O

Binbaşı
30 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme (?)
732 (Bu ay: 26)
Gönderiler Hakkında
O
2 hafta
Black State | PS5 | ANA KONU - Türkçe Dublajlı
< Resime gitmek için tıklayın >
Hikayenin konusu: "Eski bir askeri efsane, gizemli bir görev için çağrılır: esir bir bilim insanını kurtarmak ve büyük bir felaketin ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak bizim görevimiz. Gizemli Mimarlar tarafından verilen görev de, bilinmeyen bölgedeki bazı kapılar dan geçip öngörülemeyen ve tehlikeli yerlere gidiyoruz. Her kapı yeni sırları ve zorlukları ortaya çıkarır ve bu tehlikeli manzarada yolunu bulmalı, her eşiğin ardında onu neyin beklediğini keşfetmeli, görevini tamamlamalı ve gizli gerçekleri ortaya çıkarmalıdır."
< Resime gitmek için tıklayın >
https://www.youtube.com/watch?si=UvsxshO0QtWu_RGo&v=JQOB0PLJeAY&feature=youtu.be


Kabus 22'nin geliştiricilerinden olan Kadir Demirden'in de kurucularından olduğu Motion Blur şirketinin ilk oyunu "Black State" bugün duyuruldu. Üçüncü şahıs bakış açılı aksiyon macera türündeki oyun grafikleri ile dikkat çekerken Metal Gear Solid'i aldırmıyor değil.
O
geçen ay
FİRMALARA TÜRKÇE DİL DESTEĞİ İÇİN MAİL ATIYORUZ!
Genelde firmalar atılan mailleri cevaplamazlar. Kanımca cevaplayan firmalar TR ekleme konusunda potansiyeli olan firmalardır. Otomatik cevap atmayan, talebimize kendileri cevap veren firmalara ulaşmaya çalışmalıyız. İşte bu firmaları bulup mail ile talebimizi ileteceğiz. Rockstar yada Ubisoft gibi markaların yerine daha çok yeni ve indi yapımlar yapan firmaları tercih edelim ki amacımız daha gerçekçi olsun.

Sizin de ulaştığınız ve cevap aldığınız firmaları buraya paylaşın.
O
3 ay
Kısa Filmler Bölümü
Açıklama;
Buraya izleyip beğendiğim kısa filmleri eklemeye çalışacağım. Sizlerinde izleyip beğendiği filmler varsa bu konu altında paylaşır ise sevinirim.


https://www.youtube.com/watch?si=A7SimSNLwWl0olZM&v=7XKDPRLJSVU&feature=youtu.be
O
9 ay
Remake \u0026 Remastered Beklediğimiz Oyunlar ve Haberleri - [ANA KONU]
Merhaba arkadaşlar, bu bölüme her gün Remake ve ya Remastered'ini beklediğim bir oyunun bilgisini paylaşmaya çalışıcam. Bu sayede unutmaya yüz tutmuş oyunları tekrar şahlandırıp bilmeyen oyanamayan arkadaşlara da tanıtmış olacağımı düşünüyorum.

Ayrıca sizinde paylaşmak istediğiniz oyunlar var ise yazmanızı ve anlatmanızı rica edicem. Unuttuğum oyunları hatırlamamı bilmediğim oyunlarıda öğrenmemi sağlarsanız sevinirim.

İlk Oyunumuz dan başlayalım ozaman;

< Resime gitmek için tıklayın >
2080'de geçen hikaye, Dan Marshall ve ekibinin robot topluluğunu kontrol altına almak için Tokyo'ya gönderilmesiyle başlıyor; robotlar topluma sızmaya başlamış ve yavaş yavaş fark edilmeden yönetimi ele geçirip insanlığı yok etmek istiyor. Son derece zeki robotik düşmanlarla heyecan verici çatışmalar yapıp, ekibinizin güvenliğini sağlamalısınız. Taktiksel düşünmeli, zorlayıcı, gerçek zamanlı, ahlaki kararlar almalı ve takım arkadaşlarınızla güven ortamı oluşturmalısınız. Oyun gears of war'ın atası olarak kabul edilebilir ve savaş mekanikleri bu gün bile bir çok oyuna kök söktürür. Remakesini beklemeden şimdi bile zevkle oynayabilirsiniz.

