V

Çavuş
04 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
51 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
V
3 hafta
Abuzer Kömürcü Üniversitesi
Arkadaşlar buranın Kimya ve kimya mühendisliği bölümlerini çok övüyorlar mezuniyetten sonra iş bulma, maaş imkanları falan iyiymiş. Üstelik Amerika Albuquerque'deki Jesse Pinkman Enstitüsü ile değişim programı ve staj tarzı bir şeyleri de varmış. Sizce iyi midir?
V
3 hafta
Hamburger fiyatları
Az çok hepimizin bildiği, içinde olduğu bir durum burger fiyatları. Şu anda kampanyayla Burger King'de whopper menü 38 liraya satılıyor. Ama ben geçenlerde iki menü alınca tanesi 25 TL kampanyasıyla daha ucuza menü almış ve yemiştim. Bu tarz oynaklıklar var fiyatlarda.

Bir de yerel işletmeler var. Mesela benim evime yakın, gayet büyük et ve malzeme kullanan bir mekanda (İstanbul’da yaşamıyorum) en iyi burger 25-30 TL civarı. Tabii hem büyük ve çok malzeme, hem de kaliteli bir yer. Buna rağmen adam gibi et bile kullanmayan Burger King ve McDonald's'dan bin kat ucuz.

Hâlen daha bu fiyatlar varken BK veya Mc’den başka yere gitmeyen milleti de hiç anlamıyorum.
V
geçen ay
Aşılama oranı en yüksek iller açıklandı
Sağlık Bakanlığı tarafından aşılama oranının en yüksek olduğu illeri açıkladı. Tabloya göre aşılamanın en yüksek olduğu il %68.8 ile Edirne oldu. Edirne'yi Amasya, Eskişehir ve Çanakkale takip etti. Bakan Koca daha önce "Aşılamanın en az %70 olduğu dönemde maskelerden de artık kurtulabiliriz diye düşünüyorum." demişti.
< Resime gitmek için tıklayın >
V
geçen ay
Serviste duyduklarım
Geçen gün serviste gidiyorum, tam tarih vermeyeceğim sonra patlamayalım; ortam zaten ufak, şoför ossursa arkadan duyuluyor, hayatımı sorgulayarak dümdüz gidiyorum etrafı seyrede seyrede. Arkada 2 -büyük ihtimalle son sınıf- öğrencisi, aralarında konuşuyorlar. Tahmin edersiniz ki ikisi de kız. Birinin bugün "date"i varmış, aynen böyle söyledi, diğeri de (bu konularda deneyimli olan) buna taktikler veriyor. Ne giyeceksin, şöyle yap böyle yap diye. Klasik muhabbet işte, asıl mesele burdan sonra başlıyor. Master kız diyor ki, eğer çocuğu ayarlarsa, Haziran-Temmuz-Ağustos eylenir, daha sonrasına bakarmış. Bu arada junior kız da, öyle meslek lisesi tipli kızlardan değil. Adam gibi işinde gücünde, kötü niyetli gözükmeyen bir kız, bilmiyor zaten ne b.k yiyecek. 'Ya beni beğenmezse' falan çekiyor. Ya tabi bilemem belki şerefsizin tekidir de neyse ney işte anasını.

Bunu yazmamın nedeni şu; DH'de sabah akşam gömülen klasik kız tipi vardır ya. Erkeklerle gönül eğlendirir, dersinde oyununda erkek tipini hor görür ezer. İşte arkadaşlar o kızlar amel defterlerinde yazdığı için böyle olmuyor. Bir Sütaş mamülü gidip kanlarına giriyor, aklını çeliyor, sonuç aha işte. Sözüm o ki böyle kızlara dikkat edin. Sizin haftalarca hayalini kurduğunuz, planını yaptığınız randevuya kızlar kafaları böyle doldurularak geliyor. Hadi eyvallah.
V
2 ay
Insta.'daki 'Save a dog' kampanyası sahte!
Yine bir kitlesel vurgun olayı,

hepimizin malumu bir-iki gündür Instagram'da kullanınıcılar tarafından storylerine "Save a dog" diyen bir görsel konuluyor, ve insanlar bu sayede hayvanlara yardımcı olduğunu sanıyor.

