B

Yüzbaşı
05 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
98 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
B
3 ay
Hepsiburada'da Hatalı İlan...
Bana bildirim geldi, Türk Telekom'un fiyatları HB satıcıları için daha düşükmüş. Ama sanki görselde hata var...

< Resime gitmek için tıklayın >
38 TL yerine 45 TL ödemek daha ucuz gösterilmiş.
B
6 ay
Online Eğitim Mi, Yüz Yüze Eğitim Mi? (Anket)
Okul açıldığından beri çok konuşulan konulardan birisidir online eğitim. Şahsen yüz yüze eğitimi desteklesem de bence alınan önlemler yetmiyor. Önlemler sıkılaştırılmalı diye düşünüyorum.

Siz ne düşünüyorsunuz? Youtube'ta bununla ilgili canlı yayın başlattım. Şimdiye dek 237 kişi katıldı, %88'i online eğitim istiyor.

Anket sürüyor, katılmak isteyenler için linki buraya bırakıyorum: https://www.youtube.com/watch?v=BJDeMW2LRgM&feature=youtu.be
B
6 ay
İstanbul - Sinematik Kısa Filmim
Eylül ayında 3 günlük tatilde Osmo Pocket kameramla birtakım hatırı sayılır çekimler yaptım. Davinci Resolve'ta birkaç hafta süren aralıklı düzenlemeden sonra sonunda İstanbul kısa filmim hazır. Sizinle de paylaşmak istedim. Ne düşünürsünüz?

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DFqzEaCPA01E%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGMmDpowGIhASAZhLsXXfSzh42CGEhSfoMgFy
B
7 ay
Alan Aldı: Control Ultimate Edition Kodu
Technopat'taki çekilişten kazandığım Control oyun kodunu buraya sunuyorum. Bende zaten Control vardı Epic Games'te. Kodu ilk alan aldı, alana hayırlı olsun :)

57PM76B4ABDA4416F0
B
7 ay
Kingston A2000 SSD Yazma Hızı Düşük ve Yazarken Tepki Süresi Fırlıyor
Merhaba,

Acer Swift 3 (SF315-52G) laptop sahibiyim. 2 senedir bilgisayarla birlikte gelen M.2 SSD'yi kullanıyordum, SATA hızında. Bilgisayarımla eş model konularda sorduğum soru üzerine bilgisayarın NVME desteklediğini öğrendim. Geçen günlerde Kingston A2000 NVME SSD'yi aldım, ve bilgisayara taktım. Windows 11'i baştan kurdum.

Hepsiburada'daki incelemelerden alıntı:
< Resime gitmek için tıklayın >

Crystaldiskmark testinde okuma hızım üstteki görsele çok yakın, 2100 MB/sn dolaylarında ama yazma hızı 1000-1100 MB/sn hızlarında. Yazarken tepki süresi 1-2 ms'den 7000 ms'ye kadar tırmanıyor. Yazma hızı 1.8 GB/sn ile 400 MB/sn arasında gidip geliyor. Olayı daha iyi anlamanız için video çektim:

https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3Du3RETome2rY&q=EgQuLZpEGOLc8IsGIhBVfH0WcI_rSCROLeTgATJMMgFy


Kingston'a yazı yazdım, bana şu şekilde bir yanıt geldi:

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu e-posta ile, BIOS ayarımın AHCI değil de RST with Optane olduğunu gördüm. Alttaki sitede verilen yöntemle BIOS'u AHCI yaptım.
https://support.thinkcritical.com/kb/articles/switch-windows-10-from-raid-ide-to-ahci
AHCI'ye dönüştürüldükten sonra yaptığım benchmark sonuçları (AHCI'ye dönüştürülmeden öncesine de çok benzer sonuç verdi):

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Bunun çözümü ne olabilir? SSD'nin yüzde 59'unun dolu olması, yazma hızını etkilemez diye düşünüyorum. Bildiğim kadarıyla SSD'nin hızı %90 doluluktan sonra düşüyor.

Teşekkürler.
B
9 ay
Samsung M12 Alınır Mı?
Başka markalar hakkında henüz deneyimim yok (Mi powerbank almıştım, 3 yıl aralıklı 2 tane, ikisi de 2 sene olmadan bozuldu). Ailem şimdiye dek hep Samsung kullanırdı, annem yakında bana ilk akıllı telefon alacak. Bütçe 2.5 bin civarı, M12 buldum. Sizce alınır mı? Kamerası iyi fotoğraf çeksin yeter (videoda bile gerek yok, Osmo Pocket kameramı takarım çekerim). Oyun oynanmayacak, sadece mesajlaşma normal internette gezinme olacak. Hafıza da önemli değil, gerektiğinde bilgisayara boşaltırım.
B
10 ay
Direct Storage için NVMe SSD'ye Geçilir Mi?
Acer Swift 3 dizüstü bilgisayarı kullanıyorum. İçinde MX150 GPU var. M.2 slotunun NVMe desteği var ama şu anda SATA M.2 kullanıyorum. Direct Storage için NVMe SSD alınır mı? Bilgisayarımda gözle görülür performans artışı olur mu, veya Direct Storage'in faydasını daha çok GTX-RTX serisinde mi görülür?

Teşekkürler.
B
10 ay
Teknoloji Hakkında Sohbetler İçin DonanımHaber Mi, Technopat Mı?
Teknoloji, bilgisayar hakkında teknik destek almak veya sohbet etmek için genellikle hangi forumu kullanıyorsunuz?
B
10 ay
4 Bin TL Samsung Telefon Önerisi
Merhabalar,

Oyun oynanmayacak ama gündelik işlemlerde tatmin edici hız sunacak bir Samsung telefon önerebilir misiniz? Kamerası da iyi ise daha güzel olur. Bütçe 4 bin TL. Bunun yanında Ağustos'ta sanırım Unpacked etkinliği olacak, bu etkinlikte bu bütçeye uygun bir telefon piyasaya sürülür mü sizce?

Bir de eğer Samsung dışında bir markadan telefon önerecek olursanız, genel olarak nedenini belirtebilir misiniz? Ailem şimdiye dek sadece Samsung kullandı, Oppo/Huawei/Xiaomi hakkında pek bir bilgim yok.

Teşekkür ederim.
B
11 ay
İlk 300 Bin İçerisinde Olmak Kolay Mı?
Dostlar, 10. sınıfı bitirmiş bir öğrenciyim ve bir üniversitenin 2020'de 300k sıralaması olan bir bölümü hedefliyorum (yaşadığım ilde, başka bir ile gitmeyi de düşünmüyorum). İlk 300k içinde olmak zor mu? Deneyimlerinizi ve fikirlerini paylaşırsanız çok sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.