T

Yarbay
14 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
92 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
T
5 yıl
Mekanlar ve Etkinlikler
Türkiye ve Dünyada'ki mekanların görselleri, adresleri, harita bilgileri, açıklamaları ve sıra dışı tasarımı ile Mekan & Etkinlik bulma sitemiz yayında..

http://www.mekanbulun.com/
T
6 yıl
Dünya'nın gözünde Türkiye'nin önemi.
Hiç farkettiniz mi bu topraklar'da Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarına doğru başlanan büyük oyunun günümüze kadar devam etmesini ?

Eskiden ipek yolu üzerindeki imparatorluklar, devletler her zaman dünyada söz hakimi olmuş ve bölge üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen devletler sonucunda ise o topraklar'da hep bir savaş olmuştur. Ticaret yolunu elinde tutan parayı ve gücü'de elinde tutar.

Petrol'ün bulunmasından sonra hiç bir öneme sahip olmayan verimsiz toprakları olan orta doğu bir anda tüm dünyanın göz bebeği olmuş, bu topraklarda söz sahibi olmak isteyen devletler birbirleri ile savaşmış ve bu savaş hiç durmamıştır. Bu bedeli en çok sivil insanlar ödemiştir ama bu kimsenin umurunda bile değildir, önemli olan petrol'dür.

Hiç düşündünüz mü neden Türkiye üzerinde bu kadar oyunun oynandığını ve bitmek bileyen sorunların giderek arttığını.. Irk ayrımları, mezhep ayrımları, yobaz ve laik ayrımı, Türkiye'ye karşı desteklenen terörist unsurlar, yapılan darbeler, üretimin engellenmesi ve nicesi.. Bu olaylar her dönem'de hep vardır ve bunu durdurmak sadece bizim elimizde.

Türkiye dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan bir coğrafya'da bulunuyor, düşünün.. Enerji'yi elinde bulunduran devletler ve Enerji'yi dünya'da en çok tüketen devletler arasında adeta bir köprü'dür. Enerji, havayolu ile taşınmaz, deniz yolu ile taşınabilir fakat bu miktar ve zaman bakımından boru hattı ile karşılaştırılamaz. Türkiye'yi elinde tutan ve yöneten devlet enerji yolunun'da sahibi olur ve bu zaten hep böyle olmuştur. Kendi ülkemizi biz yönetmedik senelerdir, hep yönetildik ve kandırıldık. Elimizden en büyük kozlarımızdan birisi olan boğazlarımızı aldılar. Boğazları elinde tutmak karadeniz'e kıyısı olan devletler'i de sana bağımlı yapardı oysaki, ama böyle birşeyi bize bırakırlar mı ? Sadece salgın hastalıklar'da durdurabiliyoruz gemileri ve oda kısmi bir süre için, ve bunun gibi antik kuntik işler için.. ne büyük bir dıram değil mi.

Bu oyunlar hep devam edecek, Müslüman bir devlet'in laik olması'da diğer söz konularından bir tanesi.. Bunu istemezler. Taşımız toprağımız altın ve gerçekten dünya üzerinde anadolu kadar verimli başka bir yer yok, Türkiye'yi çökertemezler buna güçleri yetmez çünkü bu ülke sirkülasyonun hep devam ettiği bir yerdedir ve istemesede güçlenmeye meyillidir. Kısacası elimizde büyük bir cevher var ve bunu iyi kullanırsak başaramıyacağımız hiç bir şey yok.
T
7 yıl
Arapca bilen arkadaslar yardim gerekiyor
Kolyelerin uzerinde yazan arapca kelimeler ne anlama geliyor
< Resime gitmek için tıklayın >
T
9 yıl
Nasıl bir coğrafi konumdayız arkadaş bütün olaylara komşuyuz
Afganistan, Irak, Suriye, Ukrayna dünyada ne kadar büyük olay varsa hepsine komşuyuz gerçekten coğrafi konumumuz tehlikeli durumda buna sevinmelimiyiz üzülmelimiyiz bilemiyorum
T
9 yıl
Siyaset konularını kaparlar ama sitenin üstüne siyaset reklamı alırlar
Bu forumunda ne olduğunu görmüş olduk, nasıl bir düşünce yapısıdır siyaseti forumda yasaklarsın ama para için reklamını alırsın
T
9 yıl
Dünyada keşfedilmesi gereken herşey bulundumu ?
Mesela Ateş, Elektrik, Ses Frekansları vb. sizce herşey bulunmuşmudur?
T
9 yıl
Hipnoz (Gözlerimle Gördüm) !
Önceden böyle şeylere inanmazdım fakat bir arkadaşımın bana hipnoz olmaya gidiyorum benimle gel demesiyle başladı arkadaşım geçmişinde çok kötü bir anı geçirmiş ve bu anı onda panik atak başlatmıştı ve hipnoz sayesinde aklından o anıyı sildirmeyi düşünüyordu neyse biz gittik adamın ofisine bildiğiniz klinik tarzı modern biryer adamla muhabbete başladık 2 sene israil'de eğitim görmüş anlattı bize sonra arkadaşı hipnoz etmek için hazırlıklara başladı birşeyler konuştu konuştu arkadaşımı rahatlattı sözleriyle sonra bir hareketiyle arkadaşımın kafasının arkaya doğru koltuğa düşmesi bir oldu zaten ben onu görünce inanamadım arkadaşım uyandığında ölü gibiydi 1 2 saat içinde kendine geldi ve tek bir seferde değil 3 4 seans daha gelmemizi söyledi sizce bu nasıl olabilir bunun mantıklı bi açıklaması varmı sabahtan beri araştırıyorum doğru düzgün birşey bulamadım. ?
T
9 yıl
Analar neler doğuruyor (SS)
T
9 yıl
Black Ops 2 Orjinal Online sadece steamdanmı oynanıyor ?
Oyunu almayı düşünüyorum kutulu olarak yani internetten değil, ama online sadece steam keylemi oynanıyor bilgi verrmisiniz, battlefield 3 gibi oyuncuları otomatk bulmuyormu illa arkadaş eklemek zorundamıyız ?
T
9 yıl
Ultra Music Festival - UMF Miami
< Resime gitmek için tıklayın >


Son 2 senede aşırı derecede büyümüş elektronik müzik festivali, Tomorrowland kadar büyük hatta şuan ona kafa tutabilecek tek festival.

Aftermovie'ları zaten tek kelime ile mükemmel.

Videoyu izlemek için tıklayınız
Videoyu izlemek için tıklayınız

Resimler ;

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.