V

Yüzbaşı
23 Haziran 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
566 (Bu ay: 134)
Gönderiler Hakkında
V
2 ay
(TEKRAR AKTİF) Tosla Trendyol 150/25 (Kod) ve İstanbulkart 15 TL Yüklemeye 5 TL Hediye
V
3 ay
C diski birden doldu. C diskinde yer açma
Arkadaşlar selamlar, dün gece yaşadığım bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Dün gece bilgisayarımda 43 GB boş alan varken birdenbire sıfıra düştü oyundayken. Bunun sebebi GeForce Expereince'ta varsayılan olarak açık gelen "önemli anları kaydet" aracından kaynaklanıyormuş. Diskinizde disk temizleme yapmanıza rağmen yer açılmadıysa ve diskiniz anlamsızca dolduysa bu ayar sizde de açık kalmış olabilir. Bu ayarı kapatmak için klavyeden alt+Z tuş kombinasyonunu kullanın. Ayar simgesine tıklayın, gelen ekranda "dikkati çekenler" seçeneği var. Onu kapatın. Kapatmazsanız sizden habersiz, önemli gördüğü oyun anlarını videoya almaya başlıyor. Diskinizde hangi dosyanın çok yer kapladığını görmek için arama kutusuna veya başlata "depolama ayarları" yazın. Burada hangi dosyaların en çok yeri kapladığını görebilirsiniz. Sizde de videolar çok yer kaplıyorsa benim yaşadığım gibi bir problem yaşıyor olma ihtimaliniz yüksek. Depolama ayarlarına bakmadan önce kendi videolar klasörüme baktım boştu, NVIDIA sağ olsun bu videoları ortak profildeki videolar klasörüne atmış. Bilgisayarı aldığımdan beri de fark etmemişim, 300 GB alanım boşu boşuna dolmuş ve dolu kalmış
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 ay
FIFA Online 4 [ANA KONU] | (ÇIKTI) Türkiye'de Sunucu ve Türkçe Spiker ile Ücretsiz FIFA Deneyimi!
Dağıtımcılığını 101XP isimli firmanın üstlendiği FIFA'nın Free to Play (Oynaması Ücretsiz) sürümü 2021 sonbaharında FIFA Online 4 ismiyle Avrupa ve Türkiye'de yayına alınacak. Oyun çıkış yaptığında 101XP üzerinden oyunu indirip oynamaya başlayacağız. Daha önce oynaması ücretsiz olarak Asya ülkelerinde 18 Aralık 2012'de FIFA Online 3 piyasaya sürülmüş ve 30 Haziran 2020'de sunucuları kapanmıştı. Ardından beta sürümüyle tüm dünyada 12 Kasım 2013'te FIFA World piyasaya çıkmış ve tam sürüme geçemeden 14 Temmuz 2015'te kapanmıştı. FIFA World'den sonra ise 17 Mayıs 2018 tarihinde FIFA Online 4, Frostbite oyun motoruyla Asya ülkelerinde piyasaya sürüldü. Asya'da FIFA Online 4'ün tutmasının ardından EA daha fazla ülkeye yayılma amacıyla 2021 Şubat ayında daha fazla ülkeye yayılma kararı alarak Türkiye ve Avrupa ülkelerinde sunucular açarak yayına başlamaya karar verdi.
Oyunu 101XP istemcisi üzerinden indiriyoruz. Buradan oyuna KAYDOLUN 101XP istemcisini indirmek için TIKLAYIN

ÜCRETSİZ HEDİYELER
https://fo4tr.101xp.com/code hesabınızla giriş yapıp FO4TR kodunu girerseniz ücretsiz olarak WHD 82+ WHD/CH/TCS 80+ ve 3 adet şanslı para 150B-5M paket veriyor.
Oyunda seviye geçtikçe çeşitli ödüller kazanıyorsunuz. BURADAN seviye ödüllerinizi alabilirsiniz. BURADAN ise günlük etkinlik fişlerinizi alabilirsiniz. Etkinlik fişlerini her gün alıp kutu açıyorsunuz.
Twitch Drop ile WHD Sınıfı Oyuncu 82+ x1 Şanslı Para (150B–5M BP) x3 kazanabilirsiniz. Twitch Drop için TIKLAYINFIFA ONLINE 4 REHBERİ!
https://www.youtube.com/watch?v=0rWG8Q2tLBg&feature=youtu.be


OYUN BAŞLANGIÇ REHBERİ VE ÖNEMLİ BİLGİLER


KULÜP TAKIMI MODU - MAÇ SİMÜLASYONU VE TD MODU NE İŞE YARAR?
Oyun size her gün 5 tane simülasyon bileti veriyor. Bu simülasyon bileti ile Kulüp Takımı ekranında günde 5 maçı simüle edebilirsiniz. Simülasyon 20 saniye kadar sürüyor. Ben simülasyonu ve oradaki TD Modu kısmını internette takılırken arka planda Fifa Online 4'ü açık bırakarak yedek oyuncularıma maç oynatıyorum. As kadromdaki oyuncularıma artı basacak olursam yedek oyuncularımın gücünü arttırmış oluyorum.

