A

Yarbay
13 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
1182 (Bu ay: 53)
Gönderiler Hakkında
A
2 ay
150 bin tlye otomatik araç
Çok zor bulmak ama illaki alinacak olsa ne alinir. Teşekkürler
A
12 ay
BİSİKLETİM ÇALINDI (Çalanı buldum. Yüzü gözüküyor)
İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECEDE CENNET MAHALLESİ BİSİKLETİM ÇALINDI. İLANLARDA GÖRÜP İLETİŞİME GEÇEN OLURSA ÇOK SEVİNİRİM. BTWİN YAZIYOR. ESKİ MODEL. RESİMDEKİ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİDİR. AYAKLIĞI YOK. ÖNÜNDE KÜÇÜK FARI VAR.


< Resime gitmek için tıklayın >Çalan bu da


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
HIRSIZ BUDUR. ÇALIP GİDERKEN GÖRÜNTÜSÜ


< Resime gitmek için tıklayın >
A
12 ay
BİSİKLETİM ÇALINDI
İSTANBUL KÜÇÜKÇEKMECEDE BİSİKLETİM ÇALINDI. İLANLARDA GÖRÜP İLETİŞİME GEÇEN OLURSA ÇOK SEVİNİRİM. BTWİN YAZIYOR. ESKİ MODEL. RESİMDEKİ GÖRÜNDÜĞÜ GİBİDİR. AYAKLIĞI YOK. ÖNÜNDE KÜÇÜK FARI VAR.
< Resime gitmek için tıklayın >
A
geçen yıl
150 Bine Dizel Araç Önerisi
Herkese merhaba,

150 bin lira bütçem var. Bir araba almayı düşünüyorum. Bir iki sene içinde tekrar satacağım. O sebeple değerinin çok da azalmayacaği bir araba olmalı.. Öncekiliğim, düşük km dizel manuel olması.
Egea urban, Clio icon, Fluence, Fiesta, i20 gibi araçlara bakıyorum. Sizlerin de önerisine ihtiyacım var. Yardımcı olan olursa teşekkür ederim.
A
geçen yıl
Ülkedeki kripto para furyası ve cahillik
Edit: Beni kripto para balondur, patlayacak tarzı şeyleri söylediğimi itham ediyorlar. Benim bütün birikimim kriptoda

Benim yazıda sitem ettiğim olay bu teknolojiye olan cahilce, kulaktan dolma yatırımlar, yönlendirmeler.


Direkt konuya gireceğim ekonomik sıkıntıları geçiyorum. Herkes para kazanmak istiyor borsa coin falan kovalıyor ve şu an dünyada yaşanan para bolluğu ile aldı başını gidiyor ve yaklaşık 2-3 senedir bu teknolojiye ilgili aşırı ilgili bir insan olarak birkaç bir şey demek istiyorum.

Twitter'da, Ekşi Sözlük'te, Forum'da her yerde olay tamamen kahvehane ortamına döndü tamamen bilgisiz bilgisiz insanlar herkese tavsiye veriyor. Adam berberden duyduğu ile coin alıyor. Gerçi çoğu coin mi alıyor token mı alıyor onu bile bilmiyor.

Bugün açıkçası bu teknolojiye aşırı ilgili, internettte "cryptocurrency" hakkında "yazılar" (tavsiye değil) biri olarak açıkçası canıma tak etti. Saçma sapan sözde teknoloji siteleri saçma sapan shitcoin'leri insanlara shill'liyorlar.

En çok dikkatimi çeken şeyler

1-) Bin lira koydum yüz bin olacak.

Hayır, olmayacak. Kimse aptal coin'e dünya genelinde milyar dolarlar yatırıp o coin'in tanesi 1 dolar olmayacak. Herkes sanıyor ki bu piyasada para kazanıyor. 3/4'ü kaybediyor 15 lira kazanan adam kazandım diyor. Bi akıllı siz misiniz ? Bu kadar basit mi ? Arzı sınırsız olan şeye market cap değeri para girmesi lazım ki o aldığın coin 1 dolar olsun.

Zaten şöyle bir şey farkettim. CoinGecko ve CoinMarketCap'ten bakabilirsiniz. Nerede saçma sapan shitcoin'ler var çoğunluğu TRY'de işlem görüyor. Mesela H ile başlayan coin var. Yüzde 40'ı bizim zenginlik hayali kuran türkoların elinde.

