F

Yarbay
24 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
25 üye
Görüntülenme (?)
534 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
F
7 ay
Şu Anki Durumun Özeti (Prof. Dr. Hüsrev SUBAŞI'ndan)
Prof.dr.Hüsrev Subaşı'nın paylaşımıdır.

Kıymetli arkadaşlar,  

Kendisi iyi bir hekim olan, daha önce Gölcük depremi dahil bir çok yerde doğal afetlerde, uluslararası yardım kuruluşlarında gönüllü olarak yer alan, şu anda da memleketi Kahramanmaraş’a yardıma koşan, bu tür olaylarda organizasyon becerisi yüksek, öngörülü ve analitik düşünebilen dostumun, kardeşimin az önce telefonda bana ilettiklerini sizlerle paylaşmak isterim. Kendisi de bunu rica etti.

1- UMKE, AFAD ve diğer acil yardım ekipleri, kuruluşları görevlerini bilayıkın ve cansiperane yerine getirmektedirler. Aksini söyleyen yalan söylemektedir, nankördür, art niyetlidir.

2- Ayni yardımlar ihtiyaçtan fazla olarak gelmekte, gerek gıda, gerekse giysiler, malzemeler heba olmaya başlamaktadır. Bunlar milli servettir, bu travma geçtikten sonra bunlara çok ihtiyacımız olacaktır.

3- Şu anda canhıraş yardım için çırpınan, bu uğurda maddi imkanlarını bir şeyler alıp göndermek için harcayan arkadaşlar lütfen bu paraları hemen harcamasınlar, panik geçtikten sonra bu yardımlara çok ihtiyaç olacak o zaman kullanmak üzere muhafaza etsinler. (Cephanemizi tüketmeyelim, savaşın gerisi var orada kullanmak için gerek olacaktır)

4- Şehirden tahliyeler/göç başlamış durumda. Bu durum geride kalanların kurtarma çalışmalarında bir rahatlık sağlamaktadır. Ekipler daha rahat çalışma imkanı bulmaktadır. İmkanı olanların ayrılması uygun olacaktır.

5- Tıbbi malzemeler de yeterli miktarda gelmiştir, indirmek için sıra beklemekte, uzun kuyruklar oluşmaktadır.

6- İlk yardım ve kurtarma operasyonları bittikten sonra yaralıların ve travma geçirenlerin tedavi ve rehabilitasyon süreçlerinde maddi destekler (makine, protez, alet ekipman alımı için) çok önemli olacaktır. Bu nedenle lütfen maddi imkanları hemen heba etmeyelim.

7- Sağ kurtulup şehirlerde kalanların ya da göç edenlerin gittikleri yerlerde barınmaları, beslenmeleri için gerekli yardımları sağlamak üzere yalnızca kurumlara bağış yapmayıp ihtiyaç duyan bu kişilere doğrudan ulaşmak, ihtiyaçlarını gidermek önemlidir. Maddi kaynakları buralarda kullanmayı da düşünüp ona göre hareket etmek gerekir. Kurumlara yapılan bağışlar sizlerin ihtiyaç sahiplerine bulundukları yerde yapacağınız yardımlar kadar hızlı bir şekilde gitmeyebilir. Bunları da göz önünde bulundurun.

8- Afet bölgelerinde hekimler, uzman ilk yardım ve kurtarma elemanları, vinç operatörleri vs. dışında kişilere, ya da iş makineleri ve teçhizat ile gelebilecekler dışında kimseye ihtiyaç yoktur. Diğer türlü gelenler çalışanlara yüktür.

9- Panik ve korku geçtikten sonra şu anda boşa gitme ihtimali olan özellikle ayni yardımlara ve bu ayni yardımlar için kullanılmış olan maddi imkanlara çok ihtiyaç olacaktır. Lütfen göz önünde bulundurun.

Münevver, merhametli necip milletimiz tarihin en büyük felaketlerinden olan bu felaketin yaralarını sarma konusunda hep birlikte yine bir destan yazmakta, bir ve beraber olmanın en büyük imtihanını vermektedir. Bu konuda büyük küçük yardımlarını esirgemeyen, hiçbir imkanı olmayıp yalnızca yüreğinden dua eden, iki damla göz yaşı döken herkesten Allah razı olsun.

