U

Er
07 Aralık 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
273 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
U
7 ay
DSL ışığının sönmesi ile başlayan komik durum. 2. Part
Bu da önceki post https://forum.donanimhaber.com/dsl-isiginin-sonmesi-ile-baslayan-komik-durum--146235024

11/10/2020 günü açtığım talep sonrasında bir sürü sorun yaşadım. Çok çok uzun anlatamayacağım ancak bu kadarına da pes diyorum artık.
Aradan 1 ay geçtiği için şu tarihte böyle dendi bu tarihte böyle dendi demeyip kaba taslak bilgiler vereceğim. Zaten anlarsınız.
Ben bu kaydı internetimin gittiğini anladığım gibi açtım. Daha sonra birkaç gün internetim yoktu. Birkaç gün sonra gece 2 gibi geldi ama 35/6 profilimde sadece 19mb download ve 0.39 upload alabiliyordum. Ben de bunun üzerine internetimde problem olduğunu. 6 uploadım yoktu ama 4.4 kullandığımı, internetin akşam 10 civarı durduk yere gittiğini ve bir daha gelmediğin ilettim.
Türk telefon ekipleri eve girmiyor, direğe kadar bakıyor. Sürekli müşteri sorumluluğunda hata deniyor ve çözüme bir türlü ulaşılmıyor.
Daha sonra müşteri temsilcisi arkadaş kendi ekiplerimizi yönlendireceğiz diyor ancak herhangi bir ücret karşılığında olup olmadığı konusunda bilgi vermiyorlar.
Ben de tabii ki müşterisi olduğum firmanın teknik ekibinin gelerek olayı yerinde görmesini istiyorum ve talep ediyorum yani haklı olarak.
Neyse bunları söylerken aradan sürekli 2-3 gün geçiyor.
TurkNet ekibi sonunda eve gelmek için randevu istedi ve benim evde olmadığım bir saatte eve gelip balkona kadar gelen kablo Türk Telekom sorumluluğunda olduğu için balkondan modeme kadar olan kabloyu değiştirmiş. Ben o kabloyu zaten 10 yıldır sorunsuz kullanıyorum. Bir problem olmadığını biliyorum yani. Arkadaş yine de sağ olsun kabloyu değiştirmiş. 3 metreden fazla kablo çekmesi halinde ücrete tabi olacağını söyleyerek elinden geleni yapmış ve kabloyu değiştirmiş. Buna her ne kadar gerek olmasa da. Türk telefon ekibi de balkonumdaki kabloyu soymuş ve bırakmış. Ne bir bantlama var ne bir şey. TurkNet ekibi en azından bantlamış düzgün şekilde. Ama telefonla görüştüğümüzde bana modemimin bozuk olduğunu ve kendi test modemi ile test ettiğinde sorun olmadığını belirtti. Ben de evde olmadığım için el mecbur teşekkür ettim arkadaşa. Ekipler de geldiği için akşamına arkadaşımdan modem aldım ve sorun yine aynı şekilde devam ediyordu. Benim modemim de belki bozuk değildir diye arkadaşıma götürdüm ve kurulum yaptı. Sorunsuz kullandığını söyleyince destek kaydına tekrar yazdım. Sorun 3 gün sonra tam olarak düzelmemesine rağmen tekrar taleplerimi devam ettirdim ve sürekli otomatik verilen cevaplar vardı. Sorunum halen düzelmiş değil. Bugün ekranda fark ettiğim faturayı kontrol ettiğimde yerinde hizmet bedeli 99 lira eklemiş.