ÖDÜLLER
Oyun her gün girişe, oyun içinde kalınan süreye ve yapılan maç sayısına göre ödül veriyor. Bu şartları sağlayıp ödüllerinizi aşağıda yer alan Öğeler ekranından alabilirsiniz.

TAKTİK
Öncelikle istediğiniz taktikle oynamak için üstteki menülerden Teknik Direktör menüsüne geçin ve buradan istediğiniz dizilişe uygun oyun oynatan TD bulun. Teknik direktörler sizin taktiğinizi de belirliyor. Bu taktikler hocasına göre pres ve hızlanma olabildiği gibi şut gücünü arttıran teknik direktörler de var. Takımınızı hocanızın bildiği dizilişe göre dizerseniz takımınız bu artı özellikleri alıyor. Dizilişi değiştirirseniz verdiği artı özellikler gider.

ANTRENÖR PUANI
Seviye atladıkça kazanılan antrenör puanlarını kullanmak için yine üst menüden Antrenör sekmesine tıklayın. Gelen ekranda Antrenör İşe Al menüsünden 100 antrenör puanına antrenör işe alın. Aldığınız antrenörü yönetmek için aynı ekranda yer alan Antrenör Görevlendir ekranından antrerönüze çift tıklayın ve antrenmanı uygulayacağınız oyuncuyu seçin. Bu antrenmanlar oyunculara omuz atma, refleks, plase, uzaktan şut gibi ekstra özellikler eklemenize yarıyor. Oyuncuyu ne kadar süre antrene edip bu özelliği kazandırabileceğimize dair bir fikrim yok henüz. Bilen varsa pmden yazabilir.

OYUNCU GELİŞTİRME
Oyuncularınız maç yaparak veya elinizde bulunan kullanmadığınız oyuncuları basarak geliştirebilirsiniz. Kullanmadığınız oyuncuyu kadro dışına alın ve sol altta yer alan Oyuncu Kaydetme sekmesinden istediğiniz oyuncuyu geliştirin. 5 bara kadar doldurmazsanız oyuncuya artı basılamıyor ve bastığınız adamlar elinizden gidiyor.

YENİ SEVİYE ANAHTARI
Anladığım kadarıyla bu seviye anahtarlarını 10 adet toplayınca Mağaza ekranından Sarf Edilebilirler sekmesinde her 10 seviye anahtarına karşılık ücretsiz bir kutu açabiliyoruz. Bu kutunun içinden ise oyuncu kartı çıkıyor. Bundan daha iyi değerlendirmeyi bilen varsa özelden yazsın mesajı güncelliyim.


ALT MENÜLER

OYUNCU KAYDETME
Bu sekmede kadroya futbolcu dahil edebilir, çıkartabilir veya geliştirebilirsiniz.

HEDEFLER
Günlük ve haftalık hedefleri görüntüleyebilir, hedefleri tamamladıkça ödüller alabilirsiniz. Ödülleriniz Ögeler sekmesine düşer.

SOYUNMA ODASI
Forma, futbolcu dış görünüşü ve forma numarası gibi özelleştirmeleri yapabilirsiniz.

TRANSFER PAZARI
Oyuncu alıp satılabilen alan.

ÖGELER
Görevlerden topladığınız ödülleri buradan alabilirsiniz.

MAĞAZA
Oyun içinde gerçek parayla veya oyun için para ile paket satın alımı yapabileceğiniz alan. Seviye atladıkça gelen seviye anahtarlarını 10 adet toplayınca Mağaza ekranından Sarf Edilebilirler sekmesinde her 10 seviye anahtarına karşılık ücretsiz bir kutu açabiliyoruz. Bu kutunun içinden ise oyuncu kartı çıkıyor.
GURUR TABLOSU ne işe yarıyor bilen varsa yazsın lütfen
TEMSİLCİ ne işe yarıyor bilen varsa yazsın lütfen

Oyun Xbox ve logitech gamepadle sorunsuz olarak çalışıyor. Monster Pusat gibi gamepadlerle sorunsuz oynamak istiyorsanız Xbox360CE programını kullanmanız gerekiyor.


