A

Yüzbaşı
06 Ocak 2018
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
6 üye
Görüntülenme (?)
436 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
A
6 ay
Ps Dijital Oyun Kardeşliği Ücret Paylaşım Oranı
Arkadaşlar böyle bir ortak tartışma alanı gerekliliği oluştu bence. Piyasada görülüyor ki özellikle yeni çıkan oyunlarda ps4 pri hakları çok az talep görmeye başladı. Önümüzde iki seçenek var, ya oranları makul şekilde değişmemiz lazım ya da ps4 pri hakkı görmezden gelip direkt eski usule dönmek lazım. Ancak bu seferde ps4 pri almak isteyenleri umursamamış oluruz. Bence görmezden gelinmemeli.

Benim tavsiyem şu, ps4 pri hakkı için toplam fiyat üzerinden %25 oran belirlenip kalan miktarı da eski usul %60 a %40 paylaşabiliriz. Bu sayede hem ps4 sahipleri için bu hak cazip hale gelmiş olur hem de yüzde 60 gibi büyük bir miktar Ps5 pri üstüne kalmamış olur.

Oranları tek bir yüzdelik dilim içinde söylemek gerekirse, ps4 pri %25, Psx sec %30, Ps5 pri %45 oluyor.

Evet belki fiyatı zaten piyasa kendi belirliyor diyenler olacaktır ancak kabul görmüş bir anlayış ile ilerlemek kardeşlik adına faydamıza olacaktır diye düşünüyorum.
A
8 ay
2 adımda doğrulama sorunu
Arkadaşlar doğru yer burasıdır umarım, aradım ama daha uygun yer bulamadım. Neyse konuya gelirsek, bende Hindistan Psn den alınmış bir oyun var ve iki aşamalı doğrulama kodu alarak giriyordum sisteme. Ps4 gitti artık ve yerine ps5 aldım. Dünden beridir hesaba girmek için mesaj gelmiyor. Psn Türkiye'ye ulaştım Psn Hindistan'a ulaşmanız lazım diyor. Mail adresi falan hiçbir iletişim bilgisi bulamadım ki mail atayım. Bunu daha önce yaşayan var mı? Düzelir mi sizce kısa sürede bu aksaklık? Ayrıca iletişim bilgisi bilen var mı en azından mail atayım firmaya.
A
geçen yıl
OVH'deki Büyük Yangın
Forumda bu konuda haber mi yok, yoksa ben mi bulamadım? Haber hala yapılmamışsa vay Donanım Haber' in haline.
https://mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN2B20NU
A
geçen yıl
Ekran kartı fiyatları - Şaka mısınız siz?
Şaka gibi ama gerçek galiba. Bu fiyatlara satılacağına ciddi ciddi inanıp ilan açanlar var. Gerekçelerini yazan olursa seve seve konuşuruz ama baştan söyleyeyim, piyasa bu falan yazacaksanız hiç yazmayın. Sizi satılacağına inandıran gerekçeyi merak ediyorum.

Ayrıca arkadaşlar gerçekten aramızda ya da çevrenizde ikinci el Rx 570 karta 3k ve üstünde, gtx 1660 vb kartlara 4-5k ve üstünde para verip alan var mı? Hadi aldınız diyelim, hangi gerekçeyle bu kadar ödediniz çok merak ediyorum açıkçası.
A
2 yıl
Kim bu Serdar bey :)
Sosyal medya fenomenliğine yeni bir boyut katmış kendisi :D

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
A
2 yıl
Türknet'in (kendisi ya da personeli) paragözlüğü
Az önce kayınvalideme Türknet bağlamaya geldiler. 66 TL aldıkları kurulum ücreti haricinde alt tarafı 2 metrelik kablo için metre başına 3.5 TL para istedi. Neymiş kabloyu satıyorlarmış, sanırsın evi kablo döşetiyoruz. Nerede kaldı müşteri memnuniyeti? O 66 TL yi alttan kabloyu birbirine bağlamak ve evde o kabloyu modeme takmak için mi alıyorsunuz? Söyleseniz ben de bağlardım onları. 66 TL lik emek yok orada. İki kere nakil yaptırdım başka operatörde. İkisinde de evimin içinde istediğim yere kadar duvardan döşeme yaptılar. Tek kuruş da istemediler. İçinde Türk olduğu için adınız batsın diyemiyorum ama siz anlayın artık içimden geçenleri. Bu kadar mı düştünüz?
A
2 yıl
Ortaokul öğretmenlerimize yönelik bir ölçek, lütfen bir el atın.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4Bz2Ykt0goTWYC03qCfq5oSNVe1jh-Pni4zBkyA_KjN5MJg/viewform?usp=sf_link

