C

Çavuş
27 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
266 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
C
3 yıl
BİR GARİP BOŞANMA SÜRECİ
https://eksisozluk.com/rus-esi-tarafindan-aldatilan-donanimhaber-uyesi--5960082

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

Geçen yılın sonlarında durup dururken bu mesajları gönderdiğinde niyeti bozduğunu anlamıştım zaten. Sadece olacakları izlemekle yetindim.

Yılbaşında şehir dışında olmamı fırsat bilip eşyalarla birlikte çocukları da aldı ve evden kaçtı. Evden kaçtı çünkü sık sık evime gelip çocuklara bakan annemi bile kaçmadan evvel evden kovmuştu. Yani planlı bir kaçıştı.

Evden kaçtığı gün bir de karakola gidip beni şikayet etmiş "Tehdit etti" diye. Gece 23:30' da yataktan polisin telefon aramasıyla uyanıyorum. Polisin tavrı da ilginçtir: "Karınız şikayetçi olmuş ifade vermeye gelmeniz lazım" dedi.
"Müsait olduğumda geleceğim" dediğimde polis memuru bana "Müsait olmayı beklemeden ilk fırsatta gelmeniz iyi olur" dedi ve kapattı. Ancak ben şikayet konusunu bilmediğim için o saatte apar topar kalktım ve şehrin bir ucundaki karakola gitmek üzere giyinmeye başladım.
O sırada avukat tanıdığı aramak aklıma geldi. Durumu anlattım zaten süreci biliyordu avukat.
"Ben bugün şehir dışından döndüm, ona hiç vurmadım zaten 5 gündür yüzünü görmedim darp raporu nasıl alabilir ki?" diye sorduğumda bana uzaklaştırma kararı çıkarmak için darp raporu gerekmediğini kadını koruma kanunu gereği beyanın yeterli olduğunu söyledi ve acele etmememi yarın ifade verebileceğimi ekledi.

Ben de tekrar yatağa döndüm ama o gece gözüme uyku girmedi.
Ertesi gün sabah işteyken bu kadın beni telefonla aradı ancak aleyhime olabilir düşüncesiyle cevaplamadım. 2-3 defa daha aradı açmadım.
Ardından bana "Evde misin?", "Barışmak ister misin?" şeklinde smsler gönderdi.
Durumu avukat arkadaşa anlattım: "O çağırsa bile sakın gitme, önce karakola git ifade ver sor bakalım uzaklaştırma kararı aldırmış mı. Uzaklaştırma kararı varsa o davet etse bile gidersen tutuklanırsın" dedi.

Önce şehrin bir ucundaki karakola gidip ifade verdim. İfade verince hakkımda tehditten şikayetçi olduğunu öğrendim. Kadının şikayetine göre "Siz uyurken seni ve çocukları gazı açıp öldüreceğim" demişim. Bir insanın ne kadar alçalabileceğine bu iftiraları öğrenince tanık oldum.
Uzaklaştırma kararı çıkmadığını öğrenince kadına sms gönderip buluşma teklifini kabul ettim.
Pendik' te bir siteye kaçmıştı, sonradan profesyonel kişilerden bu sitenin malum randevuların gerçekleştiği yer olduğunu teyid ettim. Sitenin kafeteryasında buluştuk.
Kadın, çocuklar ve bu kadının çocuklara bakan annesi oradaydı.
Hiç birşey olmamış gibi davranınca ben de hesap sormadım.

Şimdi anlatacaklarımda beni eleştirebilirsiniz ama 5 gün uzak kalmanın etkisi mi bilemedim bu kadını kafeteryada ilk gördüğümde aşırı cinsel bir arzu hissettim. Ondan da aynı sinyalleri alınca çocukları annesiyle beraber sitede bıraktık ve kadını alıp evime götürdüm.
Herşey karı-koca ilişkisinde olması gerektiği gibiydi cinsel birliktelik kurduk.
Akşam tekrar kaçtığı siteye beraber gittik ve çocuklarla annesini de alıp eve getirdik.

