A

Yarbay
01 Mayıs 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4185 (Bu ay: 34)
Gönderiler Hakkında
A
geçen hafta
Land of Women (26 Haziran) | Apple TV+
< Resime gitmek için tıklayın >


Apple TV+, ödüllü oyuncu Eva Longoria’nın başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlendiği, merakla beklenen yeni dizisi Land of Women’ın resmi fragmanını yayımladı.


6 bölümden oluşan dram türündeki dizi, 26 Haziran’da 2 bölümle Apple TV+’ta tüm dünyada yayınlanacak ve ardından 24 Temmuz’daki finaline kadar her Çarşamba yeni bölümler ekranlara gelecek.


Ödüllü yazar Sandra Barneda’nın La tierra de las mujeres adlı çok satan romanından esinlenen dizide ayrıca efsanevi sinema ve televizyon ikonu Carmen Maura, yeni oyuncu Victoria Bazua ve Santiago Cabrera rol alıyor.


Land of Women, kocasının yanlış kişilere olan borcunu ödeyememesi üzerine hayatı altüst olan, hali vakti yerinde bir New Yorklu olan Gala’yı (Longoria) merkezine alan bir dramedi. Tehlikeli suçlular ailesini ve ortadan kaybolan kocasını ararken Gala, yaşlanan annesi Julia (Maura) ve ergenlik çağındaki kızı Kate (Bazúa) ile birlikte, hayata yeniden başlamak ve kimliklerinin gizli kalmasını umarak annesinin 50 yıl önce kaçtığı Kuzey İspanya’daki memleketine gitmek üzere şehri terk etmek zorunda kalır. Ancak büyüleyici şarap kasabasındaki dedikodular hızla yayılır ve en derin aile sırlarını ve gerçeklerini ortaya çıkarır.
Apple Studios’tan çıkan Land of Women Ramón Campos (“Now & Then”, “Gran Hotel”, “Velvet”), Gema R. Neira‘nın (“Now & Then”, “Velvet”) ve Paula Fernández tarafından yaratıldı ve Iris Ödülü sahibi Carlos Sedes (“Now & Then,” “Fariña”) tarafından yönetildi.


Yapımcılığını Bambú Producciones’in üstlendiği dizinin yönetici yapımcılığını ise Longoria’nın 2005 yılında film, televizyon ve belgesel yapımcılığı için kurduğu ödüllü yapım şirketi UnbeliEVAble Entertainment aracılığıyla Campos, Neira, Sedes, Iris Ödülü sahibi Teresa Fernández-Valdés, Ben Spector, Sandra Condito ve Longoria üstlendi.


https://www.youtube.com/watch?v=jpCqgonWyEc&pp=ygUNbGFuZCBvZiB3b21lbg%3D%3D


A
geçen hafta
Like a Dragon: Yakuza (24 Ekim) | Amazon
< Resime gitmek için tıklayın >
Prime Video bugün, 25 Ekim’den itibaren dünya çapında 240’tan fazla ülke ve bölgede yayınlanacak olan Like a Dragon: Yakuza adlı Japon Orijinal dizisini duyurdu.


Dizi, SEGA’nın dünya çapında hit olan oyun serisi Yakuza Like a Dragon’a dayanan orijinal bir hikayeye sahip bir canlı aksiyon uyarlama. Masaharu Take (“100 Yen Love”) ve Kengo Takimoto (“Kamen Teacher”) tarafından yönetilen dizinin baş karakteri Kazuma Kiryu’ya Ryoma Takeuchi hayat verecek.


1995 ve 2005 yıllarında iki zaman dilimine yayılan özgün bir suç-gerilim-aksiyon dizisi olan Like a Dragon Yakuza, güçlü bir adalet, görev ve insanlık duygusuna sahip, korkusuz ve eşsiz bir Yakuza savaşçısı olan Kazuma Kiryu’nun hayatını, çocukluk arkadaşlarını ve kararlarının yankılarını takip ediyor.


2005 yılında SEGA tarafından piyasaya sürülen Yakuza oyun serisi, yetişkinler için eğlenceli bir oyun olarak konumlandırılmış ve hedef kitlesi arasında büyük beğeni toplamıştı. Seri, şiddet içeren Shinjuku mahallesinin Kabukicho‘sundan modellenen kurgusal bir bölge olan ve oyunun arka planını oluşturan büyük bir eğlence bölgesi olan Kamurocho‘da yaşayan vahşi ama tutkulu gangsterlerin ve insanların hayatlarını tasvir ediyor. Like a Dragon: Yakuza, modern Japonya’yı ve efsanevi Kazuma Kiryu gibi geçmişteki oyunların keşfedemediği bu yoğun karakterlerin dramatik hikayelerini sergiliyor.


