S

Yüzbaşı
29 Ekim 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
422 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
S
2 yıl
İTÜ Kontrol Otomasyon Müh. 2022
Kontrol ve Otomasyon kazananlar içeri.
S
2 yıl
Başarınızla gurur duyun yeni Türkiye
S
3 yıl
KYK Burs ve Kredi Sonuçları Açıklandı ?
Konusu açılmamıştı, yorumları alalım.
S
3 yıl
Neden herkese aynı tepkiyi vermiyoruz ?
S
3 yıl
Ülke Neden Bu Kadar Nefret Dolu ?
Evet sorumuz belli ve gayet açık arkadaşlar. Geldiğimiz bu günlerde sürekli birilerini karalamak, öfke boşaltmak, yalan haber açmak, haberlerin sadece belirli kısımlarını vermek şeklinde sürekli konular açılıyor. Ve sürekli herkes birbirine neredeyse karşısındaki insanı öldürecek şekilde cevap veriyor.

Örnek vermek gerekirse insanlar İstanbul da veya Ankarada yaşamamalarına karşın Belediye başkanlarına ateş püskürüyor veya doğru veya yanlış sürekli ülke politikalarına bir karşıtlık yapıyorlar.

Bu ülke hepimizin arkadaşlar sevsenizde sevmesenizde. Bugün bu ülkede belki %1’lik bir kesim kaçıp kendini kurtarabilecek bir seviyede peki ya geri kalanı. Sadece kendimizi düşünerek bu ülkeyi kurtarabilecek miyiz ? Doğru veya yanlış bir şekilde bu ülkenin yeni birilerine ihtiyacı var ya da var olan yönetimin iyileştirilmesi gerekiyor. Neden sürekli kavga edip birbirimizi yemek gereksin.

Edit: Bunları söylerken tamamen tarafsız bir şekilde ve herkese hitaben konuşuyorum. Karşı olduğum tek şey körü körüne inanılan düşünceler ve bağnazlıktır.

Edit: Olabildiğince herkese cevap vermeye çalışacağım. Ayrıca blokladıklarıma da cevap vereceğim sadece diğer insanlar ve üyeler onların ne olduklarını görsün diye.
S
4 yıl
Mezuna kalmalı mıyım ?
silinsin.
S
4 yıl
Sevgili arkadaşlar
silinsin.
S
4 yıl
Merhaba arkadaşlar
Sevgili forum sakinleri sizlerden bir tavsiye istiyorum.

Mf sıralama 11615
Hikayeme gelirsek liseye adım attığımdan beri itü ve boğazici bil. İstiyordum. Boğazici gelmezdi biliyorum ama itü benim eşşekliğim ve bazı olumsuz ve kötü sağlık durumları yüzünden kaçtı. Açıkcası pişman değilim çünkü ben yaptım şimdilik önüme bakmak istiyorum mezuna kalmak ise ciddi olarak son tercihim.

Gelelim yazacağım kesin kısım burası ytü bilgisayar, hacettepe bilgisayar.
Hacettepe Bilgisayar kaçabilir. Sorun burada başlıyor sizce ortalamayı yüksek tutup hacettepe yapay veya itü de sıralamaya gelen bir bölüm yazıp ama okursamda ileride iş bulabileceğim ve ilgimin olduğu buralardan bilgisayara mı geçiş yapsam yoksa direk ytü yazıp orayı mı tercih etsem.
(Ekstrem durumlar olabilir ytü gelmez mesela, onu sonra düşünürüz.)
S
4 yıl
Bir Ayasofya birde bir anda ayaklanam hesaplar.
Valla konuyu anlayan anladı nasıl bir provakasyon yapılıyorsa artık 2-3 yıldır görmediğim hesaplar bile ayaklanmış yaşasın Fatih kahrolsun Atatürk diyor.

Forum yönetiminede yazıklar olsun insan bir temizlik yapar. Çok mu zor ? İnsanları birbirine düşmesini izlemek hoşunuza gidiyor galiba.
S
4 yıl
Neden ertelenmesi gerekir ?
Öncelikle konu tamamen tartışma amaçlıdır, çok şey istediğimi biliyorum ama troller bir zahmet uzak dursun.

Sağlık açısından,
http://https://m.youtube.com/watch?v=eqwPgnzQ9Rs

Direk videoyu bıraktım gayet güzel açıklamış hoca.


Eğitim açısından madde madde sıraladım okuyun bir zahmet.

1. Dershaneye gidenler ve kendini temmuza göre hazırlayanlar çalışma programlarını yoğunlaştırdılar belki bazı kitapları çıkardılar. Bu onların üzerindeki baskıyı arttırdı verimi azalttı.

2. Zaten virüs boyunca sıkıntılı olan kitap temini Mayıs ayında bu sokağa çıkma yasaklarıyla iyice mahvoldu yeri geldi bir ayda kitabını alan gördüm.

3. Zaten ekonomik olarak zorda olan kesim iyice dara düştü, insanların imkanları azaldı dolayısıyla eğitimden kısmak zorunda kaldılar.

4. Konuların kaldırılması öğrencilerin boşa giden 3 ayı demekti en azından bu bir ay bunu telefi etmek içindi. ( inanmayanlar için bir çok dershane yazın başladı ilk dönemin ortasına veya sonuna doğru limit türev İntegral bitirdi. )

5. Dershaneler bu durumu fırsata çevirdi ders sayısı azalttı öğretmenleri çıkarttı vs. Ama nedense kimse çıkıp bir şey demedi.

6. Bu pandemi de maalesefki bu sınava girecekler içinde geçerenlerin en az 20 günlük kaybı.

Psikolojik açıdan hem yararları var hem zararları.

İnsanlara stresi ve kaygıyı yönetme, planlama yapma, bu planı gerçekleştirme konusunda bir deney oldu. Bunu başarabilecekler bu sınavı kazandı.

Fakat ne şekilde olursa olsun artan stres ve özellikle bu hastalığın çevresindekilere bir şeyler yapacağından korkanları çok fazla etkiledi, bu ise onların girecekleri bu sınavda maalesefki verimlerini düşürdü.


Gelelim konumuza arkadaşlar herkesin kafasında bir fikri bir önerisi var bana kalırsa ne ertelenmeli ne ertelenmemeli çünkü iki türlüsünde ülkeye çok büyük zarar verebilir. Bu konuda benim düşüncem bir ay, yarım ay kadar erteleyip tüm önlemlerin alınıp öyle yapılması olur. Bu sayede kimseye bir şey olmaz ve bu pandomim sürecinden etkilenen insanlar bir nebze olsun rahatlar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.