2-) Teknolojisi çok iyi. Geleceğin Bitcoin'i ve coin ile duygusal bağ kurma

Hangi teknoloji ? Şu piyasa'da dönen token'ları çoğu Ethereum ağında, dönüyor. Geri kalanlar Binance Smart Chain, Polkadot, Algorand, Cardano, blah blah.
Bugün ekşide denk geldim. Bit. ve h ile başlayan saçma sapan coin'lere insanlar bel bağlamış bir de doge var tabii. Zengin olma hayali kuruyorlar. İnsanlara yok süper teknoloji projesi çok iyi. Yapmayın yahu bu shitcoin'lerin üzerinde çalışan bir tane Dapp yok gelip salak salak coin'lere on binlerce para atıyorlar. Para kazandım de geç bildiğiniz saçma salak coin'leri insanlara shilliyorlar. Ve bunlara bunu söylediğinde coin sahibiymiş gibi saldırıyorlar. Yahu bugün yüzde elli yükselen h ile başlayan coin'in ceo'su avrupada escort evi işletiyor. Hala gelip para bağlıyorlar. iota diyorlardı bir ara hani nerede ? namecoin diyorlardı hani nerede ? siz anca paranızdan olursunuz.

3-) ICO'lar, araştırmadan coin alma.

Bir de bu çıktı yok casper yok turtle yok student. Bunları çoğu projeyi çıkartmadan parayı alıp kaçıyor aynısı 2018'de de oldu veya rugpull yapıyorlar siz paranızdan oluyorsunuz. Sonra gelip ühü ühü diye daha açıp bir tane white paper okuyan yok örneği white paper'ı saçmalıklar ile dolu h ile başlayan saçma coin. turtle parayı topladı kaçtı. şimdi paramızı verin.

Buna en büyük örnekte Tron mesela. CEO'su sarhoşken videosu düşmüştü geçen sene adam kendi coin'ne shitcoin diyor :) doge coin şaka amaçlı çıkmış üç senedir başıboş sahibinin çekip gittiği coin. eos ceo'su çekti gitti. böyle bir sürü vukuat var.

Sistemcoin diye de saçma sapan para emanet etmişler dolandırılmış ah ah

Bir de ETH killer diye bir şey var ben bildim bileli var bunlar o da ilginç.


Aklıma gelen bunlar insanların paralarını bu kadar kolay şekilde hiçbir araştırma yapmadan, koskocaman cahillikle kahvehane muhabbeti ile para yatırması üzücü bir durum ki çoğu para kaybediyor. Belirtmek istedim. Alının akı ile kazandığın parayı bağladığın yere insan bir bakar çoğu kişi yatırım değil kumar oynuyor çiftlik bank gibi ico'lara para yatırıyor. Yazık günah.


Bu arada çoğu sözde türk twitter analistleri borsalar ile işbirliği yaparak coin pump'lıyor. Coin yükselip düşüşe geçince millet tepki gösteriyor sonra çıkıp ama ben kar aldım sizde alsaydınız diyorlar olan yine size oluyor.


Yazdıklarmın hiçbiri yatırım tavsiyesi değildir.
A
geçen yıl
2015 Dizel Citroen C-Elysee Full Paket[Tertemiz, Bakımllı]
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2015-dizel-citroen-c-elysee-full-paket-912315318/detay

AYAĞIN MI YERDEN KESİLECEK ?

KESER.

KONFOR MU ?

KONFOR.

FRANSIZ MİMARİSİNİ BİR ARAÇTA MI YAŞAMAK İSTİYORSUN ?

YAŞATIR.

TEMİZLİK İLK ÖNCE İMANDAN SONRA NEREDEN Mİ GELİR ?

BU ARABADAN.