Bana kaçtığı sitedeki daireyi annesi için kiraladığını, benim olay günü onunla telefonla görüştüğümde "Eşyaları almışsın ama haberim yok ben de polisi aradım hırsızlık oldu diye birazdan gelip tutanak tutacaklar" demem üzerine kendini güvenceye almak için karakola gidip benim hakkımda şikayetçi olduğunu söyledi.
O sırada bu yaşananların bana ders vermek için olduğunu düşündüm ve yaklaşık 2 hafta evimizde sorunsuz yaşadık.
Aile Mahkemesine otomatik olarak giden uzaklaştırma evrakını da şikayetten vazgeçtiğine dair dilekçe vererek geri aldı uzaklaştırma kararı çıkmadı. Savcılık takipsizlik verdi.

Ama kadın iki de bir benden boşanmak istediğini benimle olmadığını söyleyip durdu. Nedenini sorunca boşandıktan sonra ülkesine dönüp yaşamayı planladığını anlattı. Ben bu arzusunun zamanla yatışacağını düşündüm ve pek üzerinde durmadım. Hatta ona karşı sevecen davranışlarımı "Ne o evi terkedince akıllanmış görünüyorsun bana aşırı ilgi gösteriyorsun" diyerek hesabını sordu. Ben de ona "Evet akıllandım senden ayrılmak istemiyorum" dedim.
Ama buna rağmen ısrarla boşanalım dedi.

Onun istediği şekilde çocuklar ve annesini de alıp onu kaçtığı eve geri bıraktım. Ardından anlaşmalı boşanma davasını beraber açtık. Protokole göre üzerime kayıtlı tek mal varlığı olan arabamın %30' unu aldı ve her bir çocuk ile kendisi için 250' şer lira nafaka ödeyecektim.
Aile Mahkemesi anlaşmalı boşanma kararını ilk duruşmada çıkardı.

Gariplikler bundan sonra başladı: Resmi olarak boşandığı halde haftasonları (Haftasonları çalışmıyorum) yalnız evime gelip cinsel birliktelik kuruyordu. Neden böyle yapıyorsun dediğimde "Boşanana kadar helalimsin" şeklinde bana göre çok tehlikeli bir cevap verdi ve onu uyardım:
"Bak ! Bu boşanma kararı henüz kesinleşmedi, o yüzden birşeyler yapacaksan kesinleşmeyi bekle yoksa suç olur" dedim.

Ancak kadın sanki bunları umursamıyormuşcasına haftasonları gelmeye devam etti. Bir haftasonu annem görünce "Siz boşanmadınız mı neden bu eve gelip kalıyor" diye sordu. Ben de anlamadığımı söyleyince annem bana "Oğlum bu sana iftira atabilir, komşunun oğlundan karısı boşanmak için adamın çocuğuna cinsel tacizde bulunduğuna dair iftira atınca adam tek celse de boşanmaya razı oldu, dikkat et" dedi.
Bunun üzerine "Anne evine gitme ben bunla aynı odada kalmam, sen de burada kal" dedim ve annem kalmaya başladı.
Ancak buna rağmen kadın hiç bir şey olmamış gibi evime gelmeye devam etti.

Baktım bunun kendi evine gitmeye niyeti yok, bir bahane ile kavga çıkardım ve onu otobanda çevirme yapan ekip aracının önünde indirdim, bir daha görüşmedim.
Bundan sonra bu kadın ısrarla mesajlar gönderip "Ben neden hala nüfusta evli görünüyorum, boşanma kararını kesinleştir artık" diye ısrar etti. Boşanma kararının kesinleşmesi için her iki tarafın da dilekçe vermesi gerekiyordu.
Bu ısrarlar üzerine kesinleşme için dilekçe verdim. Hatta kadın öyle merak edip soruyordu ki benim dilekçeyi, ona dilekçemin dosyaya girdiğine dair ekran görüntüsünü göndermemi bile istedi.

Bu ısrarı şüphemi uyandırdı. Ne oldu da birden bire kesinleşmeyi takmayan evime cinsel birliktelik için gelen kadın kesinleşme için ısrar ediyordu.
Ardından evde yedek aldığım bir kenarda unuttuğum harddiske bakmak aklıma geldi. Birşey bulacağım için değil eski fotoğraflara bakmak için baktım ve yıllar önce bu kadını duygusal ilişki yaşadığı (Benim tespit edebildiğim) erkekle yanyana samimi olmayan fotoğrafı uyandırdı beni:
Çünkü bu kadın evden kaçmadan önce "Sen Alevisin, bizim nikah caiz mi? Aleviler Müslüman bile değiller" demişti.
Fotoğraftaki erkeğin kolunda 30-35 cm lik Zülfikar dövmesi yıllar önce benim bittiğini zannettiğim ilişkinin halen devam ettiğini düşünmemi sağladı.

