D

Yüzbaşı
08 Aralık 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
21 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
D
7 yıl
Lütfen acil yardım! Yeni kartuş mu yeni printer mı?
Arkadaşlar lütfen acil yardım edin haftasonu tez basmamız lazım. Printer aşağıdaki şekilde çıktı veriyor (Samsung ML-1660).
Printer 6 ay kadar kullanılmadı ve üzerindeki kartuş satın aldığımızda olan orjinal kartuş.
Yeni kartuş alsam sorun çözülür mü? Eğer çözülmez diyorsanız yeni printer alacağım.

< Resime gitmek için tıklayın >
D
8 yıl
TTNet Kapatma İşlemi
Eşimin üzerine telefon hattımız var. Bunu kapatmak istiyoruz. Ancak çok küçük bebeğimiz var eşimin evden ayrılması pek mümkün değil.
BTK'nın sıkça sorulan sorular bölümünden alıntı yapıyorum:

Sözleşmemi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Talebinizi abone olduğunuz işletmeciye yazılı olarak bildirmek kaydıyla sözleşmenizi her zaman sona erdirebilirsiniz. İşletmeci, aboneliğinize son verme yönündeki yazılı talebinizin kendisine ulaşmasından itibaren yedi gün içerisinde bu talebi yerine getirmek ve yine aynı süre içerisinde abonelik sözleşmesinin feshedildiğini size yazılı olarak bildirmek zorundadır.


Bu durumda herhangi bir müdürlüğe dilekçemi kargolamam yeterli. İadeli taahütlü gönderip ödemeleri keseceğim. Çok istiyorlarsa onlar bize gelsin. Eşim hiçbir yere gitmiyor.
Yoksa doğrudan BTK'ya mı şikayet etsem sizin yönetmeliklerinize aykırı zorlama yapıyorlar diye?

Düşüncelerinizi almak istiyorum bu konuda.
D
9 yıl
Boya yanığı(mı?)
Kaputumdaki hasarları gidermek için önce hasarlı alanlara rötuş yaptım. Kuruduktan sonra rötuşlanan yerleri ıslak zımpara ile düzelttim. 3000grit ve 24 saat suda bekledi. Zımparalama blok ile yapıldı ve yüzey hiç kuru bırakılmadı. İşlemi çok nazikçe yaptım. Normalde bu işlem sonucu zımpara izlerini çıkarmak için polisaj gerekir ama ben Meguiar's Scratch X 2.0 kullarak elle izlerin tümünü giderdim.
Rötuş yaptığım yerlerde istediğim sonuca ulaştım ama 2 noktada garip bir durum ortaya çıktı. Tam olarak be olduğunu anlayamadım henüz. Boya yanmış gibi duruyor ama yanması için bir neden de yok aslında. Elle izleri giderebildiğim kadar hafif bir işlemde nasıl böyle hasar olur anlam veremiyorum. Islak zımpara konusunda bilgili arkadaşların görüşlerini rica ediyorum.

http://d1207.hizliresim.com/z/q/9yg7l.jpg
http://d1207.hizliresim.com/z/q/9yg7v.jpg
D
9 yıl
Linksys WAG320N usb sorunu yardım!
WAG320N modemin usb portu ile kurduğum media server 2GB üzerindeki dosyaları göstermiyor. Modemin arayüzününde bu dosyaları görüyorum ama bağlanan diğer cihazlar (tv, telefon) bu dosyaları görmüyor.
İkinci olarak da media server üzerindeki filmleri oynatırken aynı klasör ve filmle aynı isimde olsa bile alt yazı çıkaramıyorum.

En son yazılıma güncelledim, defalarca resetleyip modemi baştan kurdum farklı diskler denedim. Hatta diskleri modem ile formatladım ama yine olmadı. 2GB üzerinde dosyalar media server ile görünmüyor.
Kullanan ve bu sorunları çözen varsa lütfen yardım. Aksi halde modemi iade etmeyi düşünüyorum.
D
9 yıl
Merceksiz farlara ve sis farlarına xenon taktıranlar mesajınız var!
İstanbul trafiğinde karşıma çıkan 5 araçtan birinin ya çakma xenon sisleri açık, ya da mercesiz farına çakma xenon taktırmış karşıdan geleni veya önünden gideni kör ediyor.
Bu varlıklara (insan demeye dilim varmıyor) aşağıdaki mesajı iletmek durumundayım:


Sis farına xenon taktırıp gezen hindistanın kutsal varlıkları kadar insanlıktan nasibini almışlar var. Bu mesaj size: İnşallah bir gece gözünüze biri projektör tuttar ailenizle giderken de o insan bezeri sıfatınızla belki anlarsınız ne olduğunu.

Merceksiz farlarına xenon takıranlar: arabanız "ben bildiğin kıroyum" diye bas bas bağırıyor, onun dışında biz de sizi ve yakın akrabalarınızı bas bas bağırarak gönülden anıyoruz her karşılaşmamızda.

