I

Yüzbaşı
05 Eylül 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
32 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
I
2 yıl
Laptop için harici masaüstü ekran kartı tavsiyesi
Merhaba arkadaşlar, 8 senelik bir Lenovo Y580 laptopum var,. 8 gb ram, ssd sürücü, core i 7, geforce 660mx.

Harici ekran kartı takabileceğim bir aparat aldım, ek olarak psu da alacağım. Oynayacağım oyunlar Pes 2021, Pubg. Şimdiki hali ile Pes2020 de süründürüyor Pubg de öldürüyor. Minimum bütçe ile ekran kartı ne almalıyım ki bu iki oyunu oynatsın? Rx 550 yeter mi?

Teşekkürler.
I
10 yıl
Y580 mass storage controller problemi
Arkadaşlar bir problemim var. Bugün lenovo solution center update edince dikkatimi device managera çekti. Görüntü şöyle ve bir türlü gerekli sürücüleri yükleyemiyor windows. Yardım lütfen.< Resime gitmek için tıklayın >
I
10 yıl
Laptop Önerisi, 1500TL Civarı Bütçe, belli oyunlar oynanacak
Selam arkadaşlar, uzun zamandır pc ve laptop pazarına uzak kaldığımdan dolayı tavsiyelerinize ihtiyacım var. Ara sıra Lol, Dota2, FM, Pes ve Fifa'nın güncel versiyonlarını, S2 tarzı mp fps oyunlarını oynamayı (buraya kadar pek sıkıntı olmaz herhalde) ve bütçe dahilinde mümkünse Diablo 3'e kıyısından bulaşmayı düşünüyorum. 1500 civarı bütçe düşündüm ama gerekirse 1800'e hatta taksitli 2000'e kadar önerilere açığım. Ekran kartı piyasasının son durumunu ve i7'nin i5 üzerine ne kadar performans farkı koyduğunu pek bilmiyorum. Şöyle grafik çipi erimeden, hoparlörleri patlamadan, kasasında yumurta pişirecek kadar ısı biriktirmeden, pili 1 senede mefta olmayacak beni bir 3 sene idare edecek bir kaç model önerirseniz çok makbule geçer. Şimdiden teşekkürler.

Hp Pavilion dv6000 serisi mağduruyum bu arada, emin olduğum tek şey Hp'ye bulaşmamam gerektiği :D
I
11 yıl
Bu aralar TTnet netlimitsiz hızlarını sabitliyor mu?
Arkadaşlar bir kaç ay önce açtırmıştım interneti, daha önce aynı evden farklı bir hatla 6 mbit net alıyordum ama bu açtıklarını "kaldırmaz" diye 1 mbitten açmışlardı. Daha sonra araya araya önce 4 e, sonra kopma olunca 2,5'a sabitlediler. 2 ay kadar önce ise bir gece hızım 9300-9400 kbps ye çıktı ve o zamandan beri hiç kopma olmadan o hızda kullanıyordum. Yani 3 mbiti bile "kaldırmaz" denen hat nasıl olduysa 2 aydan fazla bir süre 9 mbite yakın sorunsuz çalıştı. Bu gece ise sebepsiz yere gene 3000 civarına sabitlenmiş hattım. Şimdi arasam "kota aştınız vs." diyecekler, ki kota yüzünden düşürseler herhalde 1mbit yaparlardı.

lafın kısası istanbulda oturuyorum, acaba bu yakınlarda böyle durup dururken hızı düşürülüp sabitlenen var mı merak ettim.
I
11 yıl
Hp Laptop Sol Hoparlör Bozuk Ses Veriyor
Selam arkadaşlar. Cihazın modeli dv6725et. Bugün Team Fortress 2 yüklemiştim, oyun esnasında bildiğiniz gibi yüksek çatışma sesleri var, üzerine lag olursa bu sesler üst üste tekrarlıyorlar kendilerini saniyeler boyunca. Neyse gene böyle bir durumdan dahili sonra sol hoparlörden sesler cızırtılı, çatlaklı ve son derece bozuk(baya bozuk, hani kalitesiz falan da değil) gelmeye başladı. Restart ya da system restore problemi çözmedi. Kulaklık taktığımda yahut harici hoparlöre bağladığımda her iki kanaldan da mükemmel olarak geliyor ses. Ayrıca ses yöneticisinden sesi sadece sağdan ver dediğimde de problem yok. Dolayısıyla bundan sol hoparlörün patlamış olduğu sonucunu çıkartıyorum. Şimdi acaba bunun değişimini nerede yaptırabilirim istanbulda? (Garanti biteli çok oldu.). Hoparlör değişimi ne kadara malolur? Türkiyede ayrıca satılıyorsa alıp kendim değiştirebilir miyim?

Şimdiden teşekkürler herkese.
I
12 yıl
Harici monitörde kırmızı renk çıkmıyor
Selamlar.

İnternette araştırdığımda bu sorunun bir çok hp dizüstü ve tablet pcde yaygın olduğunu gördüm, ancak hp bunun kendi hataları olduğunu kabul etmiyormuş.

Bir kaç gün önce laptopa bağlı monitörde kırmızı renk ortadan kaybolmaya (siyah olarak çıkıyor) başladı. arada gidip geliyordu ama şimdi tamamen gitti. Sorunun kablodan kaynaklandığını düşündüm ancak aynı kabloyla aynı monitörü başka bir laptopa bağlayınca kırmızı renk gayet güzel çıkıyor.

Laptopun kendi ekranında da kırmızı renk gayet güzel çıkıyor.

Laptopu başka bir monitöre de bağladım, diğer monitörde de kırmızı renk çıkmadı.

