A

Çavuş
10 Mart 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
47 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
A
10 ay
Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği
Gülüşünüze değer katmayı önemsiyoruz Diş hekimliğinde çağdaş tedavi anlayışını benimsemi bir kurum olarak Minepol, Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği olarak alanında uzman diş hekimleriyle hastalarına hizmet sunmaktadır.

https://minepol.com.tr
A
11 ay
LGS Hazırlık Sitesi
Merhaba LGS hazırlığı konusunda uzman bir akademiyi paylaşıyorum buyrunuz:
https://www.sonsuzakademi.com
A
geçen yıl
HPV Nedir? Tedavi Seçenekleri Nelerdir?
HPV Nedir?
İnsan papilloma virüsü (HPV) ABD’de 4 kişiden 1’ini etkileyen yaygın bir enfeksiyondur. İnsan papilloma virüsü (HPV), ağız veya genital mukoza zarları ve eller veya ayaklar gibi deri kısımlarındaki epitel hücrelerini (yüzey hücreleri) enfekte eder. Bu alanların virüsü taşıyan bir kişiyle herhangi bir teması, bulaşmaya neden olabilir.

Tags: HPV, HPV Nedir?
Site: https://www.probiyotix.com/hpv-icin-tedavi-secenekleri-nelerdir//
A
geçen yıl
Çocuk Bakıcısı - Bebek Bakıcısı - Bakıcı Arıyorum
Bakıcı sektöründe hizmet veren yeni projemizi duyurmak istiyorum.

* Site Adı: Bakıcım Gelsin - Bakıcı Arıyorum - Çocuk Bakıcısı - Bebek Bakıcısı

* Site Adresi: https://www.bakicimgelsin.com/

* Açıklama: Bakıcım Gelsin, Umay İnsan Kaynakları ve Danışmanlık şirketinin bir alt kuruluşu olarak hizmet vermektedir.

* Açıldığı Tarih: 5.1.2021
A
2 yıl
3D - 2D Animasyon Hizmeti Videomax.com.tr
Selamlar yeni projemiz Videomax.com.tr açıldı.

https://www.videomax.com.tr/

3D-2D animasyon üzerine çalışmaların yapıldığı projemizde ilgilenenlere teklif gönderebiliriz 
A
2 yıl
Koronavirüs Bilgilendirme Sitesi
A
2 yıl
Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?
Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?

İnsanların, özellikle de kadınların güzellik, görsellik amacıyla ya da belirli günlerde değişik karakterlere bürünebilmek için kullandığı makyajın kalıcı haline adından da anlaşılacağı üzere kalıcı makyaj diğer bir deyişle de kontür makyaj adı verilir. Kalıcı makyaj kavramı birçok insan tarafından yanlış anlaşılabiliyor, bu sebeple de hatırlatmakta fayda var, kalıcı makyaj dövme gibi bir ömür vücutta duracak bir şey değil, o kadar çok kalıcı değil yani. Kalıcılığı sağlayan şey, makyaj malzemelerinin yapısında bulunan organik boya pigmentleridir. Bu organik boya pigmentleri kullanılarak yapılan kalıcı makyajın ömrü en uzun 3 senedir.

Kadınlar, genellikle, makyaj konusunda erkeklerden daha bilgili olmaktadır. Ama bu konunun erkek yanları da var tabi. Her neyse, kalıcı makyaj, boya, organik diyip duruyoruz. Peki ya kalıcı makyaj nedir, nasıl bu kadar çok vücudumuzda durabiliyor, nasıl uygulanıyor, çeşitler neler, biraz bahsedelim. Kalıcı makyaj işlemi, normal ayna karşısına oturup fırçayla tabletle yapılabilecek bir şey değildir. Normal makyajdan daha çok vücutta kalması da bu şekilde oluyor. Kalıcı makyaj işlemleri özel kalıcı makyaj iğneler ve bu konuya özel olarak üretilmiş cihazlarla yapılmaktadır. Seçilen kalıcı makyaj işlemine ve tekniğine göre kullanılacak olan yöntemler değişiklik gösterebiliyor ama genel olarak temelde, ince uçlu iğneler ile organik yapılı kalıcı makyaj boya pigmentleri deri altına enjekte edilerek yapılan bir işlemdir.

Kalıcı makyaj ve dövmenin farkına baktığımız zaman da, aslında paragrafın içerisinde söyledik. Dövme işlemlerinde boya, derinin çok alt tabakalarına enjekte ediliyor ama kalıcı makyaj uygulamaları için kullanılan boya pigmentleri derinin ilk alt tabakasına enjekte ediliyor. Örnek verecek olursak da, çok fazla kişi tarafından tercih edilen dudak renklendirme işlemlerinde boya pigmentleri, dudak derisinin 03-05 mm kadar altına enjekte edilmektedir. Daha birçok çeşidi ve örneği bulunan, zahmetsiz olup verimli sonuçlar veren kalıcı makyaj nerelere yapılır?