Ama maalesef arkadaşlar, her nasıl ağaç resmi yaptığınızda ormanları kurtarmıyorsanız, bu resmi storyinize atarak da hayvanları kurtarmıyorsunuz.

Bağımsız bir internet kullanıcısı, etkinliği düzenleyen kuruluşun nasıl bir yer olduğunu, neden böyle düşündüğünü teker teker açıkça belirtmis, iddialar gayet mantıklı, ingilizcesi olan açsın okusun.

Sizde lütfen tanıdıklarınıza bu linki göndererek, storyinizde paylaşarak, bu vicdan sömürücülerinin daha fazla para kazanmasına izin vermeyin.
https://fakewebsitebuster.com/plantatreeco/?amp=1&__twitter_impression=true
V
2 ay
"Sonra Türkiye neden gelişmiyor"
Bir ara bi video çok popülerdi TIR’cı bir abimiz tır sürerken önce şarkı söylemeye başlıyor, yolun tıkandığını vb bir şey görünce de "şunlara bak şunlara", "sonra Türkiye neden gelişmiyor" falan diyordu. Küfür falan da vardı yanlış hatırlamıyorsam. Millet bir birine ikide bir sonra Türkiye neden gelişmiyor diye espri yapıyordu. Hatta Show haber adamla röportaj yapmıştı.

Hiçbir yerde bulamadım bu videoyu, bilen duyan yok mu?
V
2 ay
'Tecavüzcü' diye linç edilen adamın suçsuz olduğu ortaya çıktı
Kadıköy'de diş hekimi bir adam, yanında çalışan göçmen bir temizlikçi kadının camdan bağırarak yardım istemesi ve adamı tecavüzle suçlaması sonucu linç ediliyor ve gözaltına alınıyor.

Daha sonra incelenen kamera kayıtları ise, aslında adamın tamamen suçsuz olduğunu ve kadının iftira attığını ortaya çıkartıyor.

Normalde videoyu koymayacaktım çünkü adamın daha fazla mağdur olmasını istemiyorum ama olayı insanların görmesini istedim, zaten adamın yüzü tam olarak görünmüyor.

Bu haber sitesinin tweet'i hala düzeltme gereği bile görülmediğinden öylece duruyor..https://twitter.com/etkinhaberetha/status/1393530851586154496?s=19
V
3 ay
Bu aktör kim
Ufak bir soru sormak istiyorum kız arkadaşımla beraberken ara sıra bilgisayarında veya telefonunda bir adamin fimlerini izlediğini görüyordum ilk çok onemsemedim ama aynı adamı Ablamın bilgisayarında da görünce kız arkadaşıma ilişkimizin 1. Yılı için bir sürpriz hazırlamaya karar verdim. Ablamın bilgisayardaki fotoğrafı kendime attım ve buraya geldim. Kendisine ulaşıp kız arkadaşımla ilgili bir iki söz söylediği bir video rica edeceğim, bilen varsa adını söyleyebilir mi? < Resime gitmek için tıklayın >
V
3 ay
Bisikletim çalındı
Evet aynen başlıkta görüldüğü gibi, normalde bisikleti apartmanın girişine koyarım ama kapanmadan hemen önceki gün bir parkın (ufak bir yer, blokların arasında) demirliklerine kilitlemiştim. Bugün markete giderken baktım yok. Bir tane kamera var sokağa bakan, bisikletin olduğu yeri görüyor mu bilmiyorum. Etrafta Güzellik yeri gibi bir şey ve kuaför var, hep kapalı.

Tavsiyelerinizi bekliyorum.
V
3 ay
Kamera alacağım
Arkadaşlar Amazon'da gezerken rastladım çok satanlardaydı fiyatı 120 lira ama olsun bence değer. Nasıl sizce?
https://www.amazon.com.tr/dp/B08CDKCTT6/ref=cm_sw_r_cp_apa_glt_i_C6G4CY4JHFHSE2VCQRWT
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.