D

Er
03 Temmuz 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
116 (Bu ay: 6)
Gönderiler Hakkında
D
24 sa. önce
Denemede çıkan derişim sorusu AYT kimya
D
5 ay
DeanWinchester54'ün mezun günlüğü, hedef 8k
27 Ağustos 2021Selam, ben DW. bu başlığı bir günlük olarak kullanmaya karar verdim. Buraya kendimden bahsettiğim bir yazı yazıp daha sonra sene içerisinde kısa editler yaparak mezun senemi kayıt altına almak istiyorum.
Bu başlık sene içerisinde netlerimi düzenli olarak paylaştığım ve sene içerisinde yaşadıklarımı anlattığım bir yazı olacak. Hızlıca 12'de yaptıklarımı özet geçeyim.

12.sınıfa başladığımdan beri her gün foruma giriyordum ancak bu sene aktif olarak kullanmaya karar verdim. Kısaca özetlersek fen lisesisin bi tık altı bi anadolu lisesinden mezun oldum. Sayısaldan 66k sıralama yaptım. Bu sene hedef ilk 8k. Boğaziçi Kimya Mühendisliği kazanmak istiyorum.

12.sınıfta okulla beraber dershaneye gittim. Gittiğim dershane baya dandik bir yerdi. Deneme olurken yandan gelen inşaat sesi mi dersin konuları son anda yetiştirme vb. Dershane olarak kötüydü fakat yanımda kafa dengim olan bir sürü arkadaşım olduğu için çok keyif alıyordum. Bunlar bir araya gelince tabii ki de hedefime ulaşamadım.

Bu sene ise işler farklı. Yaşadığım şehir tam olarak büyükşehir sayılmaz. Yani içerisindeki dershanelerde dandikti. Bu seneyse otobüs ile 30dk mesafede olan merkezdeki bir dershaneye git gel yapıcam. Bu dershanede tanıdığım kimse yok o yüzden bu sene kendimi sınava verebileceğim.

Benim için yeni bir tecrübe olacak çünkü bu yeni yerde eskisi gibi arkadaşlarım olmayacak. Hepsi üniversiteye gidiyor. 1 Eylül çarşambadan itibaren dershane başlıyor. 2 TYT 1 AYT denemesi yapıp seviyeye göre sınıflara ayrılacağız. Bir dahaki güncelleme o zaman olur. Okuyan arkadaşlara teşekkürler.


Not: Her deneme olduktan sonra yorumlar kısmına kaç net yaptığımı ve denemenin nasıl olduğunu yorum olarak ekliyorum. Her ay sonunda ise o ayki bütün denemelerimin netlerini konuyu güncelleyerek yazıp o ayki durumu özetliyorum.

6 Eylül 2021

İlk editi yapıyorum. Bu edit tam 3 gün gecikti çünkü dershanenin başlaması ile havaların bozması ve benim üşütmem bir oldu ve anca iyileşebildim. Dershanede 80 kişi var ve sınıflar 8 kişilik. Bu 10 sınıftan 8'i ise sayısal sınıf. Bu denemeler ile sınıfları seviyeye göre ayırdılar. Ucu ucuna da olsa sayısal-1'e yerleşmeyi başardım.

İlk tyt: 64,5 net (8.oldum)
İkinci tyt: 61 net(15.oldum)
Ayt: 29 nett(6.oldum)

Normalde tyt de 80-90 arası yapardım. Denemelerde ortalama zorlukta denemelerdi aslında fakat 27 hazirandan beri elime kalem almadığım için konuları baya bi unutmuşum. Paragraf yine çözülüyor ama basit bir matematik sorusunu bile yapamayınca biraz afalladım. Dersler başlayınca toparlayacağım.26 Eylül 2021

Eylül ayı bitti sayılır. Dershane beklediğimden daha iyi çıktı. Bu şekilde giderse hedefime ulaşabileceğimi düşünüyorum. Dersler sabah 9 öğlen 1 arası yapılıyor. Öğleden sonra ise akşam 5'e kadar soru çözüm ofisleri var. Akşam 6'dan sonra ise gece 10'a kadar baykuş programı başlıyor. Baykuş vakti soru soracak hoca olmuyor ama sadece sınıfları dolaşan gözetmenler oluyor. Soru çözmek için ideal. Baykuşa katılmak zorunlu değil ama ilerde devamlı kalırım diye düşünüyorum. Denemeler:

İlk tyt: 76,5 net
İkinci tyt: 100 net

İkincisinin matematiği baya bir kolaydı. 100 net ile 8.oldum. Haziran sonu hedefim zor denemelerde de 100 net yapmak.29 Ekim 2021

29 Ekim Cumhuriyetin ilanı kutlu olsun. TYT fen konuları da Kasım sonunda biter diye tahmin ediyorum. Bu ay yavaştan aytye başladım. 3D ve Paylaşım ayt mat çözüyorum.
Bu ayki tyt netlerimse şöyle:

