L

Yüzbaşı
29 Temmuz 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme (?)
352 (Bu ay: 14)
Gönderiler Hakkında
L
12 sa. önce
sil
sil
L
3 gün
Türk Alman elektrik vs Gebze Teknik bilgisayar
sıralamam 15.261

taü eee 22.392 ile kapattı.
gtü ceng 20.945 ile kapattı.


taü ceng de düşünürdüm ama 16.772 ile kapatmış asla gelmez.

Bu ikisi arasında kaldım. aslında temel bilim okumak istiyorum ama bu sıralama ile böyle bölümler olduğunu da bilmiyordum. atatürk tıp (ing) de tutuyor ama tıpa sıcak bakmıyorum. Kafamda benim odtü kimya gitmek vardı ama şimdi boğaziçi tutuyor, temel bilim gidersem boun kimya giderim herhalde. Kafam karışık aslında. Her neyse, Bu ikisinden birini seçersek; taü eee mi gtü ceng mi daha iyidir gelecek için?

meslek lisesinde okurken alanım bilişim teknolojileriydi; c#, html, css, asp.net öğrenmiştik. Kendi merakımdan dolayı java ve ntp öğrenmiştim. (öğrenmekten kastım giriş seviyesi yani genelde konsol ve basit form uygulamaları). Demek istediğim bil. müh. popülerliğinden ötürü seçmiyorum; kendisiyle geçmişim var. kod yazmak nedir bilgisayar nedir aşağı yukarı biliyorum.

Tabii eee'de ilgimi çekiyor. Fizik dersini sevdiğim için eee kafama çok yattı. yine meslek lisesindeyken temel elektrik-elektronik dersimiz vardı. orada da lojik devreler falan görmüştük. eee'de çok yabancı değilim.

Ama her türlü ceng'i; eee'ye seçerim. Ama durum şu ki, taü'de okumak daha cazip geliyor. yurtdışı olanakları harika okulun. almanca yaynında, lisanstayken ingilizce eğitimide var. Böylece iki dil bilmiş olarak okuldan mezun olunabilir. Ama okul çok boş gerçekten. çift diploma olayı eee'e yok, çap yapamıyorsun. Gerçi taü'de çift diploma gelsin, dakikasında seçerim. Ama çift diplomanın ne olacağı çok belli değil. 3.sınıftan sonra gelirse de ben yararlanamıyormuşum. gtü ceng'de çap var, 1-2 sene içinde abet akreditasyonu da gelecek diyorlar. Ki bu harika olur.


Şöyle bir durum var ki, iki okulda fazla rağbet görünen okullar değil. gtü'nün en düşük sıralaması ceng'de. aynısı taü için de geçerli. iki okulda aşırı hypelanıyor. hype bitince okulların patlamasından korkuyorum.
Yani ikisininde kendine göre avantajları-dezavantajları var.


Siz hangisini seçerdiniz?
L
5 gün
Türk-Alman'da çap var mı
elektrik elektronik de var mı ben sitesinde göremedim taü sitesi dışında bir sitede var yazıyordu.

Diğer mühendisliklerde de var mı onu merak ediyorum?
L
geçen hafta
Gebze Teknik Üni. Bilgisayar Müh.
Gerçekten olayı nedir neden forumda bu kadar seviliyor?
L
geçen hafta
sil
il
L
2 hafta
Yaş problemlerinin mucidi ortaya çıktı
"x^2 yılında x yaşındaydım."

-Augustus De Morgan

De Morgan'a yaşı sorulduğunda üstteki cümleyi söylemiş. Kendisi bu sözü 1849 yılında söylemiş. 1849'un karekökü de 43 ediyor.
L
geçen ay
gereksiz
sil
L
geçen ay
okunan sela bizim için mi
?
L
geçen ay
elendim
düğün, kına, mezuniyet, patates soğan, hurdacı, 100 kaplan gücünde havalandırma sistemi sesleri... hepsi bir anda bu haftayı buldu. bazen ses olmuyor, beynim felaket çınlıyor. ne olacak sınavda bilmiyorum.
L
geçen ay
organik kimya sorusu
< Resime gitmek için tıklayın >
Cevap b. Sıralama önceliği COOH>OH>Cl değil miydi? Neye göre numaralandıracağız bu soruda?

Bu videonun başladığı yerde hoca anlatıyor bu önceliği. Videonun 8. dakikasında 1-metil-2-klor olmaz mı bu önceliğe göre?
Videoyu izlemek için tıklayınız
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.