Selam arkadaşlar. Bugün Nasdaq'dayız diye jingle yapan, gülücükler saçan hepsiburada ile yaşadığım son alışveriş tecrübemi ve neden forum ahalisi olarak Amazon'a geçtiğimizi tekrar idrak ettiğimi anlatacağım.

Xiaomi Mi Band 4 bilekliğin kordonu malumunuz kopar. İlk çıktığı zaman almıştım. O zamandan bu yana toplamda 3 tane bileklik kopardım. Dedim alalım artık zamanı geldi. Amazon'da sepette beklettiğim şeyler de vardı. Bekletmeme de gerek yok aslında nasıl olsa kargo ücretsiz alsana. Artık kendi kendime markayı kabullenmişim dişe dokunur 3-5 kalem malzeme veya acil olmayan bir şey yoksa hemen de almıyorum eziyet olmasın diye. Sepetimde bir el çantası vardı benimki eskimişti. O çantanın farklı bir modeli Amazon'da yok, hepsiburada'da var. Hepsiburada'da 50 lira üstü ücretsiz kargo. Diğer alacağım ürünleri de buradan alayım dedim bunlar da kötü değildi kendi kargoları hepsi"JET" firmasıyla getiriyorlar falan. Verdik siparişi. Ürünlerin bir kısmı hepsi"JET" ile kalanı ise Ensari Sürat Kargo ile gönderildi. Sürat ile gönderilen paketlerin hepsi önce yanlış şubelere gidip 1-2 gün sonra teslim edildiler. Normal bir durum hiç itiraz etmedim. hepsi"JET" ile gelecek olanlardan biri zamanında geldi fakat diğeri ortada yok. Geç geldi değil. Paket ortada yok. Ortada olmayan ürün ise bilekliğin kordonu. Canlı desteğe bağlandım artık 4-5 gün oldu.

Buyrun Nasdaq hepsiburada'nın hizmet anlayışı;

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Ben ürün nerede diye soruyorum. Hediye çeki vereyim diyor. Yenisini yollayalım falan da yok. Dese yolla diyeceğim yani ne yapayım. Ürünü bir de kendi kargo firmaları ile gönderip nerede olduğunu ve teslim edilip edilemeyeceğini de bilmiyor. Edilmeyebilir diyor.

Geç gelmesi, 5-6 parçada gelmesi veya hiç gelmemesi falan problem değil artık böyle firmalar için. Benim aldığım şeyin ücreti önemli değil burada. Sunulan hizmetin vasatlığı önemli. Amazon'dan Micro USB to Type C dönüştürücü almıştım. Geldi hiç çalışmamıştı. Dedim bunu göndereyim baksınlar kontrol etsinler çalışmıyor. Kimseyle muhatap olmama gerek yok. Adamlar sistemi yapmış, ürün sende kalsın para iadesi mi istiyorsun yoksa yenisini ücretsiz gönderelim mi diye soruyor sistem. Bunlarda benim paramı bana hediye çeki olarak verecek. Aynı ürünü tekrar alacak olsam 50 lira altında kaldığı için gelemeyen kargo firmasının hizmet ücretini talep edecek. Sonra gel yerli milli destek ol. Sen Nasdaq'a değil Ay'a da çıksan...

Bu firma eskiden böyle değildi. Ben yıllar önce bunlardan bir monitör almıştım. Aldığım modelin kutusunun içinden DisplayPort kablosu çıkmadığını biliyorum ama açıklamadaki içindekiler bölümüne DisplayPort kablosu yazdıkları için destek talebi oluşturmuştum. Beklentim yanlış bilginin düzeltilmesi. Ben biliyorum ama bilmeyen mağdur olmasın diye. O yazıyı düzelttiler ama bana da bir tane orijinal DisplayPort kablosunu ücretsiz bir şekilde gönderdiler. Nereden nereye gerçekten.