T

Teğmen
21 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
Turk.Net'i herkese överken başıma gelenler, ÇÖZÜLDÜ
Merhaba sayın arkadaşlar ve sayın ilgili yetkili kişiler,

Turk.Net ailesini seviyoruz fakat biri bana bunu açıklasın.

Hattı dondurduğum halde bana fatura kestiler, dondurduğum, çevrimdışı olduğum için kullanmadığım hattıma açtığım destek kaydına aldığım cevap "Sms Gönderildi : Değerli Müşterimiz; Sistemlerimizde herhangi bir dondurma işleminize rastlanmamıştır. İyi günlerde kullanmanızı dileriz. Saygılarımızla"

Dondurduğum kapalı hat için şikayette bulunuyorum "İyi günlerde kullanmanızı dileriz." cevabını alıyorum.

Detaylar;

30 ekimde MH'ni aradım. O zamanlar telefonla kolay ulaşılabilir bir MH vardı.
Hattımı dondurma talebinde bulundum. (14959043 numaralı 30.10.2017 tarihli 19:55:05 saatindeki Destek Talebi)
31 ekimde MH'in beni telefonla arayıp onay alması sonucu bu onay turk.net web sitesi destek kaydına da düştü.

(((06.01.2018 EDIT: ALTTAKİ EKRAN GÖRÜNTÜSÜNÜN ALINDIĞI DESTEK KAYDI ŞİKAYETTEN SONRA TURK.NET SİTESİNDEKİ ONLİNE İŞLEMLER MENÜSÜNDEN NASIL OLDUYSA KAYBOLMUŞTUR!!! ARTIK LOGIN YAPTIĞIMDA GÖREMEMEKTEYİM. HUKUKİ DURUMLARA KARŞI TEDBİR AMAÇLI OLARAK ARŞİVLEDİĞİM DESTEK KAYITLARININ EKRAN GÖRÜNTÜLERİ İLE BTK'YA ŞİKAYET AÇILMIŞTIR.
AYRICA MH bu destek kaydına işlem girişi yapmadan birkaç dakika önce saat tam 16:55'te beni aramış ve 1:49 dakikalık görüşmeden sonra bu kayıta 6 aylık dondurulma notunu düşmüştür. Arama kaydı arşivimde mevcuttur, hukuki durumda telefon şirketinden de istenebilecektir.
08.01.2018 EDIT: Uzun süre bekledikten sonra facebook messenger üzerinden 06.01 tarihinde ücret iadesini hatırlattım. Bunun üzerine Turk.Net online işlemler menüsüne yeni bir internet arızası destek kaydı düştü. 2 gün sonra mevcut olmayan ve benim açmadığım internet arızası için türk telekom'dan aradılar. Arayan kişiye arıza olmadığını, turk.net'in kendi kendine arıza kaydı açtığını söyledikten sonra hattımın aktif olup olmadığını sormam üzerine hattımın AKTİF olduğunu söyledi. YANİ TURK.NET HAT DONDURMA TALEBİMİ ONAYLADIKTAN SONRA TÜRK TELEKOM'A BİLDİRMEYİ UNUTMUŞ!!! şikayetim üzerine online işlemlerdeki destek kaydı bile buhar oldu, öyle bir kayıt HİÇ AÇILMAMIŞ gibi.
16.01.18 EDIT: BTK'ya ekran görüntüleri ile açtığım şikayetten yaklaşık 1,5 hafta sonra Turk.Net aradı, internet dondurma işleminde sorun oluşmuş olduğunu yeniden donduracaklarını, dondurma talimatı verdiğim tarihten bugüne kadar olan kesintilerin iade edileceğini bildirdiler. Umarım iade işleminde sorun olmaz. Turk.Net'e çözüm ürettiği için teşekkür ederim.)))

< Resime gitmek için tıklayın >
22. aralıkta destek kaydı sonucu MH'nden aldığım cevap:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu da bilmeyenler için dondurma işleminin turk.net tarafından resmi açıklaması, Şikayetvar isimli sitede Turk.Net yetkilisinin bir şikayete yazdığı cevap, dondurma ve faturalandırma şeklini açık açık kendileri izah ediyor. (https://www.sikayetvar.com/turknet-hat-dondurma-sorunu)

< Resime gitmek için tıklayın >
31 ekimde dondurduğum hattan Müşteri Hizmetlerinin haberi yok. Bari şikayet gelince öyle hemen cevap yazacağınıza önce haklı mıyım, durum nedir ona bir baksaydınız. Ayrıca web sitesindeki destek kaydında belirtildiği gibi bir SMS de gelmedi. Belki de benim hattım yerine başka bir aboneye bakıp, dondurma kaydı olmadığını görüp bir de o aboneye mı SMS atmış olabilir misiniz? Neyse, müşteri hizmetlerine zahmet olmasın diye kendi sitelerinden ekran görüntülerini buraya koyuyorum.

