M

Çavuş
03 Ağustos 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
49 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
M
5 gün
Kadın erkek ilişkisi üzerine beste yaptım nasıl olmuş?
Kadın erkek ilişkisi üzerine beste yaptım.

İlişkinin başında çiftimiz gayet uyumlu, bu durumu keman ile belirttim. Sonra ise erkek kadına birtakım şeyler söylüyor fakat kadın durmadan hırcın cevaplar veriyor.

Daha sonra kadın iyice hırçınlaşıyor, bu durumu da bateri ile göstermek istedim ve sonra keman ile kadın son sözü söylüyor.

4. Bölümde ise erkeğin sakin söylemleri ile kadının hırcın cevapları zamanla birbirini tamamlıyor.

En sonda ki keman kısmı ise çiftin artık yıllar geçtikçe birbirine uyum sağladığını gösteriyor.

Nasıl olmuş arkadaşlar?

https://www.youtube.com/watch?v=hgp2QBD7B8U&feature=youtu.be
Diğer yaptıklarım

https://www.youtube.com/watch?v=mV6WFDcyFcw&feature=youtu.be


https://www.youtube.com/watch?v=pQ_n2WhSK40&feature=youtu.be


https://www.youtube.com/watch?v=g7pBcQkyopU&feature=youtu.be
M
geçen ay
Doğuda diş hekimliği mi İstanbul'da %25 burslu tıp fakültesi mi
Merhaba, kardeşimin sıralaması 34.000 doğudaki diş hekimlikleri geliyor fakat İstanbul'da da Haliç Üniversitesine yada Biruni Üniversitesine %25 burslu girer diye tahmin ediyorum.

Sizce hangisi daha mantıklı, diş hekimliğinin geleceğini parlak göremiyorum. Kardeşim de tıp fakültesini daha çok istiyor.
M
geçen ay
6k sıralaması tıp fakültesi önerisi
merhaba,

yeğenim bu sene sınav girdi sıralaması 6064 fakat hangi tıp fakültesine gitse kendi açısından iyi olur hala belirleyemedik.

Akdeniz üniversite geçen sene 6000'den almış. Bu sene gelme ihtimali yüksek fakat Antalyada herhangi bir tanıdığımız yok ve yeğenim tanıdık birilerinin olmasını çok istiyor.

Daha sonra İstanbul medeniyet üniversitesine baktık aklımıza yattı fakat medeniyet üniversitesinde hastane, okul ve kız yurdu aynı yerde mi yoksa arasında mesafe var mı?

Yeğenimin en önemli isteği hastane okul ve yurdun birbirine yakın olması.
M
2 ay
34K Diş Hekimliği gelir mi?
Selam arkadaşlar, bu sene kardeşim sınava girdi sayısal sıralaması 34k.

Diş hekimliği gelir mi? Diş sıralamaları düşer gibi ön görüyorum, kontenjanları %11 artmış. Yine de ne olacağını tam bilemeyiz tabi ki.
M
3 ay
88 net TYT 59 net AYT sayısal kaç k gelir?
Merhaba arkadaşlar bu sene kardeşim sınava girdi sizce sayısal sıralaması ne olur?

Bu netler tyt için
Tr 34 doğru 3 yanlış
Mat 24 doğru 0 yanlış
Fen 17 doğru 1 yanlış
Sos 14 doğru 1 yanlış

Toplam: 89 doğru 5 yanlış

Bunlar ise ayt için
Mat 30 doğru 0 yanlış
Biyo 11 doğru 2 yanlış
Kimya 10 doğru 2 yanlış
Fizik 10 doğru 4 yanlış

Toplam: 61 doğru 8 yanlış
M
5 ay
Ford Mondeo Mk4 Otomatik 2.00 Tdci Marş Basmama ve Akü Bitirme Problemi
Merhaba arkadaşlar sanayi ustalarından umudumu kestiğimden dolayı bir çare sizlere yazıyorum.


2018 senesinde sevdiğim bir abim kelimenin tam anlamıyla bu arabayı bana kitledi. Alırken ekspertize ve ustaya götürdüm bir sıkıntı yok al dediler. Neyse arabayı aldım bir ay sonra sunroof ve radyo bozuldu, neyse dedim sonuçta ikinci el araba. Sunroofu yaptırına kadar her yağmurda arabanın üstüne battaniye örttüm, içeri su kaçıyordu.


6 ay sonra ise araba motor arıza lambası yaktı, sanayide tanıdık usta vardı ona götürdük şu arızalı bu arızalı diye 10000 lira paramı aldı, arabam 2 ay dükkanında yattı, bu parayı gazinoda yemiş, arabamla da gazinoya gitmiş. Adım kerhaneciye çıktı, bu usta parayı benden alıp arabayıda o bozuk haliyle alıp alıp gazinoya gitmiş. Beni aradılar sen gazinoda ne arıyorsun araban burda diye. Sonra hemen gittim kavga kıyamet gazinonun kapısında sonra ise arabayı yaptırıp çıkarttık sonunda bu gazinocu ustaya. Şu an mahkeme devam ediyor, dükkanını da kapattı gitti.


Neyse işte arabayı aldık 3 ay bindim ve 3 ay içinde eskiden kötü hale geldi. Bir sene bindim o şekilde yansın da kurtulayım şu araba diye. 40'ı geçmiyordu. Sonra komple gitti bir sene binmedim.