Sorun TurkNet ekibinin geldiği gibi çözülmemesine rağmen arada yaklaşık 9 gün hiç internet kullanmayıpi 10 güne yakın da kesik kesik ve yavaş hiçbir şeye yaramayan bir internetin olduğu 1 ayda bana normal faturalandırma bile vermemeleri gerekirken bir de üstüne 99 TL yerinde destek ücreti yüklemişler. Herhangi bir bilgi verilmedi bu konuda.
Bana internetimin düzeldiğini söylediklerinde ben daha önceden 35mbps download 4.4 Mbps upload kullnadığımı ve paketimin kapsamında alabildiğim en iyi değerleri almak istediğimi söyledim. İnternetin düzeldi dediklerinde 26mb dw/ 2.6 upload vardı. Sonra talebim üzerine uğraştılar ama 3.5 upload'ı geçmedi. Canı yayın yapıyorum. Upload çok fazla önemli. Bunu sürekli dile getirmeme rağmen kendi mesajlarında bir kere bile bahsetmediler. Ben kullanamadığım internet ve satın aldığım mobil internetler olduğunu ve bu konuda mağdur olduğumu ve bana yardımcı olmalarını istedim. Ancak bana çıkartılan fatura içler acısı. Allah sizi bildiği gibi yapsın. Bu saatten sonra internet düzelse de bir kıymeti var mı? Teknik ekip yoldan geçerken eve uğruyor. 100 lira alıyor. 100 lira. Ben bu firmanın müşterisiyim. Bir kere faturamı geciktirmedim ama alamadığım hizmetin parasını vermek insana dokunuyor. Helal etmiyorum.
U
8 ay
DSL ışığının sönmesi ile başlayan komik durum.
Destek numarası : 37266492

11 Ekim 2020 günü ilk destek kaydını açmama rağmen sorunum 28 Ekim 2020 günü internetin tamamen gelmesiyle bir nevi son buldu.
bir kaç gün hiç gelmedi. sürekli ekip bekledim. Haftasonuna denk geldi diye 3-4 gün de öyle gitti. Bağlantım akşam 10da oyun oynarken tam ortada gitti ve bir daha gelmedi. destek kaydına zaten 100 yıl sonra cevap veriyorlar. Uzun uzun sorunu belirtmeme rağmen iki kelimelik robotik cevaplar veriyorlar.

DSL ışığım yanmıyor diye eve tt ekibi geldi. Telefon kablosu balkona beton içinden geçiyor sağlam şekilde duruyor yani. Bir de direğe bağlı. Köyde oturuyorum. TT ekibi geldiğinde de oraya 2 tane tişört asılıymış ama kablo o kadar sağlam ki orada biri asılsa halen daha kopmaz. Neyse. Evdeki kablolarla uğraşıp bir çözüme ulaşamadıklarında o kabloya laf atıyorlar ama ne garip ki telefon direğinin bulunduğu yeri komple tekrar kontrol ettiklerinde direkteki kablonun yani evdeki değil de diğer kablonun sorunlu olduğu anlaşılıyor ve internet 35 download/ 4.4 upload yerine 19mb download 0.39 upload olarak geliyor. Ama online oyun oynayamıyorum. çünkü sürekli lag yapıyor. sadece bilgisayarım bağlı başka ekstra hiçbir şey açık değil.
Yine kayıt bırakıyorum ve evim yol kenarında olmasına rağmen direği de gözlerimle görüyorum yani. Türk telekom ekibi gelmeden "müşteki sorumluluğunda arıza" şeklinde kayıt bırakıyor. Türknet ekibi de diyor ki Türk telekomn tarafında sorun yok. sizden kaynaklı arıza. Diyorum ki ne hatam var. yani yanlış yaptığım bi bağlantı mı var desem 4 senedir kesintili de olsa kulanıyorum ve az çok da anlıyorum yani. Sürekli topu birbirlerine atıyorlar ama ortada insan yok. herkes eve gelip bişeyle uğraşmış gibi arıza kaydına giriş yapıyor ama kise yok anlayacağınız.

En son türknet ekibi eve geldi. onun için de ayrı bekledik zaten. Bu arada 50gb a yakın mobil internet satın aldım ve evde internet yok.
Türknet ekibinden arkadaş gelip test modemiyle test ettiğini ve sorunun modemden kaynaklı olduğunu söyledi. ben de gidip arkadaştan modem aldım. Teknik ekip evdeyken ben işyerindeydim bu arada. bilgileri bana veriyorlar.