Ben fatura ödeyeceksem hattı niye dondurayım. Bana gecenin ikisinde bu mesajı yazdıran yetkililer. Lütfen konuyla ilgilenin, bu müşterinizi daha fazla yormayın.

TURGAY Ö.
abone no:2427476313
KONUYLA İLGİLİ YENİDEN 15636390 NUMARALI DESTEK KAYDI AÇILMIŞTIR VE MH'NDEN CEVAP BEKLENMEKTEDİR (((EDİT: 06.01.18 İTİBARİYLE ARTIK BTK'DAN CEVAP BEKLENMEKTEDİR.)))
T
5 yıl
Telefon veya internet aboneliği olmayanlar için Türk.Net'e geçiş şekli tavsiyesi (adsl için)
Arkadaşlar merhaba,

Ev telefonum ve internetim bir süredir yoktu.


İnternet için öncelikle telefon hattı gerekliydi, internette şikayetler görüyordum, ne kadar doğru bilmiyorum, telekom bazı bölgelerde iyi portları kendi müşterilerine, kötü portları diğer servis sağlayıcı müşterilerine veriyor diye paylaşımlar vardı. Ben de en iyisi interneti de telekomdan alayım, sonra Türk.Net'e geçiş yaparım diye düşündüm. Tabii aktivasyon ücreti gibi ücretler ödememeliydim. Ayrıca Türk.Net'e başvurduğumda "port yokmuş, bekliyoruz" cevabı almamalıydım.

Pazartesi: Mesai bitimine doğru Türk Telekom'a giderek bir defada hem taahhütsüz telefon ve hem de taahhütsüz, aktivasyon ücretsiz Hazır.Net (1Mbit Hız 6GB Kota, sadece kullanıldığında günlük 3TL) bağlatıyoruz. En ucuz telefon tarifesi de aylık 24TL civarı. +3 TL Günlük internet kullanımı. Kimse bu kadar yavaş ve kullanışsız bir internet bağlatmadığı için Telekomdaki memur hanım biraz şaşırdı.

Salı: Telekomdan eve geldiler, hattı kontrol ettiler, telefonumuz bağlandı, internetin aktif olmasını bekliyoruz.

Çarşamba: İnternetimiz aktif oldu, ttnet sms ile modem şifrelerini gönderdi. TTNet'e port taktıkları için ve telekom'a da hattı test ettikleri için teşekkür ederiz.

Aynı gün internetten Turk.Net'e başvuru yapıldı.

Perşembe: Belgeler yazıcıdan bastırılıp imzalandı, Yurtiçi Kargo ile 15 TL karşılığı Türk.Net'e gönderildi.

Cuma: Türk.Net müşteri temsilcisi aradı, belgelerin tam olduğunu onayladı, belgelerdeki imzaların bana ait olup olmadığını, Türk.Nete geçişi sözlü de olsa tekrar onaylamamı istedi.

Cumartesi: Modem şifrelerimi sms ile gönderdiler, internetim Türk.Net oldu.

1 ay sonra telefon faturası geldi, fatura sadece 14 TL idi, 14 TL'ye hem telefon bağlatmış oldum, hem 3 gün ttnet'in yavaş HazırNet tarifesi de olsa internetsiz de kalmadım, hem hattı test ettirmiş, hem de muhtemelen iyi portlardan almış oldum, orasını bilemiyorum tabii. Yaklaşık 3 haftadır kesintisiz kullanıyorum. (EDİT:3-4 gün interneti kullandığım için ayrıca 12 TL hazırNet faturası ödedim)


HazırNet nedir? https://bireysel.turktelekom.com.tr/evde-internet/web/kampanyalar/sayfalar/hazirnet-paketi.aspx

Arkadaşlar illa HazırNet olmak zorunda değil ucuz başka bir tarife ile de geçilebilir, şu anda en ucuzu HazırNet olduğu için ben böyle bir yol izledim.

