K

Çavuş
12 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme (?)
52 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
K
12 ay
Makina Mühendisliği İsteyenlere Tavsiye
KTÜ Makina Mühendisliği 2. Sınıf öğrencisiyim arkadaşlar, Makina Mühendisliğini tercih etmek isteyip akıllarında sorusu olanlara elimden geldiğince yardım ederim.
K
geçen yıl
Makine Mühendisliği İsteyenler İçeri
Merhabalar burada Makina Mühendisi ne iş ne kadar kazanır gibi soruları cevaplamak yerine hangi üniversiteyi neden tercih etmelisiniz onlardan bahsedeceğim, örnekleri kendi okulumdan vereceğim.
1- Tercih edeceğiniz okullarda mutlaka Anabilim Dalları olsun çünkü anabilim dalının olması o alanda uzmanlık yapmış kişilerden ders alacaksınız(ÇOK BÜYÜK BİR AVANTAJ).
2- Tercih edeceğiniz okullarda akademik personeller fazla olmasına özen gösterin ne kadar fazla profesör, doçent varsa ders içerikleri o kadar kaliteli olur
3- Tercih edeceğiniz okullarda en kötü ihtimalle %30 İngilizce olmasını öneririm, İngilizce kariyeriniz için çok önemli gerek şarttır olmazsa iş bulmanız imkansız gibi
4- Tercih edeceğiniz okullarda sıralamayı çok kafaya takmayın ne yazıkki okulların sıralamalrını eğitiminden çok büyükşehir olup olmaması, eğlenci yerlerinin fazlalığı belirliyo.
TAVSİYE ETTİĞİM OKULLAR
ODTÜ
İTÜ
BOUN
YTÜ
TAÜ
KTÜ
GTÜ
GAZİ
HACETTEPE

merak ettiğiniz farklı sorular varsa alta yazarsanız ger dönüş yaparım.
K
geçen yıl
Ertlenmeli miydi
Arkdaşlar hepinize geçmiş olsun umarım istediğiniz sonuçları elde edersiniz. Sınav ertelenseydi daha iyi yapabilir miydiniz? Birde nasıldı sorular
K
geçen yıl
Gtx 1050 (laptop) vs Gtx980m
Merhabalar elimde i7-7700hq 8gb ram gtx1050 4gb oyun notebookum var bu cihazı satıp i7-6700hq 16gb ram gtx980m 4gb olan bir notebook almayı düşünüyorum mantıklı bir hareket mi sizce?
K
geçen yıl
CPU hızım sürekli değişiyor.
Herkese merhaba asus gl553vd notebookum var işlemci hızım oyunlarda 0.8Ghz boştayken 3.4Ghz gözüküyor sebebi nedir, anakart gitmiş olabilir mi?
Sistemim
İ7-7700hq
Gtx1050 4gb
8gb ram 2400mhz
128gb ssd 1tb hdd
K
geçen yıl
Fps Drop Sorunu!
Merhabalar, Asus Rog Gl553-Vd modeli gaming notebookum var oyunlarda 60 fps alırken çok fazla drop yiyorum sebebi nedir?
Sistem özellikleri
İ7-7700Hq
Gtx 1050 4gb
8gb ram
128gb ssd
1tb hdd
K
geçen yıl
Notebook sıcaklığım çok mu yüksek?
Merhabalar, Asus Rog Gl553-Vd model gaming notebooka sahibim; ancak notebook boştayken 60-70derece arasında çalışıyor sadece steamı açıtığımda ise 80dereceyi görmüşlüğü oluyor ne yapmam lazım önerilerinizi bekliyorum.
Sistem özellikleri
İ7-7700hq
Gtx1050 4gb
8gb ram
128 gb ssd 1tb hdd

< Resime gitmek için tıklayın >
K
2 yıl
Yanlış Tercih mi Yaptım?
Herkese iyi akşamlar 2 sene önce yks sınavı sonrası istediğim gibi bir sıralama gelmeyince ben de mezuna bırakmak yerine tercih yaparak KTÜ Makine Mühendisliği bölümünü kazandım. Öncelikle bölümümü seviyorum ama bazı endişelerim var mezun olunca hayalimdeki gibi bir mühendis olabilir miyim bilmiyorum. Bazen keşke mezuna bıraksaydım da ytü veya gtü için çalışsaydım diyorum sizce yaptığım tercih doğru mudur, boşa mı endişeleniyorum
Okulum her ne kadar teknik üniversite olsa da sıralama bazında oldukça düşük bunun bir dezavantajı olur mu. Ama bölüm hocalarımın büyük bir kısmı ya yurtdışında yüksek lisans, doktora yaptı ya da yurtdışından burs kazanmış kişiler ve hocalar öğrencilere karşı cidden bir şey kazandırmak istiyorlar.
Herkese iyi forumlar.
K
2 yıl
Üniversitedeyken sınava girmek
Öncelikle herkese iyi çalışmalar, ktü makine 1. Sınıf öğrencisiyim sınav senemde deneme, çıkmış sorular çözmedim sadece günde 70-130 arası soru son bir ay ise 250 soru çözüyordum. Fende ders başına 2-3 eksik konum vardı. Bu sene mat1, fizik1 ve temel kimya derslerini görünce tekrardan sınava girme kararı aldım önereceğiniz kaynaklar nelerdir (hem konu anlatımı hem de deneme için).
Arkadaşlar bu arada sınavdan korkmayın ben doğru düzgün kitap açmamış olarak 80k yaptım tyt sıralamam da 370k civarıydı.
K
2 yıl
Denem tavsiyesi verin
Tyt ve ayt için orta deneme ve branşlar için zor deneme kaynağı önerir misiniz?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.