L

Er
10 Haziran 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
L
6 ay
TurkNet VDSL Pakete ADSL Hız Veriyor
Arkadaşlar merhaba. 1 hafta önce Superonline'dan TurkNet'e geçiş işlemi başlattım. Aboneliğim iki gün önce aktif oldu ama hala Superonline'da aldığım gibi ADSL hız alıyorum. Durumu TurkNet'e ilettim ve portumun VDSL port ile değiştirilmesi gerektiğini kendilerinin düşünmesi gerekirken ben ilettiğim halde hala sorunum çözülmedi. Telekom ekipleri ise müşteri arızası diyip işin içinden çıkmaya çalışıyor. Altyapım 70 mbps destekliyor ve ben de Özgür İletişim 75 paketine aboneyim. Ne yapmam gerektiği konusunda bana yardımcı olur musunuz?
< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
L
geçen yıl
İnternet Altyapımı Nasıl Geliştirebilirim?
Öncelikler herkese merhaba arkadaşlar,

Forum kullanma konusunda oldukça cahilim bu yüzden konuyu yanlış yere açtıysam ya da hatalı yazdıysam affedin lütfen.

Ben İstanbul/Sultanbeyli'de ikamet ediyorum. Turkcell Superonline 8 mbps yalın adsl kullanıyorum 2017 Kasım ayından beri. İnterneti ilk aldığımızda bu paketi seçmemiş olmamın sebebi altyapımın maksimum 8 mbps destekliyor olmasıydı. Virüs süreci yüzünden hepimizin evde eğitim gördüğü bu dönemde internet kullanımının artmasıyla beraber, evde internete bağlı cihaz arttıkça ben resmen kullanamaz hale geliyorum. Gerek canlı derslerde yaşadığım bağlantı sorunları gerek sınavlarda aniden bağlantı kopması yüzünden sistemden düşmem gibi durumlar artık can sıkıcı hale gelmeye başladı. 2009 yılında oturduğumuz binaya ilk defa internet bağlattığımızda da yine 8mbps yalın adsl vardı bu adreste. 11 yılda hiçbir şey değişmemiş olacak ki hala berbat bir hizmet sağlamaya devam ediyorlar. Turksat Kablonet oturduğum ilçede altyapı sağlayamıyor gibi görünüyordu ama nolur nolmaz diye altyapı talep formu oluşturdum. Maalesef "şebeke dışı" olduğum söylenerek servis alamayacağım bilgisi iletildi. Hangi internet servis sağlayıcısından altyapı kontrol edersem edeyim max 10mbps hız görebiliyorum ve cidden İstanbul gibi bir kent için bana çok komik geliyor bu sayılar.

Şimdi asıl soruma dönmek istiyorum. Bulunduğum binada ya da mahallede daha iyi internet hızı alabilmem için başvurabileceğim bir yer var mı? Ya da bana önerebileceğiniz alternatif başka yollar gibi her türlü fikre açığım.

Güncel hız durumumu da ek'e bırakıyorum.
< Resime gitmek için tıklayın >


Tekrardan herkese teşekkür ediyorum, iyi forumlar.
L
3 yıl
MÜDEK AKREDİTASYONU
Bi bölümün MÜDEK tarafından akredite edilmemesi ne gibi dezavantajlar doğurur? Daha doğrusu MÜDEK tam olarak nedir bilmiyorum bilgi verebilir misiniz?
L
3 yıl
SAY 150K
Açıkçası 130k civarı bekliyodum ama okul puanım yüzünden 137den 150ye geri çekti. Mühendislik yazmak istiyorum sizce yaklaşık kaçıncı sıralamadan başlayayım tercihlere?
L
3 yıl
GEÇEN SENE 131K
Bu sene yaklaşık kaça denk gelebilir sizce sayısal için?
L
3 yıl
BEYKENT %75 YAZILIM VS KOCAELİ İ.Ö ELEKTRİK MÜHENDİSLİĞİ
İki bölümü de severek okuyabileceğimi düşünüyorum ama kocaeli üniversitesini daha çok sevmem gibi bir durum var ve de devlet üniversitesi ama gelecek kaygısıyla da yazılım düşünüyorum bi yandan ne yapmalıyım?
L
3 yıl
LİMİT YAYİNLARİ 5'Lİ TYT KRONOMETRE CEVAP ANAHTARİ
< Resime gitmek için tıklayın >

Varsa cevap anahtari atabilir misiniz?
L
3 yıl
HIZ VE RENK AYT MATEMATİK DENEME
.Arkadaşlar bu deneme güzel midir, soru tarzları ve zorluğu nasıldır bilgilendirirseniz sevinirim. Endemik ayt denemelerinde ortalama 20-25 net yapabiliyorum. Sizce almalı mıyım?< Resime gitmek için tıklayın >
L
3 yıl
AYT FEN KANAL ÖNERİSİ
AYT fenim hiç yok değil ama netlerim henüz yeterli değil. 3 ayrı ders için de hangi kanalları önerirsiniz? Özellikle fizik için..
L
3 yıl
BİLGİ SARMAL YAYINLARI
AYT-TYT denemeleri ve AYT matematik soru bankası hakkında fikri olanlardan yorum bekliyorum. Sorular yeni tarza falan uygun mu?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.