Konu sabitlenirse ulaşılabilirliği artar.

Saygılar

Turgay
T
5 yıl
DİKKAT 2-8 arası kotadan düşüyor. Hız 5mbit altına düşüyor. MH'nın cevabı
Merhaba arkadaşlar. Gece indirme yaptım. 120-130 gb arası küsür kota kullanmışlığım vardı, biraz da başka işler için kullandım, XBOX'ta 23 GB'lik bir oyunu saat 02:14 civarı downloada ekledim. 18-19 GB kadarı 2-8 arası yüklenmiş. 5 gb kadarı saat 08:00'den sonra download edilmiş. Fakat tamamı kotadan düşürülmüş ve kotam da aşmış oldu. Hızımı düşürmüşler. 5mbit altına. Müşteri Hizmetleri yazışmam ektedir. Onlara göre 4.08 mbit hız normal.

MÜŞTERİ HİZMETLERİ GÖRÜŞMESİ
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DOWNLOAD ÖNCESİ VE SONRASI (DOWNLOAD HARİCİ AZ BİR KULLANIMIM DA DAHİL)
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
SABAH GELEN E-POSTA İÇERİĞİ ("en fazla 3Mb" ibaresinin yeni düzenlemeye göre "asgari(en az)5Mbit/s" ile değiştirilmesi gerekir,ama zaten 4 mbit veriyorlar)
< Resime gitmek için tıklayın >
MİCROSOFT XBOX ONE GENİŞBANT KULLANIM İSTATİSTİĞİ (download yaptığım saatler)
< Resime gitmek için tıklayın >
RESMİ BTK AÇIKLAMASI
< Resime gitmek için tıklayın >
SPEEDTEST.NET HIZ TESTİ
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
HIZ TESTİNE MÜŞTERİ HİZMETLERİ YANITI
< Resime gitmek için tıklayın >

TURK.NET BU HALİYLE DE DİĞERLERİNDEN İYİ OLABİLİR FAKAT YİNE DE

TURK.NET'TEN 2-8 ARASI NEDEN KOTADAN DÜŞÜRÜLDÜĞÜNE VE KOTA AŞIMINDA ASGARİ HIZ LİMİTLERİNE UYULMADIĞINA DAİR AÇIKLAMA, 2-8 ARASI İNDİRMELERİN KOTAYA GERİ İLAVESİNİ VE BTK DÜZENLEMESİNE SADIK KALMASINI BEKLİYORUZ

EDİT 02.05.2017: BENİMLE İLETİŞİME GEÇİLMİŞ VE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTIKLARINI GÖSTERMİŞLERDİR. DİĞER SERVİS SAĞLAYICILARIN DA SORUNLAR KARŞISINDA AYNI İLGİYİ GÖSTERMESİNİ BEKLERİZ. YETKİLİLERE İLGİLERİNDEN VE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİM. UMARIM EN KISA SÜREDE HERKESİN SORUNU ÇÖZÜLÜR.
T
6 yıl
VodafoneNet iptal etmek isterken başıma gelenler
Merhaba arkadaşlar,

Belki okumuş olanınız vardır, yıllar önce "D-SmartNet iptal etmek isterken başıma gelenler" başlığı açmıştım. 24 binden fazla kişi okumuş.https://forum.donanimhaber.com/m_61705458/tm.htm

Şimdi de VodafoneNet nasıl iptal ediliyormuş aşama aşama onu anlatmak istiyorum. Öncelikle baştan belirtmek isterim ki 1 haftadır uğraşıyorum henüz iptal edilmedi.

Vodafone iptal aşamaları:

1. Aşamahttp://www.vodafone.com.tr/Net/HizmetDegisiklikleriTalepleri.php adresindeki iptal formunu yazıcıdan çıkartıyoruz ve doldurduktan sonra faks numaralarından birine ya da email adresine gönderiyoruz.

2. Aşama 24 saat içerisinde geri dönüş yapılması gerekiyor ve bekliyoruz.

3. Aşama Geri dönüş yapılmadığı için 24 saat sonra tekrar arıyoruz ve faksı bulamadıkları için hangi numaradan gönderildiğini öğrenmek istiyorlar. Haliyle bizim gibi evinde faks olmadığı için işyerindeki faksı kullanmış olan birisi olduğumuzdan numarayı bilmiyoruz ve öğrenip tekrar arayacağımızı bildiriyoruz.