İşin ilginci yazılanlara göre harici monitöre docking station ile bağlansa bile kırmızı renk sorunu devam ediyormuş.

Yani problemin ekran kartında (ekran kartı çıkışında da değil, bizzat kartın kendisinde) olduğu kesin. Büyük ihtimalle de yetersiz soğutmadan kaynaklandı.

Benden başka bu sıkıntıyla karşılaşan oldu mu acaba?
I
12 yıl
pcnin takımı form durumuna göre otomatik düzenlemesi
selam arkadaşlar, acaba pes 2011de pcye karşı oynarken, pcnin form durumuna göre (formlar random iken) en iyi 11i size karşı sahaya sürmesi seçeneğini nereden aktif hale getiriyoruz?
I
12 yıl
Ağ üzerinden film izlerken takılma problemi
Selam arkadaşlar,

Airties rt-211 modem üzerinden iki windows 7 laptop ile bir windows xp netbook birbirine ve internete bağlılar. ilk başlarda windows 7 yüklü laptoplardan birindeki videoları rahatça diğer iki cihazdan ağ üzerinden izleyebiliyorduk takılmadan. yakın zamanda izlerken birkaç saniyede/dakikada bir görüntü donmaya (bu esnada ses devam ediyor) başladı. 2-3 saniye içinde normale dönüyor. Bu esnada görev yöneticisinden network monitörüne baktığımda, network kullanımının donma esnasında 0'a düştüğünü, sonra tekrar eski haline döndüğünü görüyorum. Bütün vidyo oynatıcılarda aynı durum geçerli.

System restore ile bir ay öncesine dönmeyi denedim, takılmalar bir nebze azalsa da devam ediyor. 2 ay öncesine döndüğümde gene takılmalar arttı.

Bütün pcler, videoları streaming olarak değil de, kendi disklerine ağ üzerinden kopyaladıkları takdirde mükemmel oynatıyorlar, yani codec problemi yok.

denemelerim esnasında pcleri ve modemi yanyna koydum, sorun devam etti. yani mesafe problemi de yok.

Sorun, film izlemeye çalıştığım pclerin ara ara wireless bağlantısını kesip hemen geri bağlanmaları gibi görünüyor. (modemin yanı başında olsalar bile)

İşin içinden çıkamadım doğrusu, üç pcye birden habire format atmak da işime gelmiyor.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, şimdiden teşekkürler.
I
12 yıl
Yaşlı (!) Kadro
---------------------------------Cenk (22)--------------------------------
---------------------------------------------------------------------------
---Rıdvan (19)----Toraman (28)-----Ersan (23)------İsmail (21)---
---------------------------------------------------------------------------
---------------------------------Necip (19)------------------------------
----------------------------------------------------------------------------
-----Hilbert (25)--------------------------------------Quaresma (26)--
----------------------------------------------------------------------------
----------------------------------Onur (20)-------------------------------
----------------------------------------------------------------------------
----------------------Bobo (25)------------Holosko (26)----------------

Tamamı milli ve ümit milli seviyede oyuncular. Hepsi de A takım oyucusu. Altyapıdakileri kadroya yazmadım ki orada da birçoğu kendi yaş gruplarında mevkiisinin en iyisi olarak gösterilen Ali Kuçik, Sezer Özmen, Ömer Karancı, Cumali Bişi, Erkan Kaş, Muhammed Demirci, Atınç Nukan, Hasan Türk gibi milli gençler mevcut.

Rotasyon amacıyla kadroda bulunan Guti, Aurelio, Tekke, Yusuf, Rüştü, İbrahim Üzülmez (Hepsine ödenen bonservis ücreti toplam 750 bin euro) gibi oyuncuların yaşını diline dolayan arkadaşların rahat olmaları için yazdım.
I
12 yıl
Bu şike itirafı değil midir?
Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali Yıldırım, kendisine Rüştü Reçber ile alakalı olarak ulaşan bu haberler konusunda Rüştü Reçber ile görüşmüş, bu görüşmede Rüştü Reçber kendisi ile alakalı olarak konuşulan haberlerin doğru olduğunu kabul etmiş ve bunun üzerine; yaptığının ahlaksızlık olduğunun kendisine hatırlatılması üzerinde endişeye düşmüştür. Akabinde; Rıdvan Dilmen ve Aykut Kocaman ile telefonda konuşan Rüştü Reçber, yaptığının hata olduğunu kabul etmiş, bu lekeyi Bursaspor’a karşı hatasız oynayarak sileceğini ifade etmiştir. Hatta bu konuda, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Ali Yıldırım’a sms mesajı atarak hatasını kabul etmiş ve Bursaspor maçında bu lekeyi sileceğini yazılı olarak Sayın Ali Yıldırım’a göndermiştir.


Fenerbahçeli yönetici Bursa Beşiktaş maçından önce Rüştüyü nasıl arar? İyi oynaması konusunda nasıl baskı yapar?

Rüştünün bir futbolcu olarak arkadaşlarını araması mı daha büyük suçtur (ki Rüştü bunu reddediyor), yoksa Ali Yıldırımın yönetici olarak rakip takım kalecisini arayıp telkinlerde bulunması mı? (ki bunu da Şekip Mosturoğlu itiraf ediyor.)

Umarım Türk futbol kamuoyu ve Beşiktaş camiası bunu peşini bırakmaz. Fenerbahçe yöneticileri maçlardan önce Rüştüyü aramışlarsa, bunu itiraf ediyorlarsa, Serkanı, Ivesayı, Murat'ı, Franco'yu aramadıkları ne malum?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.