L

Teğmen
14 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
77 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
L
12 ay
Ücretsiz Online Kütüphane,Dergi, Kitap, ve Arşiv Yayınları
Faydalandığım yerli, yabancı dijital kaynakları liste olarak paylaşıyorum. İlgi alanınıza göre kurcalayarak mutlaka faydalanacağınız bir şeyler bulacaksınız.

1.archive.org
Bu siteyle ilgili gördüğüm en güzel tanım "modern zamanın İskenderiye kütüphanesi" olmuştur. Yerli, yabancı sadece yazılı değil aradığınız konuyla ilgili birçok dosya formatında kaynaklar bulabileceğiniz dijital oluşumdur.
https://archive.org/ 

2.TÜBİTAK Popüler Bilim Dergileri e-arşiv sayfası

Bilim ve Teknik Dergisi 1967'den, Bilim Çocuk Dergisi 1998'den ve Merakli Minik Dergisi 2007’den bugüne arşivlerini ve güncel sayılarını PDF olarak okuyabilirsiniz.

https://services.tubitak.gov.tr/edergi/yillaraGoreArsiv.htm

Sürekli güncel tutmaya çalışacağım konudaki diğer kaynaklara için aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://inndustry.blogspot.com/2020/12/ucretsiz-online-kutuphanedergi-kitap-ve.html
L
6 yıl
BuzzFeed Anasayfasında Türkler Suriyelilerden Bıktı Konusu
< Resime gitmek için tıklayın >

Konuya anasayfadan da ulaşabilirsiniz.

500 kişilik anketin sonuçları da konuda mevcut. Bizi duygularıyla yönetenler durumun farkında değilken,yabancı da olsa en azından birilerinin

durumdan haberdar olması güzel


Direkt Link:http://www.buzzfeed.com/hayesbrown/turkey-is-really-really-tired-of-syrias-refugees#.vvWk4LgWMp
L
6 yıl
Bu Hafta İçin Kitap Tavsiyesi Franz Kafka-DAVA
O kadar çok dava konusunu açılınca bu kitabın tavsiyesinin konu dışına daha çok yakıştığı ortada.

Ayrıca avukatlardan dava açacaklar için sıcak fırsatlarda kampanya bekliyoruz.(!)

Kitabın ilk 25 sayfasına Kitaba Gözat'a tıklayıp, bakabilirsiniz.

https://canyayinlari.com/Franz-Kafka/Dava/9789750722257

< Resime gitmek için tıklayın >
L
7 yıl
e2 yi Açın Belgeselde Devre Kartlarından Altın Elde Etmeyi Gösteriyor
Belki merak eden vardır. Biraz geç açtım konuyu.

Hınzır Bilimciler programın adı

Orijinal Adı Bang Goes the Theory - BBC

Buldum o bölümühttps://www.youtube.com/watch?v=tq_FiKu03PU
L
7 yıl
Kanal D 112 Acil Ne Saçma
İlk defa izliyorum. Eleman internet kafe kavgasında bıçaklanıyor. Ameliyathanede tespih çekiyor. Doktorlar metin ezberlemiş gibi konuşuyor. Diğer oyuncular da çok kötü rol yapıyor.911 li bir program vardı. Ona mı özendiler. Hiç olmamış
L
7 yıl
Ankara'ya Ne Olmuş?
Bir süredir Ankara'ya gelemiyordum. Dün gelebildim. Bugün kafe ,AVM işlerini hallettiksen sonra canım kestaneli dondurma çekti.Özsüt'te bulamadım Malinka dondurmacısından dondurmamı yedikten sonra diğer alacaklarım için Kızılay,Sıhhıye dolanıyorum. Metro'nun yürüyen merdivenlerinin en fazla çalışması gereken zaman hafta sonu olması gerekirken yine arızalı şaşırmıyorum nedense . O kadar zor bir şey olmasa bakım planlaması yapmak.planlamacı olunca aklımda senaryolar neyse iş düşünme diyorum. Merdivenlere millet sığamıyor devamlı yüksek perdeden "Açım yavrularım açım" diyen aç bir teyze yolu işgal etmiş.Kimsede para vemiyor inandırıcı değil demek ki.

Neyse zar zor Metroya girdim.Yıllardır başıma bela olan bitiremediğim yüksek lisansım var bir faydasını görelim, hem de yeni Ankarakarttan indrimli olanını alayım dedim. garson giyimli çocukları gişelerin önüne koymuşlar sistem yok diyorlar. Biz sıra aldık ama diyor teyzenin biri. Teyze bir işlem yapamıyoruz.

Sordum.Ne zaman gelir? Bilmiyoruz ama öğlen 13.00 de gelecek diyorlar. 14.30 da gittim yine yoktu. sorumlu amir var mı ? Var da o da aynısını der her işte olduğu gibi amirler halkla muhattap olmuyor. doping adsl,n11,superonline,ttnet hepsine sormuşluğum vardır ben halledeyim diyor diyorum sen halledemiyorsun işte bağla amirine ses yok.

Personelden biri Pazartesi gelin garanti alırsınız dedi.Devlet şifresinde de sistem yoktu onda bekleyip alabilmiştım.Bu sistem nerededir acaba "var mı bir haber alan var mı gören" Pazartesi olmadığım için bir kesirin 3te 1ini alıp

Gittim gaz almaya meğer gaz karaborsaymış. Bir de karaborsa günleri hatırlatırlar seçmene 200 TL ateşledim 90 TL anca alabilirsiniz dedi güzel veznedar hanım.

