M

Onbaşı
05 Aralık 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
67 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
M
8 ay
otobilgisi.com Otomobil Sitesi
otomobiller üzerine yeni açılan bir site https://www.otobilgisi.com
M
9 ay
Bilgi Bloğu
M
10 ay
Bilgi Bloğu
https://bilgitane.blogspot.com

Maksat index alsın.
M
geçen yıl
Otomobil sitesi
M
geçen yıl
12-23 Şubat 2021 Türkiye Kar Yağışı
Evet 12-23 şubat tarihleri arasında uzmanlar Türkiye'nin kara boğulacağını söylüyorlar. Meteoroloji de durumu doğruluyor.

Bu konu üzerine sohbet edelim.
M
geçen yıl
33 yaşında altıma kaka yaptım
Nereden nasıl başlayacağım bilmiyorum. Bugün akşam 16.00'da iş yerinden çıktım. Moralimde biraz bozuktu ve 25 lik vodka aldım ankara gölbaşında manzaraya karşı arabayı çekip içmeye başladım. Akşam saat 18.30'da kalktım ve evin yolunu tuttum. Yolda giderken bir anda küçük çişim geldi. Ama yakınımda bir benzin istasyonu (OPET) olduğunu biliyordum ve tutabilirdim. Her zaman açık olan yol bir anda tıkandı. Yaklaşık yirmi dakika falan sıkışık trafikte bekledim. Bu sırada küçük çişimin yanında kakamda gelmişti.

Saniyeler geçiyor ve kaka artık tutulamaz bir hal alıyordu. Götümü sıka sıka opete girdim. Hemen kasiyere tuvaleti sordum ama aldığım cevap, tuvaletin arızalı olduğuydu. Koşar adımlarla arabaya gittim ve yakındaki AVM'ye yöneldim. Artık dayanacak takatim kalmamıştı. AVM'ye arabayı park edip koşar adımlarla girmeye çalışırken güvenlik maskesiz alamam beyefendi dedi. Evet bokun sıkıştırmasından dolayı maskemi takmayı unutmuştum. Tekrar arabaya döndüm ve maskemi takıp geldim. Bu seferde hes kodu sordu. Yaklaşık 1 dakika kadar da hes kodu için bekledikten sonra koşar adımlarla tuvalete giderken istemsizce göt kendini bıraktı ve donuma doldurdum. Evet 20 saniye daha dayanabilsem tuvalete yapacaktım ama ben altıma yaptım.

Tuvalete girdim donumu çıkarıp çöpe attım ve popomu yıkadım bir şey olmamış gibi çıkıp gittim.
M
geçen yıl
şükürler olsun sahibinden.com bitti
Arkadaşlar ikinci el otomobil adına konuşuyorum artık sahibinden.com bitti. Son iki arabamı facebook marketplace üzerinden sattım.

Dünya sahibinden.com ve facebooka aynı anda koyduğum ilana tüm dönüşler facebooktan oldu ve facebooktan sattım. Şükürler olsun ki sahibinden.com tekeli kırıldı. Zaten onlarda farkında bu durumun ikinci ilan ücretini 120 liradan 49 liraya çekmişler.
M
geçen yıl
11'e sattığım arabaya 29 istiyor
arkadaşlar mayıs ayında 11 bin liraya sattığım hyundai excel'i adam satılığa çıkarmış. 29 bin lira istiyor. Bu piyasa ne oldu böyle ya.
M
geçen yıl
tofaş şahinim ne kadar eder
Arkadaşlar 1993 model beyaz bir tofaş şahinim var. Artık satıyorum üstüne para ekleyip biraz daha iyi bir şey alacağım. Sizce ne kadara satıyım. Malum sitede 1993 şahinleri sıraladığımda en düşük 16 bin lira çıkıyor.

Benim arabamda CMS 40 jantlar var.

Ayrıca full bakım yaptırdım.

Eksi yönü ise kapı içlerinde hafif çürükler var.

Sizce ne kadar satmalıyım.

18 ocak editi: satıldı arkadaşlra
M
geçen yıl
Hangisi alınır (d segmenti eski araba)
Merhaba Arkadaşlar Aklımda Aşağıda Saydığım arabalardan bir tanesini almak var. Sizce hangisi daha sorunsuzdur. Hangisini almalıyım.

1- Mazda 626 (1993 - 1995) 2.0 117 hp motor (klima, hidrolik direksiyon, 4 cam otomatiği, elektrikli aynalar) Fiyat 35 bin civarı
2- Hyundai Sonata (1995 - 1997) 2.0 135 Hp motor (klima, hidrolik direksiyon, 4 cam otomatiği, elektrikli aynalar) fiyat 35 bin civarı
3- Nissan Laruel Altima (1991 - 1992 ) klima, hidrolik direksiyon, 4 cam otomatiği, elektrikli aynalar 25 - 30 aralığında

siz ne dersiniz arkadaşlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.