K

Çavuş
27 Eylül 2021
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
66 (Bu ay: 24)
Gönderiler Hakkında
K
geçen hafta
Müzik budur
Yıllar önceki müzikteki kaliteye uğrayınca kulak bağımlısı oluyor. Ses, müzik efsane. Hani bazı şarkılar vardır girişinden kaliteli olduğunu anlarsın ve bazı şarkılar vardır çok iyidir ama onu ilk söyleyen sanatçıdan daha iyi yorumlayan biri çıkar halktan. Bu yorumun üstüne daha iyi bir yorum ses müzik gelme olasılığı 0.01.

https://www.youtube.com/watch?v=GUR2BtXu9FQ&feature=youtu.be
K
2 hafta
Ovit tünelinin saklı yüzü
https://yenicayeligazetesi.net/2021/03/19/9-yilda-3-100-metrelik-dallikavak-tuneli-delinemedi/
ovit tüneli rize ispir erzurum yolu üzerindeki 3 tünelden en uzunu. O bitti. Fakat ondan kısa 2 tünel hala bitmedi hatta dallıkavak tüneli durmuş sanırım. Ama bu üç tünelden biri olmazsa diğeri de olmaz. Bunlar geçişi akıcı ve kesintisiz hala getiren yollar. 3 işin 1ini yapan ak parti iyi reklam kasıyor.
K
2 hafta
Tacikistan da Turandır
< Resime gitmek için tıklayın >

Yer isimlerine bakın Türkçe kökenli isimler. Murghop ve rangkuldan emin değilim. Çin de bir kısmını işgal altında tutuyor. Burayı kaptırmamak gerekir yakın tutalım Turana almalıyız zaten Türkler de yaşıyor orada
K
3 hafta
Roma ve Ankara bir sokak karşılaştırması
< Resime gitmek için tıklayın >
Roma

< Resime gitmek için tıklayın >
Ankara

< Resime gitmek için tıklayın >
Türkiye Roma Antik Tiyatrosu

Biz bu medeniyet ile kapışamayız bile. Para mı Maneviyat mı? Şu düzene ve mimari zevke bak. Biz daha osmanlı mimarisini koruyamamışız. Onu geçtim ev bile yapılmıyor ahırlar inşa ediliyor her gün.
K
3 hafta
Türkçesine güvenenler gelsin
Türkiye laik bir devlettir.
Olmazsa farklı bir plan ile yola devam ederiz.
Orada çok güzel bir yer var.

bu üç kelimeyi tane tane ayırıp dil bilgisi kurallarına göre açıklayın.
K
4 hafta
İran sınırına yeni sınır kapısı nasıl fikir
Bildiğiniz gibi İran, Türkiye’nin doğusunda yer alıyor. En aktif Asya’ya ulaşım rotamız. Asya’da Türk ülkeleri, Müslüman ülkeler ve önemli gelişmekte olan ülkeler var. İran’da büyük bir Türk nüfusu var. Bu sebeplerden 3 sınır kapısına ilave sınır kapılar açılmalıdır.

Ayrıca Türkiye-İran sınırı 534km
3 Sınır kapısı
Türkiye-Gürcistan sınırı 276km
3 sınır kapısı
Türkiye-Bulgaristan sınırı 269km
3 sınır kapısı
Türkiye-Yunanistan sınırı 212km
3 sınır kapısı bulunmaktadır.

Halbuki Tarihi İpekyolu Güzergahında daha çok sınır kapısı olmalıdır. Üstelik bu sınır bölgesi diğerlerinin neredeyse 2 katı uzunluğundadır. Ayrıca bölgeye yeni sınır kapısı açılması bölge güvenliğini ve sınır güvenliğini arttıracaktır.

Birincisi Iğdır-İran sınır kapısı. Burası tarihten beri en işlek ulaşım-ticaret rotasıdır. Türkler bu bölgeye Sürmeli Çukuru da demişlerdir. Buraya sınır kapısı açılırsa Kuzey-Güney ekseninde doğrudan ticaret akışı sağlanır. Ve Türkiye-Ermenistan sınırları açılacaksa bu sınır kapısı daha da fazla tercih edilecektir.
< Resime gitmek için tıklayın >

İkincisi Ağrı-Van-İran sınır kapısı. Bu bölge 175km boş bir alanı ifade eder. Van ile Ağrı sınır kapıları arasındaki bölgedir. 175kmlik bir boşluk var. Burası da Doğu-Batı ekseninde güzel bir güzergah oluşturuyor. En üstteki Ağrı, diğerleri Van sınırları içinde kalıyor. Üç uygun güzergah var. Tarihte bu bölge işlek geçiş bölgesi, ipek yoluydu zaten. Buraya en az 1 sınır kapısı açılabilir.
< Resime gitmek için tıklayın >

Hakkari(Yüksekova)-İran sınır kapısı. Buraya açılacak sınır kapı varolanın 55km daha güneyindedir. Güney-Doğu ekseninde faydalı bir ulaşım sunar. Lojistiğe olduğu gibi, bölge güvenliğine ve canlılığına, gelişmesine de katkısı olacak.
< Resime gitmek için tıklayın >

Tabi İran’ın zırt pırt var olan sınır kapılarını bile kapatması bunu engeller nitelikte duruyor ama komşu ülkeyle konuşmaya değer bence. Siz ne dersiniz?
K
geçen ay
Neden Yerli ve Kaliteli Türk Malı Cips yok
Ülkede üretilen en temel gıdalardan patates. Ucuz ve ulaşılabilir. Ama hiç yerli ve kaliteli bir marka yok. Şu an hiç bir cipsi sevmiyorum tadları iğrenç ve yapay. Kaldı ki az miktarda ve fiyatları aşırı pahalı. 130-150 gram cips 10tl. Bim a101 gibiler çakma cips üretiyor onlar daha beter. Yok mu bu ülkenin değerlerine değer katacak yerli cesur girişimciler. Adam gibi Cips bile üretemeyen bir ülkeden ne bekliyorsunuz. Türkiyede yıllık 1.5 milyar dolar bu pazar. Ve büyüyor.
K
geçen ay
Yeni Teknolojik Araçlar
https://www.youtube.com/watch?v=juivl2XflUs&feature=youtu.be
aslında düşünce olarak basit araçlar bunlar 20 yıl önce de yapılabilirmiş.
K
2 ay
Kümelerde kesişim ve birleşim işlemleri
Arkadaşlar 6. Sınıf konusu bu ünide bile karşına çıkıyor unutmuşum baktım anladım kolay bir konu ama bazı sorularım var mesela
< Resime gitmek için tıklayın >


  • 11. sorudaki E benzeri işaretin anlamı nedir? Kümedeki sayıların sayısı mı?
  • 12. Soruda parantez öncesi s işareti ne anlama geliyor?
  • 8. Soru nasıl çözülür? Cevap 16.
Keşişim kümesi Ters U harfine benzer. Kümelerin ortak elamanlarından oluşur.
Birleşim kümesi U harfine benzer. Kümelerin tüm elemanlarından oluşur. Her eleman sadece bir kez yazılabilir.
hem sizde küçük bir pratik yapmış olursunuz. Soruların cevapları sırasıyla d,c,a,d,c,d
teşekkürler şimdiden
K
2 ay
Karga ve güvercin
Bugün karga güvercini yakalamış öldürüyordu gagasıyla arabadaydım aklıma iki şey geldi
yardım etmeli miyim yoksa doğanın kanunu mu
arabadan inip bir daha para vermeli miyim
içimde sızı kaldı yardım etmedim kötülük mü yaptım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.