Oyunla ilgili en sevindirici noktalar ise Türkiye'de sunucu olması, Türkçe arayüz ve Türkçe spiker bulunuyor.Oyunla ilgili fragmana ilgili videodan ulaşabilirsiniz:

Videoyu izlemek için tıklayınız

Oyunu 101XP istemcisi üzerinden indiriyoruz. Buradan oyuna KAYDOLUN 101XP istemcisini indirmek için TIKLAYIN

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Facebook: https://www.facebook.com/fo4tr
Instagram: https://www.instagram.com/fifaonline4_tr
Twitch: https://www.twitch.tv/fifaonline4tr
Discord: https://discord.com/invite/JXWYAVSpue

EA SPORTS™ FIFA Online 4 Türkçeye tamamen yerelleştirilmiş olan ve özel olarak PC için geliştirilen, ünlü serinin önemli özelliklerinin tamamını barındıran ve aynı zamanda gelişmiş çevrimiçi ve sosyal işlevselliğe de sahip ücretsiz bir futbol oyunudur. Özenle yapılmış optimizasyonu, gelişmiş kontrolleri ve özelleştirilmiş sunucuları ile her kesimden kullanıcıya keyifli bir deneyim sunma garantisi vermektedir.

Minimum Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10-64 bit
İşlemci: Intel Core i3-2100 3.1 GHz veya AMD Phenom 7950 Dört Çekirdekli veya AMD Athlon II X4 620
RAM Belleği: 4GB
Depolama: 18GB
Ekran Kartı: Geforce GT 730 1GB veya ATI Radeon HD 7570

Önerilen Sistem Gereksinimleri:
İşletim Sistemi: Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10-64 bit
CPU: Intel Core i5-2550 3.4 GHz veya AMD FX-6350 Altı Çekirdekli
RAM Belleği: 8GB
Depolama: 18GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 460 AMD Radeon HD 6870, 3GB bellek


EA SPORTS™ FIFA Online 4 menüsü, klavye ve fare kontrollerine göre optimize edilse de maç sırasında desteklenen bir oyun kolu kullanmanız mümkün olacaktır.


PC’de yeni bir futbol tecrübesine hazır ol!
101XP, EA ile yaptığı yayımcılık anlaşmasıyla EA SPORTS™ FIFA Online 4’ü bu sonbaharda Türkiye’ye getiriyor.

EA SPORTS™ FIFA Online 4 Electronic Arts tarafından PC için geliştirilen oynaması ücretsiz bir, çok oyunculu oyundur. Türk oyuncular için yerelleştirilen ve tamamen Türkçeye çevrilen FIFA Online 4, ücretsiz (oyun içi satın alımlar içerir) bir şekilde indirilmeye sunulacak. Türkiye’de yer alan özel sunucular, mükemmel optimizasyon ve PC için düzenlenen değiştirilebilir kontroller sayesinde neredeyse tüm oyuncular sorunsuz ve rahat bir oyun deneyimi yaşayabilecek.

Bu sonbaharda Türk kullanıcılar da EA SPORTS™ FIFA Online 4 oyuncu topluluğunun bir parçası olabilecekler. Oyunseverler, Türkiye Süper Ligi ve UEFA Şampiyonlar Ligi dâhil 30’dan fazla uluslararası ligde yer alan 600’den fazla takım ve 17.000’in üzerinde oyuncu arasından seçimlerini yaparak kendi kadrolarını kurabilirler.

Tüm oyuncular, resmî 1v1 Maçlarına, Lig Maçlarına, arkadaşlarıyla oynayabilecekleri Özel Maçlara ve değişik stratejiler kurulabilen ve takım özelleştirmeleri yapılabilen Antrenör Modu’na oyun çıktığı gibi erişim sağlayabilecekler.

Sesleriyle oyuna katkıda bulunan spikerin ve yorumcunun kim olduğu çok yakında duyurulacak. Oyun için şu ana kadar 300 saati bulan seslendirme yapıldı. Futbolseverlerin alışık olduğu spikerlik ve yorumculuk sayesinde oyuncular gerçek bir futbol maçındaymış gibi hissedecek.

Değerli ögeler içeren Kulüp Paketleri de şu anda sitemizde özel bir fiyattan satılmakta. Bu ögeler arasında kaliteli oyuncular, haftalık VIP erişimi ve milyonlarca oyun içi para da yer alıyor!

Erken Erişim Günleri’ne katıl ve oyunu ilk kez deneme şansını kaçırma! Erken Erişim Günleri’nin kesin tarihi ileride duyurulacak. Instagram, Facebook, Discord ve Youtube sayfalarımıza abone olarak güncel oyun haberlerini kaçırma.
V
4 ay
Kütahya Hava Er Eğitim Tugayı 1. Kurs Eğitim Bölük Komutanlığı Bedelli Askerlik Deneyimim (Mayıs 21)
Selam, Mayıs 2021'de 1. Kurs Eğitim Bölük Komutanlığında askerlik yaptım. Askerlik sevk tarihim 18 mayıs (başlangıç), birliğime teslim olma tarihim 20 mayıs, çıkış tarihim 16 haziran 10.30 civarı.

