V

Yarbay
02 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme (?)
709 (Bu ay: 12)
Gönderiler Hakkında
V
3 sa.
KILIÇDAROĞLU YANLIŞ TERCİH AMA ASIL SIKINTI O DEĞİL
Baştan şunu söyleyim ne chp ile ne akp ile ne herhangi bir siyasi parti ile alakam yok. Tek isteğim şu ülkede iyi şeyler olması hemen yaftalamayın.


Kılıçdaroğlu liderlik vasfı yok deyin karizması yok deyin ama bir tane ya bu adam kötü adam diyebilen yok. Hakkını verelim benim vicdanıma göre iyi mücadele etti, belki en dürüst siyasetçi şu an kiler arasında ama diretmesi yanlış, belliki kendi inanmış. Ama ülkedeki gerçek bu bu sıfatlara bakan yok. Halkın zihniyeti ortada. Bırakması lazım. Burası Kanada değil. Yozlaşmış bir toplumda bu sıfatlara kimse bakmaz.

Şunuda kabul edelim hiç adil bir seçim olmadı. Ama buda bir ülke gerçeği bunuda hesaba katmaları lazımdı.

Kimse bana terör merör milliyetçilik kürtler vs edebiyatı yapmasın, zamanında desteklidiği partiyi kürtler vs desteklerken sıkıntı yapmıyor du milliyetçi arkadaşlar. Oda ayrı bir ülke gerçeği, bizim halkla ilgili bir sıkıntı. Akp kürtlerden oy alırsa süper karşı taraf alırsa terörist... Buda insanların vicdanı ile ilgili bir sıkıntı. Dediğim gibi bahane değil eldeki durum bu.

Ülke gerçeği olarak artık sadece dini+milliyetçi söylemleri olan biri kazanma ihtimali olabilir RTE karşısında. Mansur Yavaş, Akşener vs aklınıza kim geliyorsa da kazanma ihtimali sıfırdı. Ekrem İmamoğlu hariç ben akp karşısında durabilecek birini göremiyor. Ekrem İmamoğlu fanı felan değilim.
V
14 sa.
BİZİM MİLLET NEDEN BU KADAR ARABA İLE KORNA ÇALIP GÜRÜLTÜ YAPMAYI SEVİYOR?
Seçimden sonra kafamızı şişirdiler şimdi futbol. Araba olmasa ne yapacaktınız acaba merak ediyorum. Gidin toplanın arkadaşlarınızla eğlenin partimi yapıyorsunuz, miting mi yapıyorsanız ne yapıyorsunuz yapın da bu araba ile korna çalma sevdası nedir yollarda? tam gelişmemişlik göstergesi, ne bu milleti rahatsız etme fantazisi insanlarda anlamıyorum. Müzik dinler millete dinletir. Düğün olur sünnet olur milletin kafasını şişirirler. Zaten bayılıyoruz gösterişe. Trafiktede Türkiye kadar gereksiz korna çalınan başka ülke var mı bilmiyorum. Şunu avrupada ya da gelişmiş bir ülkede göremezsiniz yaparsada bizim Millet yapar. Sosyal ve kişisel eksikliğini böyle futbol parti ye kendini kapatarak kapatmaya çalışıyor. Hayırdır sizin cebinize para mı giriyor o futbolcular milyonları götürünce? Aklı başında kafası çalışan adamın yapacağı iş değil bu tarz işler net. Bu tarz tiplere insanları rahatsız etmek ve huzur bozmaktan ceza verilmeli. Ama zor tabii gittikçe ortadoğu zihniyeti artıyor.
V
2 gün
AKP'li Arkadaşlar Boşverin Siz K.K'yı CHP'yi Asıl Konuya Gelin
Yeterince güldünüz eğlendiniz. Tamam bir şey demiyorum. Şimdi dönelim ülke gerçeklerine.

Bu mülteciler ne olacak ? Ülkenin yol geçen hanına dönmesi ne olacak?

Bu ekonomik kriz ne olacak?

Kutlama yapmaya devam mı edeceksiniz? yoksa bunlarla ilgili partinizden bir aksiyon bekliyor musunuz? Farkındasınız değil mi böyle gitmeyeceğinin.

Yoksa aynen devam partim ve mevcut politikalar harika mı diyorsunuz?
V
3 gün
R.T.E'yi TEBRİK EDERİM
Bu kadar mülteciye, ekonomik krize, hüdapara, işsizliğe, zengin fakir arası uçuruma, tarihi enflasyona rağmen alıyorsa. Bu adam karşısında kimse kazanamaz. Mansur Yavaş felan hayatta alamazdı. Kimse kimseyi kandırmasın.

