T

Teğmen
15 Şubat 2019
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
96 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
T
2 ay
40 LİTRE KARMA AKVARYUM
Merhaba 40 litre akvaryumumu kurdum. Pazartesi balık alacağım. Birkaç farklı tür olsun istiyorum ancak akvaryum hacmi çok büyük değil, bu yüzden balık seçimini dikkatli yapmam lazım. Ayrıca bazı türler çok çabuk ürüyorlar bu büyük bir sıkıntı. Az yavru yapan ya da nadir çiftleşen, karma akvaryuma uygun balık öneriniz var mı? Kaçar tane hangi balıktan almamı önerirsiniz?
T
11 ay
25K CİVARI DİŞ HEKİMLİĞİ
Merhaba forumdaşlar. 25k sıralama için hem eğitim imkanları ve kalitesi iyi hem de şehri fena olmayan önereceğiniz yerler nerelerdir? Özellikle bu sıralama civarı yapan ve daha öncesinde yapmış şu an diş okuyan arkadaşları konuya bekliyorum.
T
11 ay
SINAV BOYUNCA BIRT YAPMIŞTIM, ALLAH CEZAMI VERDİ
Ayt öncesi epey karın sancım, gazım vardı. Sınava girince de zaten tutacak gücüm yoktu geldikçe saldım, hatta arada bikaç kez biraz sesli çıktı gözetmen dönüp baktı. Sadece ses olsa sıkıntı değil de maalesef feci kokutuyordum, daha sınavın 15.dksinde tüm camları açtı adamlar sonra bir öğrenci rahatsız olup hocam kapatır mısınız deyince mecbur kapattılar. Özellikle çevremdeki öğrencilerin konsantrasyonu baya bozulmuştur benim yüzümden, tüm sınav boyunca bırt kokusuna maruz kalmak baş ağrısı bile yapar. O günün cezasını bugün çektim. Tytde beklediğim kadar net geldi ama aytde beklediğimden 5 net az geldi ve sıralamaların da kötü gelmesiyle 96kdan mezuna kaldım. Gelecek sene patlasam da sınavda salmayacağım, Allah affetsin...
T
12 ay
SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Beyler 18.30a kadar resmi olarak yasak var. Hiç kontrol eden polis vs. Gördünüz mü? Markete falan gitmek zaten serbest sanırım. Durumlar nasıl
T
geçen yıl
SINAVA GİRECEK ARKADAŞLARA...
Eğer bölümünüzü çok sevmezseniz üniversite hayatınız sınav senenizden daha stresli ve yorucu geçecek. Bu yüzden çok dikkatli tercih yapın, bir bölümü veya üniversiteyi çok öven ya da çok gömen adamların laflarını kaale almayın. Sınava dünyanın en önemli şeyiymiş gibi bakmayın, üniversiteye gidince tüm dertleriniz çözülmediği gibi üzerine yeni dertler de ekleniyor. Herkese başarılar dilerim, umarım hak ettiğinizi alırsınız.
T
geçen yıl
ÜNİVERSİTELİLER! Finaller nasıl olacak?
Malum finallerin hepsi dijital ortamda yapılacak. Final şartlarınız nasıl? Kamera ve ekran paylaşımı isteyen ruh hastaları var mı?
T
geçen yıl
2018'de forumda olup sınava girecekler
2018'de sınava girip forumda olan ve bu sene yine sınava hazırlananlar var mı? Merak ettim belki birkaç tanıdık isim görürüm. Sınav senesi kullandığım hesap banlandı,bu hesabımı kimse tanımaz.
T
geçen yıl
Kesbişolsun
Ülkenin gündemi akşamdan beri YKS oldu. YGS-LYS'ye girip ertesi sene YKS'ye giren biri olarak birkaç şey söylemek istedim. O sene sınavın YGS-LYS'den YKS'ye çevrilmesi de eğitim dönemi başladıktan sonra olmuştu, sınav seçim dolayısıyla bir hafta ertelenmişti, yepyeni bir sistemdi vs. Yani biz de az çok sancılı bir dönem geçirdik ama şu anki durum daha sıkıntılı tabii. Sınavdan ehemmiyeti yüksek konuların çıkarılması zaten büyük bir sıkıntıydı, sınav bir ay ertelenip sonra tekrar bir ay geriye çekilmesi çok saçmaydı, çalışma temposunu düşüren ya da ona göre programını ayarlayan birçok insan vardı bu da zaten çok kötü oldu ancak bunlar bir yerde telafi edilebilir şeyler. Evet çok sıkıntılı ve sancılı bir durum ama yine iyi kötü üstesinden gelinebilir. Ama bu en son olan Tyt'ye ek 30dk olayı gerçekten en sonunda mum dikti. TYT'nin amacı bilgi ölçmek falan değildir. Tek amacı hızınızı ölçmektir. Şimdi ara verip bir sene hiç ders çalışmasanız da Tyt'de yapacağınız net sayısı şimdikiyle aşağı yukarı aynı olur, en fazla 3-5 net oynar. Ben kazandığım sene 100 net yaptım, bir sene hazırlık okudum yattım resmen ertesi sene öylesine girip 95 net yapmıştım ki benden çok daha iyi yapan arkadaşlar da vardı zaten. Sürenin 165 dk olması hız etkenini ortadan tamamen kaldırıyor. Türkçe'yi bir saatte anca bitiren adaylar artık hiçbir sıkıntı yaşamayacak ya da matematiği 70 dakikada çözenler. Sosyali yetiştiremeyenler rahatlıkla yetiştirecek. Ayrıca süre bol olduğundan sınav öncesi yetişir mi stresi de olmayacak yani bu da bir etken sonuçta. Uzun lafın kısası çok iyi hazırlanın ve sınavda çok dikkatli olun. AYT'ye inanılmaz ağırlık verin. Tyt'nin eleyiciliği özellikle üst sıralar için baya azalacak. Bunlar kendi görüşlerim. Hepinize başarılar dilerim.
T
2 yıl
TRAVIAN SATILIK HESAP
TS1'DE 6500 nüfuslu, ordu saldırı gücü kahramanla bonusuyla birlikte 4 milyon olan hesabımı uygun fiyata devredeğim, oyuna artık vakit ayıramıyorum.
T
2 yıl
Yökteki öğrenci durumunun pasiften tekrar aktif olması için ne yapılmalı?
Arkadaşım hacettepe işletmede. Hazırlık bi dönemde bitince bahar dönemi üstten ders almadı.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.