M

Binbaşı
26 Haziran 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
347 (Bu ay: 3)
Gönderiler Hakkında
M
3 ay
Yüksek GB'a sahip paket + LTE modem önerisi
Merhaba hali hazırda Türk Telekom Selfy Yeni sosyal paketini kullanıyorum ve Türk Telekomun internet performansı sabrımı zorluyor.

Turkcell ses hattı, data hattı ve superbox kullandım. Superboxa bir daha asla bulaşmak istemiyorum.

Turkcell data hatlarına bakıyorum 200 GB 210 TL kontratsız gözüme çarptı. Sanırım GB hesabı yaptığımızda en uygun bu geliyor.

Düzgün internet konusudna şu paketten başka hiçbirşey bulamıyorum. (Bir ara prime eksper 25 gbi ile sınırsız düşündüm. Hala onun için tarife değiştirme periyodunun dolmasını bekliyorum ama hızdan umudum yok)

Bana F/P'si en yüksek yüksek GB'lı paketi ve bunu yeterince iyi kullandırtacak LTE modemi tavsiye eder misiniz? Modem taşınabilir olsa daha iyi olur ancak. Sağlam bir modemi iyi fiyata alabileceksem taşınabilir özelliğinin de çok anlamı yok.
M
geçen yıl
Apple sitesi banka kartı problemi
Araştıranca şoka uğradım. Yıl 2020 bu adamlar banka kartı kabul etmiyor. iPad 8 alacaktım heryer karaborsa adam gibi fiyat yok. Apple sitesinden alayım bekleyeyim de diyemiyoruz. Ne tavsiye edersiniz nereden alabilirim? Vazgeçsem mi demeye başladım cidden.
M
2 yıl
Millenicom VDSL hat değerlerim. (Alım gücü eksi değere düştü)
Turk telekom ADSL iken hat değerlerim
< Resime gitmek için tıklayın >
Millenicom hat değerlerim

< Resime gitmek için tıklayın >

Alım gücü değeri eksiye düştü. İnternette problem yok gözüküyor ama iyi mi kötü mü bilemedim.
M
2 yıl
Taahhüt bitti hangi servis sağlayıcıyı almalıyım?
Hat değerlerim şunlar


< Resime gitmek için tıklayın >

Türk Telekom 78 mbps kadar hız alabilirsiniz diyor ama fiyatlar çok yüksek.

En fazla 85 TL'ye hangi servis sağlayıcıdan hangi paketi alabilirim?
Ben virüs dolayısıyı ile şuan evimdeyim ama taş çatlasın 5 ay kullanıcam benden sonra ailem kullanmaya devam edecek. TürkNet düşündüm fakat çok problem okudum. Ben uğraşırım ama ailem uğraşamaz o yüzden turknetin müşteri hizmetleri olmayan yapısından çok çekiniyorum. Tt az çok az hız veriyor ama hiç yoktan ping düşük stabil. Ne tavsiye edersiniz?
M
5 yıl
FPS sorunu
İşlemci: AMD Athlon II X3 450, 3215 MHz
Anakart:Gigabyte GA-M68MT-S2 v3
RAM : Kingston 4GB DDR3 RAM
Ekran Kartı : Sapphire Radeon HD 7850 1GB
Güç Kaynağı : 500 Watt

Sorunum şu oyunlarda anormal FPS düşüşleri yaşıyorum Lolde bile 60a sabitledim FPSi toplu çatışmalarda birden çok karakter aynı kareye girdiğinde veya karşıdaki bir rakip bir yetenek kullandığında FPS 40 altına düşebiliyor. CS:GOda da sabit bir FPS alamıyorum 100 oluyor yeri geliyor 50'nin altına düşüyor
Mesela MSI afterburner kullanarak sıcaklıkları ve diğer şeyleri ölçüyorum.

https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/2466905/926cdbbd-42ce-409a-96c7-bfd32116d99b.png

Daha önceleri ısınma sorunu vardı Youtubede video izlerken onu geçtim boştayken bile 60-65 derece işlemci 70 derece anakart sıcaklığı oluyordu. Oyunlarda işlemci 70 anakart 80'lere varıyordu. O zamanlar FPS daha kötüydü. Son 1 aydır uğraşmaya başladım önce kasayı temizledim işlemcinin termal macununu temizledim. Bir tane 80MM havayı dışarıya üfleyen bir fan taktım.Bu sıcaklıklar 15-20 derece fark etti mesela işlemci boşta 60 dereceden 40 derecelere kadar düştü. Oyunlarda yine 65li rakamları görüyordum FPS sorunu bir nebze düzelmişti.

Sonra işlemcinin pasif soğutucusu ile fanını birbirinden ayırdım aradaki tozları temizledim diğer fanlardaki tozları da temizledim işlemci boşta 30 derecelere kadar düştü anakartta boşta yine 30 derecelere kadar düştü.,
Oyuna sabit 60la başlıyorum yukarda ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi hiçbir ısınma yokken FPS düşüşleri oluyor. Zamanında Crysis 3 , Assasin Creed 4 Black Flag , Battlefield 3 gibi oyunları rahatlıkla oynadım.

Crysis 3 1366*768 çözünürlükle ama yüksek ayarlarda Crysis 3ün en zorlu sahnesi olan yağmurlu ilk bölümde bile 50nin altını görmemiştim yani kesinlikle lol oynamaktan çok daha rahattı. Rahat rahat oynuyordum.
Ekran kartının yapabildikleri bunlar:
https://youtu.be/a9VjD8p2hTs

https://youtu.be/C8JpfaK2rFA

Mesela videolarda Skyrimde çok sabit 60 FPS alıyorlar ben kesinlikle böyle bir deneyim yaşayamıyorum.

Bakın bu da kartın GTA 5 performansı:
https://youtu.be/NbwWaHTnqlc

Sizce sorun nedir ? Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.