B

Onbaşı
11 Ekim 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
95 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
5 gün
Orta-zor paragraf kaynak önerisi
Apoteminin maraton denemeleri haricindeki testlerini bitirdim. Son olarak ÖSYM tarzında zor bir kaynak arıyorum( bol felsefik ve bilimsel makale tarzında). Yardımcı olabilirseniz sevinirim
B
geçen hafta
"Diye" sözcüğü hangi durumlarda zarf fiildir?
Arkadaşlar "diye" sözcüğü bazı durumlarda edatken bazı durumlarda zarf fiil lakin kesin bir ayırma yöntemi bulamadım. Amaç ve nedensellik anlamı varsa edattır diye biliyorum ama zarf fiil olarak bir örneğine karşılaşmadım. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz?
B
geçen hafta
21 Kasım 2021 ALES
Bugün yapılan sınav. Sınavdan çıkanların yorumlarına bakacak olursak son 10 yılın en kolay sınavı imiş. Özellikle matematiği çok kolay sormuşlar.
Umarım YKS'de aynı durum yaşanmaz. 2020 YKS'de de benzer durum yaşandı ve neler olabildiğini gördük. Umarız ki 2022 YKS eleyiciliğinden sapmaz, saçma sapan kolay sorular sorulup çalışanın hakkı yenmez.
B
3 hafta
Benim Hocam Tarih ve Edebiyat videolar
Arkadaşlar oynatma listesini kontrol ettim lakin bazı videolar yeni çekilmişken bazıları 2018'den kalma. Acaba hepsi 2022 için hazırlanmış ayrı bir video serisi var mı? Yoksa bu şekilde karışık mı devam etmeliyim? Siz nasıl bir yol izliyorsunuz? Cevaplarsanız sevinirim
B
4 hafta
Analitik geometri müfredatta olmayanlar
Herkese merhabalar, iyi çalışmalar. Analitikteki doğru demetlerinin denklemleri,doğrunun noktaya göre ve doğrunun doğruya göre simetri bölümleri müfredatta var mı? Cevaplarsanız sevinirim
B
geçen ay
Muharrem İnce'den özel ders almak
B
geçen ay
Geometri orta-zor kaynak önerisi
Herkese merhabalar. Geometri konularında analitiğe kadar geldim. Önümüzdeki 2 hafta boyunca apotemiden analitik çalışacağım. Sonraki hafta da katı cisimler ile noktalayacağım. Soru bankası adına ilk kitap olarak acil çözüyorum. Analitik çözerken eski konuları unutmamak adına bir tane soru bankasıyla desteklemek istiyorum.
Seviyem iyi diyebilirim. Girdiğim son 3 denemede geometri adına sadece 1 tane yapamadığım soru vardı. O da katı cisimler konusuydu.
Orta-zor kaynak önerisi olarak bilgi sarmal,nitelik,orijinal,3D gibi yayınlar var. 3D yayınlarına pek sıcak bakmıyorum çünkü sorularının çok zor olduğunu söylediler. Eyüp Hoca da aynı yorumu dile getirdi. Sarmal ise acil ile hemen hemen aynı seviyede imiş. O yüzden orijinale daha sıcak bakıyorum. Çözmekte olan veya bu kitaplar hakkında bilgisi olan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.
Teşekkürler
B
geçen ay
Metin Yayınları Tyt-Ayt matematik
2022 basımı elinde olan var mı? İncelediğim kadarıyla güzel bir kitaba benziyor. Çözmekte olan varsa yorum yapabilir mi?
B
2 ay
YKS-22 | Çalışma Günlüğü-Boun Management
Herkese iyi hafta sonları. Bu konuda haftalık yaptıklarımı ve yapacaklarımı sizinle paylaşmak istiyorum. Hedefim ise ilk 500'e girmek

TYT-Geometri: Geometri için ilk kitap olarak acilden başlamaya karar verdim. Kenan Kara ile birlikte götürüyorum. Acil şahsen beni dörtgenlere kadar zorlamadı. Dörtgenler ise kıvamında. Lakin yeterli değil. Üstüne bir tane zor kaynak çözülmeli.

Genel Dörtgenler ( 2 Test )
Paralelkenar ( 6 Test )
Eşkenar dörtgen ( 3 Test )
Dikdörtgen ( 7 Test )
Kare ( 7test )
Deltoid ( 2 Test)

Bu kitabı 1 ay içerisinde bitirmeyi planlıyorum.

Tyt-Matematik: İlk kitap olarak 3D ile başladım. Eyüp b ile birlikte gidiyorum. Kitap, orta seviye kıvamında diyebilirim. ilk üç kolay , son üç sorusu ise zor soru olarak ayrılmış. Pkob ve problemler hariç bitirdim sayılır.

Kümeler ( 5 Test )
Fonksiyonlar ( 13 Test )
2.Dereceden denklemler ( 7 Test )
Polinomlar ( 6 Test )
Mantık ( 3 Test)
Veri ve istatistik ( 4 Test )

Bu kitabı ise 2-3 hafta içerisinde bitirmeyi düşünüyorum.

Tyt-Türkçe: Bu ders için 345 kullanıyorum. Her gün sabah kalkar kalkmaz bir tane paragraf testi çözmeye alıştım. Bir nevi motoru ısındırıyorum :D Dil bilgisi olarak fiil, cümlenin ögeleri ve türleri, anlatım bozukluğu, yazım ve noktalama gibi konular kaldı. Bu pazara kadar fiili halledip yeni haftaya cümlenin ögeleri ve cümle türleri konuları ile başlamak istiyorum.

Anlaşıldığı üzere bir eşit ağırlıkçı olduğum için daha çok matematik ve geometri odaklı gidiyorum. Henüz sos-1 derslerine başlamadım. O derslere 2. dönem başlamayı düşünüyorum.

Bitirdiğim konular biraz az gözüküyor biliyorum, çünkü pazartesi ve salıyı şehir dışında geçirdim. O yüzden o günlerde az çalışabildim.

Herkese iyi çalışmalar
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.