G

Çavuş
29 Temmuz 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
4 Gün Cezalı
12 s. 30 dk.
Gönderiler Hakkında
G
6 gün
silinsin
.
G
4 hafta
Kısıtlı sürede yüksek not almak
Evet arkadaşlar ünilerde vize haftalarına doğru gelmekteyiz malum. Sorun şu ki ben 3. Sınıftan beri işlerimi son ana bırakıp acaba yapabilecek miyim yetişecek mi hissiyatı olmadan niyeyse çalışamıyorum. Çarşamba günü mat vizem var ama konulara çok hakim değilim. Benim gibi olan ve 3-4 günde çok şey değiştirebilen var mı ?
G
geçen ay
01.11.21 e mesaj bıraktım
Ayrıca unutursam kendi konularımdan bulayım diye böyle bişey yaptım
G
geçen ay
Forumu bırakmayı düşünüyorum
Çünkü aktroller gerçekten trol değilse gerçekten inanıyorlarsa hala akpnin hayırlı işler yaptıklarına kalan umut zerreciklerimi de burada tüketmek istemiyorum. Akıl ve ruh sağlığım henüz bozulmamışken insanlar neler neleri örnek verirken hala akpnin kötü yönettiğini kabul etmemeleri dolar niye 10tl dediğimizde vatanı paraya değişmek gibi yavşakça suçlamalarla vatan=akp gibi bir algıyı benimsediklerinden kalan umut taneciklerimi heba etmek istemiyorum. Zor da olsa seçim gününe kadar siyaset konuşmak istemiyorum çünkü insanların körlüğü gerçekten evrenin büyüklüğünden daha derin.
G
geçen ay
DH 30 DAYS CHALLENGE EVENT
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi dolar 9,61'i gördü. Yakın bir zamanda 10 ₺'yi görmesi işten bile değil. Ülkenin gençleri olarak çok zor günler bizi bekliyor olacak. Bu tüm acımasızlığıyla gerçek olan ülke-para oyununda yaşımız gençken elimizdeki kartları güçlendirmemiz gerektiği kanaatindeyim.

Ortaya katma değeri olan herhangi bir şey koymak istiyorum bunun için en gerekliden ve en temelden başlayarak önümdeki engelleri teker teker kaldırmaya karar verdim.

Bu tarz anlık motivasyonlar gün içinde hepimizi yükseltir sonra oturur bi plan yaparız. Daha sonra planın ağırlığında kaybolup çalışmaya ara verip kafa dağıtmak için YouTube'a vs girilir ve ister istemez ülkenin içinde bulunduğu durumla ilgili içerikleri görüp kalan umudumuzu da kaybediyoruz ve sorunun hükümette olduğunu, çalışsak çabalasak bile çok da bir refaha ulaşamayacağımızdan dem vurup her gün +1 ilerlemek yerine +0'ı hatta doların artmasıyla negatif yönde büyümeyi kanıksamış durumdayız.
Sizlerden önce kendiniz adına daha sonra ülke para oyununda takımımızın güçlenmesi yolunda atılacak bu ilk adımda 30 günlük tasarladığım bu etkinlikle önünüzde engel olan en ufak bir problemi çözmeye odaklanıp her gün ama her gün çok sembolik de olsa bir şeyler yapmanızdır.
Örnek verecek olursam ben her gün +1 kelime öğreneceğim. Bu da 30 günde en az 30 kelime fazladan bilmiş oluyorum demektir. Kaç yaşında olduğunuzun çok önemi yok isterseniz +50 olun yurtdışına ürün satmak, nft üretmek gibi konularda bile her gün az biraz araştırma yapabilirsiniz neyi hedeflediğinize göre değişir.

Ama özellikle benim gibi 25 yaşın altındaysanız daha önce ne kadar başarısız, tembel sorumsuz olursanız olun 25 e 30 a kadar bilinçli bir şekilde az az ilerlemeyle toplumsal olmasa bile bireysel anlamda ekonomi açısından bir sıkıntımızın kalmayacağını düşünmekteyim.

Sizden de kısaca 30 günlük challenge'da hedefinizi ve her gün yapmanız gereken şeyi paylaşmanızı rica ediyorum. 21.11.2021 Pazar günü görüşmek üzere.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
G
geçen ay
Maruz kalmak
Evet arkadşalr konu başlığında açıkça görüldüğü gibi bugün kendi isteğimle bile isteye maruz kaldım.