Şüphelerimi tanıdık bir adli personele anlatınca bana "Bana tarikattan bahsetme ! Bunların ne kadar iğrenç olabileceklerini ben burada gördüm, ne olaylara şahit oldum. Sen her ne kadar karar kesinleşsin diye dilekçe vermiş isen de henüz kararı resmi olarak tebliğ almadığın için anlaşmalı boşanmaya itiraz edebilirsin. Bana anlattıklarını dilekçe halinde yaz ve beraber dilekçenin sonuç kısmını düzenleriz" dedi. Ben de 6 sayfalık istinaf dilekçesi ibraz ettim.

Bu dilekçenin de usulen karşı tarafa tebliğ edilmesi gerekiyordu. Ancak kadının yeni adresi sistemde kayıtlı olmadığı için dilekçe en son adresi olan benim adresime tebliğe çıkarılmıştı.
Bu arada ilginç olaylar kadının nasıl bir tezgah planladığını bana açıkça gösterdi:

Bir gün bir erkek beni aradı. Kendisini kadının yeni başladığı işinde patronu olduğunu beyan edip "Eşinizle ilgili bir kaç soru sorabilir miyim?" dedi.
Ben de refleks olarak "Biz onunla boşandık" dedim. Bana bu durumu bilmediğini söyledi ve ne zaman boşandığımızı sordu.
Ardından art arda kadınla ilgili sormaya başladı. Ben bu durumu yadırgamadım çünkü paranın döndüğü yerde işe giren biri hakkında patronların buna benzer güvenlik soruşturmaları yaptığını biliyordum. Ama birkaç soru dikkatimi çekti, bunların işle ilgisi olamazdı:
"Eşiniz orjinal Rus mu yoksa Türki Cumhuriyetlerinden mi?"
"Eşiniz ne zaman Müslüman oldu?"
Ben samimi bir şekilde tüm soruları cevapladım ancak bu iki soru şüphemi uyandırmıştı.

Bundan hemen sonra ise daha ilginç bir olay yaşandı:
Bir gün bu kadın çocuğu görüş için almaya geleceğini söyledi. Bütün gün müsait olduğu halde gece 23:00' de lüks bir Audi marka araçla kapıma geldi. Çocuğu arka koltuğa bindirdikten sonra yüzünü göremediğim şoförün yanına oturup uzaklaştı. Plakayı araştırdığımda genç ve evli bir iş adamına ait olduğunu öğrendim. Hatta herif facebook profiline bu arabayla çektiği selfi fotoğrafı da koymuştu plaka oradan bile okunabiliyordu.
Araştırmalarım sonucu bu herifle 2018 yılı ekim ayında tanıştığına kanaat getirdim ve bu herif evli olduğu için ona metreslik yapıyordu. Yani evliliğimizde bu herifle ilişkisi başlamıştı. 7 yaşındaki çocuk bana kadının evine gelen bu adamdan bahsediyordu. Anlattığına göre bir sürü hediyeler almış hatta kendi annesiyle bu kadını tanıştırmıştı.

Bu durumu ve kadının anlaşmalı boşanma kararının kesinleşmesi için yaptığı baskıyı tanıdık adli personele anlattım "Bana nispet mi yapıyor?" diye sorduğumda tanıdık bana "Hayır nispet değil, sen kesinleşsin diye dilekçe verdin ya o kendini boşanmış zannediyor o yüzden bu rahatlığı. Ayrıca bu karar kesinleşirse nüfusta boşanmış görüneceğinden çocukları istediği gibi yurt dışına kaçırabilir" dedi.

Bu yeni tespitlerimi 28 sayfalık delil dilekçesi halinde henüz üst mahkemeye gönderilmemiş boşanma dava dosyasına ekledim. Ardından Mahkemeye müracaat edip "Yabancı ülke pasaportlu" çocukların yurt dışına çıkışlarına tedbir konmasını talep ettim. Mahkeme ertesi gün çocuklar için yurtdışı yasağı kararı aldı ve Pasaport Şubeye bildirdi.
Benim görüşüme göre bu kadın çocukları annesi ile birlikte ülkesine gönderecek kendisi burada rahatça metres hayatını devam ettirecekti. Çünkü kaçtığı tek göz odalı dairede bunu rahatça yapamıyordu.

