#

Yüzbaşı
05 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
#
2 yıl
Ekran Kilitliyken IR Kamera Sürekli Yüz Arıyor
İlk defa infrared kameralı bir bilgisayar kullanıyorum. Açıkçası performansından da çok memnunum muhteşem bir kolaylık. Parmak izinden çok daha pratik geldi. Güvenlik konusunda hangisi daha iyi o konuya girmiyorum.
2 saattir araştırıyorum fakat ne bir içerik bulabildim doğru düzgün, ne de bulduklarımda bir çözüm. Microsoft forumlarında dediklerine göre ekran kilidi devreye girince yüzünüzü görene kadara kamera çalışıyor ve kızılötesi ışığı sürekli yanıp sönüyor. Bu durumu engellemenin bir yolu yok mudur? En azından arasın 30 saniye bulamazsa durdursun kendini. Eğer bir hareket olursa bir daha açılsın yüz arasın mesela çok mu zordu bu iş anlamıyorum.

Ms forumlarında sadece iki konu var:
https://answers.microsoft.com/en-us/surface/forum/surfpro4-surfsec/camera-sign-in-keeps-looking-when-screen-is-locked/0fe9860a-02a2-4fd0-a497-5a4ba74e3a1f?auth=1

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-hello/can-i-change-the-time-the-ir-camera-is-on-when/ea4dc916-1bf0-482e-88d5-b8519f34baa8?auth=1

Bu problemden ötürü hem fazla şarj gider hem kamera çevresi ısınıyormuş bazı bilgisayarlarda, hem de çok kötü görünüyor sürekli ışık yanıp sönmesi. Bu konuda bir çözüm var mıdır uygulayabileceğim.

Bilgisayar: Monster Huma H4 V3.2

Videosunu da paylaşıyorum daha net anlaşılması için.






#
6 yıl
Elektrik Sayacının Kapalı Olması ve Fatura Gelmemesi Hk.
Selamlar,

2 aydır evime fatura gelmediğini farkettim. Sistem değişti, az kullanımda limit altı olan faturayı hiç yazmıyorlar herhalde diye düşündüm. Sonraki ay da gelmeyince işkillendim. Gittim elektrik sayaçlarının olduğu kutuya baktım ve gördüm ki bizim daireye ait sayaç kapalı. Elektrik sayaçları hakkında hiçbir bilgim yok. Pilli midir, elektrikli midir nasıl kapanır bilmiyorum. Bir iki düğme vardı bastım ama değişen bir şey yok. Bugün de ayesaş(anadolu yakası enerjisa) internet sitesinden online işlemlere girip bir baktım ki son gelen fatura 2015 eylül ayına ait. O zaman hatırladım ki gelen faturalarda bedel yerine "Fatura değildir. Limit altı bildirimidir." diye uyarılar var sadece. Çok dikkat etmemişim gözümden kaçmış.

Neyse internette bu durumu bir araştırayım dedim ki şu vahim konuya denk geldim:http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/61941-elektrik-sayaci-yuzunden-6-ay-hapis-cezasi-aldim-1.html

Bana garezi olan birisi yok bildiğim kadarıyla. Bu durumla karşılaşan oldu mu? 7-8 aydır gelen görevli hiç mi kayıt açmamış konuyu bildirmemiş o da garip. İnsan not yazar ya da koskoca kurumsal firmasın müşteriye bilgi ver. Şimdi ben haber versem bunlara bu durumu bana bu arkadaşın başına gelenler gibi pislik yapma ihtimalleri de var. Zaten stresli bir insanım böyle bir haksızlıkla karşılaşsam ayesaş genel müdürlüğünü basarım valla.

Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi? Kesin prosedür nedir? Dava mı açarlar, ortalama tüketim bedeline göre yazılmayan faturaların bedelini mi isterler? Eğer bu işin içine böyle bir haksızlık girecekse o zaman kendimi korumak en doğal hakkım. Neyse artık bunun usulü; cihazı söküp atmak ve sonra çalınmış demek ya da kırmak falan filan. Şuan olabildiğince gerildim bile.
#
7 yıl
6 İleri DSG ve 7 İleri DSG Şanzıman Kullanan Araçlar Hangileri
Arkadaşlar 28.000 TL civarına Golf veya Polo almak istiyorum. Her yeni kasası bir kat daha güzel lakin şimdilik param bu kadar. Hatta bu kadar yok bile ama bir yerlerden bulacağız inşallah.