Başta derse girdim sonra konulara çalışırken 8bit register opcode vb. Öğrenmeye çalışırken hintli abinin bozuk aksanlı İngilizcesine ayrıca steamdan 5,5 tlye aldığım fallout New vegastaki npclerin havadan sudan bahsedip İngilizce konuşmasına maruz kaldım bunu üç ay daha yapsam Melih gibi ben de american dreame maruz kalabilir miyim ?
G
geçen ay
EPIC GAMES 60 TL İNDİRİMLE ALINABİLECEK OYUN ÖNERİSİ
Epic games'teki 60 tl indirimi kullanarak Türk yapımı far cry'ın ilk oyunun ilk yapımcısı olan Crytek yapımcısının üç oyununu birden 45 tlye almış bulunmaktayım. Ayrıyeten 15 tlye de witcher 3 game of the year edition versiyonunu aldım. Uzun bi süre oynayamayı düşünüyorum bu 4 oyunu. Toplam 60 tl vererek 4 tane güzel oyun sahibi oldum. Haberi olmayan vardır belki böyle bir indirimden.

https://www.epicgames.com/store/tr/p/the-witcher-3-wild-hunt


https://www.epicgames.com/store/tr/bundles/crysis-remastered-trilogy
G
2 ay
Tipsiz olduğunu düşünen ortalama ve ort üstü kardeşlerim
Hiç mi düşündüğünüz olmadı bu güzel kız bu tipsizin yanında ne arıyor diye ? Bir kıvanç tatlıtuğ karizmatikse kendini zihinsel olarak da doldurduğu içindir. Şimdi hangi oyuncu onun gibi asabi adam + çapkın rolünü onun kadar yapabiliyor ? Can yaman denen adamın oyunculuğu anca poz kesmek.
Loreayesin yorumuna bi arkadaş Mark Zuckerberg'in fotosunu atmış bu adam da tipim kötü diye bekleseydi o zaman diye. Çok haklı bir yorum. Özellikle maraz aliyi alıp tokatlamak istiyordum önceleri, şimdi biraz düzelmiş gibi. Adamın tipi ort üstü ama gelip tipik kötü nolur yardım edin diye konu açıyor aw beyinsizi. Aga özellikle bu ülkede ne kadar yetenekli birisi, ne kadar yakışıklı birisi olduğunuzdan çok kendinizi nasıl yansıtıyorsunuz, duruşunuz nasıldır vs kadınlar emin olun daha fazla önem veriyor buna. Mesela kıvanç gibi tipin olsa ama oyunculuk vs kariyerini düşünmeyin o yasak size diyelim ki. Siz zannediyor musunuz şu devirde tüm kızlar sizinle evlenmek isteyecek ? Adam kendini geliştirmiş bir yeteneği de var. Tek başına tip çoğu zaman bi sikime yaramaz. Yarasa da IQ nuz düşük demektir bi insana sadece tipi için değer veriyorsanız. İlkokulda değiliz artık Aklı başında olan akıllı kızlar biraz olsun maddiyata da önem verir ve bu onları paragöz yapmaz. Kim ister asgari ücretli adamdan 3 çocuk yapıp markette uzun uzun fiyatlara bakmayı. Bakın diyelim ki paragöz olmayan kız buldunuz harbiden diyorum önce maddi durumu düzeltmek için bir şeyler yapmazsanız 10 yıl sonra param yok intihar edeceğim diye konu açacaksınız.

1 ay teorimi yeniden sunmak istiyorum sizlere. 1 ay kendinizi eksik olduğunuz bir alanda geliştirin herhangi bir konu olabilir. İğne deliğinden ip geçirme ayakkabı kravat bağlama stilleri öğrenme saç sakal kesiminde yüz tipine göre model beğenme, hızlı okuma eğitimi, ingilizce speak-peak club uygulamasından Brezilyalı Rusyalı diğer yıkık kardeşlerimizle İngilizce kader ortaklığı yapmak da buna dahil. Ulan ben kendimi pısırık, çekingen bilirdim bu forumda harbiden çok daha fazla özgüvensizlik problemi varmış. Buraya kadar okuduysan eyv.
Özetle şunu söylemek istiyorum arkadaşlar hayatta her daim zorluklar olucak doğumdan itibaren başlıyor bu challangeler. Siz zannediyor musunuz doğuştan aşırı zengin bi adamın çocuğu çok fazla mutlu diye? Kabul durumu bizden çok daha iyi ama değer yargıları dopamin eşiği çok yüksek oluyor o çocukların yani onların ufak şeylerle mutlu olması daha zor. Doğum gününde araba alınan tipler var ya onları diyorum. Kendi başına bir şey başaramamış olup sürekli babasının gölgesinde bir şeyleri başarmış gibi gözükmek istemezdim ben şahsen. Ondan dolayı tüm yıkık kardeşlerime tavsiyem 1 aylık kendini sevme, daha iyiyi arama yarışması düzenlemek. Aşağıya yazın 1 ay sonra şunu daha iyi yapmaya çalışacağım şu konuda ilerlemek istiyorum diye. Ben İngilizcede ve matematikte geliştirmek istiyorum kendimi.
G
2 ay
Kare Monitörlü Reis
Nerelerde acaba arada gündemi olumlu yönde değiştiren konular açıyordu
G
2 ay
Ders çalışma niyetiyle güne başlayıp gün boyu 10 dk çalışmamak
Evet arkadaşlar dün ve daha Öncelerinde çokça başıma gelen olaydır. Sizce nasıl düzeltebilirim, sebepleri ne olabilir ? Eminim çoğunuzda bu problem vardır. Üniversite öğrencisiyim bu arada ama yks çalışan arkadaşlarda da aynı problemin olduğunu düşünüyorum. Yorumlarınızı alalım
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.