Lanet olası ilk günden bahsediyim. İstanbul'dan 6 saat yol tepip 17 gibi nizamiye önündeki metrelerce kuyruğa girdim ve 12 gibi koğuşuma elimde hiçbir şey olmadan girmiş oldum. Otogar çıkışında taksiciler bekliyor ve 3 kişi 10'ar liraya nizamiyeye kadar götürüyorlar. Sırada kaynaşıp aynı koğuşa düşmek istediğiniz arkadaşınız olursa bölük girişinde koğuşlara isim yazan kişiye söyleyin sizi gruplar halinde tek koğuşa yerleştirir. Biz aynı koğuşa girmek için bölük önüne gelince yemek yemek için yemekhaneye girmiş ve son koğuşa hep beraber yerleşmiştik 6 kişi. Koğuşlarımız 12-16 kişilikti.

Nizamiyeye giriş sırasında yemek ve su dağıtılmıyor o yüzden çantanıza ekmek arası ve içecek atmayı unutmayın. Su içemem çişim gelir demeyin yol kenarına işedi herkes :D yanınıza akıllı telefon götürmeyecekseniz gittiğiniz yerdeki dönerci ve çiğköftecilerin numarasını bir yere not alın nizamiye kuyruğunda önünüzdekilere ve arkanızdakilere sorarak toplu sipariş verirsiniz. Biz 15 sipariş verdik, arkadan 30 geldi. Ondan sonra adamlar arabayla sürekli gelip gittiler. Giriş sancılı geçti malesef. Torpilliler sabahtan girip bölükte yerlerini almışlar, hem de istedikleri bölüklerde :) Akıllı telefonları yakalatırsanız kargoyla geri yollatıyorlar nizamiyeden.

Kamuflajları almamız 3 gün sürdü. Bu 3 günde kayıt için oradan oraya sürüklendik 200 kişi. 200 kişinin işi bitmeden hiçbir yere gidemiyorsunuz. Bu her yerde böyle. Eşşek gibi bekleyeceksiniz malesef. Güneş kremi ve kep götürmeyi unutmayın. Ben götürdüm ancak taklaya geldim, güneş altında çok fazla bekledik. Sürmeyi de unuttuğum için kötü yandım.

İstihkak olarak 2 don, 2 çorap, 1 deli kıyafeti (plastikten yapılmış mavi hademe önlüğü ve eşofmanı), 1 yüz havlusu, 1 banyo havlusu, şampuna, kalıp sabun, diş macunu, diş fırçası, traş köpüğü, 1 jilet, 1 banyo jileti veriliyor. Tavsiyem mach 3 turbo gibi çok defa kullanılan bıçak götürmeniz. Kamuflaj ve bot da var. Kamuflaj içine giymeniz için 2 tişört veriliyor ve eğitimlere giderken o tişört dışında tişört giyemiyorsunuz. Gazinodan fazladan tişört alabiliyorsunuz 10 liraya ama oraya götürülmeniz zaman alabilir ve malzemeler bitmiş olabiliyor. Ben her gün eğitimden dönünce tişörtü elde yıkayıp koğuşta kuruttum. Koğuşta 8-5 arası kıyafet kurutmak yasak.

İç çamaşırı ve çorap günlük hayatta kullandıklarınızı götürün yeşil veya gri diye bir kural yok. Tişört götürseniz bile eğitimde giyemeyeceksiniz, o yüzden 5'ten sonra sivile izin verdiklerinde yetecek kadar tişört götürün. Ben askeriyenin tişörtünü giydim o yüzden ilk gece için bir tane üst götürmüştüm onu kullandım. Gece yatmak için bir de alt eşofman götürün yeterli. Şu asker cüzdanı denen boyuna asılan zımbırtıya para vermeyin. İnsanları kandırıp duruyorlar. Kamuflajın cepleri geniş, isterseniz koca cüzdan götürün sorun olmuyor. Gece de yastık kılıfınızın içine koyarsınız. Bizim koğuşta hiç hırsızlık olmadı ancak 50 kişilik koğuşlar varsa oralarda olabilir. Kesinlikle boyuna asılan cüzdanlara para kaptırmayın. Traş köpüğü de götürmeyin, yok dersiniz. Malzemeyi alınca traş olursunuz, sıkıntı yapmazlar. Malzemeleri verene kadar bize bir şey demediler. Size vermedikleri veya söylemedikleri şeyden sizi mesul tutmuyorlar.