Ryoma Takeuchi şunları söyledi: “Oyun serisinde sevilen bir karakter olan Kazuma Kiryu rolünü oynama fırsatı bana verildiği için gerçekten onur duyuyorum. Hayatımı ortaya koymaya istekli olduğumu güçlü bir şekilde hissettim. İzleyiciler dizinin Kazuma Kiryu etrafında gelişen insani dram ve çatışmasından keyif alacaklar. Ayrıca, lütfen Kiryu’nun sırtındaki Ejderha dövmesi ile yoğun dövüş sahnelerine bir göz atın.”


Yönetmen Masaharu Take, “Like a Dragon Yakuza’ya kalbimi, ruhumu ve 35 yıl boyunca edindiğim deneyimleri döktüm. Tüm ekibin dizginlenemez tutkusu, yeteneği ve sayısız saatlik çabaları, bu muhteşem hikayenin ejderha yılı olan bu yıl başlayacak sürükleyici bir dizi şeklinde hayata geçirilmesine yardımcı oldu. Lütfen Ryoma Takeuchi tarafından canlandırılan Kazuma Kiryu’yu dört gözle bekleyin.”


Like a Dragon: Yakuza, Prime Video’ya 25 Ekim ve 1 Kasım’da 3’er bölümlük iki part halinde yüklenecek ve 30 dilde altyazılı ve dublajlı versiyonları olacak.


The Fool tarafından yapılacak dizide senaryo/hikaye Sean Crouch ve Yugo Nakamura, Japonca senaryo Yasuhiro Yoshida ve Kana Yamada’dan geliyor. Erik Barmack, Roberto Grande ve Joshua Long yönetici yapımcı olarak görev alacak.


https://x.com/PrimeVideo/status/1797825862907392027
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


A
geçen ay
Presumed Innocent | Jake Gyllenhaal (2024) | Apple TV+
< Resime gitmek için tıklayın >
Oscar ve Tony adayı oyuncu Jake Gyllenhaal, Apple TV+ mini dizisi Presumed Innocent’ın başrolü ve yönetici yapımcılığını yürüttüğü Presumed Innocent dizisinin resmi teaser fragmanı yayımlandı. Dizi, 12 Haziran'da başlıyor.


Apple TV+, David E. Kelley, Castle Rock’ın ortak yaratıcısı Dustin ThomasonJ.J. Abrams’ın Bad Robot’u ve Warner Bros. TV’den gelen dizi.


David E. Kelley, Scott Turow’un 1987’de yayımlanan aynı adlı mahkeme salonu gerilim romanından esinlenen dizinin yazarı, yönetici ve yürütücü yapımcısı.


Presumed Innocent, Şikago Savcılık Bürosu’nu alt üst eden korkunç bir cinayetin hikayesini anlatıyor. Kendilerinden birisinin bu suçu işlediğinden şüpheleniliyor. Gyllenhaal, kanıtlar onu göstermeye başladığında yakın bir meslektaşını öldürdüğünden şüphelenilen ateşli savcı Rusty Sabich’i canlandıracak.


Roman, 1990’da uzun metrajlı filme uyarlanmış ve Rusty Sabich karakterini Harrison Ford canlandırmıştı. Kelley’nin versiyonu, Turow’un romanının “yeniden tasavvuru” olacak ve Sabich ailesini ve evliliğini bir arada tutmak için savaşırken saplantı, seks, politika ve aşkın gücü ve sınırlarını keşfedecek.


Dizi, Warner Bros. Television ile Bad Robot Productions ve David E. Kelley Productions ortaklığından geliyor.
Bad Robot’tan Abrams ve Rachel Rusch Rich; David E. Kelley Productions’tan Kelley ve Matthew Tinker; Dustin Thomason, Sharr White ve Gyllenhaal dizinin yönetici yapımcıları.
Turow ve Miki Johnson, yardımcı yönetici yapımcı. Bad Robot’un genel bir anlaşma kapsamında olduğu Warner Bros. Television, projenin yapım stüdyosu.


https://www.youtube.com/watch?v=Ee-eE_mIXRo


A
geçen ay
Eric | Benedict Cumberbatch (2024) | Netflix
< Resime gitmek için tıklayın >
Benedict Cumberbatch’in başrolünde olduğu senarist Abi Morgan’ın imzasını taşıyan 6 bölümlük gerilim mini dizisi Eric’in resmi fragmanı yayımlandı.


