B

Yarbay
13 Kasım 2004
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
16 üye
Görüntülenme (?)
105 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
4 ay
Oneplus 9R Bildirim Rozeti Sorunu
Yeni aldığım telefonda bildirimlerde uygulama üzerinde sayı-rozet kısmı yok. Sadece küçük yuvarlak şeklinde bildirim gösteriyor, ondanda kaçtane bildirim geldiği anlaşılmıyor.
Ayarlarda da böyle birşey bulamadım. Vazmı çözümü?
B
geçen yıl
2 Ethernet Kullanımında Default Ayarlama
Pardus bilgisayaraımda 2 ethernet var.
Biri onboard domain ağına bağlı (enp3s0 olarak görünüyor), diğeri pcıe slotuna takılı modeme bağlı (enp2s0 olarak görünüyor). İkiside aynı chipsetli (Realtek)
Sorunum şu;
Bilgisayarı her kapatıp açtığımda default olarak direk modeme bağlı ağ aktif olarak geliyor. Bu sebeple domain kullanıcısı ile oturum açamıyorum. Admin hesabı ile açıp, domain ağını aktif edip sonra domain kullanıcısına geçmem gerekiyor.
Bilgisayarı her açtığımda bu sıkıntı ile karşılaşıyorum. Default olarak domain ağını aktif etmem münkünmü?
B
4 yıl
Usb yi Legacy (Uefi Harici) Boot Etme
Anakart Asus Prime B360M-A
Multiboot usb var. Usb uefi ile boot edildiğinde ne yazıkki multiboot sistem açılmıyor, legacy olarakta boot seçeneğini bulamadım. Hangi ayarları değiştirmem lazım biosta.
B
5 yıl
MSI Cd-Usb Boot Sorunu
Anakartım MSI H270M Bazooka.

Bilgisayarı Usb yada Cd/Dvd den boot etme sorun yaşıyorum. Şöyleki;

Biostaki windows Os Configration ayarı 1. resimdeki şeklinde ayar olduğu zaman boot menüsü 2. resimdeki gibi oluyor ve Uefi olduğundan usb ve cd den maalesef başlamıyor boot olmuyor. Çünkü cd ve usb yi sadece uefi olarak görüyor.
Aynı ayar 3. resimdeki şeklinde olduğu zaman ise boot menüsü 4. resimdeki şekilde oluyor usb - cd den başlıyor ancak bu seferde klavyem açılışta boot yada bios ekranında iken çalışmıyor. Doğal olarakta işlem yapamıyorum (Klavyem Logitech k360 kablosuz)

İstediğim şekilde boot edebilmem ve klavyemin çalışması için biostan ne tür bir ayar yapmam gerekiyor.

< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
B
5 yıl
Uyku Modu Sonrası Uyanma Sorunu
Bilgisayarı upgrade ettim İşlemci+Anakart ve Ram aldım.

Eskiden uyku modunda iken maus yada klavyeye dokunduğumda bilgisayar otomatik uyanıyor idi, şimdi ise kasanın güç düğmesine basmayınca uyku modundan uyanmıyor. Anakartta bunun için bir ayar yerimi var acaba. Yada farklı birşeymi yapılması gerekiyor. Klavye ve Maus ayarları aynı.

Anakart MSI H270M Bazooka.
B
5 yıl
Sistemi Güncelledim Monitörden Görüntü Alamıyorum.
Eski olan sistemimi İşlemci+Anakart ve ram alarak güncelledim. İ5 7500+Msı h270m bazooka+Ddr4 ram.

İş yerindeki monitör den (Dvi çıkışından anakartın hdmi çıkışına takarak) sorunsuz windowsu kurdum.

Ancak evdeki monitör eski olduğu için (sadece vga çıkışı var) dönüştürücü ile bağlamama rağmen görüntü gelmiyor, monitör de kabloyu kontrol et yazıyor.

İş yerindeki kablonun dvi çıkışı ile bendeki dönüştürücünün dvi kısmında farklılık var, sorun acaba bundamı? Yoksa dönüştürücü arızalı mı? Yada ne tür çözüm önerirsiniz.

Soldaki hdmi dvi kablo, sağdaki de görüntü alamadığım dvi vga dönüştürücü.
< Resime gitmek için tıklayın >
B
5 yıl
MSI H270M Bazooka Bios Ekranı
İ5 7500 işlemciye MSI H270M Bazooka anakartı taktım ve sorunsuz kurulumunu gerçekleştirdim.

Bu anakartın bios ekranı farklı bir şekilde dikkatimi çekti. Bios ekranı aşağıdaki resimdeki şekilde değil. Normal anvanced şekliyle açılan bios ekranı geliyor direk.

Ben yeni nesil tüm anakartların aşağıdaki gibi olduğunu düşündüğümden şaşırdım. Acaba bir ayar varda benmi bulamadım, yoksa olması gereken bu şekilde mi?

< Resime gitmek için tıklayın >

Edit; Gelen ekran aşağıdaki şekilde.

< Resime gitmek için tıklayın >
B
5 yıl
Kurum İçin Fax Özelliği Olan Yazıcı/Tarayıcı Önerisi
Kurumda kullandığımız Hp M425DW fax-yazıcı-tarayıcı, fax kartının arızalanması nedediyle 2 aydır uğraşıp duruyoruz. En sonunda tamiri mümkün değil bunlarda kronik sorun cevabıyla mecburen yeni arayışlara girdik.

1500 TL civarında fazla da aşmayacak Ağ özelliği olan Fax-Yazıcı ve Tarayıcı için (Siyah-Beyaz tonerli) ne önerirsiniz.

Hp düşünmüştüm yine ama aynı sorunu yaşarız endişesi var, 3 yıl olmadan garantisi bittiği için mecbur fax özelliği haricindekileri kullanabilcez.
B
7 yıl
Bilgisayar Kullanmadan Yerel Ağda Hdd Paylaşımı.
Kurumsal olarak kullandığımız yerel ağımızda bilgisayara gerek kalmadan ağa taktığımızda ip alarak Hddi yerel ağda paylaşabilirmiyiz. Bu şekilde bir sistem yada hddi takabileceğimiz kaliteli sıkıntısız bir yöntem varmı?

Bilgisayardan paylaşım istemememizin nedeni; sürekli açık kalması gerektiğindendir. Sonuçta tüm kullanıcılar gerektiğinde bilgisayarı açıp kapatabiliyorlar ve mesai sonrası bilgisayar kapatılıyor.
B
7 yıl
Forum Destek Mesajlarına Neden Cevap Verilmiyor?
07 Şubat Cumartesi günü foruma resim ekleyememeyle ilgili Forum Desteğe açtığım konuma hala cevap verilmedi. İlgilenilmesini bekliyorum.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.