4. Aşama Faks numarasını öğrendik, tekrar arıyoruz ve bir gün önce bizden faks numarası istendiğini, bunun için aradığımızı söylüyoruz, numaraya ihtiyaç olmadığını ve faksın ellerine geçtiğini öğreniyoruz. Fakat bu kez de nüfus kopyamızın da gönderilmiş olması gerektiği, e-mail adresine göndermemizin yeterli olduğunu öğreniyoruz.

5. Aşama Vodafone web adresinde böyle bir ibare olmadığı halde nüfus cüzdanımızı fotoğraflayıp e-mail adreslerine gönderiyoruz, anında e-maille geri dönüş yapılıyor ve bir ticket numarası yani işlem sıra numarası veriliyor.

6. Aşama Nüfus fotograflarını e-mail adresine gönderdikten sonra onay için tekrar müşteri hizmetlerini arıyoruz ve öğreniyoruz ki iptal formu dilekçesi sistemde görünmüyor! ve hangi numaradan gönderdiğimizi bilmek istiyorlar. Numarayı verdikten sonra bile dilekçe bulunamıyorlar. Müşteri temsilcisine ilk 5 aşamayı anlatıyoruz, o da not düşüyor "biryerlerde faks varmış onunla e-maildeki nüfus bilgilerinin birleştirilmesi" diye.

7. Aşama Ertesi gün tekrar arıyoruz çünkü hala geri dönüş yapılmamış! Diyoruz ki ilk 6 aşama böyle oldu iptal işlemleri başlatıldı mı? Vee "Evet başlatıldı" cevabı alınca seviniyoruz ve ilaveten soruyoruz, "bu aşamalar sürerken birkaç gün geçti, 27.10. tarihinde başvurdum ve ay sonu iptali istedim, fakat birkaç gün geçti, kasıma da fatura yansır mı?" ve "hayır" cevabı alıyoruz.

8. Aşama Diyeceksiniz ki iptal işlemleri başlamıştı bu 8. madde de neyin nesi. 03.11. tarihinde 5. aşamada bir ticket açılmıştı ya ona güncelleme geliyor.

"Değerli Müşterimiz,

xxxxxx numaralı çağrınızda GÜNCELLEME yapılmıştır.

İletmiş olduğunuz mailinize istinaden iptal işlemlerinizin tamamlanabilmesi için ıslak imzalı dilekçenizi göndermeniz gerekmektedir.

Saygılarımızla,

Vodafone Net İletişim Hizmetleri A.Ş.
Tel: +90 (850) 542 0 542
Fax: +90 (216) 556 31 73
Fax: +90 (216) 556 31 77"


9. Aşama Müşteri hizmetlerini tekrar arıyoruz ve geçmiş 8 aşamayı anlatıyoruz, artık dalga geçildiğimizi düşündüğümüzü söylüyoruz, bizi biraz bekletiyorlar, galiba biryerlerden birşeyler soruşturup dönüyorlar, ve SONUÇ: 7. aşamada başladığı söylenen iptal işlemlerinin başlatılmadığı, 4. aşamada yine müşteri hizmetlerinin isteği üzerine söylendiği şekilde nüfus ekinin e-posta ile gönderilmesi sonucu faks ayrı-mail ayrı durumu oluştuğu, bu yüzden yeniden dilekçe yazmamız gerektiği, dilekçenin geçmişe dönük olamayacağının söylenmesi üzerine biz de "bu yüzden bize kasım ayının da fatura edileceği, diğer müşteri temsilcilerinin neden yanlış yönlendirmeler yaptığı, kimsenin bir diğerinden haberi olmadığı, iptal işlemleri başlamıştı hani, şimdi niye başlamamış oldu" ısrarlarına rağmen dilekçenin üzerindeki tarihin kasım olması gerektiği (kısaca bir fatura daha bize .....bip......) vesaire vesaire.

10. Aşama Sil baştan iptal formu ve nüfus cüzdanı aynı e-posta içerisinde gönderildi. Bekliyoruz.


Yeni aşamalar gelince editleyip güncelleyeceğim.

Edit:

11. Aşama İkinci ptalin üzerinden 48 saat sonra tekrar aradım ve hizmetin aktif olduğunu öğrendim, BTK'nın aksine 1 ila 5 gün arası sürüyor dediler, gönderdiğim belgelerde eksik yokmuş.