1980’lerin New Yorku’nda geçen Eric, Abi Morgan imzalı yeni bir duygusal gerilim dizisi. Dizi, dokuz yaşındaki oğlu bir sabah okula giderken kaybolan bir babanın umutsuz arayışını konu alıyor. New York’un önde gelen kuklacılarından olan Vincent, aynı zamanda çok popüler olan, çocuklara yönelik televizyon dizisi “Good Day Sunshine”ın da yaratıcısıdır. Oğlu Edgar’ın yokluğuyla başa çıkmaya çalışan Vincent, giderek huzursuz ve dengesiz birine dönüşür. Edgar’ın kayboluşuyla ilgili suçluluk duyan ve kendinden nefret eden yaslı baba, oğlunun çizdiği ERIC adındaki mavi canavar kuklanın çizimlerine tutunur ve ERIC’i televizyona çıkartabilirse Edgar’ın eve döneceğine inanır. Vincent’ın giderek artan yıkıcı tutumu ailesini, iş arkadaşlarını ve ona yardım etmeye çalışan dedektifleri kendisinden uzaklaştırır. Artık oğlunu bulup eve getirme çabalarının tek destekçisi, ihtiyaç sonucu ortaya çıkmış bir sanrı olan Eric’tir.


Gaby HoffmannCassie AndersonMcKinley Belcher IIIDedektif Michael Ledroit Dan FoglerLennie WilsonClarke PetersGeorge LovettIvan Morris HoweEdgar AndersonPhoebe NichollsAnne AndersonDavid DenmanMatteo CrippBamar KaneYuusuf EgbeAdepero OduyeCecile RochelleAlexis MolnarRaya ve Roberta ColindrezRonniekarakteri ile 6 bölümlük mini dizide Cumberbatch’e eşlik edecek oyuncular.


SISTER (Chernobyl, This Is Going To Hurt, Landscapers), dizinin yapımcısı. Little Chick (The Split), ortak yapımcı.
BAFTA ve Emmy ödüllü, Britanya İmparatorluk Nişanı sahibi Abi Morgan (River, Diren!, The Split) dizinin yaratıcısı ve yazarı.


Abi Morgan, Jane Featherstone (Chernobyl, This Is Going To Hurt, Lucy Dyke (The Split, Black Mirror), BAFTA ödüllü Lucy Forbes (This is Going To Hurt, In My Skin, End of The F***ing World) ve Benedict Cumberbatch, dizinin yönetici yapımcıları.


Lucy Forbes tarafından yönetilen dizinin yapımcılığını Holly Pullinger (This Is Going To Hurt, Don’t Forget The Driver) üstlendi.
Vincent Anderson (Benedict Cumberbatch): New York’un önde gelen kukla yapıcılarından ve oynatıcılarından biri olan Vincent, çok popüler olan, çocuklara yönelik televizyon dizisi Good Day Sunshine’ın yaratıcısıdır. Son derece zeki ve karizmatik, ancak narsist bir adam olan Vincent’ın profesyonel hayatı iniş çıkışlarla doludur. Üstelik eşi Cassie ve küçük oğlu Edgar’ı da ihmal etmektedir.


Cassie Anderson (Gaby Hoffmann): New York’un kuzeyindeki bir çiftlikte doğan ve burada ayrıcalıklı bir şekilde büyüyen Cassie, sanat fakültesinde Vincent’a âşık olur. Edgar’a sıcak ve sevgi dolu bir anne olan Cassie, evliliğinde hayatın gerçekleriyle yüzleşir. Vincent’ın çapkınlıkları ve dengesiz davranışları, Cassie’yi canından bezdirir.


Dedektif Michael Ledroit (McKinley Belcher III): Yirmi yıldır polis teşkilatında hizmet veren ve ağırlıklı olarak Ahlak Bürosu’nda çalışan Ledroit, kayıp şahısları bulma konusunda yoğun mesai harcayan Kayıp Şahıslar Bürosu’na yardım etmeyi kendine görev bildiği günden bu yana bu büronun önde gelen dedektiflerinden biridir. Her gün cinsel yönelimini ve uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi William ile paylaştığı hayatı saklamaya çabalayan Ledroit, bu sırrı iş yerinde karşısına bir engel olarak çıkınca kimliğini korumak ve bir vakayı çözmek arasında bir tercih yapmak zorunda kalır.
Lennie Wilson (Dan Fogler): Vincent’ın en yakın dostu ve çalışma arkadaşı olan Lennie Wilson da başlı başına dâhi bir kuklacıdır. Müzmin bir bekâr olan Lennie ile sık sık Good Day Sunshine’ın atölyesine gelen Edgar arasında güçlü bir bağ vardır.