Gazinoya geç gitme ihtimaliniz olduğu için 3 paket ufak ıslak mendil götürün. 30 gün yetecek selpak, ben 50 civarı götürdüm yetti. Islak mendili ve selpakı ıvır zıvıra da kullanıyorsunuz zaten. Çorap ve donu da 26 gün yetecek kadar götürün. Her gün günde 4 saat sıcak su vardı ancak 18'deki duştan önce duşa girmeyin ani içtima olabiliyor.

Eğitimler rahat geçti. Sürünme ve koşma yok. Komutan bazen kızarsa çök kalk yaptırdı 5 6 kez. Eğitimler çimde oturup komutanı dinlemekle geçiyor. Şınav molalardan önce 10 tane + rus ve ukraynalı kızlar için birer tane çektik ama her moladan önce değil. Eğitim alanında ya donacaksınız, ya da yanacaksınız. Havası bir garip Kütahya'nın. Beş dakika güneş açıyor, beş dakika buz kesiyor. Hareketli eğitimlerde sağa dön, sola dön, geriye dön. Rahat, hazır ol. Tüfekli eğitimler tüfek omza, muayene tutuşu vs kolay şeyler.

Yemekler %90 olarak güzeldi. Haftada 5 ya da 6 gün et çıkıyor. Eğitim olmadığı için haftasonları daha hafif sebze yemekleri çıktı. Çorbalar bazen kötü olabiliyordu ancak ana yemekler iyiydi. Karbonhidratlara tuz atmıyorlar, siz kendiniz atıyorsunuz. Makarna leş gibi ve eve döndüğünüzde "lütfen kelebek makarna yapmayın" diyeceksiniz. Ekmekler sadece öğlen taze. Yemediğim yemek sadece kış türlüsü oldu. Etli nohut duymuşsunuzdur, onu unutun. Askeriyede kıymalı ve parça etli nohut var. Yahu kıymalı nohut olur mu? Askeriyede oluyor malesef. Yemekler az veriliyor diye düşünebilirsiniz ancak gayet doyurucu ve kalorisi hesaplanmış yemekler. En son kalan yemekleri çöpe döküyorlar. Dökmeden önce "doymayan tekrar alabilir" diyorlar. Sabah kahvaltıda herkes yemeden gidip 2 tane 3 tane yumurta alıp milleti aç bırakmayın. Kahvaltıdaki yumurtanın sarısı sarı değil pişmekten yemyeşil. Çay gece yapılıyor, sabaha kadar kaynıyor. Bardaklar cam, yemek kapları tabldot.

Çantamdakiler: 15 don, 20 çorap, 1 yüz havlusu, mach 3 turbo ve 1 başlık, tırnak makası, cımbız, diş fırçası, diş macunu (ilk gün vermiyorlar fırçalamayı ihmal etmeyin ve paradontax gibi macun kullanıyorsanız verdikleri macunu beğenmezsiniz), banka kartı, kredi kartı, kimlik, sevk kağıdı. Sigara içiyorsanız yanınızda en az 500 tl nakit olsun çünkü atmye uzaksanız aynı gazino gibi çavuşlarla birlikte gitmeniz gerekecek. Atmye de 20-30 kişi gidiyorsunuz ve evet hepsinin parasını çekmesini bekleyip toplu olarak dönüyorsunuz. Sigara kantinde günde 2 kere 1'er ya da 2'şer saat satılıyordu ve sadece nakit geçiyordu. Sigara dışında her şey kartla ödeniyor. Lütfen temassız ödeme yapılabilen kart götürün, arkanızdan laf yemeyin. Sigara içmeyenler yanlarında 100-150 lira nakit götürsün yeterli. Cüzdan dediğim gibi kamuflaj cebi rahat oluyor orada gezdirirsiniz, gece de yastık kılıfının içine koyarsınız çalınma gibi bir durum olmaz.

Çıkışta 1 saat mesafede bulunan Eskişehir'e gezmeye gidin ve 2 gün 1 gece kalarak kafanızı dağıtın
V
6 ay
Red Wings: Aces of the Sky Rehberi | Red Wings: Aces of the Sky Nasıl Oynanır
Arkadaşlar selam, geçtiğimiz aylarda Steam'de ücretsiz olarak dağıtılan ve oynaması keyifli bir oyun olan Red Wings: Aces of the Sky isimli oyunun nasıl oynandığını bir rehber şeklinde açıkladım. Youtube kanalıma yüklediğim içeriği izleyebilirsiniz.

