S

Onbaşı
12 Şubat 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
551 (Bu ay: 5)
Gönderiler Hakkında
S
geçen yıl
APOTEMİ FASİKÜLLERİ %0 DOLULUK ORANI ÇOK UYGUN. (SATILDI)
SATILDI..
S
geçen yıl
2020 YKS İÇİN ALINAN KİTAPLAR SATILIK
Merhabalar,

Satılık !!!!!!!!!

Krallar Karması TYT Denemeleri 2019-2020 Müfredatı kapsamında Bilgi Sarmal dışındakiler mevcut. (15TL)

3D Yayınları TYT Denemeleri 5'li 2019-2020 YKS için basıldı. ( 15TL )

Endemik 12'li TYT Matematik Denemesi ( 1 Adet Çözüldü.) (2019-2020 YKS için basıldı.) ( 15TL)

345 TYT Matematik Soru Bankası (%1 - %5 arası çözüldü denebilir.) (2019-2020 YKS için basıldı) ( 15TL)

Bilgi Sarmal Matematik AYT Denemeleri 15'li (LTİ Mevcut) (2019-2020 YKS için basıldı.) ( 1 Adet çözüldü.) ( 15TL)

3D AYT Matematik Denemeleri 10'lu ( LTİ Mevcut) ( 2019-2020 YKS için Basıldı) (3 Adet çözüldü.) ( 10TL )

345 Türkçe TYT Soru Bankası (%0 doluluk oranı tertemiz.) ( 2019-2020 YKS için basıldı) ( 15 TL )

Apotemi AYT Matematik Denemeleri (1 Adet Çözüldü.) (2019-2020 YKS için Basıldı.) (LTİ ve Çember analitiği içermiyor.) ( 10TL )

Apotemi Türev Fasikül (2019-2020 YKS için basıldı.) ( 15TL) ( Tertemiz El sürülmemiş %0 doluluk oranı)

Apotemi Limit Fasikülü (2018 Basım) (10TL) ( temiz doluluk oranı %0 )

345 TYT Türkçe Denemeleri (12'li 1.Deneme Çözüldü) ( 15TL)

Biyotik AYT Biyoloji Denemeleri (%0 doluluk oranı hiç çözülmedi.) ( Bitki Biyolojisi içeriyor.) (10TL)

FEN BILIMLERI TYT FEN BILIMLERI SORU BANKASI ( %0 doluluk oranı ) ( 2020 YKS için basıldı. ) ( 20 TL )

FEN BILIMLERI TYT-AYT FİZİK SORU BANKASI (%0 DOLULUK ORANI ) ( 2020 YKS için basıldı.) ( 25TL )

FEN BILIMLERI TYT-AYT BİYOLOJİ SORU BANKASI ( %15 DOLULUK ORANI ) ( 2019 YKS İÇİN BASILDI ) (2018-2019 BASIM) ( 15TL )

Toplu Alımlarda indirim yapılacaktır. Özelden ilgilendiğiniz kitap,denemeleri yazın ve bütçenizi teklifinizi bırakın konuşalım.


2019-2020 YKS için basıldı ifadesinde belirtmek istediğim 2020 YKS için alınan kitaplardır. 2019 yılının sonunda aldığım sadece 345 tyt matematik soru bankası olabilir onun haricindekilerin hepsi 2020 Mart-Nisan civarında alındı . 345 Matematik TYT sanırsam Aralık veya Kasım ayında alınmıştı.
S
geçen yıl
FEN BİLİMLERİ KAYNAK VE FASİKÜLLERİ
Merhabalar,

Fen Bilimleri 2019-2020 Kaynaklarını satıyorum.

AYT Matematik
TYT-AYT Fizik
TYT-AYT Biyoloji
TYT-AYT Kimya
TYT Matematik
AYT Geometri
TYT Geometri
TYT FEN BİLİMLERİ (FKB)

TYT-AYT BİYOLOJİ VE KİMYA SATILDI.!!!