George Lovett (Clarke Peters): Edgar’ın yaşadığı binanın sorumlusu olan George Lovett, asgari düzeyde eşyaya sahip, ancak sahip olduğu eşyalara çok değer veren sıcakkanlı bir komşudur. Çocukları artık kendisiyle görüşmeyen George, anne babası her kavga ettiğinde dairesinde oynamasına izin verdiği Edgar ile arkadaş olmuştur.


Edgar Anderson (Ivan Morris Howe): Sanata düşkün ancak büyük ölçüde içine kapanık bir çocuk olan 9 yaşındaki Edgar; babasının yarattığı, çocuklara yönelik popüler kukla dizisi Good Day Sunshine’ın kuklalarından ilham alarak kendi kuklasını yapmak istemektedir.


Anne Anderson (Phoebe Nicholls): Gayrimenkul devi Robert Anderson’ın eşi ve Vincent’ın annesi olan Anne, zarif ancak kırılgan bir ev kadınıdır. Annesiyle bağ kurmakta zorluk yaşayan Vincent, Anne ve Robert’ın arzu ettiği her şeye doğrudan karşı çıkarak kendine ait bir dünya yaratmıştır.


Matteo Cripp (David Denman): Ledroit’in keskin gözlü patronu ve polis merkezinin başkomiseri olan Cripp, Ledroit ile iyi bir ilişki içindedir ve bir akıl hocası gibi onunla ilgilenir. Edgar’ın kaybolma vakası, medyanın ilgisini ve üst kademelerden baskıyı beraberinde getirir. Ledroit, Edgar’ın kaybolmasının yaklaşık bir yıl önce ortadan kaybolan 14 yaşındaki Marlon Rochelle ile ilişkili olabileceğini düşünür. Ancak Ledroit’i hemen bu fikirden vazgeçirmeye çalışan Cripp, onun dosyayı bir an evvel kapatmasını ister.


Yuusuf Egbe (Bamar Kane): Yuusuf Egbe, New York’un altındaki kullanılmayan metro hatlarında köstebek insanlarla birlikte yaşamaktadır. Bir grafiti sanatçısı olan Yuusuf, tüm New York’a izini bırakır. Ancak eserlerinin başkalarının, özellikle de 9 yaşındaki bir çocuğun ilgisini çekeceğini hiç ummamıştır.


Cecile Rochelle (Adepero Odyue): Cecile, Afrika kökenli Amerikalı bir annedir. Oğlu Marlon 11 ay önce ortadan kaybolmuştur. Marlon, Edgar’dan büyüktür. Polis, onu bulmak için çok fazla çaba göstermemiş olsa da Cecile onu aramaktan asla vazgeçmez. Oğlunun ölmüş olduğu fikrini kabullenmiş olsa da onu ısrarla bulmak ister.


Raya (Alexis Molnar): Raya, Yuusuf’un bir arkadaşıdır. Tıpkı Yuusuf gibi New York’un kullanılmayan metro hatlarında köstebek insanlarla birlikte yaşamaktadır. Sokakların kurdu olan, taş kokain bağımlısı Raya, kokain bulmak için aklını nasıl kullanacağını iyi bilir. Ancak bazen bu uğurda kendini ve etrafındakileri büyük tehlikelere atar.


Ronnie (Roberta Colindrez): Ronnie, uzun süredir iş arkadaşlığı yaptığı Vincent ve Lennie ile beraber Good Day Sunshine’da çalışan efsanevi bir kuklacıdır. Vincent’ın cazibesine karşı koyabilen Ronnie, bu sayede hazırcevaplığı ve alaycı esprileriyle Vincent’a meydan okuyabilen tek kişidir.


https://www.youtube.com/watch?v=eGaAl_8QW2c


A
2 ay
Dark Matter (2024) | Apple TV+
< Resime gitmek için tıklayın >
Apple TV+, Joel Edgerton’a (“Obi-Wan Kenobi,” “Boy Erased,” “Loving”), Oscar ödüllü Jennifer ConnellyAlice BragaJimmi SimpsonDayo Okeniyi ve Oakes Fegley’nin eşlik ettiği yeni bilimkurgu gerilim dizisi Dark Matter’ın resmi fragmanını yayımladı.