Rasyonel tyt-1: 85 net
Workwin tyt-1:93,25 net
Sonuç TYT-1: 93,5 net
Özdebir TYT (Türkiye geneli):80,25(patladım)

Tytde şu an ki hedefim +90 nete sabitlemek şu an. +90 net yaptığım sürece bütün dikkatimi aytye verebilirim diye düşünüyorum. Kasım ayından itibaren artık haftada 2 tyt 1 ayt olmaya başlayacağız. 2 tyt olmamız çok iyi böylece ortalama tyt netimi daha iyi görürüm diye düşünüyorum.15 Kasım 2021

Ay ortasında konu üzerinde güncelleme yapasım geldi. Önce netleri yazayım

Adal tg altın tyt:80,5 net
Nitelik AYT: 27,25 net
Altın karma birey tyt:76,75 net
Vip tyt-2: 88 net
İşler Türkiye geneli ayt: 50 net
Altın Karma fen bilimleri denemesi tyt: 86,25 net
Z kuşağı Turkuaz tyt-1: 80 net
Altın Karma Özdebir tyt: 71,25 net
Z kuşağı Turkuaz ayt-1: 47,75 net


Ayt henüz çalışmadığım için bir şey diyemeyeceğim fakat tyt de sosyal ve fenin beni çok aşağı çektiğini fark ettim. 30 türkçe 28 mat yaptığım bir denemde 10'ar fen sosyal yapıyordum. Böyle olunca da 80 net civarı geliyor. Fen denemesi çözüp coğrafya çalışmaya başlayacağım.6 Aralık 2021

Ay sonu güncellemesi tam 1 hafta gecikti çünkü çok meşguldüm. O yüzden aralığın ilk denemeleri de burada olacak.


345 Türkiye geneli TYT: 79,75 net
345 Türkiye geneli AYT: 51,5 net
Altın karma fdd TYT: 87 net
Miray TYT 1: 92,75 net (Çözdüğüm en zor türkçelerden)
Toprak AYT 2: 49,75 net
Altın Karma test okul TYT: 97,75 net(Klasik test okul çerezliği)

Biyoloji hariç tyt fen bitti. Artık iyice ayt kasma vakti.27 Aralık 2021

Yeni yıla girmeden önceki son güncelleme. 2022'de başta YKS olmak üzere her şey istediğimiz gibi olur umarım.

