G

Teğmen
03 Aralık 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
28 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
G
geçen yıl
Yağmur yağdıkça snr düşüyor!
Bunlar 1 ay önce ki 10 gün boyunca kullandığım ilk vdsl değerlerim.10 gün boyunca ne maksimum hız düştü, ne snr margin oynadı hepsi stabildi.
< Resime gitmek için tıklayın >
Sonra yağmur yağmaya başladı sabaha doğru maksimum hız otomatikmen 142 oldu.Neyse, yine 1 hafta 142 de kullandım sonra bir rüzgar bir yağmur derken 135 leri gördüm.
Dün ki gece yağmurdan sonra durum bu;

< Resime gitmek için tıklayın >

Ben bu durumun nasıl önüne geçeceğim? Dün ilk defa internetim koptu normal bir zaman da düşmüyor ne zaman mübarek yağmur yağsa maksimum hız da, snr de yerle bir oluyor.İç tesisat kaynaklı mı anlamadım gitti..
G
geçen yıl
Eskilerin gözü yaşlı, yeniler bu ne diyor!!!
Hey gidi heyy seneyi tam olarak bilmesem de 2004 diyeyim.
500 kbps hız aldığımız yıllar.
15 GB sınırlı internete 45-50 TL arası verdiğimiz zamanlar..
Nostalji iyidir
< Resime gitmek için tıklayın >
G
geçen yıl
Hat zayıflaması&SNR Margin
Bu snr margin kimisi 6'nın altındaysa kopar diyor kimisi 10'un altındaysa kopar diyor nedir bunun gerçeği bir de bu snr margin dedikleri olay aldığın hıza göre mi değişiklik gösterir stabil midir?
< Resime gitmek için tıklayın >
G
geçen yıl
Bu değerlerle 100 mbps olmuyormuş!
Sayın forum arkadaşlarım, değerlerim bu.Müşteri hizmetlerini arıyorum maksimum hız 82 dowloand 100'e geçirirsek sıkıntı yaşıyabilirsiniz diyor.Hizmet aldığım dolap tam karşımda 20 metre ya var ya yok.Ben sorunsuz 100 alabilceğimi düşünüyorum ama yine de bir danışayım dedim.Forum da cidden bu işten anlıyan arkadaşlar var.Sorun olmaz değerleriniz 100'u kaldırır geçin derseniz direk online hizmetlerden geçiş sağlıyacağım.1 haftadır bu değerleri kullanıyorum bir kere bile netim kopmadı.
< Resime gitmek için tıklayın >
G
geçen yıl
Ülke genelinde ki alt yapı çalışmaları
Arkadaşlar önce konuya kendi oturduğum adresten başlıyayım.Uzun süredir adsl kullandığım bölgem de kısa bir süre sonra vdsl'ye geçiş yapacağım.Ama caddeme konulan bir dolap haricinde 40 metre ötesine yeni bir vdsl dolabı daha koymuşlar.Biraz çarşıya doğru indiğim de her cadde başına iki şer tane 50 metre arayla vdsl dolabı koymuşlar.Ama o kadar çok dolap koymuşlar ki, eskiden neredeyse 3 cadde başına bir tane vdsl dolabı görüyordum.Tabi planlamayı bilemem ama Türk Telekom'un alt yapı çalışması biraz artmış gibi.Bu alt yapı çalışmalarının 5G ile bir alakası var mıdır? Aynı durumu Trabzon da, İzmir de, Gaziantep'te ve Muğla da yaşayan İnternet kullanıcılarından da duydum.Bu arada bende Kocaeli/Derince de yaşıyorum. Sizin bölgeniz de durum nedir?
G
geçen yıl
Tip23 Erişim Kabini
Arkadaşlar hepinize hayırlı ramazanlar.Evimin 20 metre ötesine evimin penceresinden de görünüyor Tip23 erişim kabini koyulmuş Türk Telekom'a ait.Ama dolabın üzerinde ki numalarla benim evimin ankestra kutusunda ki numaralar eşleşmiyor.Ama dolap o kadar yakın ki hortumla su açsam dolabı yıkarım.Dolap aktif olduğunda hipernet kullanabilir miyim bilgisi olan var mı? Adsl kullanmaktan ciğerim soldu çünkü.
G
3 yıl
PS4 PRO(7116) COİL WHİNE'YE PARA İADESİ
Arkadaşlar iyi akşamlar 15 gün önce ps4 pro da yaşadığım aşırı rahatsız edici bobin zırıltısı(coil whine) sebebiyle garantiye verdiğim konsolumun durumu bugün para iadesi oldu 7116 serisine sahip olan arkadaşlar biliyorum bu sesten siz de fazlasıyla rahatsız oluyorsunuz hiç durmadan garantiye verin.
G
3 yıl
Sony Eurasia Garantisi
Arkadaşlar 21 kasımda Play Station müşteri hizmetlerini arayarak konsolumda arıza olduğunu söyledim ne yapmam gerektiğini sorunca bana söyledikleri yetkili servise götürerek teslim ettim.Yanlız aradan iki buçuk hafta geçmesine rağmen, verdiğim yeri arıyorum istanbul merkez'e gönderdim diyor müşteri hizmetlerini arıyorum servis olaylarına biz bakmıyoruz diyor.Cihaz'ım eurasia garantili.

Daha önce konsolunu garantiye göndermiş arkadaşlar kaç günde servisten geri geldi? Bide bu sony'nin istanbul merkezde ki yeri neresi?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.