Platformlar: PlayStation 3, Microsoft Windows, Xbox 360


İkinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Amy, 2012'de piyasaya sürülen, VectorCell tarafından geliştirilen ve Lexis Numérique tarafından yayınlanan bir hayatta kalma korku video oyunudur. Oyunumuz, doğaüstü güçlere sahip otistik bir çocuk olan Amy ve onun koruyucusu Lana'nın yolculuğunu anlatmakta. Amy'nin bağışık olduğu (ve Lana'yı iyileştirebildiği) zombi tipi bir enfeksiyondan mustarip bir şehirde, Lana, onu enfekte olanlardan korurken sık sık iyileşmek için yanında kalmak zorundadır.

Oyunun ilk başında Lana ve Amy, trenle seyahat ederken, bir patlama treni raydan çıkarır.Uyanıp trenden kaçmaya çalışırken insanların tuhaf bir enfeksiyon yoluyla canavarlara dönüştüğünü keşfederler. Ayrıca Silver City'ye ulaşmaya çalışırlarken Amy'yi kontrol etmeyi ve onun özel güçlerinden yararlanmayı amaçlayan bir organizasyon olan Phoenix Vakfın dan da kurtulmaları gerekmektedir. 

Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360


Üçüncü Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Beş yüz yıl önce iblis kral Astaroth tarafından ölümsüzlükle lanetlenen Bryce adında esprili bir iblis avcısını kontrol ediyoruz.Ana hikayemiz modern zamanlarda geçiyor ve şehrimizi iblislerden kurtarmaya çalışiyoruz. Kahramanımız ölümsüz olduğu için ağır yaralanmalar onu durduramıyor.Bölümler içinde Bryce'nin vücut parçaları savaş esnasında kopsa bile savaşmaya devam ediyoruz. Tek yapmamız gereken parçalarımızı bulup yerine takmak...

Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360


Dördüncü Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >

Yıl 2084 Neo-Paris deyiz, anılar artık dijitalleştirilebiliyor, satın alınabiliyor ve satılabiliyor. Mahremiyet ve mahremiyetin son kalıntıları da, 21. yüzyılın başında silinip süpürüldü.

İnsanların zihinlerine girip anılarını çalma ve hatta değiştirme becerisine sahip eski elit anı avcısı Nilin'i kontrol ediyoruz. Nilin, hapishaneden kaçtıktan sonra tek arkadaşının yardımıyla kimliğini geri kazanmaya yönelik bir göreve çıkıyoruz.

Platformlar: Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360


Beşinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Heart of Darkness, 1998 yılında Amazing Studio tarafından tasarlanıp Interplay tarafından dağıtılan Windows tabanlı bilgisayar ve Playstation oyunudur. Orkestral müzik kullanılarak çıkarılan ilk oyunlardan birisidir. Gölge benzeri hayaletler tarafından kaçırılan köpeğini kurtarmaya çalışan Andy adlı bir çocuğun rolüne bürünüyoruz. Oyun yaklaşık yarım saatlik hikaye anlatan sinematik sekanslara, binlerce 2D animasyonlu kareye sahiptir ve önceden oluşturulmuş arka plan manzaralarını kullanır. Heart of Darkness, Another World ile tanınan oyun geliştiricisi Éric Chahi tarafından yaratılmıştır.

Platformlar: Microsoft Windows, PlayStation


Altıncı Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyunumuz, Şeytanların Efendisi Fleming tarafından yakalanan kız arkadaşı Paula'yı kurtarmak için Lanetliler Şehri'ne giden ve şehrin kötülükleriyle savaşan Meksikalı iblis avcısı Garcia Hotspur'u konu alıyor. Shadows of the Damned, Goichi Suda ve Shinji Mikami işbirliğinin çok güzel bir ürünüdür.