Şimdi bu 7 ileri DSG'ler çok sorun çıkardığı için ben tırstım iyiden iyiye. Zaten bu fiyata muhtemelen yoktur ama tam emin olmak istiyorum.
Mümkünse 1.4 TSI motor alacağım.

Böyle bir liste var mıdır; hangi model araçta hangi şanzıman kullanılmış diye? İnternette baktım ama bulamadım. Bir forumda birisi diyor ki 2004 Golflerin bir kısmında var birisi diyor 2007'de çıkı bu teknoloji diye.

Hangi model araçta hangi şanzıman kullanılmış böyle bir liste arıyorum. Yardımlarınızı beklerim.
#
8 yıl
Sadece İnternet, Ofis ve Film İzlemek İçin Anne-Baba Laptop Tavsiyesi
Arkadaşlar anneme hafif bir bilgisayar alacağım. Şu yeni yeni çıkan tablet bilgisayarlara baktım fakat 10,1" ekran çok küçük olur diye düşünüyorum. Maksimum 2 kilo en az 2 gb rami olacak şekilde bir tavsiyeniz olur mu?

Annem özellikle ince ve zarif bir şey istiyor o yüzden mümkün mertebe hafif ve 15,4'den ufak ekran tavsiyelerinizi beklemekteyim.
#
8 yıl
Yurt Dışından Ultrabook Almak (Marka-Model Tavsiyesi)
Arkadaşlar bir tanıdığım Amerika'ya gitti. Benim de yeni bir bilgisayara ihtiyacım vardı. Özellikle hem tablet hem laptop şeklinde kullanılabilen bir model düşünüyorum. Oyun için kesinlikle kullanılmayacaktır. Üstünde office programları çalışacak, internete yoğun şekilde girilecek, uzun süre şarjının gitmesi gerekecektir.
Oyun oynanmayacak fakat ben ram ve cpu gerektiren işler yapacağım işim sebebiyle. O yüzden 8 gb ram + ssd + en az 3. nesil cpu olması gerekiyor.

Amerika'dan alınınca çok daha avantajlı çıkacağım bir marka model tavsiyeniz var mıdır? Bu konuda hiçbir bilgim yok ve hangi siteden araştırmam gerektiğini de bilmiyorum. Hani mesela iphone için fiyatlar sabit o yüzden oradan alsam ne kadar karla alırım bilebiliyorum.

Arkadaş 1-2 güne gelecek. O yüzden acilen tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Şimdiden teşekkürler.
#
8 yıl
Bayanlar İçin Kullanımı Rahat Akıllı Telefon Önerisi
Arkadaşlar Haftaya düğünüm var. Nişanlıma 6-7 ay önce aldığım iphone 4 iyice kullanılmaz hale geldi. Bir tane telefon alıp artık bu sıkıntıdan kurtulmak istiyorum.
Önceden android de kullandı ama iphone'e çok alıştı.
Rahat etmesini istediğim için yine iphone alayım dedim ama çevremde güvenilir bir şekilde iphone satan yok. Bu masraflarla da sıfırını almaya param yok. Acilen windows andorid vs. bir akıllı telefon alacağım kendisine.

Kullanımı kolay ve kasmayan bir telefon öneriniz var mıdır? Maksimum Verebileceğim ücret 800 tl. Bunun yanında maksimum 4,3" ekranlı ve pili orta halli kullanımda 2 gün dayanabilecek bir telefon olması yüksek önceliğim.
Not: Bir önce aldığım androidi çok yavaş hem kilitleniyor diye elime tutuşturmuştu :)
#
8 yıl
ACİL! Gittigidiyor'daki Bayi Satıcılar Hangileri
Arkadaşlar,

Gittigidiyordaki çekimin süresinin dolmasına çok az kaldı. O sebeple acil bir cevaba ihtiyacım var.
Daha önce GG'den beyaz eşya alanlar yardımcı olabilir mi?

