L

Teğmen
22 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
8 Gün Cezalı
6 gün 6 s. 28 dk.
Gönderiler Hakkında
L
3 hafta
19 haziran bedelli askerlik sülüs alma ve pcr testi
merhaba. 19 haziranda bedelli askerlik kapsamında kışlama gideceğim. sülüs ne zaman alınacak? bir de pcr testini nerede ne zaman yaptırmamız gerekiyor? askerlikte mi yapacaklar yoksa sağlık ocağına başvurmamız mı lazım teşekkürler

e - devletten covid 19 anketi doldurulacak deniliyor ancak bulamadım
L
2 ay
Hastalığımın Hangi varyant olduğunu nereden öğrenebilirim
Ben 2 ay once covid 19 geçirdim. İngiliz veya başka bir varyant olduğunu nasıl öğrenebilirim e nabizda bulamadım var mıdır
L
2 ay
PC hoparlörleri kaç ohm ve watt verir
Merhaba. Normal küçük ucuz PC hoparlörleri kaç ohm ve watt enerji verir. Mesela buradaki hoparlör :https://urun.n11.com/ses-sistemleri/magicvoice-t-001-11-5w-mini-usb-bilgisayar-pc-laptop-hoparloru-P483198126
L
2 ay
Sırtüstü yatıldığı zaman görülen rüyalar neden canlıdır?
Merhaba. Ben sırtüstü yattığımda rüyalarımı daha canlı görürüm. Dışarıdan araştırdığımda çoğunlukla benzer cevaplar görüyorum. Bunun sebebi nedir
L
2 ay
Araç tavan ampulü kapı kapanınca sönmüyor
Merhaba. Benim kapının kilidinde sorun olduğu için ve arabanin kapı açık algıladığı için bazen tavan lambası yanıyordu. Bazen de sonuyordu her zaman olmuyordu bu arıza. Kilitciye gittim kilidi tamir ettirdim ancak tavan ampulü kapı açılıp kapanınca bir daha sönmüyor elle benim ışığı kapatmam gerekiyor. Arka koltuk lambası da aynı şekilde. Tamirci mi bozdu acaba nasıl cozebilirim
L
3 ay
Covid 19 karantinasindayım nasıl market alışverişi yapacağım?
Merhaba. Covid-19 oldum maalesef. Dışarıya çıkmam yasak ancak market alışverişi yapmam gerekiyor. Nasıl yapacağım
L
3 ay
Triger Zincir Seti Orjinalliği Hakkında
merhaba. GM marka triger zincir setine sanayide 650 tl fiyat çektiler. internetten araştırdığımda 400 tl ile 550 tl arasında değişmektedir. ancak bu hepsiburada.com satıcısı 250 TL'ye satıyor. bundan sipariş ettim ancak içime kurt düştü acaba sahte diye korkmalı mıyım? teşekkürler https://www.hepsiburada.com/gm-opel-astra-corsa-1-3-cdti-zincir-seti-95518770-p-HBV00000D5019
L
3 ay
Afganistan'da Taliban'ın ilk bildirisi
1996 tarihinde Afganistan yönetimini ele geçiren Taliban'ın bildirisi.

"-vatanımızın adı bundan böyle afganistan islam emirliği'dir. bunlar da bizim koyduğumuz, sizin uyacağınız yasalar;

- bütün vatandaşlar günde beş vakit namaz kılacaktır. namaz vakti başka bir iş yaparken yakalanan kırbaçlanacaktır.

- bütün erkekler sakal bırakacaktır. meşru ölçü, çenenin altında en az bir sıkılı yumruk uzunluğundadır. bu emre uymayanlar kırbaçlanacaktır.

- bütün erkek çocuklar türban takacaktır. birinciyle altıncı sınıf arasındakiler siyah, daha yukarı sınıftakiler beyaz türban takacaktır. bütün erkek çocuklar islami kılıklar giyecektir. gömlek yakaları düğmelenecektir.

- şarkı söylemek ve dans etmek yasaktır.

- iskambil oynamak, satranç oynamak, kumarın her türü ve uçurtma uçurmak yasaktır. ( Uçurtma gökyüzündeki melekleri rahatsız ediyor )

- kitap yazmak, film izlemek, resim yapmak yasaktır.

- evinizde kuş beslerseniz kırbaçlanacaksınız ve kuşlarınız öldürülecek.

- çalarsanız eliniz bilekten kesilir. bir daha çalarsanız ayağınız kesilir.

- müslüman değilseniz müslümanların görebileceği yerlerde dua etmeyin. bunu yapanlar kırbaçlanacak ve hapse atılacaktır. bir müslümanı kendi dinine döndürmeye çalışan kişi idam edilecektir.

kadınların dikkatine;

- evinizden dışarı çıkmayacaksınız. kadınların sokaklarda amaçsızca dolaşması caiz değildir. dışarıya çıkarsanız yanınızda mutlaka mahrem erkek akrabanız bulunacak. sokakta tek başına yakalanan kadın dövülecek ve evine gönderilecektir.

- her ne şart altında olursa olsun asla yüzünüzü göstermeyeceksiniz. dışardayken burka ile örtüneceksiniz. aksi halde şiddetle kırbaçlanacaksınız.

- makyaj malzemeleri yasaktır. mücevher yasaktır.

- çekici, gösterişli giysiler giymeyeceksiniz.

- sizinle konuşulmadan konuşmayacaksınız. erkeklerle göz göze gelmeyeceksiniz.

- uluorta gülmeyeceksiniz. gülenler kırbaçlanacaktır.

- tırnaklarınızı boyamayacaksınız. boyarsanız bir parmağınız kesilecektir.

- kızların okula gitmesi yasaklanmıştır. bütün kız okulları derhal kapatılacaktır.

- kadınların çalışması yasaklanmıştır.

- zinadan suçlu bulunursanız taşlanarak öldürüleceksiniz.

dinleyin, iyi dinleyin. itaat edin. allah-ü ekber."

Din kötücül amaçlı kişilerin eline geçerse, özellikle bu kişi dini siyasallastirilsa yani iktidar merkezli bir konumda olursa ne kadar tehlikeli olur, bu bildiride ortada.
L
4 ay
silinsin
....
L
4 ay
Ortadoğu'da savaşlar ne zaman bitecek?
Ortadoğu'da bu karışıklık ne zamana kadar sürecek? Bir olayın sonsuza kadar sürmeyeceğini biliyoruz. O yüzden Ortadoğu'daki olayların da bir sonu var. Bence birkaç stratejik ülke hariç 21. Yüzyılın sonunda petrolün bitmesiyle geri plana atılan bir coğrafya olacak.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.