Platformlar: PlayStation 3, Xbox 360


Yedinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Ico, Sony Computer Entertainment tarafından PlayStation 2 için 2001 yılında çıkarılan Aksiyon-macera oyunudur. Fumito Ueda tarafından "çocuk kızla karşılaşır hikayesi" üzerine tasarlanmıştır. Kahramanımız, köyünün kötü bir alamet olarak gördüğü boynuzlarla doğan Ico adında genç bir çocuktur. Köylüler onu terk edilmiş bir kaleye kilitler. Kaleyi keşfederken Ico, kale kraliçesinin kızı Yorda ile karşılaşır. Kraliçe, kendi ömrünü uzatmak için Yorda'nın vücudunu kullanmayı planlıyordur. Bunu öğrenen Ico, onu almaya çalışan karanlık yaratıklardan korumak için Yorda'yla birlikte kaleden kaçmaya çalışır.

Platformlar: PlayStation 3, PlayStation 2


Sekizinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun, II. Dünya Savaşı sırasında Alman işgali altındaki Fransa'da geçiyor ve İrlandalı bir yarış arabası sürücüsü ve tamircisi olan Sean Devlin'i konu alıyor. The Saboteur'un oynanışı araba sürmeyi, ateş etmeyi, yakın dövüşü ve keşfetmeyi birleştirir. Oyuncular, Sean'ın saniyeler içinde yüksek binalara tırmanmasına olanak tanıyan parkur becerileri gibi çeşitli silahlardan ve yeteneklerden yararlanabilirler. Oyun, Paris'in çeşitli ilçelerinden ve çevredeki kırsal alanlardan oluşan açık bir dünyaya sahiptir.

Platformlar: PlayStation 3, Microsoft Windows, iOS, Xbox 360, BlackBerry


Dokuzuncu Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Rain, yirminci yüzyılın ortalarındaki Paris'ten esinlenen bir kasabada küçük bir çocuğu yönettiğimiz macera bulmaca oyunudur. Oyunun açılışında penceremizden dışarı bakarken siluet den oluşturan yağmurun şekillendirdiği bir kız görüyoruz. Ardından devasa ve tehditkar başka bir siluet onu kavalamaktadır. Duruma meraklanıp penceremizden atlayıp kızın peşine düşeriz.

Platformlar: PlayStation 3


Onuncu Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
I Am Alive de, inandırıcı, karanlık ve güvensiz bir kıyamet sonrası dünyada hayatta kalan bir karakteri canlandırıyoruz. İnsan ırkının çoğunu yok eden, dünya çapında felaket niteliğindeki olaydan bir yıl sonra, uzun süredir kayıp olan karımız ile kızımızla yeniden bir araya gelip, şehirde hayatta kalmaya çalışacağız.

Platformlar: PlayStation 3, Microsoft Windows, Xbox 360


Onbirinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun, hack and slash oynanışı unsurlarını içeren bir aksiyon-macera oyunudur. Oynanışı, yakın dövüşe odaklı ve menzilli saldırı fırsatları sunan dövüş sanatları sitillerini içermektedir. Hikaye Kuzgun Lord adlı şeytani bir savaş ağasına karşı kullanıldığı söylenen bir kılıç olan Cennetsel Kılıç etrafında dönüyor. Oyun, Nariko'nun Bohan'ın güçleriyle savaşmasıyla başlıyor. Kılıçla savaşırken hayati bir darbe alır ve öldüğünü düşünürken, bir tarlada uyanır. Kılıcın içindeki güç uyanır, parlayarak karşısına geçer ve Nariko'ya olanları anlatır.

Platformlar: PlayStation 3


Onikinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun, 'Kutaro' adlı karakteri kontrol ettiğimiz yandan kaydırmalı bir platform oyunudur. Hikayemiz, sahte folklorik karakterlerin yaşadığı, Dünya'nın Ay'ını temsil eden içbükey bir dünyada geçiyor. Ay ışığının aydınlattığı karanlık bir gecede Kutaro adında genç bir çocuk, kötü niyetli Ay Ayı Kralı tarafından siyah bir kaleye götürülür ve burada bir kuklaya dönüştürülür. Eve dönüş yolunu bulma konusundaki macerada kukla Kutaro'ya yol göstermeye çalışıcaz.

NOT: Oyunun Avrupa verisyonunda Türkçe Dublaj desteği de bulunmaktadır.