Videoyu izlemek için tıklayınız
V
11 ay
429 TL Corsair HS50 PRO CA-9011215-EU Mikrofonlu Oyuncu Kulaklığı | 371 TL Corsair HS35
Corsair HS50 PRO CA-9011215-EU:https://www.akakce.com/kulaklik/en-ucuz-corsair-hs50-pro-ca-9011215-eu-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-fiyati,607835219.html
Mavi renk: https://www.incehesap.com/corsair-hs50-pro-stereo-mavi-ca-9011217-eu-kablolu-gaming-kulaklik-fiyati-45252//
Yeşil Renk:https://www.incehesap.com/corsair-hs50-pro-stereo-yesil-ca-9011216-eu-kablolu-gaming-kulaklik-fiyati-45251//

Trendyol ile kombolamak isteyen HS35 modelini alabilir 371 TLye. Trendyol ile 120 lira indirim alırsınız, tosla varsa 30 daha iner. %5 de cüzdan ödeme iadesiyle yaklaşık 215 liraya getirebilirsiniz.
https://www.akakce.com/kulaklik/en-ucuz-corsair-hs35-carbon-ca-9011195-eu-mikrofonlu-oyuncu-kulakligi-fiyati,534058144.html
Trendyol: https://www.trendyol.com/corsair/hs35-siyah-stereo-oyuncu-kulakligi-p-24829959?boutiqueId=529052&merchantId=106664&utm_source=aff_t&utm_medium=cpc&utm_campaign=akakce_urun_listeleme&adjust_tracker=ejav2ha_253g15b&adjust_campaign=akakce_urun_listeleme&v=1.40.9

Düzenleme: Trendyol 300/100 kuponuyla denemedim ancak muhtemelen geçiyordur. Çek satıştan 300/100 yüklü hesabı temin edebilirsiniz. Cüzdan aktiflemesiyle 10 lira ve cüzdana para yüklemeyle 10 lira daha geliyor. Böylece 300/120 indirim oluyor. Bu indirimden yararlanabilmek için Trendyol cüzdana kayıtlı olmayan bir telefon numarası kullanmanız gerekiyor.

Tosla 100/30: https://tosla.com/kampanyalar/tosla-kart-ile-trendyol-alisverisinin-30-tlsi-bizden
Tosla'yı banabi üzerinden isimsiz olarak temin edip kaydolabilirsiniz. Trendyol 300/100 süresi bu gece 23:59'da doluyor.
Ürünü alabilmek için cüzdanınıza en az 371 TL yüklemeniz lazım. Alışverişten sonra kalan tutarı Trendyol mobil uygulamasında Cüzdan>Özet adımından iade talep ediyorzunuz. 1-2 güne cüzdanda kalan tutar iade ediliyor.

Corsair HS35 Fiyat Geçmişi: https://www.epey.com/kulaklik/corsair-hs35.html
Corsair HS50 PRO Fiyat Geçmişi: https://www.epey.com/kulaklik/corsair-hs50-pro.html


HS50 429 TL'lik fırsat bitti. HS35 devam ediyor.
V
12 ay
Fifa Serisi Kariyer Modu Transfer Açığı
Biliyorsunuz sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalmış 23 yaş üstü futbolcular bonservis olmaksızın takımdan ayrılabiliyorlar. Fifa'da takımınız avrupada olmasa bile kime teklif verirseniz verin, takımınız ne kadar dolu olursa olsun oyuncu düşünmeden kabul edip takıma katılıyor. 0 transfer bütçesiyle galaktikos kurulabiliyor. Bu malesef yıllardır böyle. Şuna düşünme kriteri koymak çok zor olmasa gerek.

Önce yetenek avcılarınızı tutun.
< Resime gitmek için tıklayın >

Daha sonra Sezonun başında Talimatlar'a girin ve aşağıdaki talimatı verin: 23 yaştan büyük, sözleşme süresi 0-1 sene ve Dünya Klası oyuncular.


Talimatı verdik rapora bakalım ve devre arası başlar başlamaz oyunculara teklifleri yapıştırın.
< Resime gitmek için tıklayın >

Takımda Messi, Neymar, Dembele, Mbappe varken aldıklarım.
< Resime gitmek için tıklayın >
33 yaş ve üzeri oyuncular emekliliğe meyilli oluyorlar. Satmak için alıyorsanız onlardan uzak durun. Keyifli oyunlar.
V
12 ay
Need For Speed: Heat Türkçe Rehber ve İnceleme
Selamlar, Need for Speed: Heat'i %100, evet %100 bitirmiş ve sevmiş birisi olarak bir rehber hazırlamak ve görüşlerimi aktarmak istedim. Öncelikle gündüz yarışlarından para, gece yarışlarından ise seviye atlayıp daha iyi araçlar alabilmenizi sağlayan "rep" kazanıyorsunuz. Tavsiyem önce her iki tarafta da 120 ve 140 seviye olan yarışları bitirmeniz.