Yanıt Türkiye geneli TYT: 88.5 net
Altın Karma 3D TYT: 78,75 net
3D Türkiye geneli TYT-1: 71,25 net :/
AN AYT-1 TG: 31,25 net
Altın Karma Okyanus TYT: 87 net
Paylaşım TYT-3: 88 net
Evrensel AYT 1: 46,5
D
6 ay
Mezun senesinde dershanede derse girmek mi yoksa sadece denemelere girmek mi?
Arkadaşlar sayısaldan 66k yaptım ve mezuna bırakmaya karar verdim. Bu sefer hedef ilk 20k. Sizce dershaneye gidip derslere girmeli miyim? Yoksa çalışmasını bilene youtube yeterli bir kaynak mı?
Ya dershaneye gidip hem derslere girip hem de denem olucam. Ya da sadece denemeler için gidip evde youtubedan çalışacağım. Hangisi mantıklı sizce?
D
6 ay
Artık komikliğimi de kaybettim geriye sadece acılarım kaldı
Açıklanmış. 2018'den de iyi gelmiş. Sizin adınıza sevindim arkadaşlar :( Ben de seneye denerim:/
< Resime gitmek için tıklayın >
D
6 ay
ösym bilgilerimi güncelledim ama tercih yapmayacağım obp kırılır mı?
Arkadaşlar ösym bilgilerini güncelledim. Hani diploma notumuzu seçtiğimiz kısım. Benim ki 88,7. Ama büyük ihtimalle mezuna bırakacağım. Tercih yapmazssam ya da yaparsam ama hiçbir yer tutmazsa obp kalıyor mu?
D
7 ay
Kalan zamanda ayt geometri nasıl geliştirebilirim?
Arkadaşlar ayt matematikte ilk 30 soruya kadar iyi geliyorum. Soru nadiren kaçırıyorum kaçarsa da genelde ilk 10-15 sorudan oluyor olasılık falan oluyor ama çoğunlukla kaçırmıyorum yani. Asıl soru kaçırdığım yer geometri. 28-32 arası net yapıyorum matta en az 35 yapmak istiyorum. Ama geometride çok boş bıraktığım soru oluyor. Konu eksiğim yok aslında ama geometriden yeterince soru çözmedim şu ana kadar. Kalan zamanda çıkmış geometri sorularına bakıp gelişmeye çalışacağım ama bunun dışında yapabileceğim ne var? Dediğim gibi konu eksiğim yok tüm konularda. Sürekli okulda dershanede dinlediğim için bilgiler aklımda. Çember kuralları olsun analitik bilgisi trigonometri öklit falan filan ama çok az soru çözdüm işte. Kalan zamanda soru çözme dışında başka neye bakabilirim tavsiye^^
D
9 ay
Kalan sürede tyt netlerini 100 üstüne çıkarıp ilk 10k'ya girme planım
Arkadaşlar bu Allah'ın belası TYT'den az çekmedik. 12 başında 40-50 net yapıyordum. Sonra uzun bir süre 70'lerde çakıldım. Şimdi bir ivme yakaladım ve son denemelerde 85-93 arası yapmaya başladım. Netlerdeki artışın sebebi ise denemelere abanıp tyt matda gelişmem ve tyt fen eksiklerini kapatmış olmam.
Şu an ayt'ye biraz daha yöneldim ama tam kapanma başlasın mat denemeleri ve genel denemelere yığılmak planım.
Şöyle düşündüm. Kapanmanın her günü bir tyt mat denemesi, hızımı alamazsam iki tyt mat denemesi çözmeyi planlıyorum. Şu an 345 ve endemiğinkileri bitirdim. Genel deneme olarak ise 345'inkileri çözüyorum. Henüz 2 tane çözdüm ve 90 ile 85 net yaptım onlarda. Genel denemeleri ise her gün olmasa bile 2 günde bir çözmeyi düşünüyorum.
Bilgi sarmalı tyt mat branş denemesi ile genel denemesi sipariş verdim bekliyorum. Bir şekilde tyt'i halledip son 4-5 haftada ayt'ye asılıp bu işi bitirmek istiyorum. AYT netlerim 40-50 arası. Ayt matematik integrali henüz görmedim ama diğer konuları çoğunlukla yapabiliyorum o yüzden 25-30 arası geliyor. AYT kimyada denge hariç proyum. Fizik ve biyolojide biraz eksiklerim var. TYT hallolsun onlara abanıp işi bitirmek istiyorum.
Bu başlık büyük ihtimalle 26 hazirana kadar açacağım son başlık olacak. Herkese sınavda başarılar diyorum şimdiden.
D
9 ay
20-30 net aralığı için tyt mat deneme önerisi
Arkadaşlar 345 12'li tyt mat denemelerini çözdüm. Şu anda endemik 12'li mat denemelerini çözüyorum. Evde çözerken 25-33 aralığında geliyor çoğunlukla fakat okulda dershanelerde genel denemelerde 20-30 arası yapıp nadiren 30 üstüne çıkıyorum. Asıl sınavda en az 30 yapmak istiyorum. Endemikten sonra hangi denemeleri tavsiye edersiniz?
D
10 ay
Aylardır aynı TYT netlerini yapıyorum
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim gibi.
12.sınıfım. Ağustosta yaz kursunun başlamasıyla beraber çalışmalara başladım. 50 netten 80 nete kadar çıktım. Türkçe netlerim başta 23-24 iken şu an +30 olmuş durumda. Matematik ise 20-25 aralığında. Sosyal ve fen ise 9-15 arası geliyor. İlk aylarda çok ümitliydim çünkü netlerim artıyordu fakat şu an 77-85 aralığında takılmış durumdayım. Hem de çok uzun süredir. Neyi yanlış yapıyorum bilmiyorum ama asıl sınavda +100 net yapmak istiyorum. AYT tarafında daha iyiyim fakat TYT'de cidden duraksamış durumdayım. Asıl canımı sıkan ise ben aynı netlerde sayarken okulda, dershanede herkesin +90 net yaptığını görmek. Sınava üç aydan az kalmış olması da iyice stres yaptırıyor. Ne yapmalıyım bilmiyorum :/
D
geçen yıl
Diploma notu ne kadar etkiliyor?
Merhabalar herkese. Başlıkta da belirttiğim gibi kafama takılan bir soru var. Diploma notu ne kadar etkiliyor? Kendimden bahsedecek olursam şu anda 12.sınıftayım ve son 6 aydır hayatımda hiç çalışmadığım kadar ders çalışıyorum. Yani üniversite sınavında iyi netler çıkartacağıma dair inancım var.

Fakat diploma notu beni düşündürüyor. Çünkü dediğim gibi son 6 aydır ders çalışıyorum. Lisenin geri kalanında yattım desem yalan olmaz. Şu anda 9-10-11'in yıl sonu ortalaması 86 civarı geliyor. 12.sınıfıda eklesek 87 olur belki. Bunu 0,6 işe çarpınca ise 52 yapıyor. Yani OBP. 60 üzerinden 52 OBP beni ne kadar etkiler?

Bu soru kafama takıldıkça ders çalışma motivasyonum azalıyor çünkü istediğim bölüm için bu OBP /diploma notu epey düşük sayılır. Çünkü en iyi üniversitelerden birinde bilgisayar mühendisliği okumak istiyorum. (Boğaziçi, Bilkent vb.) Bunun içinde Sayısalda ilk 1000'e hatta 600'e girmem lazım.

Yani soruyu şöyle açayım. 88 diploma notu ile ilk 1000 hayal mi? Değilse de kaç net yapmam gerek? Bu konu aklıma takıldıkça ders çalışma isteğim kaçıyor o yüzden beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Saygılar.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.