12. Aşama BTK'ya da şikayet bildiriminde bulundum. Toplamda 10 gün oldu iptal etmeye çalışma süresi. Bekliyoruz bakalım.

13. Aşama öğle saatlerinde SMS geldi. Kısaca "İptal işlemlerinin tamamlanabilmesi için aranacaksınız. Gelen çağrıya cevap vermeniz gerektiğini hatırlatırız." yazıyor. Sanırım cevap vermezsem daha çok uzayacak işlemler. Artık tuvalete bile telefonla gitmek zorunda bıraktılar ki aramayı kaçırmak istemiyorum. Arandığımda da ikna etmeye çalışacaklar belli ki.
14. Aşama 13. gün akşam saatlerinde telefon ettiler. Vazgeçirmek için ikna etmeye çalıştılar. Akabinde son bir SMS geldi ve internetim iptal olmuş. Yorumunda BTK'yı tavsiye eden arkadaşlar @mcrew ve @deneme1'e teşekkür ederim. Yoksa daha çok uğraşırdım.

Saygılarımla

Turgay
T
7 yıl
Gamepadi pc'den sonra xbox one ile kullanım hakkında?
Arkadaşlar, xboxdan pcye stream yaparak oyun oynuyorum, bunu yaparken de gamepadi kablo ile bilgisayara bağlıyorum fakat streami kestikten ve bilgisayardan gamepadi ayırdıktan sonra otomatik olarak xboxa tekrar bağlanmıyor, xboxun sol tarafındaki gamepad sync tuşuna ve gamepad üzerindeki sync tuşuna basmak suretiyle manuel sync yapıyorum. Sizlerde de böyle mi, gamepadin otomatik olarak bağlanmasını nasıl yaparım? teşekkürler
T
10 yıl
D-SmartNet iptal etmek isterken başıma gelenler
Arkadaşlar 30 mayıs 2012 tarihinde DsmartNet aboneliğimi taşınacağım için dondurmak istedim. Sistemleri kabul etmediği için gün içerisinde tekrar aramamı söylediler. Tekrar aradım. Bir kez daha tekrar aramamı söylediler. Bu defa tekrar aradım madem donduramıyorsunuz iptal talebinde bulunuyorum dedim. Bu kez 72 saat içerisinde geri dönüş yapılacak dediler. Kimse aramadı. Bir kez daha aradım. Bunun üzerine ertesi günü yani iptal talebinden sonra 4. günü geri dönüş yaptılar. Beni aboneliğimi dondurma ve çeşitli kampanyalarla ikna etmeye çalıştılar. Ben kabul etmedim. Bu kez haziran ayını da faturalandıracaklarını söylediler. Ben de nasıl olur 30 mayısta iptal talebinde bulundum bir daha da taşındığım için kullanmadım dedim. Hayır, geri dönüş süresi de var dediler. Bu süre içinde de haziran ayı başladı dediler. Neyse haziran da kaynadı arada. Bu kez email adresime iptal formu göndereceklerini söylediler. email adresimi önceden yanlış girmişler onu da tekrar düzelttirdim. fakat bu kez iptal formu email ile gelmedi. tekrar aradım ve öğrendim ki email adresini tekrar yanlış girmişler. neyse adresimi tekrar düzeltirdim ve email ile iptal formu 5 haziran günü yani 7 gün sonunda elime geçti. Bir de ne göreyim, iptal formunda diyor ki abonelik iptal başvurusundan sonra 10 gün içerisinde elimizde olacak şekilde aps ile gönderiniz. yoksa iptal başvurunuz geçersiz sayılacaktır. Bu kez tekrar aradım ve bu süreyi sıfırlamak için 2. kez iptal talebinde bulunduğumu söyledim. son kez de babamı arayıp yıllardır full paket abonesi olduğu d-smart'ı da iptal ettirmesini isteyeceğim. Böylece d-smart ile ilgili bir bağımız kalmayacak.
şimdi ben uğraştım başkası uğraşmasın diye yazıyorum. aboneliği fatura tarihinden 15 gün kadar önce iptal ettirmeniz tavsiyemdir. ayrıca son ayınızda en düşük tarifeye geçmenizi tavsiye ederim. böylece kullanmayacağınız fakat muhtemelen faturalandırılacağınız ay en düşük tarifeyi ödersiniz.

Verebileceğim en iyi tavsiye de d-smartnet'e hiç abone olmamaktır.

Saygılar

Turgay
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.