O

Teğmen
13 Nisan 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
58 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
O
geçen yıl
Turknet davetiye kodu lazım
Turknet davetiye kodu arıyorum.
O
geçen yıl
PC'de internet yavaş, telefonda hızlı.
Selamlar. 100 Mbps fiber internet kullanıyorum. Ancak bilgisayarımda ara sıra sanki sınır konulmuş gibi 10 Mbps'yi geçmiyor. Telefondan test ettiğimde ise sorunsuz. Nedenini bir türlü çözemedim. Normal zamanlardaysa 110 Mbps görüyorum. Tam delirmelik. İşletim sisteminden dolayı diyecek arkadaşlar için şöyle söyleyeyim. Windows 10 21H1'de de aynı sorunu yaşıyordum. Kablolu olarak bağlanıyorum. Defalarca yeni kablo ile denedim hep bu sorun yaşanıyor. Kablomsa daha dün aldım sıfır CAT-6 kablo.

Sistemim: Ryzen 3 4300GE, Gigabyte B450M S2H, Corsair 16 GB DDR4 3000 MHz, Aerocool VX500.
İşletim sistemi: Windows 11 21996.1
Modem : ZTE ZXHN H298A.
Şu an Ubuntu üzerinden de deniyorum yine aynı.
O
2 yıl
Fiber'de En İyi Ping Verecek İSS
Selamlar. Binamda TT Fiber altyapısı bulunuyor. Şu an D-Smart üzerinden hizmet alıyorum ama ping değerleri çok kötü. Zaten cayma bedelsiz iptal edeceğim elimde THH kararı var. Şimdi sizden Fiber'de en iyi ping verecek İSS'yi istiyorum. TurkNet çok öneriliyor. Ancak ben Güneydoğu'da oturuyorum. Bu yüzden TurkNet'in ping değerleri bu bölgede yüksek. Umarım yardımcı olursunuz.
O
2 yıl
THH Kararı Lehime Çıktı Ne Yapmalıyım
İyi günler. D-Smart internet ve tv kullanmaktayım. Daha önce çok sorunlar yaşadığım için bunları 12.03.2021 tarihinde THH'ye şikayet ettim. Karar 8.7.2021 tarihinde sonuçlanmış. Ve sonuca baktığımda karar lehime. D-Smartı aradım bize gelen bişey yok diyorlar. Kıvırıyorlar herhalde. Bir de itiraz hakkı falan varmış. 15 gün kararın üstünden geçti. Bunların karara itiraz edip etmediğini nerden öğrenebilirim ? Ve şu an ne yapmalıyım. Karar belgesini ekliyorum aşağıya. Bu arada ben hizmeti iptal etmedim ve cayma bedeli ödemedim. Ancak kararda yer alan ifadeye göre cayma bedelsiz iptal edebilmem gerek.
https://www.hizliresim.com/aqqbd9q


< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 yıl
TT Fiber Altyapı İSS önerisi
İyi günler. Binamda Türk Telekom FTTH Fiber altyapı bulunmakta. D-Smart ile olan taahhütümün bitmesine az kaldı. 100 Mbps paketten 110 Mbps hız alıyorum hız konusunda sıkıntı yok ama ping değerleri çok yüksek. Bana en iyi pingi verecek İSS'yi arıyorum. Ücret limitim yok tabi ucuzu varsa hay hay. D-Smart ping değerlerim : Valorantta 32 ms alıyorum. Siirt'te oturuyorum.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 yıl
Bu D-Smart ne yapıyor
Arkadaşlar selamlar. Daha önce VDSL 24 Mbps Dsmart kullanıyordum. Aradım hızımı 50'ye yükseltin dedim yükselttiler. Sonra hatta kopmalar meydana gelmeye başladı. Bunlar portumu değiştirmiş sonra 50 Mbps hızı sorunsuz alıyordum. Sonra yeniden port değiştirtip bağlantı yapmadan gitmişler. El mahkum gidip ankastreyi açıp kendim bağlantıyı yaptım. Anlamadığım 2 aya yakın fatura yollamadı bunlar senin internetin yok diye. Sonra binama fiber geldi kurtluyorum dedim. Başvurdum herifler VDSL'den Fibere geçişimi 27 günde yaptılar. 50 Mbps fiber kullanmaya başladım. Sonra bunları arayıp hızımı 100 Mbps yapın dedim. Taahhüt yenilemeden yapamıyoruz dedi. Kadına diyorum ki ulan 3 ay önce yaptığım işlemi niye şimdi yapamıyorum ? Yok sistem bozuk falan. En sonunda BTK'ya defalarca şikayet ettim bunları. Geçen gün baktım hızı 100 Mbps yapmışlar. Ama o ahmak sistemlerinde hala 50 Mbps paketteyim gözüküyor. Yemin ederim benim bile beynim yandı. Bunu iptal ettiğim zaman bana sıkıntı çıkarırlar mı ? Müşteri hizmetleri çok ayrı kafa zaten. Adama diyorum ki binamda Türk Telekom kullanan adam 50 ms alıyor ben niye 80 alıyorum ? Bana diyor ki o 50 alıyor diye sen 50 almak zorunda mısın ? Delirmelik. Oh be içimi döktüm yeminle.
O
2 yıl
Ryzen 3 4300GE ve B450M S2H Uyumlu mu ?
Arkadaşlar yukarda belirttiğim anakart ve işlemciyi alacağım. Bu işlemci bu anakarta uyumlu mudur ? Herhangi bir BIOS güncellemesi yapmam gerekir mi ? Elimde eski bir işlemci de olmadığı için nasıl BIOS güncellemesi yapacağımı düşünüyorum. Umarım yardımcı olursunuz.
O
2 yıl
Fiber altyapı çektirme sürecim
Merhaba arkadaşlar. Birçok kişinin tıpkı bendeki gibi yakın çevresinde, yanında falan fiber internet var ama kendisinde yok. Ben de bu sorundan muzdariptim ve sonunda fiber altyapıya kavuşuyorum.
31 Aralık 2020​
İlk kez altyapı çektirmek için twitterdan ttdestek hesabını etiketleyip tweet atıyorum. Yapılan geri dönüşlerde hali hazırda VDSL kullanıyorsun üstelik Türk Telekom müşterisi değilsin falan dendi. Kendi sağlayıcıniz ile görüşün dediler. Velhasıl buradan bir sonuç çıkmadı.
29 Ocak 2021​
Israrla Twitterdan yazmaya başladım. En sonunda düzgün bir yanıt aldım. Bana eğer bina içi kablolamayı kendimiz yaparsak altyapı çekilir dendi. Tamam deyip kapadım telefonu.
31 Ocak 2021​
İlk kez Türk Telekom İl Müdürlüğüne gittim. Teknik operasyonlar yöneticisi ile konuştum. Telefonda konuşan müşteri temsilcisi ile aynı şeyleri dedi. Ancak bina içi kablolamayı kabul ettiğime dair dilekçe getir dedi.
3 Şubat 2021​
Dilekçeyi müdürlüğe verdim.
4 Şubat 2021​
Müdürlük tarafından arandım ve gelip birkaç imza atmamız gerektiğini söylediler. Gidip imzaları attık ve bize artık projenin çizileceğini daha sonra onay için Ankara'ya gönderilecek dendi.
19 Şubat 2021​
Bina içi için sarı fiber kabloyu müdürlük bana verdi. Bizde 6 daire var verdikleri kablo 30 dairelik. Kalanını getirirsiniz dendi.
1 Mart 2021​
Turk Telekom il müdür yardımcısı ile görüştüm. Sizin proje hala onay bekliyor dedi.
26 Mart 2021​
Projeden bir haber çıkmayınca yine defalarca Twittera yazdım. Ancak bu sefer hiç kimse beni aramıyor ve çalışmaların sürdüğüne dair bir oto mesaj geliyordu. Bu arada VDSL olan internetim tamamen kesildi modemde dsl ışığı yanmıyor.
1 Nisan 2021​
Umit Önal'a LinkedIn üzerinden mesaj attım. Bu sefer telefonla bana dönüldü ve hala onay sürecinde dendi. Neredeyse 2 ay olmuştu.
5 Nisan 2021​
Tekrar LinkedIn üzerinden Ümit Önal'a mesaj attım. Yine telefonla arandım ve 7 gün içerisinde bilgi verilecek dendi.
7 Nisan 2021​
Türk Telekom tarafından arandım ve sonunda proje onaylandı 16 Nisan'a kadar çalışmaların başlaması bekleniyor dedi.
9 Nisan 2021​
Türk Telekom taşeron işçilerden 3 kişi ve müdürlükten 1 yetkili kişi geldi ve sokak altındaki kabloları binaya döşediler. İlk önce turuncu kabloyu döşemeye çalıştılar ancak yeraltı boruları tıkandığı için siyah kalın kabloyu getirdiler. Yaklaşık 3 buçuk saat sürdü.
16 Nisan 2021
Türk Telekom ekipleri gelip kutuyu taktı ve daire içine fiber sonlandırıcıları koydu.
19 Nisan 2021
Sorgulama yaptığımda fiber çıktı. Altyapi sonunda aktif olup alınabilecek hale geldi.

Süreci ve yaşadıklarımı anlattım. Şu an lanet olası Dsmarttayim. Herifler 7-8 gündür fibere nakil yapamadılar. Salak salak konuşuyorlar işte beni delirtiyorlar. Hepinize D-Smarttan uzak ve güzel günler dilerim. Sorularınız varsa lütfen yazın.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 yıl
Fiber gelince VDSL kalkar mı ?
Arkadaşlar merhaba. VDSL kullanıyordum senelerdir. Binaya Türk Telekom fiber geldi ve aktif de oldu. Sorgulama yaptığımda fiber çıkıyor. Şimdi sıkıntım ise binamız aile apartmanı. Dayım Vodafone net ADSL 16 Mbps kullanıyor. Eve gelen Türk Telekom ekipleri eski VDSL ve ADSL sistemin iptal olacağını söyledi. Yani ankastre dedikleri şey kaldırılacakmış. Şimdi ben Vodafone'u aradığımda 700 TL cayma bedeli çıkarıyorlar. Ben ADSL iptal olacak dedim. Bana şunu dediler: Eğer ADSL iptal olursa cayma bedeli olmadan iptal edebilirsiniz. Cidden iptal edebilecek miyim?
O
2 yıl
Fiberde köprüleme yapılabilir mi
Arkadaşlar merhaba. Evimde ftth fiber internet var. Evin her tarafından çekmiyor internet. Türk Telekom'un verdiigi modem Tp link archer c5v modem. Elimde eski den kalma Tp link td w9960 modem var. Şimdi ben eskiden vdsl kullanırken td w9960 modemi ethernet kablosuyla ana modeme bağlayarak genişletmiştim. Fiberde de bunu yapabilir miyim ?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.