1

Yüzbaşı
15 Şubat 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
74 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
1
7 ay
Anakarta açık kablo temasi
Geçen sene aldığım cihazı termal macun temizlemek için açtım işi halletikten sonra cihazı toparken siyah beyaz wifi kablolarının üzerinde para bant vardı sonradan yapıştırma bu ne arıyor burda diye kaldırıp attım sonra PC yi acmak için düğmeye bastım 1 2 sn çalışıp kapandı bı kaç kere uğraştım şuan hafif görüntü geliyor 1 2 sn sonra kapanıyor tekrar dağıttım bilgisayarı en son farkettim ki wifi kablolarının birinin kenarı hafif açılmış kablo sarkıyor muhtemelen o anakarta temas etti sizce kısa devre mi yapmıştır yoksa statik elektriklenme mi olusturmustur teknik servisle uğraşmadan yapılabilecek birşeyi var mı bilgisi olan var mı?
1
geçen yıl
Laptopun düşük frekansta çalışması
Ayrı ayrı laptoplarda test ettim, i5 2410m turbo 2.90ghz da çalışan laptop 2.7ghz i geçmiyor, i7 3630qm 3.40ghz da çalışan laptop 3.20ghz'ı geçmiyor. Bios'dan veya harici programdan voltaj ayarı yapmayı denemedim.

Cihazın işlemci çalışma frekansını turbo modda tam güçte nasıl kullanabilirim?
1
geçen yıl
5742g BIOS parlaklık sorunu
Acer aspire 5742g cihazımın bios kilidini kaldırdıktan sonra erişilemeyen birçok özelliği aktifleşti ancak açılıştaki BIOS ekranın parlaklık seviyesi de düştü, windows açıldıgında da kendi orjinal parlaklıgıyla değilde açılıştaki düşük seviye parlaklıkla açılıyor.


BIOS'taki bütün configurasyonlara baktım ancak parlaklıkla ilgili bir ayar bulamadım. Belki bios attıktan sonra kayıt defterindeki bir değişiklikten dolayı sorun olmustur diye formatta attım ancak sonuc değişmedi.
Aşağıdaki videoda BIOS'da ki yönergeler mevcut fikirlerinize ihtiyacım var teşekkürler.


https://www.youtube.com/watch?v=lxshwCf4QIE
1
geçen yıl
Gtx 780m overclock yapılır mı?
Stock haliyle turbo fanla 75 dereceyi geçmiyor, oc yapmak istiyorum ama elimde kalır mı korkusu var piyasa da arızalanmış çok kart mevcut normal şartlarda sorun çıkarması mümkün mü ve buna değer mi?< Resime gitmek için tıklayın >
1
geçen yıl
Ekran sorun
çöp
1
geçen yıl
pc başlattıktan 3dk sonra açılıyor
msi gt70 serisi bir cihaz mevcut 71x modlu bir bios kurdum sonra sapıtmaya başladı pc açıyorum 3 5dk sonra görüntü geliyor bataryadayken daha uzun süre görüntü gelmiyor şarj kablosunda arada temassuzlık oluyor bazen batarya da sapıtıyor


bazen sabit diski görmüyor bios a girince ayarlarında değiştiğini görüyorum tekrar ayar yaptım ec firmware güncelledim ancak değişen bişey yok, daha önce başka bir gt70 serisinde de benzer bir durum başıma gelmişti ancak nasıl çözdüğümü veya çözümüyle ilgili pek bişey hatırlamıyorum sanırım ortak noktası 71x bios atmam ama neden böyle bir yan etki yapıyor anlamadım fikir verebilecek varmı
1
geçen yıl
Uyku moduna girip ekranın bir daha açılmaması
Windows10 kurmuştum sorunsuz bir şekilde cihazı kullanırken 2dk lıgına pilden çıkardım ve bi anda uyku moduna girdi açmak istediğimde ekran gelmedi komple kapattım tekrar açmak istediğimde ondan sonra bi daha ekran gelmedi


Daha sonra pili çıkarttım denedim pilde denedim harddiski ssd yi söktüm donanımsal hiçbi problem yoktu ama ekran gelmiyodu fakat pildeyken 5dk da bir kendini kapattıp 2dk sonra kendi kendine açılıyordu bikaç sefer bu döngü devam etti ama netice çıkmadı, fikri olan varmı?


Edit: şuan sarı yanması gereken pil ışığı mavi yanıp sönüyor ve batarya üzerindeyken prize takmadan çalıştırmak istediğimde her power tuşuna bastıgımda mavi ısık yanıp sönüyor şarj kablosunda mı batarya da bilmiyorum biyerde sorun var gibime geliyor. (cihaz msi gt70)


Edit 2: konuyu açtıktan sonra fişi çekip bataryayı bitirmeyi bekledim 5dk sonra birden açılış ekranı geldi ve açıldı kablomda hafif bir temassızlık vardı sanırım yanlış veya yetersiz akımdan dolayı sisteme güç sağlanmıyordu ancak hala kesin fikre sahip değilim.


Edit 3:Bios'un kendini korumaya alma sistemiyle ilgili birşey okudum bu mantıklı olabilir çünkü alakasız bir anda uyku moduna girdi ve açmak istediğimde ve sonrasında da tepki vermedi, şimdilik sorun çözüldü
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.