı ingiliz gibi british aksanı konuşamaz.asıl dil british dilidir ama dilleri tam dönmez. british aksanı daha ağırdır.

türkiye = türkmen+irani halklar+yunan halklar+arap+ diğerleri

türkiyeli türkmen gibi türkmence aksanı konuşamaz.asıl dil türkmen dilidir ama türkiyedeki insanların dilleri tam dönmez.

örnek, ingilizce de, th harfi tek bir harf gibi söylenmelidir,dilini alt üst ön dişlerinin arasına koyup çıkartmalısın. british aksanında bu harf hep çıkartılırken amerikan aksanında gözardı edildiği çok olur.

örnek, türkçede, ñ harfi n harfinden farklıdır. elinden yada senin derken ilk n harfi ile ikinci n harfi aynı harfler değildir,elinden derken ilk n harfi ñ olmalıdır.farklı telafuz edilmelidir.dilin orjinali o şekildedir ama türkiye halkları bu harfi çıkarmakta zorlanmış ve o harf tamamen iptal olmuş.benzer şekilde ä harfi olmalıdır ama iptal edilmiş çünkü halkın dili dönmemiş.
türkçe dilinin orjinali şuna yakındır.örneğin videonun sonunda ettüğüghü çeg derken yani ettiğini derken sondaki n harfini n olarak telafuz etmiyor ñ olarak telafuz ediyor ve doğru telafuz bu.


https://www.youtube.com/watch?v=UYV0NEJHVWo&feature=youtu.be
I
dün
admin yanlı mı?
islamı yerin dibine koyan ateist arkadaşlarımızın yorumları yıllarca forumda kalırken..

"islamın bazı yasakları yerinde" diye konu açtığımızda konumuz çöp kutusuna gidiyor.

admin kardeş eğer din konuşma yasaksa ozaman islamı yerin dibine sokan mesajlarda yasak olmalı.
I
dün
bu nasıl bir ortam
https://www.youtube.com/shorts/0ySY0f_JfO0?feature=share

ortama bak
-yolun ortasında durup dışkısını yapan bir köpek

- taksiciye senin kafanı kırarım diyen bir motosikletçi

- motosikletçiyi kamerayla kaydeden diğer motosikletçi

-bu videoyu youtube a yükleyen bir insan

-o videoyu forumda paylaşan diğer bir insan

-forumda o videoyu izleyen diğer bir insan..
I
dün
dillerin kökenleri daha kaba
ingilterede konuşulan ingilizce amerikada yada kanada da konuşulandan daha kaba, daha gırtlaktan..

benzer şekilde fransadaki fransızca ile kanada fransızcası da öyle.

bir türkmence ile türkiye türkçesi arasında da benzer durum var. türkmencede elighi youğw derken türkçede elini yu yada elini yıka diyoruz. türkmencedeki tam gh harfi de değil, onlarda şapkalı n harfi var.ng gibi gırtlaktan gelen bir harf var.memleketi çorum ankara kayseri olanlar çıkarabilir rahatlıkla.

kosovadaki arnavutça arnavutluk arnavutçasından daha kaba.

dillerin orjinal halleri çok zor ve dil öğrenmekteki en zorlu kısım gramer-fiil çekimleri falan değil, en zorlu kısım dilin dönmesi. zaten çocuklara dikkat edersen 7 yaşındaki çocuk çoğu kelimeyi doğru telafuz edemiyor hala. işte bu nedenle keyfine dil öğrenilmez ve sağlam ülkeye kapak atıp orda dilini falan öğrenip tamamen yerleşmek en mantıklısı.
I
2 gün
kuşadası marmaris
ikisi de gündüzleri 35 38 derece arası şuan..
bu insanlar deli mi ya. git ardahana yarın 20 derece civarı çık orman yürüşüne. deli misin nesin kızgın kumlarda sırtını yakmaya ne kadar hevesli bu insanlar.
I
3 gün
Faize bulaşmayın
hiçbir zaman faiz ödemeyin. faizle ev, araba, televizyon hiçbirşey almayın.
paranızın fazlasını biriktirin altın yada dolar olarak.
türkiyede üretilen bir kot pantolon tshirt'ün bile kredi ile satılması ve insanların bunları bile peşin alamaması, bu millet için utançtır.
icabında hergün makarna ye ve kümes gibi yerde yaşa ama yahudiyi daha da zengin eden faize bulaşma kardeşim!
faiz geleceğini karartır, çoluğunun çocuğunun rızkını alır.


