Yapan var mıdır ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Yurt ortamında özellikle geceleri bağıran Çağıran molozların sesini duymamak, kulağa taktığın an uykuya daldığında rahatsız etmeyecek, otobüste vs kullanabileceğim Bluetooth kulaklık öneriniz var mı dediğim gibi dış sesleri kesmesi çok önemli benim için geceleri yan odada böğüren aptalların sesinden uykuya dalamıyorum Not: Kulaküstü değil kulakiçi tercihimdir |
Direk konuya giriyorum TYT : Yine en belirleyici ders Türkçe. Alışık olduğumuz orta-zor Türkçe ve normal sayılabilecek ama Türkçeden vakit kaybedip panikle diğer dersleri çözen adayları dikkat eksikliğiyle dökmeye yönelik bir sınav. AYT(sayısal) : Açıkçası Ösym nin 2020 ile başlayan kolay AYT hazırlama yanlışına düştüğünü düşünüyorum. Matematikte 2 soru Fende de fizikte 1 soru zor sayılabilecek düzeyde. Alan Yeterlilik Testini ısrarla bu seviyede hazırlamaları sıralamalarda yine yığılma dediğimiz olumsuz duruma neden olacak gibi. 1 yanlışla onlarca kişinin gerisine düşmeye neden olan can sıkıcı bir durum. 2020x şu 2021 x bu gibi bir tahminim yok ama AYT ye hakkıyla çalışan kişinin ful veya 1 bilemedin 2 yanlış yapmaması zor gibi. Sonuçların geleceğiniz için hayırlı olmasını dilerim. Ekleme : AYT de Limit Türev İntegral ve diğer konuların kaldırılmasının 2020 deki gibi sınavın bütün dengelerini bozduğunu düşünüyorum. |
Arkadaşlar denemede yanımdaki GS formalı çocuk Söylenmedi hiç sana layık düşler Aşkın olayım falan diyip durdu sınav boyunca. Anısı var sanırım ama bir hayli sinir oldum, çıkışta Fenerli arkadaşlarla Şampiyon Fener diye bağırttık formasıyla dershanenin önünde |
Tıpı fakir , memur çocukları okur genelde Tıp yazanların çoğu parası için yazar Tıpta eğitim milattan önceki sistemlerle aynıdır, hoca slaytı verir it gibi slaytı ezberler geçmiş yıllarda sorulan çıkmış sorulara bakar sınava girersin ilk 3 sene. Sonraki senelerde sözlü sınavlar vardır hocanın keyfi o gün yerinde değilse kitaptaki en kenarda köşede şeyi sorar ve gluteus maximusunu yırtsan da o sözlüden kalırsın. Burada her şey hocaya bağlı eğer Ali Vefa , Hekimoğlu falan değilsen. Tıpta senden beklenen verilen bilgiyi kutsal kitap ezberler gibi ezberlemendir. Bilmediğin bilgiyle sınavlarda mümkünatı yok doğru cevabı bulamazsın. Sınav haftaları tıpta bazı komitelerde 2-3 hafta bazı komitelerde 1 ay önceden çalışmaya başlamalısın ki sınıfta kalmayasın. Sürekli bir okuma, çıkmış soru, okuma döngüsü içerisine girmen beklenir. Adeta ezber yapan bir deney hayvanı gibi. Eğer ezber yeteneğin varsa zeki olup olmaman ve diğer şeylerin hiçbir önemi yoktur ezberi iyi olan tıpı osura osura bitirir. Matematiği seviyorsan hele tıpa asla bulaşma YKS ye hazırlanırken en baba soruların içinden geçen seni toplama çıkartma yapamayacak kadar köreltir bu bölüm. Şimdi benim şahsi yorumuma gelirsek Dünya değiştikçe, şartlar değiştikçe, bence tıp okumak akıl kârı olmaktan her geçen gün çıkıyor. Peki Neden ? İnsanlar daha çok bireyselleşiyor. yardımlaşma, fedakarlık, sevdiklerinizi ikinci plana atma gibi sizden hayatınızın tamamını isteyen doktorluk, bencil ve kıymet bilmez kişilere evrilen toplumda değeri her geçen gün düşüyor. Doktora gitmeden temiz kıyafetlerini giyen, koku süren o Eski Usül insanlar yerini beyni boş fikri çok, dünyaları ben yarattım havalarında gezen çok bilmiş, ve sana zerre değer vermeyen insanlara bıraktı. Arkadaşlar bakın ders çalışmayı çok seviyorsanız, ezberinize güveniyorsanız gözünüz kapalı yazın. Sosyalleşmek, herkes gezerken her Allahın günü ders çalışmak, sınavdan sınava girmek size göre değilse Aman ha Aman ha |
bize sadece istenilen renklerin gösterilmesinden çalışıp okuyacaksın mesleğim olacak çünkü para kazanman gerekli para kazanacaksın çünkü aç kalmaman gerekli aç kalamazsın çünkü ertesi gün çalışacaksın çünkü sistem bunu istiyor ve bu forumdan ve başka onlarca yüzlerce milyonlarca öğrenci çalışıyor da çalışıyor en verimli dönemlerimizi saçma sapan şeylerle skip atıyoruz neden çünkü böyle yapmamız isteniyor karşılığında alabildiğimiz yemek barınma ve klasik ‘düzen’ ihtiyaçları peki bizden bunu isteyenler ya da çok eğlenen zenginler onlar bunlar ya bu yutubırları ya da saçma salak insanları niye meşhur eder ki sıradan insanlar bu kadar mı aptallık gerektiriyor sıradanlık ya da diğer bir konu fanatizm mesela işten eve gelmişsin kıçın başın ağrımış yorgun argınsın takımın kaybeder milyonluk eşekler yüzünden uykuları kaçanlar var mesela sonra feda olsun takımıma diyen Biz ne yaşıyoruz lan biri söylesin Eskiye özlem falan diyorlar ya Eskiden bu kadar değildi saçmanın çoğunluğu suçlusu kim peki teknoloji mi, bilgi mi, aptallığı kabullenen düşünmeyi sevmeyen insanlar mı sahi ne yaşıyoruz lan biz |
Bu sene ucuzdan tıp kazanan arkadaşları tebrik ederim. Daha önce bahsetmiş olduğum gibi bu sene ciddi bir alım fırsatı verdi değerlendirenler keyif kahvesini içebilir. |
Borsayla ilgilenen bilir rsi kavramı vardır şu anda tıp fakültelerinin rsi ı yerlerde Hekimlerin şartları iyileşip maaşları artınca ki MECBUREN arttıracaklar tıpa b*k atan da otomatik azalacak şu an alım fırsatı olduğunu düşünüyorum ileride bu sıralamalar bulunamayabilir yatırım tavsiyesi değildir |