Platformlar: PlayStation 3


Onüçüncü Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >

Extermination, PlayStation 2 için 2001 yılında çıkan bir hayatta kalma-korku video oyunudur. Oyun bir Enfeksiyon Sistemine de sahiptir. Geleneksel sağlık barının yanı sıra bir de "Enfeksiyon Oranı" da bulunmaktadır. MTS Yatağı adı verilen özel bir makine kullanılarak virüsle mücadele edilebilir. Ancak bu aynı zamanda sınırlı bir ürün olan MTS aşısını da gerektirir. Dennis'in sağlığı enfekte olduğunda sıfıra ulaşırsa bir yaratığa dönüşecek ve ölecek, bunun sonuçunda oyun bitecektir. Oyun, "Kırmızı Işık Takımı"nın bir parçası olarak ABD Deniz Kuvvetleri'nin Force Recon üyesi Çavuş Dennis Riley'ye odaklanıyor. Antarktika'da bulunan Fort Stewart üssünden bir imdat çağrısı alıyoruz. Çağrı üzerine tesisi araştırma görevine gidiyoruz.

Platformlar: PlayStation 2


Ondördüncü Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Oyun, 1. filmdeki olaylardan kısa bir süre sonra, Antarktika'daki U.S. Outpost 31'de başlıyor. ABD Özel Kuvvetlerinden iki ekip, ABD kampını ve yakındaki Norveç kampını araştırmak için gelmiştir ( Devamını oynayarak öğrenebilirsiniz )

Platformlar: Microsoft Windows, PlayStation 2, Xbox


Onbeşinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
The Getaway, Team Soho tarafından geliştirilen ve Sony Computer Entertainment tarafından PlayStation 2 için yayınlanan bir aksiyon-macera video oyunudur. Oyunun tamamı Londra'da tek bir gün içinde geçiyor ve iki karakterin bakış açısıyla oynanıyor: eski mahkum Mark Hammond ve Flying Squad'dan Dedektif Memur Frank Carter.

Platformlar: PlayStation 2


Onaltıncı Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Şiddetli bir Kuzey Kutbu fırtınasında, ABD Sahil Güvenlik Subayı olan Tom Hansen'in okyanus açıklarında bulunan rus fırkateynini araştırması için gönderilmesi ve sonrasın da gelişen olaylar ele alınmaktadır. Oyunumuz TPS kamera açısına sahip bir korku oyunudur.

Platformlar: PlayStation 2, Microsoft Windows, Xbox


Onyedinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Bu seriyi açıklamaya gerek yok diye düşünüyorum.

GOW 1 - GOW 2 - Chains of Olympus - Ghost of Sparta 'nın Remake ve GOW Ascension' un Remastered olması gerekiyor.

Platformlar: PlayStation 3, PlayStation 2


Onsekizinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Ateşli aksiyon mücadelesini açık dünya özgürlüğüyle birleştiren aksiyon-macera oyunu...

Oyuna bir metal konserinde başlıyoruz. Eddie isimli bir asistan karakterin, üç kişiden oluşan bir metal gurubunun malzemelerini hazırladığı, cihazlarının akortlarını yaptığı, sahnedeki animasyonlara yön verdiği bir işin içindeyiz. Derken sahneye çıkan gurubun kendince light bir metal havası katarak, metalin içine metal ile bağdaşamayacak sesler katmasıyla metal müziği resmen katletmelerini izliyoruz. Derken bir sahne kazası yaşanıyor ve karakterimiz ölümle yüzleşiyor. Uyandığımızda brutal diyara geçmiş oluyoruz. Bambaşka bir evren ve düzen ile karşı karşıyayız. Burada herşey metal ile iç içe. Fakat topraklar metali hapsetmek isteyen güçler tarafından ele geçirilmiş durumda. Olayları anlamamızı ve bir nevi eğitim mahiyetindeki kısmı geçerken Olivia isimli karakterle tanışıyoruz ve metali kısıtlamaya çalışanlara karşı direnen guruba dahil oluyoruz.