Kaynakların hepsi tertemiz hiç kullanılmamıştır. Doluluk Oranı : %0

İlgilenenler arkadaşlar yazabilir.

_____________________________________________
S
geçen yıl
silinsin.
silinsin.
S
geçen yıl
İSTATİSTİK BÖLÜMÜ HAKKINDA
Selamlar,

ODTÜ ve YTÜ'de okuyan veya mezun olan arkadaşlar bölüm hakkında bilgi verebilir mi?

İyi bir istatistik eğitimi ile programlama dilleri birleştirilirse başarıya ulaşılabilir mi?

İstatistik eğitimi ve ileri düzey programlama dilleriyle bilişim sektöründe iş imkanı bulunabilir mi?

Bölümün avantajları , iş olanakları nelerdir?

Bölümün dezavantajları nelerdir?

YTÜ veya ODTU'de bu bölümü okumanın avantajları veya dezavantajları nelerdir?

Tercih Listemde sonlara doğru yer vermeyi düşünüyorum.
S
geçen yıl
AYT FİZİK 14/14 FORMÜLÜ VE TAVSİYELER (2021 TAYFA İÇİN GÜNCEL)
Selamlar,

Youtube,Forum ve Çevremde gözlemlediğim kadarıyla fiziğe ciddi anlamda ön yargı ve yapamam korkusu var. Arkadaşlar evet fizik zor bir alan fakat ÖSYM'nin sizden istediği şeyler gayet açık ve net.

Öncelikle fizikte başarılı olmak için en temelinde kuvvet gösterimlerini çok iyi öğrenmeli ve Dinamik(Newton'un Hareket Yasaları) konusuna hakim olmalısınız.

Konuları çalışırken kazanım odaklı gitmelisiniz. Kendi planladığım ilerleme şu şekildeydi;

- Bir dosya hazırlayarak, Talim Terbiye Kurulu tarafından yayınlanan YKS kazanımlarını sayfa düzenine uygun bir şekilde dosyaya yerleştirin.
- Öğrenmek istediğiniz konuya başlamadan önce kazanımları tek tek anlayarak hızlıca geçmeden okuyun.
- Konuyu öğrenmeye başladığınızda belli başlı terimleri veya ifadeleri duyduğunuzda eğer aklınızda o kazanımların herhangi biri canlanıyorsa doğru yoldasınız.
Örneğin; Kazanımda "Transformatörlerin çalışma prensibini açıklar." şeklinde bir ifade var, Konuyu öğrenirken transformatörler alternatif akımla çalışır , doğru akımla çalışmaz şeklinde ifade gördüğünüzde bu ikisi birleşerek pekişmiş olacaktır. (En basit bir kazanım üzerinden örneklemek istedim her kazanım için geçerlidir.)
- Konuyu öğrendikten ve kavramları oturttuktan sonra bir veya iki kaynaktan o konuyla ilgili yorumsal soruları çözmelisiniz. Sayısal işlem ağırlıklı kazanım dışı soruları çözebilirsiniz ancak yapamadığınızda kafanıza takmayın aksi durumda öz güven eksikliği yaşayarak konuyu öğrenmediğinizi düşünebilirsiniz.
- Öğrendiğiniz konuyu ailenizden birine veya arkadaşlarınıza modelleme yaparak anlatmaya çalışın. Konuyu karşı tarafa açıklarken kafanızda soru işaretleri varsa o soru işaretlerini web üzerinden araştırın. Bu şekilde konuyu tam anlamıyla zamanla öğrenmiş olacaksınız.