Akşam modem alıp denedim yine yok. Ben de dedim ki benim modemi bir denettireyim. Aynı hatta ttnet kullanan komşum modemimde 10-15 dakika boyunca sıfır kesinti yayın açtı. 5.5 upload 25 civarı da download alarak. Yani modemim de çlaışıyor. Türknet ekibi geldikten sonraki akşam eve internet geldi. 22 download 2.3 upload olarak 2 gündür kullanıyorum. Diyorum ki hattım 6mb uploada kadar destekliyor. zaten bu bağlantı sorunuyla karşılaşmadan önce 4.4 kullanıyordum diyorum. Benim 15 gün internetsiz geçirdiğim kısım faturamdan düşülecek mi diyorum. o konuda yardımcı olamayiz diyorlar. E sen sorunumu çözmek için beni 15. günde bilgilendiriyorsun. Ama sorun benden kaynaklı olduğu için yardımcı olamıyorlarmış. Peki benden kaynaklanan sorun ne diyorum. Bize gelen teknik ekip bilgisi bu yönde diyor. Ama ben hatamı halen bilmiyorum.

Zaten mesajlara geç ve kısa cevap vermeleri yetmiyormuş gibi en azından sizi mağdur ettik. Ekipler çok geldi. Size bu şekilde bir indirim sağlayabiliriz , şu şekilde bir yol olabilir. Ne bileyim bu ay upload hızınız şu kadar olsun tarzında bir nezaketen teklifte bile bulunmadan odun gibi robot mesajlarla cevap verdiler.

ilk günden beri arıza modemimdeyse modem alayım hatta sorun varsa kablo parası vereyim dememe rağmen 15. gün eve gelen arkadaş söyledi bu arada. Ayrıca sorunlu dediği modemi şu anda halen aktif olarak kullanıyorum.

ben internetimin eski hızına yükseltmeyi ve kendilerinin söylediği gibi 6mb uploada yükselmesini talep ediyorum. Ancak yine de kendi bildiklerini okuyorlar.

Bu mesaja cevap verecek herhangi bir yetkili varsa ya da yoksa da faturamdan düşülmeyecekse vce internet bağlantımın eski haline gelmemesi durumunda hakkım haram zıkkım olsun diyorum. O arada satın aldığım 200 liraya yakın internet parası da sizden çıkar inşallah.

Diğer mağdurlara da selam olsun.
U
geçen yıl
Sorun Çözüldü. Silinebilir
Selamun aleyküm arkadaşlar.
Daha önce 35mbps download ve 3mbps upload olarak kullandığım paketim, şu anda yaptığım kontrolde fotoğraflarda görüldüğü üzere 10 mb ve 0.19'a düştü. Telefonuma herhangi bir bilgi gelmedi. Hiçbir şeyden haberim yok. 2-3 gündür yavaş giriyordum ancak işten yorgun döndüğüm için zaten çok vakit geçiremiyordum. Şimdi uzanıp telefonda dolanırken yavaş olduğunu farkettim ve sinir olup kontrol ettiğimde ise bu tabloyla karşılaşınca belki başına gelen vardır diyerek konu açmaya karar verdim.
Zaten verimli olarak kullanamıyordum. Daha önce destek kayıtlarım duruyordu ancak destek kayıtları silinmiş. Neden bilmiyorum. Bulunduğum yerde ookla ya da türknetin kendi sitesinden yaptığım hız testlerinde 32-33 mbps aralığında hız gösteriyordu fakat youtubeda 720p video izlerken bile takıldığı oluyordu. Sürekli destek kaydı oluşturuyordum zaten. Her ay en az 1 kayıt açıyordum. Bazen idare ediyordum.

Ancak bu hafife alınabilecek birşey değil. Herhangi biri haber bile vermeden bu bağlantı hızının düşmesi sinirimi bozdu. Faturalarımı gününde ödüyorum. 1 kere bile geciktirmedim. Zaten fiyat artışı da olacak bilgilendirmesi düştü ekrana. Ama ben durduk yere online işlemlere girip bakmıyorum ki. Kimsenin de sorun yaşamadan o sayfaya girdiğini düşünmüyorum.
Telefon ile iletişim de kuramıyoruz. Derdimizi mesajla anlatamıyoruz. Bize yazdıkları mesajda hep bildiğiniz gibi otomatik mesajdan bir farkı yok. 3 senedir kullanıyorum. Fiyat olarak gayet uygundu evet ancak sürekli kopmalar yaşamaktan sıkıldım. bu hafta içinde başına bu şekilde bir olay gelen varsa çözüme ulaştı mı ya da bilgi edinmem gereken bir şey var mı? Bilgisi dahilinde olan varsa yorum yaparsa sevinirim.

Herkese iyi forumlar.


< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.