< Resime gitmek için tıklayın >
I
3 gün
arap ve türk kafası
bu kafadaki insanlar
1- uzun vade plan yapmaz. en uzun vadeli planı akşam ne yesek şeklindedir,karısı da saat daha sabaıhın 9u kıtlıktamısın akşama doğru bakarız der.

2- birşeylerin olmayacağına dair kendince mantıklı sebepler bulur ve o işi iptal eder. yada işi kendi kendine büyütüp yapılamaz hale getirir ve işi iptal edip kurtulur... çözüm üretme mantığı yoktur. örneğin yağmur yağıyor çarşıya gidemem, e ozaman şemsiye al, şemsiye kırık, aşağıdan al marketten,markette yoktur, 100metre yürü ordan al, belki orda da yoktur. iyi peki çarşıya gitme ozaman dersin. genelde böyle yürür ve derki şemsiye yoktu gitmedim yapabileceğim bişey yok. hava güneşli iken de şemsiye almaz. Çarşıya gitmemek için bahaneyi buldu ve o işi iptal etti

3- herşey boş hayat boş hepimiz ölücez zaten boşverelim. sabah kalktığında evde elektrikler kesilmiş olsun o halde tedaştaki çalışan da zaten ölücez diyip arızayı halletmesin.ekmek almaya fırına in orda adam ayakları tezgaha uzatmış egmeg megmeg yok hadi naşnaş desin, minibüse durakta el kaldır minibüsteki şöför gözünün içine bakarak orta parmak yaparak durakta durmadan çekip gitsin. nasıl olur? zaten ölücez der yatar sonra da bu fiber internette yavaş indiriyo bu turk telekom çalışanları beceriksiz diye söylenir. Aslında tembelin önde gideni zaten öleceğiz Hayat boş diyerek bahane üretiyor kendi kafasından aslında bu madde 2 madde ile benzer
I
3 gün
youtube bir çöplük oldu
youtube video çekenlerin de % 85 civarı boş adamlar.videoyu açıyorsun... evet arkadaşlar şuan su alıcam deyip bir elinde selfie kamerayla görüntü çekip diğer eliyle cebinden bozuk para çıkaran..sırtına çantayı takıp hostellerde yatarak abuk sabuk yerlere giden, hostelde pis kokulu yastığında yatağında hergün 1 saate yakın video editleyen ve sürekli tüm malların fiyatların takibini yapan, arkadaşlar burdan sandeviç alıcam 15 peso ediyor 1 peso 4 lira ediyor mubabbeti yapanla dolu youtube..gezicem youtube dan para kazanıcam kafasında hepsi ve hepsi de boş adamlar.videoları da boş.

sadece gezi vlogları değil diğer videolarda boş.ciddi araştırma yapmadan 1 cümlelik bilgi üzerine 30dakika video oluşturulmuş çoğu videoda.

bir konu araştırırsın youtube da. mesela ingilterede oturum kartı alma yazdın araştırıyorsun. açtın videoyu.. adam başladı konuşmaya. selam arkadaşlar kanalıma hoşgeldiniz uzun zamandır video çekememiştim, geçen hafta sürücü kursu sınavım vardı,şimdi de burda saint joseph parkına geldim bir kahve aldım bugün de hava çok güzel burda ünlü bir meydan var... alooooo oturum kartını anlatsana diyorsun içinden. video 20dakika 10saniyelik bir kısmında oturum kartı başvurularının home office aracılığıyla yapıldığını söylüyor hepsi bu
çöp yani.youtube videolarının çok büyük kısmı zaman kaybı.
I
3 gün
10yıllık çalışan mühendis
benim tr de bir akraba var.
ortaokul lisede hep birinciydi..
ünide de ilk 3 te.
yabancı dil sınavıyla girdi işe.kpds mi yds mi herneyse işte.
tr şartlarında hep tavan maaş alırdı.
maaşı 1000dolara yakındı hep.

çok tutumlu birisi ve cimri.
uzun lafın kısası 10yılı aşkındır çalışıyor ve
şuan tüm mal varlığı kapısında 500bin tl eden bir araba var o.arkadaşları ona şaşırıyormuş sen nasıl aldın bunu diye.

şimdi çocuğum var benim,ben tr de mühendislik yerine bu çocuğu atıyorum kanada da berber yapsam daha iyi birikimler yapmaz mı bu çocuk?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.