New York Times En Çok Satanlar Listesi’ne giren aynı adlı Blake Crouch romanından uyarlanan 9 bölümlük yeni Apple Original dizisi, ilk 2 bölümüyle 8 Mayıs’ta Apple TV+’ta dünya prömiyerini yapacak ve ardından 26 Haziran’daki sezon finaline kadar her Çarşamba yeni bir bölümle ekranlara gelecek.
On yılın en iyi bilimkurgu romanlarından biri olarak gösterilen Dark Matter, gidilmemiş yolların öyküsü. Dizi, karısı Daniela (Connelly) ve oğulları Charlie (Fegley) ile şöminenin önünde sakin bir akşam geçirmeyi sabırsızlıkla beklediği bir gece, Chicago sokaklarında evine doğru yürürken hayatının alternatif bir versiyonuna kaçırılan fizikçi, profesör ve aile babası Jason Dessen’i (Edgerton) takip ediyor.


‘Hayatından memnun musun?’ Bunlar Jason’ın maskeli bir adam onu bayıltmadan önce duyduğu son sözler. Uyandığı bu dünyada, Jason’ın hayatı bildiği gibi değildir. Karısı onun karısı değil. Oğlu hiç doğmadı. Ve Jason sıradan bir kolej fizik profesörü değil, dikkate değer, imkansız bir şey başarmış ünlü bir dahidir.


Yaşayabileceği hayatların akıl almaz manzarası arasında kendi gerçekliğine dönmeye çalıştığında mucize hızla kabusa dönüşür. Jason, bu gerçeklikler labirentinde, gerçek ailesine geri dönmek ve onları hayal edilebilecek en korkunç, yenilmez düşmandan, yani kendisinden kurtarmak için yürek parçalayıcı bir yolculuğa çıkıyor.


Blake Crouch, dizinin yaratıcısı, yazarı, yürütücü yapımcısı ve Matt Tolmach Productions’tan Matt Tolmach (“Jumanji” franchise, “Venom,” “Future Man”) ve David Manpearl ile birlikte yönetici yapımcısı. Joel Edgerton, başrol dışında dizinin yönetici yapımcılığını da üstlendi. Jakob VerbruggenRoxann DawsonLogan GeorgeCeline Held ve Alik Sakharov, Apple TV+ için Sony Pictures Television tarafından yapılan dizinin yönetmenleri.


https://www.youtube.com/watch?v=j6ucGt_Xp14


A
3 ay
Franklin (2024) | Michael Douglas | Apple TV+
< Resime gitmek için tıklayın >
Apple TV+, Akademi, Emmy ve AFI Yaşam Boyu Başarı Ödülü sahibi Michael Douglas’ın başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlendiği 8 bölümlük mini dizisi Franklin’in resmi fragmanını yayımladı.


Douglas’ın başrolünde Benjamin Franklin’i canlandırdığı dizi, 12 Nisan Cuma günü ilk 3 bölümüyle Apple TV+’ta dünya prömiyerini yapacak ve ardından 17 Mayıs 2024’e kadar her Cuma yeni bir bölümle ekranlara gelecek.


Pulitzer Ödüllü Stacy Schiff‘in 2005’te yayınlanan “A Great Improvisation: Franklin, France, and the Birth of America” adlı kitabından uyarlanan dizi, Benjamin Franklin’in kariyerindeki en büyük kumarın heyecan verici hikayesini anlatıyor. Aralık 1776’da Franklin, elektrik deneyleriyle dünya çapında ünlüdür, ancak Amerika’nın bağımsızlığının kaderi tehlikedeyken Fransa’ya gizli bir göreve çıktığında tutkusu ve gücü teste tabi tutulur.


70 yaşında, herhangi bir diplomatik eğitimi olmayan Franklin, mutlak bir monarşi olan Fransa’yı Amerika’nın demokrasi deneyini garanti altına almaya ikna etti. Şöhreti, karizması ve yaratıcılığı sayesinde Franklin, İngiliz casuslarını, Fransız muhbirleri ve düşman meslektaşlarına üstünlük sağlayarak, 1778 Fransız-Amerikan ittifakını ve 1783’te İngiltere ile yapılan son barış anlaşmasını tasarladı.