Hepsi ve daha fazlası için https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-2015-dizel-citroen-c-elysee-full-paket-912315318/detay

< Resime gitmek için tıklayın >
A
geçen yıl
4 GÜNDÜR MAHALLEDE İNTERNET YOK Türk Telekom açıklama yapmıyor
Tam üç gündür 11.03.2021 09:00 tarihinde internet kesildi. 13.03.2021 23:00 oldu internet hala yok. Perşembe Cuma Cumartesi büyük ihtimalle yarın pazar günü toplam 4 gün. Hala bulunduğum bölgede internet yok. Genel arıza deniyor üç gündür ne abi bu genel arıza. SAVAŞ MI ÇIKTI MEMLEKETTE. Evden çalışıyorum ÇALIŞAMIYORUM. Ötesi mi var ? Dersler online evde kimse derslere giremiyor. Mahallede yok internet. Esnaf ile konuştum adamlar sipariş alamıyor. Herkes mağdur ne bir açıklama ne bir şey dalga geçiyorlar resmen. Koskoca üç gün ne arızası hiçbir şey yok. Cuma günü 12 gelecek dediler 14 dediler 16 dediler. Bugün de aynı hikaye. Ayıp ya yazık günah. Ben bu Allah'ın belası firma yüzüne uğraşmak zorunda mıyım ? İnternetimi verin artık. Lanet olsun. ÇALIŞAMIYORUM ULAN ÇALIŞAMIYORUM.Edit: 15'inde geldikten sonra yine gitti üç gündür yok Allah binbir türlü belalarını versin bu pandemi döneminde bu kadar insanı bu kadar rahat şekilde mağdur bırakıyorlar. İşim kaldı evde herkesin dersi sınavı kaldı geberin inşallah Allah'ın belaları

Edit: hala yok dört gün oldu beşinci gün olacak ve hiçbir şekilde muhatap bulamıyorum. Bütün ödevlerim dersim kaldı.evden çalışıyorum çalışamıyorum. Allah kahretsin bunları
A
geçen yıl
BOUN Öğrencilerinin Kabe Resmine Tepki Gösteren Öğrencileri İfşalaması
Twitter'da gezerken karşıma çıktı olay. Ben sadece gördüklerimi paylaşıyorum. Şucu bucu demeyin fena üzerim. Hiç ekşide veya burada konuşulmuyor. Bildiğin milleti excel dosyasında adı soyadı bölümü "suçu" şeklinde kelle avına çıkmışlar. Akademik kariyerlerini bitirmek okuldan attırmak için hocalara ifşalıyorlar. Yurt dışında okumamaları için de bazıları yurt dışındaki okullara ifşalıyormuş.

Yahu özgürlük nidaları atanlar her görüşe saygımız var diyenler neden karşı görüşe saygı göstermiyor ? Ülkede herkesin özgürlüğü kendine resmen. Nerede bu lgbt'li swj'ci liberal solcuların bireysel özgürcülüğü ?

#KabeyiSavunanFişleniyor şeklinde de etiket açılmış. Açıklama yapılan ve bazı tweetleri paylaşıyorum. En alttaki şekilde de bir açıklama yapmışlar. Bir sürü tweet var ama hedef göstermek adına paylaşmayacağım. Merak eden bakabilir.

Bu arada boun öğrencileri derken başlıkta hepsi değil tabii herkesi zan altında bırakmak hoş olmaz.

Ayrıca konunun akp ile olan ilişkisini arkadaşlar açıklarsa güzel olurhttps://twitter.com/kabeyisavunan/status/1355956578088837127


https://twitter.com/tahavvulat/status/1355958567464001539


bu kişiyi de her okuldaki kulüplerden sınıf grubundan tepki gösterdiği için atmışlar.
https://twitter.com/mnoktaenes/status/1355945228751011841
A
2 yıl
E kitapların İkinci Eli Sıfırdan Pahalı
Şuna buna serbest piyasa diye atlayacak enayiler konuya damlamadan açıklayalım.

Bu ne saçma salak iş anlamadım gitti :D Amazon Kindle 3'ü adam 850 yazıyor çok az kullanıldı şarjı şusu busu yok diye ee sıfır 930 lira. Veyaa koboyu yazmış bin lira aynı ürünün sıfırı bin lira hatta daha ucuza bile bulursun.

Geçen malum sitede bakıyordum 6 yıllık kindle'a 750 yazmış o zamanlar 800'e sıfırını indirim ile bulabilirdin. Çok saçma bir iş. Adam ürünle duygusal bağ kurup sıfır fiyatına yazıyor.

Sonra ürün satılmıyor diye ağlıyor tabii satılmaz.
A
2 yıl
Berat Albayrak Haneye Düşen Borç Tweet'i
Abi yapacağınız foruma bir konu açılmıyorlinkte bırakılmıyor açmıyorum konu falan
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.