!!! Yapılan en büyük hata konu çalışmasına çok kısa süre ayırıp soru çözmeye saatler vermektir. FİZİK için bu durum asla böyle olmamalıdır diğer fen dersleri için de aynı şey geçerli.
2019'da hiçbir şekilde kaynak çözmedim ve çok iyi bir sonuç aldım.
ÖSYM sizden 14 sorunun 12 veya 13'ünde temel kavramları yorumlamanızı ister. diğer bir veya iki soru yine temel kavramlar üzerine kuruludur fakat biraz daha yorumlama gücünüzü yoklayabilir. Genelde yorumlama gücünüzü yoklayan sorulan soru bankalarında veya denemelerde göremeyeceğiniz tarzda ÖSYM'nin titizlikle hazırladığı nadir sorulardandır. Bu sorular zor değildir ancak daha önce karşılaşılmadığı için adaylara kabus olarak gelir. Eğer konuyu çok iyi öğrendiyseniz bu bahsettiğim 1-2 soruyu çok kolaylıkla yapabilirsiniz.

!!! ÖSYM fizik sınavlarında tuzak sormayı çok sever. Özellikle AYT Sayısal kısmındaki en çok tuzak soru içeren kısım fizik alanıdır. YÖN ve Büyüklük kavramlarıyla sizi vurmaya çalışabilirler. Birim çevirmeler üzerinden dikkat hatası yaptırabilirler. En önemli kısım ise kavram yanılgıları 2020 YKS sınavında yapışık cisimli olan soruda sistemin dengede ve hareketsiz olduğu vurgulandığı halde ivme hesaplayıp kuvvet bulan kişiler vardı işte bu soruda aslında tamamen adayların bunu yapmaları istenmiş ve eleme yapılmıştır. Burada yapılan hata konuyu tam öğrenmeyip soru çözmeye geçmekte maalesef.

!!! TORK,DENGE,Basit Makinalar konularını gözünüzde büyütmeyin soru bankalarında dehşet derecede sorular var bu bir gerçek ancak ÖSYM asla size o şekilde sorular yöneltmeyecektir çünkü kazanımlarda belirtilenler çok açık ve nettir. (2018 TORK sorusu bunun en büyük örneğidir ki çoğu kişi soruyu konuyu düzgün öğrenmeyip soru çözdükleri için yanlış yapmıştır.)

!!! ÖSYM TYT kısmı için neredeyse tüm sorularını günlük hayat üzerinden seçiyor. Bu yüzden dolayı MEB kitaplarındaki deney etkinliklerini incelemeyi asla unutmayın.

Manyetizma konusunu kesinlikle ALTUĞ GÜNEŞ'ten dinleyin konuyu altuğ hocadan öğrenin sonrasında kimden nereden soru çözüyorsanız çözün önemli değil.

-> Denemeler ve Kaynak Tavsiyeleri <-

345 AYT Fizik Soru Bankası
345 TYT Fizik Soru Bankası
345 TYT Fen Denemeleri (Fizik Bölümü)
345 AYT Fen Denemeleri (Fizik Bölümü)

Bilgi Sarmal AYT Fizik Branş Denemeleri (Bazı sorular kazanım dışı öncüller içerebiliyor. Sorudan bağımsız saçma sapan öncüller oluyor ancak siz yinede eğer çok fazla deneme çözme niyetindeyseniz çözebilirsiniz.)

Nihat Bilgin AYT Fizik Denemeleri (Bilgi sarmal gibi kazanım dışı saçma öncüller içermese de zorluk bakımından ağır öncüller içerebiliyor ÖSYM seviyesine pek uygun olmasa da pratik amaçlı çözülebilir.)

Ertan Sinan Şahin Denemeleri (Deneme ÖSYM seviyesinin çok çok üzerinde ancak sorular titizlik ve büyük emekle hazırlanmış. Özellikle tuzak sorulabilecek noktalara güzelce sorularda değinilmiş ve sizi o tuzaklara düşürerek bir daha düşmemenizi sağlayabiliyor. Fizik anlamında her şey bittikten sonra çözmek isterseniz çözebilirsiniz.)

Fizik için 345 dışında soru bankası önermiyorum. Konuları çok iyi öğrenip 345 ile ilerledikten sonra bolca deneme çözerek pekiştirme yapabilirsiniz.
Diğer sınava uygunsuz kaynakları çözmek yerine MEB kitapları ve Deney videoları izlemeniz size daha çok fayda sağlayacaktır.