Tadımlık doğalgazımı aldım. Teyze geldi senin gözün iyi görüyordur. ben ne kadar gaz aldım dedi. buradaki miktar 75 mi 77 TL mi neydi. çok az ama dedi. Dedim teyze bunun kdv si var. Hizmet bedeli o var bu var dedim. Benim dediklerim tatmin etmedi PTT gişesine sordu.kızım buradda ben ne kadar gaz aldım dedi. ING gişesinin kağıdı. mutaassıp veznedar bacım anlayamadım teyze dedi. Teyze dedi yanındaki kıza bi sor o daha bilgili gibi dedi (benim güzel dediğim bu kız demek ki bilgili izlenimi de veriyor )

Metroda yürümek zordur. Sadece haftasonu dışarı çıkıp kural tanımaz yürüyenler,sadece vitrine odaklanan vitrin güzelleri yani her tarafınıza dikkat etmeniz lazım.çarpışmamak için. Bir tehlike olmadığı halde böyleyken aksini düşünmek istemiyorum.

Sakarya caddesine gittim sıvı Propolis siparişini gerçekleştirmek için Aktarlara giderken, heykelde küçük çaplı bir eylem vardı.Biraz izledim. kahraman askerlerimiz için genelde emekli askerlerdi galiba onların eylemi vardı. Harbiye marşını söylediklerinde askerde botların rezilliğinden ayağım su toplayana kadar,sesim kısılana kadar kamuflajımı sıksam su akacak, kabak kafalı haldeki günlerim geldi. hemen uzaklaştım oradan ürperdim. kazık mı yedim bilmem bir cam şişeye 59 TL verdim. aklımda deli sorular. acil istediler internetten alamadım.

Biraz ilerledim aradıklarından dönmem gerekti Abdi İpekçi parkında bir tentelik oturacak yeri kaplamış.Büyük bir işçi direnişi gördüm. İş Aş Barış yazmışlar. Açmışlar kürtçe parçalarını umarsızca halaya benzer bir aktivitede bulunuyorlar. Bir küçük çocuk annesine Anne biz de oynayalım mı dedi. Annesi: oğlum tanımıyoz baksana bıyıklı kara amcalar gel gitme dedi. sanki beyaz bıyıksız olsalar halay başı olacak istemsizce güldüm kadın da utandı. pot kırdığından mı artık neyse.sonra arkadaşı aradım otobüse zaten binemeyeceğim kart yok.kartınız var mı diye de dilenmem. dolmuş seyrek gelir diye arkadaşı getirdim hızla uzaklaştım merkezden. Herşeye rağmen severim memleketimi ama nüfus inanılmaz artıyor.

Bu yazının başlıkla alakasını soran için. sorumun cevabını sistemin yokluğuna bağladım.

Belki özlem duyanlar vardır anlatayım dedim. Özlenecek bir şey anlatmadım ama.

Ankarada iken sürekli şikayet ederim ama gidince de Ankara'yı ararım böyle bir ikilemle yola devam.
L
7 yıl
Bizim Taraftarımıza Oyuncumuza Laf Atanlara Bakın
Her maçımızda eleştirecek sebep arayan rakiplerimizin durumuna bakın.1 maçta bu kadar çöp,bu kadar meşale,penaltılarda olay çıkaran başka takım var mıdır? 2 Türk takımı değilde sanki kan davası olan 2 aşiret gib oynadılar.

Birazcık fairplay
L
7 yıl
Yine Uzatmalarda Gol Yedik
Bu nasıl bir durumdur. Çoğu Avrupa maçında uzatmalarda ya da bitişe dakikalar kala gol yiyoruz.Yine aynısı oldu Evimiz diyeceğimde olmayan evimizde umarım işi bitiririz.
L
7 yıl
İsrail'den Türk mallarına boykot
İSTANBUL - Rami Levi ve Blue Square, Türk firmalarının ürünlerini raflarından kaldıracaklarını, ancak Türkiye'de üretilen ama kendi markalarını taşıyan ürünleri, stokları bitene kadar satmayı sürdüreceklerini de kaydetti.

İsrail'in Kanal 10 Televizyonu, süpermarket zincirlerinin bu kararının Türkiye için yaklaşık 93 milyon dolar dolayında kayıp anlamına geleceğini öne sürdü.

''İsrail'e düşman ülkelerin mallarını satmayız''

Brand For You'nun CEO'su Rafi Sheffer de Türkiye'deki üreticilerle bağlarını kesmeleri konusunda henüz bir karar almadıklarını söyledi. İsrail'deki en büyük süpermarket zinciri Super Sol'un de boykot uygulamasına katılması da bekleniyor.

Şirket, Türk mallarının çok daha ucuza gelmesine rağmen, İsrail'e düşman bir ülkenin mallarını satmanın ilkelerine aykırı olduğunu iddia etti.

Kaynak:http://www.dunya.com/israilden-turk-mallarina-boykot-234032h.htm
L
8 yıl
Hilbert rekor kırıyor :)
Roberto Hilbert, Bayer Leverkusen forması ile mücadele ettiği Bundesliga'da bir sezonda en çok penaltı yapma rekorunu ele geçirdi.

Eski Kartal Bundesliga da Rekor Kırdı
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.