İmamoğlu belki dindar tarafı sayesinde biraz daha iyi alırdı ama oda zor kimse kazanamaz.
V
3 ay
Son 5 aydır Kırmızı Et ve Peynir Almıyorum
Alacak durumum yok değil (yazılımcıyım) Türkiye ortalamasının üzerinde kazanıyorum,aile çol çocuk olsa ben bile zor geçinemem belkide, tekim öyle yani. Ama öyle fiyatlar görüyorum ki benim son 5 aydır bunlara elim gitmiyor. 20 tl olan ürün 100 tl olmuş. 70tl olan 300tl olmuş. Esenyurta bile 1+1 daire 10.000 TL ye yaklaştı. Her markate gidince aklımdan geçen soru şu: İnsanlar nasıl geçiniyor?

100 tl ye bir öğün karın zor doyuruluyor artık dışarda nerdeyse.

Akp lilerde aklını başına alsın derim. Hayal dünyasında gezmeyi bırakın. Böyle birşey yok. 1 ailenin 1 haftalık market alışverisini yapsan düzgün şekilde 1 asgari ücret gider.
V
3 ay
Ne Yaptı Size Kilictaroglu ?
Ekonomi bozulmadan önce Akp karşında Kilictaroglu değil kimse kazanamazdi. Siz Avrupa sandiniz Türkiye'yi sanki bu ülke insanını bilmiyormuş gibi yorum yapiyorsunuz. Atatürk gelse kazanamazdi durumlar biraz iyiyken. herkes bunu bildiği halde akp nin sistematik algısiyla K.K bitirdiler. Ekonomi bozulmaya başladı Muharrem İnceyi aday yapti, onu da gördük. Kimse kimseye kandırmasın.Şu kadar seçim kazandı kaybetti atıp tutuyorsunuz. Sanki Mansur CHP başında olsa seçim kazanacaktı. Terör saldırısına uğrayan bu adam, 6 masayı kuran bu adam. Iyi partiyi parti yapan bu adam. Ihanete uğrayan yine bu adam. Geçmişinde pis bir iş yok. Ama işte bizim millet böyle. Ben Mansur yavaştan çok oy alır demiyorum ama bizim millet çok unutkan algiyla hemen birini bitirtebiliyorsun. Benim artık umrumda değil bizim toplum bitmiş, Meral Akşener dün imza attığını bu gün çiğneyen biri ama halk kahraman ilan etti.. Bunun K.K ile alakası yok Erdoğana da yapsa bu ihanettir son gün.
V
3 ay
MERAL AKŞENER BU KADAR NETSE NEDEN SON DK'YA BEKLEDİ?
Kusura bakmayın. Bu kadar netse neyi bekledi bu zamana kadar? K.K aday olsun demiyorum alakamda yok. Ben iyi niyet görmüyorum. Muhalefeti suçlama şekli sanki cumhurittifakının üyesi gibi anlaşamadık deyip ayrıl, çok ağır sözler kullandı ki resmen karşı tarafa çalıştı. 2 gün önce tam tersini söylüyordu.
V
3 ay
Clio 5 Joy Anahtardaki Bagaj Açma Tuşu Çalışmıyor
Clio 5 Joy Anahtardaki Bagaj Açma Tuşu çalışmıyor, pasif bir özellik mi Joylarda? Yoksa benim araçta mı bir problem var çözemedim. İnternetten araştırdım ama net bir bilgi bulamadım açıkcası. Birkaç aylık araç. Konuyu bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.

Teşekkürler şimdiden.
V
5 ay
İstanbul'da Çok Yüksek Hava Kirliliği - Millet Doğal Gaz Kullanmayı Bıraktı Galiba
10. Katta oturuyorum boğazım yanıyor resmen havanın pisliğinden millet doğal pahalı diye ucuz kömür felan yakmaya başladı galiba. Zaten inanılmaz kalabalık araçlar dumanı bile yetiyordu.

Air Quality Index 251 bu inanılmaz yüksek bir rakam.

< Resime gitmek için tıklayın >
V
6 ay
Markaların Matrah Güncellemesi de Fırsatçılık Yapmasi
Şimdi forumda durumdan memnun alsatci tayfa sen araba almadın mi vs konuyu fark yere çekebilir, neyse ben yine de bu markaların yaptığı fırsatçılığa, hükümetinde bu konuda hiç bir adım atmasına bir konu açmaya değer diye düşünüyorum.

Markalar matrah güncellemesi geldiği gibi euronun artışının kat ve kat üstü zamlar yapip araç stoklarını düşürerek göz göre göre hükümetin yaptığı yarim yamalak matrah güncellemesi iki günde hiç ettiler. Fiyatlar resmen matrah güncellemesi öncesinin bile üstüne çıkti. Euro 25 oldu gibi bir anda hepsi konum aldı. Şimdi yılbasinda da Euro 30 olmuş gibi fiyat çekecekler galiba. Hükümetten zaten umudu kestik. Bu kadar kotu zamanlama ve matrah oranı olabilirdi. Markalar da hazır bekliyormuş zaten vatandaşa bu işten yararlandirmayalim diye. Liste fiyatınin 50-100 üstünde söyleyen mi istersin, talep var diye yüzüne bakmayani mi istersin. Ne anladık bu işten?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.