A

Er
02 Ağustos 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
463 (Bu ay: 26)
Gönderiler Hakkında
A
15 sa. önce
devlet çocuk yapmayı kontrol etmeli mi
bence devlet bu çocuk yapma meselesine artık el atmalı. Türkiye'deki çoğu ebeveyn bu konuda yetersiz ve bilgisiz, birinin çocuk yapmadan önce çocuk yetiştirebilmek için asgari şartları sağlayabildiğini anlamak için bir sınava girmeli, bu sınavda çocuğun gelişim dönemleri, hangi hobileri ne zaman edinmesi gerektiği, kaliteli bir hayat eğitiminin nasıl vereceği, psikolojik olarak çocuk yetiştirmeye hazır olup olmadığı ölçülür. Eğer bu sınavlardan geçerse, çocuk bakma ehliyetine kavuşur ve bir belge ile ispatlanır. Eğer geçemezse de devletin bu konuda açtığı kurslara katılır ve burada iyi bir ebeveyn olma eğitimi alır ama psikolojik testler gibi testlerden kaldıysa, yani kızgınlık cinayete meyil vs. gibi Türk ailelerinde görülen sık sorunlar gibi bu insan kesinlikle ne olursa olsun çocuk yapma ehliyeti verilmez ama çocuğu olursa da anında devlet yurduna alınır, yani en baştan bir aile trajedisinin önüne geçilmiş olur. Tabi bunlar dışında tamamen ayrı bir durum daha var, bu sınava tabi tutulmadan önce bir çocuk yapmış olma durumu. Böyle bir durumda sınavı geçerse bir sorun olmaz ama sınavı geçemezse çocuk doğana kadar eğitimini tamamlaması zorunlu koşulur eğer yine eğitimi tamamlayamazsa da bir süre sonra çocuk takip edilir ve sonra da alınır. Yine sınavı psikolojik düzeyde yani asgari şartlarda geçemeyen bir ebeveyn adayı olursa da bu çocuk doğumun akabinde devlet yurduna yerleştirilir.
Gibi bir fikrim var, tabi ben bir aile çocuk yetiştirme uzmanı vs. değilim ama sadece bu konuda bir şeyler yapılması gerektiğine inanıyorum.
A
geçen hafta
en son rüyanızda ne gördünüz?
ne gördüyse gönderin gelsin,
ben en son amcamı görüştüm ve eskiden kaldığımız eve gidiyorduk ailecek, çocukluğumun geçtiği semtTde bir gün geçiriyordu. Pek heyecanlı bir şey değildi yane :P
A
2 hafta
donanım haber discord grubu
@chaisan hocamın açtığı, dc grubuna davetlisiniz. Linkleri özelden atıyorum :P
A
2 hafta
üniversiteler ne zaman açılır? v3.
malum zaman geldi. Bu sefer 4 şık var, tarafını seç. ben artık 2022 bahar dönemi açılacağını kanıksadım ama yeni varyantların aşıyı etkisiz kılacağı tehlikesi ve üstelik aşılamanın kötü yönetilmesinin sürmesi üzerine bir ihtimal 2022 güz dönemi açılma endişesi var, söylemesi bile korkutucu
A
3 hafta
Beyler sonunda saçımı kestirdim ss'li
Ne zamandır istiyodunuz, lafını ediyordunuz. Bugün kapanmadan önce sırf siz istiyorsunuz diye gittim kestirdim. Yakışmış mı? Kötüyse lütfen kötü diyin. (Gif olduğu için geç yükleniyorlar, 2 gif olması gerekiyor :P, ikiside aynı biri açık biri toplu hali)
A
3 hafta
Giyinme tarzım hakkında düşünceleriniz ss'li
buraya ne zaman fotoğrafımı atsam, kıyafetlerime laf ediyorsunuz. Buraya bir kaç fotoğraf bırakıyorum, ne eksik ne fazla, eleştrilerinizi vs. dinlemek isterim, kötüyse lütfen kötü diyin ://
(tamam saçlar kötü anladım :// gelmeyin üstüme yeter)
(evet yine oturduk saçları konuşmaya başladık :P )
A
3 hafta
Hindistan corona v. Hakkında ne düşünüyorsunuz?
Videoyu izlemek için tıklayınız
şu salak ve fakir toplumlar dünyanın başına bela, herkes dünyadaki açlıktan kuraklıktan bahsediyor ama yıl olmuş 2021 hala kendi suyunu arıtamayan yiyeceğini üretemeyen üstüne bir de tavşan gibi üreyen bu salaklar dünyaya en büyük zarar. yeni varyant da hindistandan çıkmış, şaşırdık mı? belki yıllarca daha evlerde tıkılı kalıcaz bu salaklar yüzünden. sonra bir de şu afrikadaki maymundan bozmalar yeni bi mutasyon çıkartır, ömrümüzü dört duvar arasında geçiririz...
A
3 hafta
Pump halim nasıl ss li
Selam arkadaşlar salonlar kapandığından parkta çalışıyorum, bugün rica ettim pump halimin fotoğrafını cektirdim bi abiye, bence iyi çıkmışım diye düşünüyorum hele kollar iyi sanırım, forumdaşların da fikrini almak istedim, sizce de iyi duruyor mu?
(Evet saçları kestirmedim daha o konuyu açmayalım lütfen)
A
3 hafta
Boş modern sohbetler
Burada pek ilgi çekmeyeceğini biliyorum ama takip ediyorsanız, flu tv'nin yalın alpayla yaptığı boş modern sohbetler video serisi 3 gün önce final verdi sosyal bilimler konusunda gayet basit, bilgilendirici ve doyurucu bi anlatımı vardı. Youtube türkiye, çoook güzel bir programını kaybetti. İlginizi çektiyse son videosunu atıyorum:
Videoyu izlemek için tıklayınız
A
3 hafta
GERİ DÖNDÜM!
bi haftalık karayip tatilinden geri döndüm şekerlerriiimm, çok özledim sizi, beni özleyen var mı
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.