Özet olarak konudaki gruba giriyorsanız ve kulaklarınız dolu dolu çınlıyorsa hiç endişe etmeyin zira karşıdan gelen veya arkadan tamponuna yapıştığınız sürücü 7 sülalenizi güzel güzel andığı için oluyor.
D
10 yıl
Aydınlatma Mod
İşçiliği temiz, yaptığı işin arkasında duran ve hak ettiğini talep eden göz zevkine sahip gündüz farı, xenon, vs aydınlatma modu yapan yer arıyorum. İstanbul Anadolu yakası öncelikli olmak üzere Avrupa yakası da olur. Bilgi ve tecrübesi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
D
10 yıl
Durmadan arıyorlardı ve ŞOK bilgi!
6 ay önce taşındığım eve sabit telefon ve adsl bağlattım. Taahüt falan vermedim. Kablo gelmiş olsaydı asla bağlatmaz paşa paşa kabloneti kullanırdım. Bağlanmasından 1 ay sonra TTnet artan bir hızla aramalara başladı. Yok şu paket yok bu paket, onay verin vs. Müşteri hizmetlerini arayıp istemiyorum aramayın diyorum bana "biz bilmiyoruz bayi arıyor" diyor. Bana ne kardeşim bayi senin bayin tekel bayi mi!. Aratmayacaksın o zaman beni rahatsız etmeye ne hakkın var senin. Velhasıl en yukarılara ulaşıp ağzıma geleni söylememle bu aramalar kesildi.

Ama çile bitmedi.

Ardından Koçnet denen firma başladı aramaya. Müşteri hizmetlerini arıyorsun yine aynı cevap "biz bilmiyoruz bayi arıyordur". Bu cevabı vermek demek "ben bayilerimin ne halt ettiğini kontrol etmekten aciz bir firmayım" demektir. Ayrıca arayan ev, cep no, adres bilgilerimle arıyor. Oha nereden buldunuz bu kişisel bilgileri? Kim paylaştı sizinle? Kullanma hakkını kim verdi size?

Atladım kayıtlı olduğum telekoma gittim. Bana açıklama yapın diyerek daldım içeri. Müdüre kadar çıktım. Adamın söyledikleri karşısında resmen ŞOK oldum. Dedi ki amcam "bizde kayıtlı tüm bilgileriniz Koçnet, süperonline, vs firmaların erişimine açık TC kimlik no da olmak üzere istedikleri bilgilere ulaşıyorlar ve bu yeni çıkan bir kanun sayesinde hukuka aykırı değil"...

Ben buna hala inanamıyorum, inanmak istemiyorum. Nerede özel bilgilerin mahremiyeti? Nerede kişisel gizlilik? İsteyen nüfus cüzdanı da çıkarır, kredi kartı da çıkarır bu bilgilerle.

Bu konuda lütfen bildiklerinizi, yaşadıklarını paylaşın. Konuyu mahkemeye kadar taşıyacağım gerekirse. TTnet bize uyduruk hizmeti satmanın yanında meğerse kişilik bilgilerimizi de başka firmalara satıyormuş.
D
10 yıl
LG 42LD650 Aspect Ratio
TV'yi yaklaşık 1 aydır kullanıyor çok memnunum ama çözemediğim bir konu var.
USB veya harici diskten film izlerken video ayarlarına giriyorum (veya ratio tuşuna basıyorum).
Görüntü opsiyonlarında sadece Tam Ekran ve Orjinal var.
TV izlerken ise ratio tuşuna bastığımda bir sürü seçenek var.
Bu seçeneklere film izlerken de ulaşmanın bir yolu var mı?
D
10 yıl
Son karar: Dreambox 800HD/Atlanta HD box/Goldmaster HD 1060
Konu da belirttiğim gibi,

Dreambox 800HD (klon)
Atlanta HD Box
Goldmaster HD 1060

Arasında kaldım. Server kurup uzuuun süre kurcalamadan, uğraşmadan, ayar yapmadan kullanmak istiyorum.
Dreambox malum, Atlanta görüntü olarak şık ve istediğim gibi basit, Goldmaster ise marka güven veriyor.
Aslında SAT-3030'a server bağlanabilseydi HD 1060 yerine onu alırdım.

En iyi seçim konusunda tavsiye lütfen.
Beni yormayacak, fiyatını hak eden görüntü veren, uzun süre kullanabileceğim, yasal kartlarda ve serverlarda sorun çıkarmayacak olanı seçmek istiyorum.
D
10 yıl
Receiver & Kumanda
Bir receiver alacağım. HD muhtemelen ama çok iyi kalitede varsa HD olması şart değil.
Emu, bis, vs. gibi konularda bilgili değil. Zamanım da yok zaten uğraşacak bilgim olsa da.

Serverı ile birlikte takıp sorunsuz izleyebileceğim, ayarlamak için saatlerce boğuşmam gerekmeyecek bir cihaz arıyorum.
DM800 iyi diyorlar ama ayarlarından çekiniyorum.

Bunun yanında ayrı bir kumanda ile değil de televizyon kumandası ile kullanılan bir model olabilir mi?
Ayarlar falan değil tabi, kanal ileri-geri, ses aç-kapa gibi.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.