Ö

Çavuş
01 Kasım 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
4 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
Ö
12 yıl
Netmaster CBW-700V kablo modemde bridge mode
Yaklaşık bir yıl önce aldığım Netmaster (detayları burada) kablo modemimle VPN kullanarak başka bir bilgisayara bağlanmam gerekti. Ama ne yaptıysam VPN programı internete çıkış yapamadı. Biraz araştırınca, modemde bridge modunu açmadan VPN desteğinin çalışmayacağını öğrendim. İşin ilginci, cihazın konfigürasyon ekranlarında bridge modu açma kapama imkanı yok.

Cihazın Türkiye teknik servisi Teknotel firmasıymış. Kendileriyle görüştüm. Cihazı gönderirsem kendileri ücretsiz olarak Bridge mod desteğini ekleyip geri gönderiyorlarmış. Anladığım kadarıyla sadece bir firmware güncellemesi yapıyorlar. Donanımsal bir şey yapılacağını hiç sanmam. 10-15 gün internet bağlantım olmadan oturmak istemiyorum. Çok aradım ama internette netmaster için herhangi bir firmware bulamadım. Rastlamış olan, paylaşabilecek olan var mı?

Bu arada, ben aldığım sıralarda satış sitelerinde ürün tanıtımında "bridge mode desteği", "VPN desteği" maddeleri de vardı. Artık kaldırmışlar.
Ö
12 yıl
Bir ekran kartı tavsiyesi de ben isteyeyim
Merhabalar,

4-5 ay önce eski bilgisayarım cortladı ve yeni bir kasa topladım.

İşlemci Athlon 7750 black edition, 2x2gb kingston ram, bir de hepsi bir arada gigabyte anakart aldım.
M61PME-S2 modeli, burada detayları olan.

Haliyle ekran kartının çok yetersiz olduğunu gördüm ve artık doğru düzgün bir tane almam lazım. Aldığım kasa ucuzlardan, 300w güç kaynaklı standart bir model. Bütçem 200-225 lira civarı. Oyun oynamayı severim, yeni çıkan oyunlardan kurup denemek istiyorum.

Bu sisteme bu fiyat tavanında hangi modeli önerirsiniz? Ve Ati mi Nvidia mı? Şimdiden teşekkürler.
Linkteki mağazanın bu haftasonu kampanyasını değerlendirmek istiyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.