8 yıl süren Fransız misyonu Franklin’in ülkesine yaptığı en önemli hizmettir. Diplomatlar ve tarihçiler hala bu görevi ulusun tarihinde bir büyükelçinin tek başına yaptığı en büyük görev olarak görmektedir, çünkü Fransız yardımı olmadan Amerika Devrimi kazanamazdı.


Noah Jupe (“A Quiet Place”), Temple FranklinThibault de Montalembert (“Call My Agent!”), Vergennes kontu Charles GravierDaniel Mays (“Line of Duty”), Edward BancroftLudivine Sagnier (“Lupin”), Madame BrillonEddie Marsan (“Ray Donovan”), John AdamsAssaad Bouab (“Call My Agent!”), BeaumarchaisJeanne Balibar (“Irma Vep”), Madame Helvetius; ve Théodore Pellerin (“There’s Someone Inside Your House”), Marquis de Lafayette olarak dizide rol alan oyuncular.


Yaratıcı ekipte Douglas’ın yanı sıra Emmy ve WGA Ödüllü yazar ve yönetici yapımcı Kirk Ellis (John Adams) ile Emmy, WGA ve Pulitzer Ödülü adayı yazar ve yönetici yapımcı Howard Korder (“Boardwalk Empire”) yer alıyor. Emmy ve DGA Ödüllü yönetmen Tim Van Patten (“Masters of the Air,” “The Sopranos”) yönetmen ve yönetici yapımcı olarak görev alıyor.


Flame Ventures’tan Tony Krantz (Dracula), Eden Productions’tan Richard Plepler, ITV Studios America’dan Philippe Maigret ve Mark Mostyn de yönetici yapımcılık yapıyorlar. Kitabın yazarı Stacy Schiff, dizinin ortak yönetici yapımcısı. Franklin, ITV Studios America ve Apple Studios ortak yapımıdır.


https://www.youtube.com/watch?v=YPG4I2jPSRE


A
3 ay
A Gentleman In Moscow (2024) | Paramount+
< Resime gitmek için tıklayın >
Showtime, Ewan McGregor’ın başrolünde olduğu A Gentleman In Moscow adlı dizisinin resmi fragmanını yayımladı.


2016’da yayınlanan ve dünyada 4 milyondan fazla kopya satan aynı adlı Amor Towles romanından uyarlanan 8 bölümlük dizide McGregor, Rus Devrimi’nin ardından, yaldızlı geçmişinin onu tarihin yanlış tarafına yerleştirdiğini fark eden Kont Alexander Rostov’u canlandırıyor.


İdamdan kurtulan Rostov, bir Sovyet mahkemesi tarafından gösterişli Hotel Metropol’un çatı katındaki bir odaya sürgüne gönderilir ve bir daha dışarı adımını atması durumunda öldürüleceği tehdidinde bulunulur.


Yıllar geçtikçe ve Rus tarihindeki en çalkantılı on yıllarından bazıları otelin kapılarının dışında ortaya çıkarken, Rostov’un zayıflayan koşulları onun çok daha büyük bir duygusal keşif dünyasına girmesini sağlar. Otelin duvarları arasında yeni bir hayat kurarken arkadaşlığın, ailenin ve aşkın gerçek değerini keşfeder.


Mary Elizabeth Winstead, göz alıcı, tırnakları ile kazıyarak bir yerlere gelmiş sinema oyuncusu Anna Urbanova karakterine hayat veriyor.


Alexa Goodall, Kont’un beklenmedik genç arkadaşı Nina karakterini canlandırıyor.


Johnny Harris, çelişkili gizli polis memuru Osip karakterini canlandırıyor.


Fehinti Balogun, Kont’un üniversiteden en iyi arkadaşı Mishka rolünde karşımıza çıkacak.


Leah Harvey (Foundation), Paul Ready (Motherland), John Heffernan (Becoming Elizabeth), Lyès SalemBjörn Hlynur Haraldsson (Trapped), Dee AhluwaliaAnastasia Hille, (A Spy Among Friends), Daniel Cerqueira (The A Word), Leah BalmforthBillie Gadsdon ve Beau Gadsdon (The Crown) dizinin kadrosunda yer alan diğer oyuncular.


Ben Vanstone (“All Creatures Great and Small”), dizinin yürütücü ve yönetici yapımcısı.


McGregor, Lionsgate Television ve Paramount ortaklığında üretilen dizinin yönetici yapımcısı. Tom Harper (“War and Peace”), Xavier Marchand (“Nautilus”), Sharon HughffPancho Mansfield ve romanın yazarı Towles ile birlikte yönetici yapımcılık yaptı.