Acı büyük, çile büyük, yük ağır…
Ve fakat sahipsiz değil. Herkes tek yürek…

(Lütfen guruplarınızda paylaşın)
F
geçen yıl
Almanya'dan Sabıkası Olan Birinin Neden Hüküm Giydiğini Nasıl Öğrenirim?
İş yerine biri baş vurdu, Almanya'dan sabıkası var. Detaylarını nasıl öğrenebilirim? Yazılardan hiçbir şey anlamıyorum.
F
geçen yıl
Migros Familya Kağıt Havlu 12’li 36₺
F
2 yıl
Mültecilerle İlgili İmza Kampanyası Düzenleyemez miyiz?
Arkadaşlar şu sıralar biliyorsunuz, bazı partiler kesinlikle göndereceğiz diyor, cumhurbaşkanı çıkıyor göndermeyeceğiz diyor. Hatay belediye başkanı 10-12 yıl sonra Hatay'da suriyeli başkan olacak derken, Fahrettin Koca da bunu destekler gibi 754 bin Suriyeli çocuğun doğduğunu belirtiyor.

Bu gidişle çoluk çocuğumuzu sokağa salamaz olacağız. Turist gelmez olacak ülkemize. Koreli çocuk çıktı kendisini sıkıştıran Suriyelileri çekerek Türkiye'ye gelmeyin diye paylaştı.

Change.org üzerinden bir imza kampanyası başlatsak, var gücümüzle uğraşsak 1 milyon veya 2 milyon gibi yüksek imza sayısına ulaşsak bir şekilde sesimizi duyuramaz mıyız?
F
2 yıl
iPhone’da YouTube videoları tarayıcıda açılıyor❗️❗️❗️
iPhone 6S plus telefonumda önceden YouTube videolarına tıklayınca video direkt YouTube uygulaması ile açılırdı. Şimdi ise safari ile açılıyor. Aynı durumu Trendyol gibi bazı uygulamalarda da yaşıyorum. Bu sorunun bir çözümü var mı?
F
2 yıl
Fax Gönderebilecek Biri Var mı?
Beyler D Smart üyeliğimi iptal etmeye çalışıyorum. Binbir dereden su getiriyorlar. En son fax göndermeniz lazım dediler. O anda çıldırdım. Siz benimle dalga mı geçiyorsunuz dedim. Whatsapp var e mail var fax diyorsunuz, 1980 yalında mıyız dedim.

İşin özü bir fax göndermem lazım. İnternetten denedim numarayı kabul etmiyor siteler. Ücretini vererek göndereceğim sayfayı faxlayabilecek birini arıyorum.
F
2 yıl
Motordan gelen sesine bakar mısınız? (Video)
Bir motor buldum, Mondial Tab50 marka. Motoru alasım var ama motordan bir üfleme sesi geliyor. Bir motorcu şanzıman dedi, diğeri egzostan geliyor normaldir dedi ama beni rahatsız etti ses. Motorun henüz garantisi bitmemiş. Yetkili servise de götürme durumum var. Anlayan varsa bakabilir mi lütfen?

https://www.youtube.com/shorts/fANpRF3ITmw?feature=share
F
2 yıl
2014 Yamaha Neos mu 2020 Mondial Tab50 mi?
Bu iki motor hakkında bilgili arkadaşlardan yardım diliyorum. Yamaha 4-5 bin TL daha pahalı eski bir motor olmasına rağmen. Ama Mondial de Çin malı değil diye biliyorum. Hangi tarafa yönelmemi tavsiye edersiniz?
F
2 yıl
Zenginler neden dizel araba alır?
Arkadaşlar bir konuyu çok merak ediyorum. Dizel araçların en büyük avantajı nedir? Litre bazında daha az yakması sayesinde bir depoyla daha uzun yol gidebilmek aynı zamanda motorinin de daha ucuz olması sebebiyle benzine göre daha ekonomik seyahat olanağı sağlaması.

Adamın milyonlarca lirası var ama gidip dizel araba alıyor. Nedir bu dizelin çekici yanı? Neden Audi A8 in benzinlisi varken dizelini alıyorlar? Bir depoyla daha çok km yol gitsin diye mi? Bu adamların performans derdi yok mu?

O kadar param olsa imkanı yok dizel arabaya para vermem.
F
2 yıl
N11 Satıcı kargo bilgisini kargo şirketi girecek diyor?
Arkadaşlar bir ürün alacaktım. Eğer bugün kargoya verecekseniz alacağım dedim. Satıcı tamam dedi be aldım, şimdi kargoya verdiğini söylüyor ama kargo bilgisi girmedi. Şöyle bir cevap verdi. Peki ne alaka kargo N11 sistemine ne karışır? Yalan söylüyor değil mi?< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.