Bayisi olup GG'de satış yapan satıcılardan bildikleriniz hangileridir? Bunu spot almamak için, garantiyi tam anlamıyla kullanabilmek için istiyorum. Duyduğum kadarıyla spotçulardan alınan ürünlerde sadece servis garantisi varmış. Fakat alette temel bir sorun varsa değişim falan yapılmazmış. Spotçular ürünleri kendileri temin edip sattıkları için bu böyle. Fakat bayiler doğrudan fabrikadan almaktalar ürünleri.

Ben bir kaçını yazayım bu satıcılardan bayi olanları belirtirseniz çok makbule geçer.


  • profiloistanbul
  • shopoliko
  • ekolize
  • birdanedtm
  • makroreyon
  • evimkolay





Not: Benim için acil fakat internetten alışveriş yapacaklar için çok temel bir bilgi o yüzden acil ibaresini kaldırıp genel bir konu olarak kalmasını sağlayacağım aynı zamanda.
#
8 yıl
3D'si Olmayan FHD TV Önerisi (Biraz Acil Gibi)
Arkadaşlar LG La660S televizyonumun ölü pixelden dolayı değişim kararı çıktı. Sanırım bu değişim için belli bir sürem var.

Bu süre içerisinde tv değişimi yapılacak. Fakat aldığıma pişman oldum. Çünkü 3D olayı gerçekten de benim için değil. Zerre tatmin sağlamadı.
Bunun yanında smart özelliği kullanılamıyor neredeyse çünkü çift çekirdek denmesine rağmen fasa fiso işlemciler ya da ramler koymuşlar belli ki içine. Bu yüzden smart olacaksa da webos almaya karar verdim.

Biliyorum bu zamanda herkes 3D isterken 3D'siz ve kaliteli zor bulurum ama belki beni yönlendiren birisi çıkar diye düşündüm. Öncelikli olarak hizlialdan olmak şartıyla 3D'siz ve mümkünse weboslu tv tavsiyeleriniz nelerdir?

Şimdiden teşekkür ederim yardımlar için.
#
8 yıl
22 Haziranda 1. Mersin Tantuni Festivali'nde Tantuni 1 TL
Tantuniyi bilen bilir. Tadına doyum olmayan bir lezzet.

Mersinde bir kaç akrabam olduğu için en az 2 senede bir giderim her gittiğimde de tantunileri gömerim

Barış Meydanı'nda saat 13:00'da başlayacakmış. 15.000 adet tantuni 1 TL'den satılacakmış.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bu fiyat kaçmaz arkadaşlar orada olanlara kesinlikle öneririm. Hatta ben olsam önceki günden yemek yemem o gün tıka basa yerim hatta fazladan alıp buzluğa falan atarım, bilmiyorum işte çok heyecanlandım Lakin ne yazık li orada olamayacağım Ulan Tantuni'nin festivalini niye mersinde yaparsınız gel başka illerde yap herkes tanısın

Belki de ucuza uçak bulursam giderim valla o derece özlemişim tantuniyi.
#
8 yıl
Dolandırıcı Üye Şüphesi - Şikayet
Merhaba,

Aşağıda nicki bulunan üye şüpheli satışlar yapmaktadır. Foruma 10 gün önce üye olmuş ve hemen hepsiburada çeki satmaya başlamış.
Kendisine güvenmek istedim ve alışveriş yapmak istedim. Güvenli alışveriş yolları önerdim ama kabul etmedi, ardından bahsettiği çekin ekran görüntüsünü istedim fakat onu da göndermedi.

Eğer bir dolandırıcı ise şimdiden ilgili işlemin yapılıp forum ahalisine zarar vermesinin önlenmesi gerekmektedir.

Gerekirse aramızda geçen özel mesajları bir forum yetkilisi ile de paylaşabilirim.

Şüpheli görünen mesajlarının ekran görüntüleri ektedir. Sattığı çekin miktarının 1600 tl olduğunu söylemiş fakat başka 2 konuda da 1400 lira olduğunu yazmış.

Bana satacağı çek için açtırdığım konu:http://forum.donanimhaber.com/m_92540526/f_//tm.htm#92540526

Üye ismi: Roj-Dem
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.