2020 YKS Fizik hakkında gelen yorumlar;

(!) Ya fizik çok kolaydı be
(!) Bu nasıl sınav böyle düzgün soru yok.
(!) ÖSYM hakkımızı yedi böyle adam mı seçilir.

2020 AYT FİZİK TÜRKİYE ORTALAMASI 1,082

2021 YKS için asla farklı bir fizik sınavı beklemeyin. ÖSYM'nin bu sene Manyetizmadan yorumlama gerektiren bir soru sormasını ben de beklemiştim ancak sormadılar. AYT Fizik 2018,2019 ve 2020'de aynı çizgide gelmiştir ve böyle gelmeye devam edecektir. 2020 YKS fizik çok kolaydı diye ortalıkta gezenler 2018 ve 2019 sorularını incelemediler sanırsam. Sınavın Mekanik ağırlıklı olmasına rağmen yapılabilirliğinin değişmemesi AYT Fizik adına gelişme olduğunun göstergesidir. Son zamanlarda yaygınlaşan youtube ve diğer dijital eğitim platformları sayesinde genel olarak başarıda artış var.

Son olarak AYT Fizik sizden çok soru çözmekten veya çalışmaktan ziyade konuyu çok iyi öğrenmeyi ve planlı tekrarlarla ilerlemeyi ister, eğer bunu başarırsanız başarıya ulaşmak kaçınılmazdır. Hepinize bu yolda başarılar diliyorum.
S
geçen yıl
YKS 2020 SONUÇLARI HAKKINDA
Selamlar,

Yıllardır beklenen facia bu sene kendini gösterdi. Sonuçlar ciddi anlamda facia. Ön sıralarda 2019'a göre x2 x2,5 gibi geri atmalar oldu üstlere gidildikçe 1.6 , 1.8 şeklinde devam ediyor. Bu durumun yaşanmasının kesinlikle sınavın kolay olmasıyla alakası yok genel olarak ortalama grafikleri ve yapılma eğilimi incelendiğinde 2019 ve 2020'ye göre yapılma eğiliminin biraz arttığı gözlemleniyor yalnız şunu da belirtmek gerek AYT Fen ortalaması değişkenlik göstermezken AYT Matematik ortalaması 3 net artmış. TYT Netleri genel olarak 2019 ile paralel devam etmiş. Kısacası 3 netlik bir ortalama artışı yığılmaya sebep olmuş gibi gözüküyor. Yalnız benim düşünceme göre yığılmanın sebebi ortalamanın artması değil adayların dijital eğitimi doğru kullanmasından kaynaklanıyor. Ön yargıyla yaklaşılan dijital eğitim corona sürecinde kısa sürede çok şey başarılabileceğini herkese göstermiş oldu. YKS 2021 zorlaştırılırsa bile 2019 gibi asla gelmeyecektir. Bundan sonra hazırlanacak arkadaşlar 2020 sıralamalarını ele alsınlar. Seneye 2020'den bile kötü gelebilir. Sistemde yığılma yaşanmasının önüne geçmek için ayt soru sayısı arttırılmalı ve tyt koruma sistemi kaldırılmalıdır.

Sonuçlar neredeyse herkesi üzse de bu sınavın kazananları var arkadaşlar. Yine o sıralamalara birileri girdi. Herkes için hayırlısı olması dileğiyle , Mezuna kalmanızı tavsiye etmiyorum daha kötü şeyler olabilir.
S
2 yıl
2020 YKS'DE İSTEDİĞİNİ ALAMAYANLAR İÇERİ
Selamlar,

2020 YKS sınavına düzgün çalışmamış veya çalıştığı halde istediğini alamayan arkadaşlara bölüm tavsiyesinde bulunmak istedim, tabi bu bölümü seçmeniz için öncelikle bölümde verilen dersleri incelemelisiniz.