Ortaokul öğretmeni arkadaşlarımıza yönelik kısa sürede bitecek bir ölçek linkidir bu.
Akademisyen bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için veri topluyoruz. Aramızdaki ortaokul öğretmenlerimiz az vakit ayırıp ölçeği doldurursa çok seviniriz
Öğretmen grupları vb varsa oralarda da paylaşın lütfen.
Malum şu an başka yol yok veri toplamak için. Normalde MEB den gerekli izinleri almış ve elden toplama yapacaktı okullara giderek ama şu an bu mümkün değil. Aksi taktirde tez süreci zora girecek.
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
A
2 yıl
Ortaokul öğretmenlerine yönelik ölçek, öğretmenlerimiz bir el atın lütfen.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSc4Bz2Ykt0goTWYC03qCfq5oSNVe1jh-Pni4zBkyA_KjN5MJg/viewform?usp=sf_link

Ortaokul öğretmeni arkadaşlarımıza yönelik kısa sürede bitecek bir ölçek linkidir bu.
Akademisyen bir arkadaşımın yüksek lisans tezi için veri topluyoruz. Aramızdaki ortaokul öğretmenlerimiz az vakit ayırıp ölçeği doldurursa çok seviniriz
Öğretmen grupları vb varsa oralarda da paylaşın lütfen.
Malum şu an başka yol yok veri toplamak için. Normalde MEB den gerekli izinleri almış ve elden toplama yapacaktı okullara giderek ama şu an bu mümkün değil. Aksi taktirde tez süreci zora girecek.
Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim.
A
2 yıl
1070 takınca pc boot olmuyor.
Merhaba arkadaşlar. Rx 590 kullanıyordum ve onu satıp evga gtx 1070 kart aldım. Sistemime taktım ve çalışıyordu. Kendimce furmak ile yarım saat test ettim ve sorun da olmadı. Ardından YouTube üzerinden yaklaşık 1 buçuk saat falan video izledim ve bir anda pc dondu. Herhangi bir tepki vermedi. Reset tuşu da tepki vermediği için mecburen açma kapama tuşuna 3 4 saniye basılı tutup kapattım. Ardından pc açılmadı. Kartın fanları dönüyor ledleri yanıyor ama boot olmuyor, bios a dahi giremiyorum yani, ekran gelmiyor.

Sistemim, r5 1600 işlemci, 8 gb corsair vengeance 3000 ram, 250 gb samsung ssd, vs550 80+ psu, b450 tuf pro gaming anakart.

Uyguladığım işlemler,
Elimde güç girişi olmayan gt 420 ekran kartı var. Onu takınca sistem sorunsuz açılıyor. Ancak pin girişi olan ve kesinlikle çalışan rx 570 ve rx 580 taktım sisteme ve sonuç aynı, bios ekranı dahi gelmiyor ama fanlar dönüp ledler yanıyor.
Ekran kartımı yani evga 1070 i başka sisteme takıyorum ve çalışıyor.
Çalışan sistemde kendi psu mu ve 1070 imi takıyorum açılıyor, yani psu yetiyor ve sorun yok gibi.
Kendi sistemime seasonic 850 watt psu takıyorum yine 1070 ve rx 580 açılmıyor. (Rx 570 i denemedim, arkadaşıma geri verdim çünkü).
Kendi sistemimde 1070 e 8+8 pin girişini bağlamadan sistemi çalıştırıyorum ve takmam ile takmamam arasında fark yok yani yine fanlar dönüyor ve ledler yanıyor ama bios bile gelmiyor.
Bios pilini çıkarttım yarım saat bekledim taktım olmadı. 1070 i ve pili çıkarttım ardından tekrar önce pil sonra kart olarak taktım yine olmadı. Pili çıkarınca açma kapama tuşuna 10 15 saniye de basılı tuttum yine olmadı.
Ekran kartlarını alttaki diğer slota taktım denedim hepsinde sonuç aynı oldu.
Uzay montaj denedim belki kasadandır diye yine olmadı.
Sisteme format attım kartı taktım yine olmadı.
Bios update yaptım olmadı, 1 sürüm eskisini yükledim olmadı, default yaptım olmadı.
Tüm işlemleri mecbur gt420 ile yaptım.
Anakarttan olabileceğini düşünüp vatan bilgisayara götürdüm cuma günü. Onlarda dün aradılar tüm mağazaları kapatılacakmış o nedenle kartı servise gönderemiyorlar. Ben de gittim aldım bari gt420 ile kullanırım diye. Yerli ve yabancı forumlarda baktım ama çözüm bulamadım. Bir tek kendi tüm sistemimi başka bir anakartta deneyemedim. Şeytan diyor git al bir kart. Bir el atın da kalkalım şu işin altından.
A
2 yıl
Fiyat iyi mi? Asus rog strix rx 570 4gb
Arkadaşlar merhaba, 11. ayda gürcistan dan alınma Asus rog strix rx 570 4gb modeli için sizce 500 TL uygun mudur? Kutusu var. Elden test edip alacağım.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.