Geçen bu araba aklıma geldi baktım çürümemiş hala garajda duruyor. Şunu bir yetkile servise götüreyim dedim. Tam yetkili servis ararken amcamın arkadaşı yeğenim şurada bir usta farkı beni bil onu bil dedi. Zaten Ford özel yetkili servisi dedi. Neyse efendim aradık bu adamı çekici yolladı bende bindim çekiciye gittik, adam arabaya baktı valla kardeş bir insan bu kadar da s*kilmez ki dedi. Bu arabaya o usta hiçbir şey yapmamış çoğu parçayı da sökmüş takarken kırmış dedi . Ortalama 6-7 bin masraf var dedi 5 günde uğraşır yaparım dedi. 3 gün başında bekledim ve sonra usta ben gidiyorum 2 gün sonra gelirim araçta çalınacak parça kalmadı zaten, çalarsan da çal deyip eve geldim.


İki gün sonra aradım başka biri açtı dedim usta nerde namaz kılıyor abi dedi, 1 saat sonra aradım camiye gitti abi dedi. Bu durum beni biraz kıllandırdı açıkçası. Fakat adam 1 gün rötar da olsa yaptı arabayı verdi. Adamla test ettik arabayı bir sıkıntı yoktu hakkını yemeyelim adam yaptı arabayı. Ama 5-6 değil 10 bin lira çıktı masraf.


Sonra arabayı aldım eve geldim bir sıkıntı yok, bir hafta bindim. 5-6 gün önce ise arabaya bindim 5. marşta bastı. Daha sonra ise yine bindim marş basmıyor, akü bitmiş.


Takviye yaptım marş düğmesine basıyorum tık deyip kalıyor, sigorta kutusunu açtım orada bir tane sigorta mı röle mi tam bilmiyorum büyük bir şey var.


Bu şeyin ucunda iki tane elektro mıknatıs var normalde aracın kontağını açınca buna elektrik gelip bu mıknatısların birbirine değmesi lazım. Ama bu sigorta mı röle mi neyse buna elektrik gelmiyor. Tornavida ile bu mıknatısları birbirine birbirine değdirince marş basıp araç çalışıyor. Ama bırakınca geri istop ediyor. Yani buraya gelmiyor. Ben de bu araya iletken soktum sıkıntısız çalışıyor, aracı stop edince de bu sigorta mı röle ne ise bunu döküyorum kısa devre yapmasın diye. Birinci sıkıntı bu buraya elektrik neden gelmiyor? İkinci sıkıntı ise bunu söktüğüm halde yine de akü bitiyor. İkinci sıkıntı ise bu?


Bu aracı katiyen ustaya götürmem, sizce bu iki sıkıntıyı neden yapıyor? Kendim yapabilirsem yapacağım yoksa da garajda çürüsün. Belki de soğuk bir havada benzin döker yakarım bir işe yarar en azından.


Bu aracın sigorta şeması, sigorta mı röle mi dediğim şey r2 de olan. Kendisinde bir sıkıntı yok. Diğer r'ler ile değerleri aynı oraya takınca sıkıntısız çalışıyor.
Adı da PCM relay olarak geçiyor, Türkçe kaynak bulamadım hakkında.
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu ise en son yapan ustanın değiştirdiği parçalar. 5-6 deyip de 10 bin tutan. 7.720 lira parça 2.000 işçilik.

< Resime gitmek için tıklayın >
M
5 ay
Yeni bestem nasıl olmuş arkadaşlar?
Amatör olarak beste yapıyorum. Bu besteyi yeni yaptım nasıl olmuş sizce? Teşekkürler.

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
6 ay
Zack snyder's justice league için soundtrack yaptım
Evet arkadaşlar, bir DC fanı olarak zack snyder's justice league filmi için fan-made müzik yaptım. Beste, kayıt herbir şeyi bana ait, nasıl olmuş sizce? Değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Videoyu izlemek için tıklayınız
M
10 ay
Yeni bestem nasıl olmuş arkadaşlar
Videoyu izlemek için tıklayınız
Olumlu veya olumsuz yorum yaparsanız çok sevinirim, hem hatalarımı görüp bir daha tekrar etmem. Ayrıca Kulaklık ile dinlemenizi öneririm

Bu bestem 3-4 aydır aklımdaydı sonunda final sürümüne getirebildim.
M
12 ay
Enstrümental Beste Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nedir?
Merhaba arkadaşlar, 15 adet bestem var bunları albüm şeklinde yayınlayacağım fakat şöyle bir sorun oluşuyor kayıt alırken; biraz şundan biraz bundan derken kargaşa oluşuyor yaptığım bestede. Tam olarak nerede durmam gerekiyor? Bir bestede ortalama kaç enstrüman aynı anda çalmaya başlarsa kargaşa olmaya başlar. Bu albümde gitar ile çalıp, arkasında çello ve aralarda piyano şeklinde yapmak istiyorum fakat bir başladığımda bir bakıyorum 20 enstrüman olmuş, projeyi siliyorum baştan başlıyorum. Kısaca sade ve güzel yapmak istiyorum. Herhangi bir müzik eğitimi almadım. Müzik hakkında tek bilgim 7 tane nota olduğu. Daha önce yapmış olduğum bir besteyi de buraya bırakıyorum. Sizce nereleri yanlış olmuş veya neresi şöyle olsa daha iyi olurdu diyorsunuz? Son olarak ise fl studio mobile kullanıyorum.

Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.