Platformlar: PlayStation 3, Linux, Microsoft Windows, Xbox 360, MacOS


Ondokuzuncu Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
The Suffering , eski karısını ve iki çocuğunu işlediğini hatırlamadığı bir suç nedeniyle idam cezasına çarptırılan Torque'un hikayesine odaklanıyor . Maryland kıyısı açıklarındaki Carnate Adası'ndaki Abbot Eyalet Hapishanesi'ne vardıktan kısa bir süre sonra adayı vuran bir deprem , hapishanenin adanın geçmişinden gelen doğaüstü tehditlerin saldırısına uğramasına neden olur. Özgür kaldıktan sonra Torque, kendi kişisel şeytanlarıyla yüzleşirken, bir yandan da ailesine gerçekte ne olduğunu hatırlamaya çalışırken özgürlüğe giden yolda savaşmaya çalışır. Oyun, oyuncuların oyun tercihlerine bağlı olarak üç farklı son içermektedir.

Platformlar: PlayStation 2, Microsoft Windows, Wii, Xbox

Yirminci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >
Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington eyaletinin kırsal Greenvale kasabasında 18 yaşındaki Anna Graham'ın cinayetini araştırıyoruz. Dava normal bir cinayet olayından, boyutlar arası paranormal olaylara kadar uzanıyor.
Ayrıca; Deadly Premonition 2 A Blessing In Disguise adlı bir devam oyunuda bulunmakta.

Platformlar: Nintendo Switch, Microsoft Windows, PlayStation 3, Xbox 360

Yirmikinci Oyunumuz;

< Resime gitmek için tıklayın >

Oyunu Osamu Tezuka tarafından yaratılan Japon manga serisi Dororo'ya dayanmaktadır. Hikâye vücudunun büyük bir kısmı kırk sekiz şeytan tarafından çalınan yerine protez takılan Hyakkimaru adında bir kahramanla ile ilgilidir. Hyakkimaru, müttefiki hırsız Dororo ile birlikte kırk sekiz iblisin hepsini yenip parçalarını geri alacağı bir maceraya atılır.

Platform: PlayStation 2

Galiba aktarabileceğim başla oyunum kalmadı. Umarım paylaştığım bu oyunlar sizin için yararlı olmuşlardır. Aklınızda varsa unutulmuş oyunlara eklemeler yaparsanız sevirim.

Sevgiyle kalın arkadaşlar...
O
11 ay
🚨TÜRKİYE OYUN SEKTÖRÜNE DUYURUMUZDUR🚨
AlıntıDIR;

Yeni Projemiz İle Birlikte Türkçenin Oyun Dünyasındaki Gücünü Artırmayı Hedefliyoruz

Atarita olarak, yaklaşık bir aydır üzerinde çalışmakta olduğumuz yeni projemiz TDB’yi (Türkçe Dil Birliği) duyuruyoruz. Türkçenin oyun dünyasındaki gücünü bambaşka bir konuma taşımayı hedeflediğimiz Atarita TDB projesinde; Disco Elysium, League of Legends ve Fortnite gibi popüler çevirileriyle tanınan Türkiye’nin en büyük lokalizasyon şirketlerinden olan Locpick ile bir araya geldik.

Atarita TDB adı altında tamamen organize bir topluluk oluşturarak operasyonlarımızı sürdüreceğiz.
İnternet sitesi aracılığıyla her ay yüz binlere, sosyal medya adresleriyle de milyonlara hitap eden Atarita, yüzlerce oyun şirketiyle aktif olarak iletişimini sürdürüyor. Bu noktada oyuncular olarak sesimizi yeterince duyurabilirsek, Atarita TDB olarak şirketlere ulaşmak konusunda sorun yaşamayacağız ve Türkçe dil desteği talebimizi ilgili markalarla birebir görüşeceğiz.

Web Sitesi : https://www.atarita.com/atarita-tdbyi-duyurmaktan-gurur-duyuyoruz//

Twitter : https://x.com/Ataritacom

Destek vermek isteyenler için.
Discord : https://discord.com/invite/atarita
O
3 yıl
Saints Row: The Third Online Topluluk
Merhaba arkadaşlar...

Aktif olarak PS de Saints Row: The Third oynayan arkadaşlarımız burada PSN ID'lerini ve yaşlarını yazarlarsa oyun içinde güzel gruplar oluşturabiliriz diye düşünüyorum. Bu sayede oyunu yalnız oynamak zorunda kalan arkadaşlarımız ya da aktif grup arayan arkadaşlarımız birbirlerine daha kolay ulaşabilirler.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.