Sam Miller ve Sarah O’Gorman dizinin yönetmenleri.


https://www.youtube.com/watch?v=5PpUtjfZB5g


A
3 ay
Sugar (2024) | Apple TV+
< Resime gitmek için tıklayın >
Apple TV+, Oscar adaylı Colin Farrell’ın başrolünü ve yönetici yapımcılığını üstlendiği 8 bölümlük draması Sugar’ın fragmanını yayımladı.


Farrell’ın Amerikalı özel dedektif John Sugar’ı canlandırdığı dizinin ilk 2 bölümü 5 Nisan 2024 Cuma günü ekranlara gelecek. Kalan bölümler haftada 1 bölüm olarak yayınlanacak.


Sugar, edebiyat, sinema ve televizyon tarihinin en popüler ve önemli türlerinden biri olan özel dedektiflik hikayesinin çağdaş ve benzersiz bir yorumu. Dizide efsanevi Hollywood yapımcısı Jonathan Siegel’ın sevgili torunu Olivia Siegel gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Sugar, Olivia’nın başına ne geldiğini belirlemeye çalışırken aynı zamanda bazıları çok yeni, diğerleri uzun zamandır gömülü olan Siegel ailesinin sırlarını da ortaya çıkaracaktır.


Kirby (“The Sandman”), Amy Ryan (“The Wire”), James Cromwell (“Succession”), Anna Gunn (“Breaking Bad”), Dennis Boutsikaris (“Better Call Saul”), Nate Corddry (“Mindhunter”), Sydney Chandler (“Don’t Worry Darling”) ve Alex Hernandez (“Invasion”). dizinin kadrosunda yer alan oyuncular.


Sugar, aynı zamanda yönetici yapımcı da olan Mark Protosevich tarafından yaratıldı. Genre Films’den Audrey Chon ve Simon Kinberg dizinin yönetici yapımcılığını üstleniyor. İkili, Invasion’ın ardından Kinberg’ün genel anlaşma kapsamında olduğu Apple TV+ için imza attığı 2. dizileri. Sam Catlin, Scott Greenberg ve Chip Vucelich de yönetici yapımcı olarak görev alıyorlar. Fernando Meirelles (“City of God,” “Two Popes”) ve Adam Arkin (“The Offer”) dizinin yönetmenleri ve yönetici yapımcıları.


https://www.youtube.com/watch?v=twvPGxuEOEA


A
3 ay
The Girls On The Bus (2024) | HBO
< Resime gitmek için tıklayın >
Warner Bros. Television’ın Max Original drama dizisi The Girls On The Bus, iki bölümle 14 Mart Perşembe günü başlayacak ve ardından 9 Mayıs’a kadar haftada bir yeni bölüm Max’te yayınlanacak.


Yaratıcılar Amy Chozick ve Julie Plec’in imzasını taşıyan The Girls On The Bus, Chozick’in 2018 tarihli Chasing Hilary adlı anı kitabından esinlendi. Dizi, Chozick’in birden fazla başkan adayıyla birlikte kampanya otobüsünde siyasi muhabir olarak yaşadığı deneyimlerden ilham alan bir siyasi drama.


Melissa Benoist, Carla Gugino, Natasha Behnam, Christina Elmore, Brandon Scott, Griffin Dunne, Mark Consuelos ve Scott Foley dizinin kadrosunda yer alan oyuncular.


The Girls On The Bus izleyicileri, kusurlu başkan adaylarından oluşan bir geçit töreninin her hareketini takip eden ve bu yolda dostluk, aşk ve skandal bulan, her biri farklı habercilik tarzları ve kişilikleri olan dört kadın gazeteciyle birlikte kampanya yolculuğuna çıkmaya davet ediyor. Hikaye, geçmiş kampanya haberciliği dönemini romantikleştiren ve bir başkan adayını ve rekorlar kıran bir başkanlık kampanyasını haberleştirmek için tüm hayatını çöpe atan gazeteci Sadie McCarthy (Benoist) karakterine odaklanıyor.


Sadie otobüse biner ve sonunda Grace (Gugino), Lola (Behnam) ve Kimberlyn (Elmore) adlı üç kadın rakibi ile bağ kurar. Farklılıklarına rağmen kadınlar, şehirdeki en büyük pembe dizi olan Beyaz Saray için verilen mücadeleyi en ön sıradan takip ederken bir aile haline geliyorlar.