Ancak bu kadın hala benim karara itiraz ettiğimi bilmiyordu. Dosyanın karşı tarafın haberi olmadan üst mahkemeye gitmesi aleyhime olabileceğinden bir gün çocukları bu kadının annesine bırakırken itiraz dilekçemin bir örneğini ve yurtdışı yasağı kararını da verdim ve kadının okumasını istedim.

Aradan 2 hafta geçtikten sonra bir öğleden sonra yemek sonrası ofisime döndüğümde büyük çocuğun beni yalnız beklediğini görünce şaşırdım. Kimin bıraktığını sorduğumda annesinin bıraktığını söyledi. Ofis yakınlarında olabilir diyerek annesini aradım ve görüşelim dedim. Henüz ofis binasından çıkmadığı için görüşmeyi kabul etti.
Oturmayı teklif ettim "Hayır işe yetişmeliyim ne söyleyeceksen söyle" dedi. İtiraz dilekçem ve yurtdışı yasaklılık kararından haberi olduğu sinirli tavrından belliydi.
Ayaküstü ona çocukların velayetlerini bana bırakması halinde istediği şekilde boşanabileceğimi söyledim. Bana "Senin tek derdin nafaka ödememek o yüzden velayeti istersin" dedi.
Ben de ona 3 çocuğa o tek göz odalı dairede bakamayacağını üstelik asgari ücretle çalıştığını söyledim.
"Artık asgari ücretten daha fazla kazanıyorum üstelik dublex ev tuttum yakında oraya taşınıyoruz" dedi ve gitti.
Henüz işe gireli 1 ay olmamış biri nasıl bir terfi alır da asgari ücretten daha fazla kazanır aklım almadı.

Bu olaydan yaklaşık bir ay kadar sonra çocukları bu kadının yeni adresinden görüş için aldığımda bana garip olayları anlatmaya başladılar:
5 yaşındaki erkek çocuk "Annem Ahmet Amca ile üst katta uyuyor biz kardeşlerimle alt katta uyuyoruz, Ahmet Amca beni her gün öpüyor ama babam öpmüyor" dedi.
4 yaşındaki erkek çocuk "Ben üst katta Ahmet Amca ile annem arasında uyuyorum, annem bana öğretti (Beni kasederek) bu Cemil, (Ahmet denilen şahsı kastederek) bu baba"

Ben patronun metresliğini yaptığını düşünürken bu Ahmet denilen herif nerden türedi akıl sır erdiremedik.
Bu kadın bende kalan çocukları almak için yine bir gece vakti geldi. Haber vermeden daire kapısında dikilmişti.
4 yaşındaki çocuk annesi çağırınca gitti ama 5 yaşındaki çocuk tepki bile vermeden odasından çıkmadı. Annesi çağırdığı halde gitmeyince ben de "Annen bekliyor bak" diye çağırdım ama yine tepki vermedi.
Kadın bu durumu görünce sadece 4 yaşındaki çocuğu alıp gitti. Pencereden bu saatte nasıl geldi diye bakınırken caddede bekleyen kadın ve çocuğun yanına bir otomobilin yanaştığını ve kadının arka koltuğa bindiğini izledim.
Bu sırada annem apartmanın kapısından çıkıp hızlıca bu arabanın yanına gitti ve şoför kapısını açtı. Ben olay çıkabilir diye düşündüm ve acele bir şekilde aşağı indim.
Arabanın yanına vardığımda annemin sakin bir şekilde direksiyondaki 40-45 yaşlarında zayıf bir erkekle konuştuğuna şahit oldum. Ahmet olarak kendini tanıtan bu şahsa annem "Utan mıyor musun evli ve çocuklu bir kadınla ilişki kurmaya?" diye sordu.
Herif "Onlar boşanmışlar ben ilişki kurmuyorum ki..." dedi.
Bu sırada gece vakti yaşanan bu rezaleti komşular görsün de şahit olsunlar düşüncesiyle bağırarak "Anne boşver, böyle kadınlar olmasa hangi evli erkek yuvasını dağıtır ki" dedi.
Herif korktumu bilemedim ama dili çözülmüşcesine bize "Bu olay yüzünden patronumun evliliği de bozuldu zaten" dedi ve gitti.
Annem bana "Neden bağırdın müdahale ettin, sen gelmeden adam bana teyze gel bir yere gidelim oturalım konuşalım demişti" dedi ben de kabul edip etmediğini sorunca annem kabul etmediğini söyledi.
Sonra bu plakasını tespit ettiğim ve facebook profiline baktığım patronun facebook sayfasını ayrıntılı inceledim ve Ahmet denilen bu herifin bu patronun yanında çalışan "kuzenim" dediği şahıs olduğunu gördüm.