Araç satın alımı belirli bir seviyeden sonra açılıyor. Görselde el sıkışılan simgeye giderek araç satın abilirsiniz. Tamir simgesinden ise garaja girmeden aracınıza parça ekleyip çıkarabilirsiniz.


< Resime gitmek için tıklayın >


Oyunda fast travel noktaları evler. Bu evleri bir kere ziyaret edip açmanız gerekiyor. Bunları açıktan sonra gündüz sorunsuz bir şekilde yarıştan yarışa evleri ziyaret edebiliyorsunuz ancak gece öyle değil. Gece yarışlarında eğer polis tarafından kovalanırsanız aranma seviyeniz artıyor ve fast travel yapamıyorsunuz. Eğer yakalanırsanız aranma seviyenize göre o gece kazandığınız tüm repi (garajdan çıkışınızdan beri) ve aranma seviyenize göre eğer 2 seviye iken yakalanırsanız 20bin, 5 seviye aranma seviyeniz varsa 50bin coin kaybediyorsunuz. Size tavsiyem aracınızı Lamborghini gibi üst seviye spor bir araç yapmadan 3 aranma seviyesini geçmemeniz. Çok büyük ihtimalle yakalanırsınız. Eğer aranma seviyeniz 3 ve altı ise haritada bulunan atlama noktalarından (long jump) hızla geçip polislere izinizi kaybettirebilirsiniz. 4 ve 5 seviye aranmanız varsa bu işe yaramıyor. Bu seviyelerde aranmanız varsa haritada aşağıdaki görselde attığım yere gidip konteynerlerin üzerine çıkmanız gerekiyor. Genellikle arkanızdan gelemiyorlar, eğer gelirlerse aşağı atlayın ve bir daha çıkın. Tepenizde helikopter beklerse konteyner üzerinde ileri geri yapın.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


Oyunda belirli bir seviyeye ulaştıktan sonra gece yarışlarında "High Heat Races" adlı yarışlar açılır. Bu yarışlar sadece gece aktif olur. Bu yarışlara girerek sonuncu bitirseniz dahi üst seviye araç yükseltme parçaları kazanırsınız. Seviye 3 ve Seviye 5 olmak üzere her gece birer tane yarışa katılabilirsiniz. Aranma seviyenizi sırasıyla 3 ve 5 yaparak bu yarışların kilidini açabilirsiniz. Polisleri kızdırarak ya da gece yarışlarına katılarak aranma seviyenizi arttırabilirsiniz. Aşağıdaki görselde seviye 3 yarışı görebilirsiniz. Aracınızla aynı seviye olmak üzere yarışlar her garajdan çıktığınız gece güncelleniyor. "Yahu ben yarışı yapmamış mıydım zaten." demeyin boşuna. Bir gecede birer kez seviye 3 ve seviye 5 yarışa girebilirsiniz ancak seviye 5'i tamamladıktan sonra garaja dönüp tekrar girerseniz aynı gün tabiki tekrar yarışabilirsiniz. Rep seviyenizi 50 seviye yapmadan (alttaki fotoğrafta sağ üst kısım) bu yarışların hepsini tamamlayamıyorsunuz çünkü bazı parçaları açabilmek için önce 50. seviyeye gelmek gerekiyor. Garajdaki özelleştirme parçalarını zaman zaman kontrol ederek açabileceğiniz high heat races parçası var mı bakabilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunda bir parçayı birden fazla kez satın alabiliyorsunuz ve bunu tek araçta kullanabilirsiniz. O araçla işiniz bittikten sonra stok parçaya dönüp elinizdekini boşa çıkartıp farklı araçta kullanabilirsiniz. Özelleştirmeyi garajınızdfa yapabilir ve "Inventory" yazan kısımda elinizdeki parçaları görebilirsiniz. "Part Shop"tan ise yeni parçalar alabilirsiniz. Buradaki parçalar gece yarışlarından aldığınız replerle arttırdığınız seviyeniz sayesinde zamanla açılacaktır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Gelelim oyundaki bir saçmalığa. Yarışları kazanınca size bronz, gümüş veya altın simge vermiyor. Kaçıncı bitirirseniz bitirin simge aynı. Bazı konumlarda tek yarş oluyor. Tek yarış olursa oradaki yarışı yaptığınzı anlıyorsunuz ve bir daha "ben buradaki yarışı yapmış mıydım?" demiyorsunuz. Aşağıdaki görseldeki yarış böyle mesela. İlk yarışlar bu şekilde.

< Resime gitmek için tıklayın >

İlerleyen yarışlarda ise aşağıdaki gibi bir manzarayla karşılaşıyorsunuz ve "ben bunu yapmama rağmen neden tiklenmiyor?" diyorsunuz. Burada iki adet yarış olduğu anlamına geliyor. Bu yarışlarda ne yaparsanız yapın tiklenmiyor. Önemli olan yarış simgesinin etrafındaki dairenin gitmesi. Klavyeden 4 ve 6 tuşlarına basarak 1 ve 2 numaralı yarışları görebilirsiniz. X tuşuna basarak yaptığınız dereceyi görebilirsiniz.