Kalıcı Makyaj Nerelere Yapılabilir, Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj, genel olarak yüz ve boyun bölgelerine uygulanabilen tekniklerden oluşmaktadır. Kalıcı makyaj uygulamaları genel olarak kalıcı makyaj stüdyolarında yapılmaktadır. Normal makyaj işlemlerinden farklı olduğu için özel odalarda yapılmaktadır.

Kalıcı Eyeliner ve Dipliner

Eyeliner göz üstüne uygulanan bir makyaj çeşididir ve kalıcı makyaj eyeliner ve dipliner olarak iki farklı teknik kullanılarak yapılmaktadır. Kalıcı eyeliner işlemleri sonrasında keskin hatlara sahip olan ve kusursuz bir çizgiye sahip olan, yüz ile bir bütün gibi duran eyeliner yapılmış olur. Kalıcı eyeliner uygulaması sonrasında 1,5 sene kadar her sabaha eyelinera sahip bir yüz ile uyanacaksınız. Kalıcı eyeliner yapımı genellikle yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir. İşlem öncesinde istekler doğrultusunda hat ve kalınlık ayarlaması yapılan bir taslak çizgisi çizilir. Ardından kalıcılık etkisi yaratan organik boya pigmentleri özel kalıcı eyeliner kalemi ile çizilen taslak üzerinden geçilir. İşlem öncesinde çok hafif düzeyde bir anestezi uygulandığı için işlem sırasında herhangi bir acı hissedilmez. Kaliteli malzemeler
kullanılırsa eğer, işlem sonrasında herhangi bir morarma veya kaşıntı ile uğraşılmaz. Dipliner denilen işlemler daha ince hatlara sahip olan bir kalıcı göz makyajıdır.

Kalıcı Kaş Kontür

Kalıcı makyaj denildiği zaman akla ilk gelenlerden birisidir aslında kalıcı kaş kontür işlemleri. Kalıcı kaş uygulamaları yapımında iki farklı yöntem bulunmakta ve iki yöntem arasında seçim yapılacağı zaman, tercihinizi genellikle kalıcı makyaj uzmanı ile birlikte veriyorsunuz. Çünkü doğru yönlendirmeleri yapabilecek olan ve bu alanda bilgilerin tamamına sahip kişi odur. Bu iki yöntem microblading ve mikropigmentasyon teknikleridir.

Kalıcı kaş makyaj uygulamaları için kullanılan ilk yöntem microblading yöntemidir. Bu işlemde özel bir kalem ile kaş hatlarına boya pigmenti yerleştirilir. Kalem denilen cihazın içinde küçük iğneler vardır ve bu kalem hem ten hem de kaş renginize uygun olarak seçilen renk pigmentlerinin deri altınıza yerleştirilmesini sağlar. Diğer teknik mikropigmentasyon işlemlerinde kalem yerine bu işleme özel kalemler kullanılır. Bu cihazlar ile hem dolgu işlemi hem de kıl tekniği işlemi uygulanabildiği için uzmanlar tarafından daha çok tercih ediliyor ve daha fazla alternatif sunulmasını sağlıyor. Kıl tekniği denilen işlemler ile de kalıcı kaş makyajı yani kaş kontür yapılabiliyor. Kalıcı kaş uygulamaları daha gerçekçi duruşu sağlıyor ve daha organik bir görüntü sağlıyor. 3 yıl kadar kalıcılık gösteren kaş kontür uygulamaları, tazelenmesi kolay olan bir işlemdir.

Dudak Kontürü ve Dudak Renklendirme

Son yıllarda çok gündemde olan kalıcı makyaj yöntemlerinden en çok tercih edileni kalıcı dudak makyajı yani dudak kontürüdür. Dudak kontür ve dudak renklendirme işlemleri farklı şekillerde yapılmaktadır.

Dudak kontürü, dudağın dış bölgesine yapılan kalıcı bir işlemdir. Dudak ile aynı renkte kalıcı bir çizgi çiziliyor ve bu işlemler ile dudaklar hem daha kalın hem de belirgin olmasını sağlıyor. Bu işlem sonucunda dudaklar daha doğal bir görüntüye sahip oluyor. Dudak renklendirme ise dudağın tamamına uygulanmaktadır. Dudak rengi ve ten rengi ile birebir renkte pigmentler kullanılır ve kalıcı bir ruj etkisi yaratır. Özel iğneler ile dudak alt tabakasına uygulanır ve istenilen her renkte bu işlemler yapılabilir. 2 sene kadar kalıcılığı vardır.

Kalıcı Makyaj Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kalıcı makyaj denildiği zaman dövme işlemlerinde olduğu gibi bir kalıcılık beklenmemelidir. Bu kalıcılık 1-3 sene kadar süren bir kalıcılık işlemleridir. Seçilen bölgeye göre değişiklik göstermektedir bu süre. Dövmede 6-7 kat deri altına işlemler yapılır ama kalıcı makyaj işlemlerinde ise bir kat alta yapılmaktadır. İşlemler sonrasında ise kızarma ve hafif kaşıntılar meydana gelir. Bu boya pigmentlerinin etkilerinden dolayıdır ama ilk 24 saat bu belirtiler normaldir. Ayrıca kalıcı makyaj işlemleri öncesinde uzmanlar ile yüz yüze görüşmekte fayda vardır. Hem yüz hatlarınız belirlenmiş olur hem de çizgiler için bir öngörü oluşur.