Ardından Savcılığa tüm bu yaşananları "Patron önce karımı kaçırdı metres olarak kullandı, ben uyanınca elamanının dediğine göre evliliği bozulmaya başladı, bu kadından ortalık sakinleşinceye kadar kurtulmak için yanında çalışan Ahmet isimli şahsın evine gönderdi. Lazım oldukça bu şahsın evine gidip cinsel birliktelik kuruyorlar, küçük çocuklar da üst katta Ahmet Amca var zannediyor bana anlatıyorlar, bu kadının bu yolla kaç erkekle birlikte olduğu belirsiz. Çocuklar gelen her erkeği Ahmet Amca zannediyor, üstelik 4 yaşındaki çocuğun beyanlarından evinde kaldığı Ahmet isimli şahsı çocuklarına baba olarak öğretmeye çalıştığı anlaşılmaktadır, böylece kaldıkları sitede karı-koca çocuklu aile görünümü vermeye çalışıyorlar" diyerek beyan ettim. Savcılık fuhuştan soruşturma başlattı.

Bu arada üst mahkeme tüm bu delilleri gördü ve boşanma davasını çekişmeli hale gelmesi ve delillerin mahkemece değerlendirilmesi için anlaşmalı boşanma kararını bozdu ve mahkemesine dosyası geri gönderdi.
Savcılık soruşturması halen devam ediyor.
Aile Mahkemesinde yeniden görülen davanın ilk duruşması henüz yapılmadı.
Bu arada annesine gitmek istemeyen erkek çocuğun bende kalmasına karar verildi. Nafaka ile ilgili karar verilmediği için kadına nafaka ödemiyorum.

Şu an bu kadın çocukların "Ahmet Amca" dedikleri herifin evinde yaşıyor ve çocukların beyanlarından bu eve giren tek erkeğin Ahmet Amca olmadığını öğrendim. Durumu Savcılık halen araştırıyor.

Geçen aya kadar çocuklarla görüştürmeyen, annem ve benim hakkımda uzaklaştırma kararı çıkartan, hatta çocukları kaçıran bu kadın ne olduysa 180 derece dönüş yaptı. Çocukları bir gün değil haftalarca bana bırakmaya başladı. Üstelik durup dururken hamur yoğurma makinası istedi:
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Buna benzer sms' leri paylaştığım kişiler "Açıkça seninle iletişim kurmaya çalışıyor, gururu bırak bununla görüş belki çocukları sana verir anlaşırsınız" dediler.
Ancak ben bu sms' leri bu kadının tuttuğu 4 avukatın dosyayı inceleyip buna "Adam senin aleyhine bir sürü delil toplamış, bırak nafaka ve çocukları almayı, tazminat bile ödeyebilirsin, bu dava 5-10 yıl sürer o yüzden duruşma öncesi anlaşmaya bak" dediği için iletişim kurma çabası olarak görüyordum. Çünkü 2 ay önce bir sms' inde "Bu boşanma 5 10 yıl sürer..." demişti bana.

Ancak bugün bana birinin bundan birkaç önce anlattığı hikaye aklıma geldi ve acaba bir başka durum olabilir mi diye düşünmeye başladım:

Bundan 3-4 ay önce mahkemede çalışan birisi benim hikayemi dinleyince “Bu kadar benzerlik olabilir mi” dedi ve yeğeninin başına gelenleri anlattı.
Bu kişinin yeğeni olan 19 yaşındaki kızı bir çete tehdit ile tuzağına düşürmüş. Kızı fuhuş için çalıştırmışlar bir rezidansın dairesinde. Kız bunlardan ne zaman kurtulmaya çalışsa kızın anne ve babasını takip ettikleri fotoğrafları kıza gösteriyorlarmış ve ailesini öldürmekle tehdit etmişler, bu yüzden kız kimseye anlatamamış.
Bu arkadaşın yeğenindeki davranış değişikliği ve aniden içine kapanması dikkatini çekince kızı takip etmeye başlamış ve çalıştığı rezidansı tespit etmiş. Ardından ihbarda bulunup kızı çeteden kurtarmış.
“Senin başına gelenler de böyle olabilir ve karını çocuklarıyla tehdit ettikleri için konuşamıyor olabilir” dedi.
C
3 yıl
Mursi Öldü
Mısır’ ın seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı ve darbeyle görevinden alınan Muhammed Mursi bugün yargılandığı Mahkeme salonunda öldü.
C
3 yıl
Türk Telekom Ahize Sorunu
Turkcell' den Türk Telekom mobile geçiş yaptım. Ama hem ben aradığımda hem de çağrı geldiğinde Iphone marka telefonumun ahizessi çalışmıyor ve hoparlör açmak zorunda kalıyorum.
Aynı sorunu arkadaşım başka marka bir telefonda yaşıyor ve çözüm bulamadı.
128K sim kart ile ilgili bir sorun mudur?
C
3 yıl
HUKUKÇULAR YARDIM
< Resime gitmek için tıklayın >

Şu an kadın şahıs başka bir erkeğin evinde nikahsız yaşıyor ve 2 çocuğumu da 2 aydır göstermiyor yani çocuklar orada rehin.
Çocuklarımı gidip alamıyorum çünkü geçen hafta bu kadın hakkımda 1 aylık uzaklaştırma kararı çıkardı.
Çocuklarımı nasıl alabilirim?

Polis olmadan o siteden beni içeri sokmazlar ama poliste mahkeme kararı ister bu ilamla polise gidip çocuklarımı alabilir miyim?
C
4 yıl
Siyatik mi?
Cuma günü boşanma duruşmasında 15 dakika ayakta dikildikten sonra sol kalçamın bel kısmına doğru bir ağrı girdi. Özellikle ayakta durunca veya 3-5 adım atsam yürürken şiddetleniyor ve 3 gündür geçmedi. Hatta arabaya otururken bile ağrı şiddetleniyor.
Yatarken bile bazen ağrıyor. Apranax fayda etmedi.
Siyatik olabilir mi?
C
4 yıl
A101 Bunu Hep Yapıyor
Reyonda 2,75 TL yazan ayran kasada 3,95 TL çıktı
Reyonda 9 TL yazan pirzola 12,25 TL çıktı

Uğraşmadan iade ettim.
A101 bunu daha önce de yapmıştı.
C
4 yıl
Kumho 4 Mevsim 2018
Bugün yol üzerindeki lastikçiden 2018 üretim Kumho 205 70 15 dört mevsim lastik montaj dahil 450 tl vade farksız 5 taksit fiyat aldım.
İyi midir?
C
4 yıl
İlk Çalışmada Keskin Egzost Kokusu
Uzun zaman önce LPG takılmış olan sıralı sistemli aracım ilk benzinde çalışırken etrafındakileri rahatsız edecek kadar keskin bir koku çıkarıyor. Bu koku kabin içine gelmiyor sadece hareketsiz aracın yanında durulursa hissediliyor. Hatta park halinde benzinde çalışırken şoför camını açtığımda, rüzgar olmadığı halde rahatsızlık veriyor.
Öyle keskin bir koku ki kısa bir süre sonra genizde yanma yapıyor.
LPG' de zaten koku yok.

Benzini her zaman v-power alırım.
Daha önce olmuyordu son 1-2 aydır bu koku var.
Yağ yakma veya egzosttan beyaz duman atma yok.

Sorun ne olabilir?
C
4 yıl
BUNU İLK DEFA GÖRDÜM
Antalya - İstanbul uçuşunu THY' nin Boeing 737-800 uçağı ile gerçekleştirdim.
Yurtdışı uçuşlar da yapmıştım ama bu düzeneği ilk defa gördüm:

< Resime gitmek için tıklayın >
C
4 yıl
BU DURUMA ANLAM VEREMEDİM
Bugün 4 ileri tam otomatik arabamı dik bir yokuşta burnu aşağıya bakacak şekilde parkettim.
1 saat sonra aracı parkyerinden geri vitese takarak çıkardım. Ama birşey farkettim; arabayı D' ye almadığım halde R vitesinde ayağımı biraz frenden kaldırınca gaz vermeden gitmeye başladı.
Bu normal mi?
Araba düz zeminde veya hafif rampada D konumunda iken geriye kaydırmadığı halde bu duruma anlam veremedim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.