Rina Mimoun (Superman & Lois, Mistresses), dizinin yönetici ve yürütücü yapımcısı. Greg Berlanti ve Sarah Schechter, Berlanti Productions aracılığıyla yönetici yapımcılar. Jesse Peretzi pilot bölümü yönetti ve yönetici yapımcı olarak görev aldı. Melissa Benoist, dizinin yapımcılarından. Dizi, Berlanti Productions’ın Warner Bros. Television ortaklığıyla hazırlandı.


https://www.youtube.com/watch?v=mY5FmbI45YU


A
4 ay
The Gentlemen (2024) | Guy Ritchie | Netflix
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Netflix dizisi The Gentlemen’ın resmi fragmanı yayımlandı.


İlk gösterimi 7 Mart’ta yapılacak olan The Gentlemen, televizyon izleyicilerini ilk olarak Guy Ritchie’nin yazıp yönettiği, 2020’de vizyona giren aynı adlı filminde hayata geçirilen dünyanın yeni bir kesitiyle tanıştırıyor.


TV dizisindeki karakterler filmden tamamen farklı olsa da, The Gentlemen aynı özelliklere sahip olacak ve iyi tasarlanmış bir dizi yeni numara yer alacak.


Filmde Matthew McConaughey, İngiltere’de yaşayan ve İngiliz aristokrasisinin nakit sıkıntısı çeken üyelerinin mülklerinde saklanan devasa bir esrar işini yöneten Amerikalı Mickey Pearson’ı canlandırmıştı. Mickey, Londra’da kurduğu son derece karlı marihuana imparatorluğunu satıp, karısı Rosalind (Dockery) ile birlikte huzur içinde emekliye ayrılarak ülkesine dönmek istiyordu. Ancak bu durum bölgesini ele geçirmek isteyen her türlü suçluyu ortaya çıkarır ve Pearson’ı komplo, entrika, rüşvet ve şantaj girişimlerinin tam ortasına düşürmüştü.


Theo James (White Lotus), beklenmedik şekilde babasından miras kalan, efsanevi Mickey Pearson’a ait Avrupa’nın en büyük esrar imparatorluğunun tepesinde oturduğunu fark eden bir aristokratın kendisinden uzaklaşmış olan oğlu Eddie Halstead karakterini canlandırıyor. Üstelik Britanya yeraltı dünyasından bir grup tekinsiz karakter bu işten pay istemektedir. Ailesini, özellikle de azılı suçlu Bobby Glass (Ray Winstone) olmak üzere onların pençesinden kurtarmaya kararlı olan Eddie, gangsterleri kendi oyunlarında alt etmeye çalışır. Ne var ki kendini suç dünyasına kaptırdıkça bu işlerden zevk almaya başlayacaktır.


Kaya Scodelario, uyuşturucu operasyonunun günlük işlerini yürüten, Bobby’nin zahmetsizce modaya uygun ve acımasız kızı Susie Glass’ı canlandırıyor.
Daniel Ings (I Hate Suzie), Joely Richardson (Lady Chatterley’s Lover), Vinnie Jones (Lock, Stock and Two Smoking Barrels), Giancarlo Esposito (Better Call Saul), Chanel Cresswell (This is England), Michael VuMax Beesley (Hijack), Jasmine Blackborow (Marie Antoinette), Harry Goodwins (In His Hands: The Emergence), Dar Salim (The Covenant), Pearce Quigley (Detectorists), Ruby Sear ve Peter Serafinowicz (The Tick) dizinin kadrosunu oluşturan diğer oyuncular.


Richie, dizinin yaratıcısı, ortak yazarı, yönetici yapımcısı ve ilk 2 bölümün yönetmeni olarak aksiyon dramasının başında yer alıyor. Matthew Read (Peaky Blinders), dizinin ortak yazarı ve yönetici yapımcısı. Miramax TV’den Marn Davies, Ivan Atkinson, Marc Helwig, Moonage Pictures’tan Will Gould ve Frith Tiplady de yönetici yapımcı olarak görev aldılar. Hugh Warren, dizinin yapımcısı.


https://www.youtube.com/watch?v=gnpfKsqeMrM&pp=ygUVdGhlIGdlbnRsZW1lbiBuZXRmbGl4


https://www.youtube.com/watch?v=wyEOwHrpZH4&pp=ygUVdGhlIGdlbnRsZW1lbiBuZXRmbGl4


DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.