Son yıllarda İnşşat Sektörü'nün çöküşü nedeniyle üniversitelerdeki inşaat mühendisliği puanları ciddi anlamda düşüş yaşadı. Benim görüşümce bu sektör 2020'de üniversiteye kaydolan kişiler mezun olana kadar tekrardan ayağa kalkacak. İnşaat sektörü asla kökten bitecek bir sektör değildir. İnsanoğlu ilk yaşamından tutun şuana kadar sürekli bir inşaat halindedir.

İnşaat mühendisliğini severek okumanız için Fiziğe karşı ön yargılı olmamanız ve fiziğe karşı ilginizin olması gerekir. Derslerin fizik ağırlıklı olduğu söyleniyor ve bu zaten çoğu üniversitenin müfredatında görülüyor.

12.Sınıf olup mezuna kalmak istemeyen veya bir çok defa mezuna kalmış fakat bunalmış kişiler "ilgi" konusunda pişman olmayacaklarını düşünüyorlarsa tercih edebilirler.

Bir arkadaşımdan örnek vereyim;

ilk defa 2016 yılında sınava girmişti 56k gibi bir sıralama yaptığı için mezuna kaldı hedefi İTÜ İnşaat kazanmaktı. 2017 yılında bir sefer daha şansını deneyerek 8k sıralama yaptı ve İTÜ İnşaat'ı tercih etti. Tam da onun mezun olacağı zamanlarda inşaat sektörünün bu şekilde çöküşe geçmesi onuda gerçekten olumsuzluğa sürükledi.


Aslında bu en son anlattığım durumda benim ifade etmek istediğim günümüzde yaygın olan trend diyebileceğimiz meslekleri tercih ediyoruz ama kim bilebilir belki de onların sonuda inşaat gibi olacak. Tabi Bilişim sektörü bu konuda en avantajlı sektör onun bu şekilde çöküntüye girmesi çok zor gözüküyor.
S
2 yıl
GTX 1050TI G4560
Merhabalar,

2-3 sene önce topladığım oyun tabanlı sistemim ilk gün verdiği performansı vermemeye başladı. Oyun testlerinde ani fps düşüşleri yaşanıyor. Örneğin

CSGO oynarken +150 fps civarında oynarken 1-2 saniyelik 30FPS civarına düşüyor. Bu durum neredeyse oynadığım tüm oyunlarda geçerli. Isı değerlerini kontrol ettiğimde herhangi bir olumsuz durum göremedim işlemci sıcaklığı yük altında 60-70 , Ekran Kartı sıcaklığı 60-70 civarında geziyor. CPU ve GPU kullanımına baktığımda GPU kullanımı çoğu zaman %95 civarında CPU kullanımı ise genelde %70-%80 civarı ama anlık olarak %90-%95 üzerine çıkabiliyor muhtemelen sorun işlemciden kaynaklı diye düşünüyorum fakat elimde test edebileceğim başka bir işlemci olmadığı için net teşhis koyamadım. Kasanın içerisi temizlenmiş durumda.

Sistem Özellikleri;

H110M 1151 2133MHZ Anakart
8 GB DDR4 2133 MHZ Ram
İntel Pentium G4560 3.5GHZ İşlemci
Asus GTX 1050Tİ Ekran Kartı
HDD kullanmaktayım SSD sistemimde bulunmuyor.

Yardımlarınızı bekliyorum oyun zevkim alt üst oldu...
S
2 yıl
SINAV ÇOK KOLAYDI SIRALAMALAR KÖTÜ GELECEK SAÇMALIĞI
Selamlar,

2-3 Gündür açılan konuları takip ediyorum genelde denemelerde yapılan netlerle sınav netleri çok yakın istisna durumların büyük çoğunluğunu deneme netlerinden düşük yapanlar oluşturuyor. Peki bu durumda sınava neden kolaydı diyoruz? Benim görüşümce 2019 ile çok yakındı sadece geometri bir tık kolaydı fakat ayt biyoloji geometrinin etkisini ortadan kaldırmıştır diye düşünüyorum. Kısacası herkes beklediği gibi yapmış gözüküyor peki neden sıralamalar kötü gelecek?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.