O

Yüzbaşı
09 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
206 (Bu ay: 32)
Gönderiler Hakkında
O
5 gün
Doktor Anal fissür diyip kabız ilacı yazdı ama kabız değilim?
Geçen bir konuda yazmıştım yaklaşık 20 gün kadar önce makatıma kalem sokmuştum ve bugün doktora gittiğimde doktor baktığında küçük bir anal fissür var dedi ve kabız mısın diye sordu. Bende kabız olduğumu sanmıyorum ama kabızlık psikolojik birşey sonuçta çok düşünüyordum olabilirim diye kesin cevap veremedim, muhtemelen değilim dedim. Doktor çıkışta iki tane kabız ilacı yazdı biri mide asit seviyesini düşürüyormuş(panto sandoz) diğeri sindirim sistemindeki kasları düzeltiyormuş(simflat) bu arada ikiside hap. Bu ilaçları almaktan korkuyorum çünkü ya kabız değilken aldım diye bir yan etkisi olursa? Ve açıkçası ilaçlara karşı da bir fobim var annem anlatıyordu bazen doktorlar anneanneme denek gibi ilaçlar yazıyorlarmış hepsi de daha kötü yapıyormuş falan. Sizce ilaçları kullanmalı mıyım yoksa başka bişey mi yapmalıyım? Özellikle doktor olan varsa aydınlatırsa çok sevinirim.
O
3 hafta
Basur kendiliğinden geçiyor mu?
İnternette herkes farklı yazmış. Basur kremsiz bir şekilde kendiliğinden geçer mi? Veya kremle geçer mi?
O
4 hafta
4 Saatlik Uykuyla Ayaktayım
Arkadaşlar son 3 haftadır çok az uyuyorum normalde sabaha alarm kurardım artık alarm bile kurmuyorum çünkü saat 6.30da direkt uyanıyorum. Ve bu gece 2.30 civarı yattım şuan 4 saatlıj uykuyla ayaktayım ve hiç bir gram bile hissetmiyorum uykusuzluğu. Akşama kadar evdeyim ya o sebepten yorulmayınca az uyuyorumdur belki dedim ama 4 saatte çok az. İşin kötü yanı uykusuzda değilim. Normalde 5 6 saat uyurdum yine uykusuz olmazdım 4 saat işe uykusuz olmak korkuttu. Sizce sorun mudur?
O
geçen ay
18 yaş altı yanında annesi babasıyla otobüse binebilir mi?
Bursadan istanbula gideceğiz yanımda velim ile şehiriçi veya şehirlerarası otobüslere binebilir miyim?
O
2 ay
Hava soğutucu mu Vantilatör mü?
Taşınabilir bir soğutucu arıyorum sizce en uygunu hangisi olur hangisi daha iyi soğutur?< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >
O
2 ay
Türkiye Şehir Sınırları Değiştirilmeli
Bildiğiniz gibi Türkiye'de 81 tane şehir vardır ve her şehrin kendine özel bakanlıkları vardır. Mesela örnek vermek için küçük bir şehir olduğundan Ağrı'yı ele alıyorum.

Ağrı:
Gıda Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı Ağrı İl Müdürlüğü
Ağrı İl Sağlık Müdürlüğü
Ağrı Adliyesi
Ağrı İl Çevre Ve Orman Müdürlüğü

Yani anlayacağınız gibi bir şehrin bir sürü kurumu da vardır. Türkiye haritasını açıp Konya'ya ve Ağrı'ya bakarsanız ne demek istediğimi çok daha iyi anlayacaksınız.
Şu anda kullanılan mevcut şehir sınırı haritası bu şekildedir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu şehirlerin her birisi için açılan bakanlıklar, kurumlar, kuruluşları düşünecek olursak bu şekilde devlete yüksek miktarda para harcanmış oluyor. Ağrı Valiliği için araç alınması, Ağrı Valiliği için bina yapılması vs.
Fakat şehir sayısı düşürülürse ve şehir yüz ölçümleri birbirlerine yakın tutulursa şehir sayısı neredeyse 2/3'e düşer. Bu da demek olur ki devlet kurumlarına harcanana para 2/3'e düşer.

Tavsiye Şehir Sınırı Haritam:
< Resime gitmek için tıklayın >Çoğu küçük şehir birbirleriyle birleştirildi ve Büyük şehirler elde edildi. Bu sayede ülke kontrolü daha rahat sağlanacaktır. Örnek durum: Türkiye Cumhurbaşkanısınız ve hafta sonu tüm Türkiye'de sokağa çıkma yasağı uygulayacaksınız. Sizce 81 şehire ayrı ayrı yazı göndermek mi daha kolay olur yoksa 48 şehire ayrı ayrı yazı göndermek mi?

Eğer bu şekilde olursa Burdur, Bartın, Bilecik gibi adını duyduğumuz ama nerede olduğunu bilmediğimiz şehir sorunuda ortadan kalkmış olur.

Cumhurbaşkanımızdan ricam en kısa zamanda projeyi hayata geçirmesidir. Bu hizmetim için TC'den ücret istemiyorum hediyem olsun.
O
2 ay
Bir Gamepass Ultimate'e kaç cihazdan girilebilir?
Mesela bir tane xbox hesabı aldım tüm hakları bende şuan. Arkadaşlarımdan biri xbox kullanıyor o p2 olarak girecek onu biliyorum da diğer arkadaşım bilgisayardan girebilir mi hesaba? Yani konsol+konsol+bilgisayar oynayabilir miyiz online?
O
3 ay
Güçlü Türkiye, Güçlü Ahmet Erdoğan
.
O
3 ay
DH ekibi son günlerde çok fazla konu kaldırıyor
DH ekibinin başı hükümetle dertte galiba, sürekli konu kaldırılma konusu görüyorum ve mantıklı hareketler değil bence. Böyle yaparak sadece kullanıcı itiyorlar. Bu şekilde devam edecekse reddite geçme zamanı geldi demektir. Uzun yazı yazmayacağım muhtemelen bu konuyu gören ilk moderatör bu konuyu kaldıracaktır. Kaldırmazsa da ters psikoloji yapmak için kaldırmaz zaten.
O
3 ay
Yabancı Kitap Dağıtımcılığındandan Ne Kadar Kar Olur?
Örneğin A firmasının bir kitabı var ve Türkiye'de dağıtılmıyor. Mesela A firmasına desem sizin kitabınızı Türkçeye çevirip dağıtımını yapabilirim, ne kadar komisyon alırsınız desem. Sizce ne kadar komisyon alırlar? yani lisans ücreti gibi düşünün. kitabı 30'a satılsa ne kadarı bana gelir.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.