Fiyatlara buradan bakabilirsiniz:
https://www.aylincetinkaya.com/fiyatlar
A
2 yıl
Kadıköy'de yabancı dil kursu arayanlara;
İstanbul Anadolu yakasında ikamet edipte ingilizcesini geliştirmek isteyenler için kampanyaları ile meşhur bu yeri tavsiye ediyoruzhttps://www.dilbank.com/https://www.dilbank.com/
A
2 yıl
Yurtdışında Eğitim Almak Avantajlı mı?
Yurtdışında eğitim şüphesiz günümüz öğrencilerin en büyük hayalidir. Çünkü alınacak eğitimlerden sonra sahip olunacak diploma ve sertifikalar, Türkiye’deki iş yaşamına doğrudan etki edecektir. Bu konuda Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak hangi alanda kendinizi geliştireceğinize karar verebilirsiniz. Elbette yurt dışında okumanın onlarca avantajı bulunuyor. Bu konuda İngiltere yaz okulları ile İngiltere’de üniversite eğitimi en çok merak edilen konular arasında.

Yurtdışında Eğitim
Yurtdışında eğitim almanın onlarca avantajı bulunmaktadır. Elbette akademik eğitimin yanı sıra yurt dışında dil eğitimi almak da öğrencilerin vizyon gelişimini sağlar. Mesleki anlamda kariyer ve donanıma katkısı olan bu eğitimlerin bilgi ve tecrübe anlamında da ciddi katkılar sunduğu unutulmamalıdır. Farklı bir ülkeye giderek yeni kültürlerle tanışmak ve sosyal çevrenizi genişletmek de yaşam boyunca size yararlı olacaktır.

Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı web sitesinden alacağınız randevular ile beraber görüşmeler sağlayabilirsiniz. Bu görüşmelerde yabancı okul tercihleri, dil sınavları, yurtdışı vize işlemler ve tüm süreçler uzman eğitmenlerle birlikte yönetilmektedir.

Uzun yıllar sürdürebileceğiniz yeni arkadaşlıkların yanı sıra bütçe planınızı yaparak yabancı okullardaki eğitim sürecini sürdürürken gittiğiniz ülkenin mutfağını tanıyacak, ülkenin dilini konuşmaya başlayacak ve kültürü hakkında da fikir sahibi olacaksınız. Yurtdışında eğitim alarak ayrıca büyük bir tecrübe kazanacak ve elde edeceğiniz sertifika ve diploma ile dilediğiniz ülkede kolayca iş imkanına sahip olacaksınız. Bu durum, eğitimden sonra Türkiye’ye dönüş yapacak öğrenciler için de geçerlidir. Academix, öğrencilerin hizmet alacakları danışmanlık sürecinde eğitim planlaması, bütçe ayarlaması, vize ve konaklama işlemleri ve daha pek çok alanda bilgi sahibi olmanızı sağlamaya devam ediyor.

Yurtdışında Dil Eğitimi Almak
Yurtdışında eğitim kapsamında dil eğitimi almak için bir çok neden bulunmaktadır. Öncelikle yabancı dil eğitimi almanın en kolay ve hızlı yolu, yurt dışındaki üniversitelerde eğitim görmektir. Bireylere deneyimler kazandıran yurtdışı eğitimleri aslında öğrencilerin kendin yapacağı en önemli yatırım olarak adlandırılabilir.

Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler her şeyden önce yabancı bir ülkeye seyahat edecek olmanın heyecanını yaşar. Bu sayede turistik yerleri gezip görebilme, tarihi bölgeleri keşfetme, yeni bir kültür ile tanışma ve daha pek çok avantajla karşılaşılabilir. Özellikle de tatil dönemlerinde eğitim aldığınız ülkeye komşu olan diğer ülkeleri gezme şansı da bulunmaktadır.

Academix yurtdışı eğitim danışmanlığı sunduğu avantajlar sayesinde öğrencilerin iş yaşamına bir adım önde başlamasını sağlıyor. Özellikle de yabancı dil seviyesinde yüksek bilgiye sahip olmak, iş başvurularını her zaman olumlu yönde etkiler. Öğrenciler yurtdışında eğitim alarak görüş açısını da artırır. Yani karşılarına çıkabilecek tüm sorunlarla mücadele ederken kendi yöntemlerinizi kullanabilir ve daha olgun bir birey olarak yaşamınızı sürdürebilirsiniz. Görüldüğü üzere yurtdışı eğitimlerinin önemli her zaman büyüktür. Academix, tam da bu noktada aksiyon almak isteyen öğrencilere yardımcı olmaktadır. Ayrıca yurtdışında üniversite ile ilgili bilgi almak isteyenler bu sayfadan bilgi alabilirler: https://www.academix.com.tr/yurtdisinda-universite
A
2 yıl
Dil Okulu
Yurtdışı dil okullarına gitmek isteyenler için:http://dilokulu.com.tr/
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.