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunu %100 bitirmeme rağmen bendeki görünüm bu şekilde;

< Resime gitmek için tıklayın >


Oyunda iki adet ek görev bulunuyor. Bunlardan birisi "Blackmarket Aston Martin DB11 Sevkiyatı" isimli ücretsiz ek görevler. Burada size ücretsiz araç verip ıvır vızır teslimat ve bazı görevler veriyor. Haritanın sol alt köşesinde polislerden kaçmak için kullandığınız konteynerlerin etrafında bulabilirsiniz görevleri. Sanırım 30. seviyeye geldiğinizde aktif oluyor bu iki paket. Diğeri ise ücretli olarak satılan ek paket. EA Play ile gelen Need for Speed: Heat Deluxe Edition'da bu paket bulunmuyor. Oyunu ayrıca satın alırsanız gelir mi bilmiyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >

Sizlere tavsiyem drift yarışlarını en sona bırakmanız. Drift için ise gündüz yarışlarında lastik olarak drag lastiği kullanın, evet drag lastiği bu konuda daha iyi. Gece ise Drift lastiği kullanın. Drag lastiği çok fazla sağ sol yaptığı için tutuş sağlamıyor, gece yarışlarında polislerden kaçamazsınız. Gündüz ise drag lastiği takıp drift etkinliklerini rahatça ve bolca puanla tamamlayabilirsiniz. Hızlı spor araçlarınıza drag lastiği takarsanız aracın hızlanması bariz bir şekilde artıyor ama yol tutuşu düşüyor ve nitroya basınca aracın önü havaya kalkıyor. O yüzden hızlı spor araçlarınıza race lastiği takmanız en uygunu.


Bazı aktivitelerde (1 uzun atlama (long jump), 2 drift, 5 hız kapanı) takıldım. Bunları Youtube'dan bakarak nasıl yapıldıklarını gördüm ve hallettim. Özellike uzun atlama (long jump) görevinde delirecektim. Kendim de o görevin adını yazıp youtube'a attım araç konfigürasyonunu. Driftteki takılmayı ise lastik değiştirerek aştım. Yukarıda belirttiğim gibi drift lastiği yerine drag lastiği kullandım ve araç yağlı zemindeymişçesine kaydı ve puanlar aktı. Hız kapanlarındaki hatam ise yeterince geriden gelmemekmiş. Bir iki tanesi sizi de delirtecektir eğer %100 tamamlamak isterseniz. Birkaç püf nokta var aracı son düzlükte kesinlikle sağ sol yaptırmamak gibi.


Origin üzerindeki Component Parts, The Hackney Dream, Redline & Sideways Style gibi başarımları açmak için Youtube üzerindeki konfigürasyonlara baktım. Burada püf nokta aracın özelliklerini köşelere yaslamak. Mesela drift için nokta sağda olmalı gibi.


Bence oyundaki eksikliklerden birisi yarışı tamamladığınız halde tamamlamamışsınız gibi gözükmesi, araçları satın aldığınız halde araç satın alma mağazasına girdiğinizde aracın zaten satın alınmış olduğuna dair bir ibare bulunmaması. Hangi araç bende var hangisi yok nereden bileceğim? Oynayacağımdan değil koleksiyon olsun diye 134 aracın tamamını almak istedim ancak 88'de bıraktım şimdilik. Belki para kasarsam 120'ye çıkartırım, sonrası zor çünkü aynı yarışları yapıp para kasmak gerekecek.

Son olarak şuraya birkaç ekran görüntüsü atayım;

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Eksik toplanabilir eşyaları toplamak için https://www.thenobeds.com/articles/need-for-speed-heat-all-collectibles-and-activity-locations-guide linkinden faydalandım.

Oyundaki Astonmartin black market sevkiyatı hariç tüm yarışları ve toplanabilir eşyaların %60 civarını 17 saatte bitirdim. %100 yapmak içinse 28 saat daha harcamışım ve toplam 45 saatte oyunu tamamlamışım. Oyunun çevrimiçi kısmına merak etmediğim ve çok zaman alacağı için hiç girmedim. Bu oyuna 60 euro tabi ki verilmez ancak EA Play ile 1 aylık abonelik alıp veya ucuz bir kod bulup kesinlikle oynanmalı. Özellikle gece yarışlarında rgb sisteminiz varsa ortam gerçekten şahane oluyor.


Umarım birilerinin işine yarayan bir rehber olmuştur.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.